لوله کشی و تاسیسات

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کند؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله وسیله ای برای پیدا کردن محل دقیق نشتی لوله آب است. اگر چه مشکل نشتی و ترکیدگی لوله ها در ساختمان های قدیمی بیشتر دیده می شود ولی ساختمان های تازه ساز نیز می توانند با مشکل نشتی لوله ها روبرو شوند. استفاده از روش هایی که تخریب کمتری به همراه دارندف جهت تشخیص ترکیدگی لوله ها همیشه با استقبال روبرو شده است. نشتی می تواند در هر کدام از قسمت های لوله کشی آب سرد و گرم رخ دهد. در صورت مواجهه با چنین مشکلی ترجیح می دهید به روش های سنتی کارهای تعمیرات انجام شود یا از روش های مدرن و به روزتری استفاده شود؟

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چیست؟

دستگاه تشخیص نشتی، دستگاه نشت یاب لوله ها، دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله آب و … همگی اشاره به یک دستگاه دارد. این وسیله کارامد به لوله کش کمک می کند که محل نشت یا ترکیدگی را به راحتی پیدا کند. در این صورت دیگر نیازی به تخریب قسمت های زیادی از ساختمان نیست. اگر بخواهیم این دستگاه را با شیوه های سنتی مقایسه کنیم، بیشترین تفاوت مربوط به تخریب و کنده کاری و کثیف کاری ساختمان می شود. روش کار این دستگاه بر اساس تکنولوژی روز دنیا قرار دارد. یک سیستم ساده در این دستگاه پیشرفته به کار گرفته شده که بسیار کاربردی است.

چرا لوله کشی آب سرد و گرم را باید به حرفه ای ها بسپاریم؟

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

روش کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله بدون استفاده از دستگاه نشت یاب کار ساده ای نیست. برای آشنایی با سیستم کارکرد دستگاه نشت یابی می توان آن را به یک رادیو تشبیه کرد. در واقع اساس کار دستگاه به یک گیرنده و فرستنده امواج وابسته است. یک گیرنده و فرستنده قوی ولی کوچک درون محفظه دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله کار گذاشته شده است. شکل ظاهری دستگاه هم مشخص می کند که این وسیله گیرنده امواج است. تکنیسین متخصص محفظه کپسولی دستگاه را در مسیر لوله کشی آب قرار می دهد. همه مسیرهای لوله کشی باید بررسی شود. لوله کشی های کف ساختمان و سیستم لوله کشی که در دیوارها کار شده همگی یک به یک با دستگاه نشت یاب، بررسی می شود. با حرکت محفظه مخصوص در مسیر لوله کشی ساختمان، فرستنده دستگاه امواجی را ارسال می کند. برگشت امواج توسط دستگاه رصد می شود.

سیستم لوله کشی ساختمان و تعمیرات لوله کشی ساختمان

سیستم تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

اساس کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله بر پایه امواج است. با همین وسیله ساده می توان وجود کوچکترین نشتی و یا ترک خوردگی را در لوله کشی ساختمان تشخیص داد. در سال های گذشته و قبل از ساخت این دستگاه، برای پیدا کردن محل نشتی کل محل کنده کاری می شد. بدون تردید این دستگاه تحولی بزرگ در کار تعمیر لوله کشی آب ساختمان ایجاد کرده است. سرعت زمان کارهای تعمیراتی و عدم نیاز به تخریب کف و دیوار مهم ترین مزیت کار با دستگاه نشت یاب است. 

خدمات لوله کشی تهران و تشخیص ترکیدگی لوله

قیمت دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

انواع دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

سیستم ارسال و دریافت امواج رادیویی جهت تشخیص محل نشتی لوله ها تحولی در کارهای اجرایی ساختمان ایجاد کرد. هم اکنون این دستگاه در داخل کشور هم موجود است و در سرویس رفع نشتی و ترکیدگی لوله از آن استفاده می شود. علاوه بر این برای خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه نیز می توان از دستگاه نشت یاب استفاده کرد. همه شرکت های خدماتی لوله بازکنی و تخلیه چاه قبل از هر اقدامی با این دستگاه سیستم لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان را بررسی می کنند. استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله بیشترین کاربرد را در خدمات لوله کشی و لوله بازکنی دارد. سیستم های سنتی و قدیمی که همراه با تخریب زیاد بودند دیگر کاربردی ندارند. خانواده ترجیح می دهند با کمترین میزان خرابی، مشکل لوله ها برطرف شود. این دستگاه حتی زمان عیب یابی و تعمیرات را نیز کاهش داده است.

  • دستگاه تشخیص ترکیدگی آکوستیک آنالوگ (analoge acoustic)

این دستگاه کاربردی از بهترین وسایل نشت یابی موجود است. دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله آنالوگ مجهز به عقربه هایی بسیار حساس است. حتی کوچکترین فرکانس و امواج قابلیت ثبت در این دستگاه را دارد. به این ترتیب یک ترک ریز و نشتی خیلی کوچک هم به سادگی با دستگاه نشت یاب تشخیص داده می شود. اما یک محدود در کار کردن با این وسیله وجود دارد. دستگاه نشت یاب آنالوگ تنها در مکان های بی س و صدا کارایی دارد. از این وسیله نمی توان در اماکن شلوغ استفاده کرد. برخی دیگر از انواع دستگاه نشت یاب مدرن عبارتند از:

میدونستی که هوم سرویز، خدمات رفع نشتی یا ترکیدگی لوله هم ارائه میده؟
  • دستگاه  آکوستیک دیجیتال (digital acoustic)
  • دستگاه نویز کوریلیتور (noise correlator)
  • دستگاه  رادیویی دیجیتال (logger system)
  • دستگاه تزریق گاز (Tracer gas)

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

هزینه دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

مزایای استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

بدون تردید دستگاه نشت یاب کارها را ساده کرده است. از این دستگاه می توان برای تشخیص محل ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب استفاده کرد. تشخیص نم و رطوبت ساختمان بدون تخریب بسیار ارزشمند است. جلوگیری از تخریب بیهوده حتی روی هزینه های تعمیراتی نیز تاثیر دارد. قیمت لوله کشی با شیوه های مدرن نشت یابی در مقایسه با سیستم های سنتی بسیار کمتر است. علت اصلی این تفاوت قیمت در جلوگیری از تخریب های بیهوده و غیر ضروری است.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه چقدر است؟

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله کار لوله کش ها را ساده کرده است. سهولت نشت یابی و کاهش تخریب موجب شده تا دستمزد کار هم کاهش پیدا کند. تصور کنید کندن کامل کف سرویس بهداشتی برای رفع نم چه هزینه زیادی دارد. در حالی که با کمک دستگاه نشت یاب نیازی به این کار نیست. تعیین قیمت دقیق خدمات لوله کشی بستگی به نوع لوله کشی ساختمان و جنس آن دارد. میزان ایراد و متراژ لوله ای که آسیب دیده هم روی قیمت ها تاثیر می گذارد. به همین علت لازم است تا تکنیسین لوله کشی ابتدا محل را بررسی کرده و قیمت نهایی را براورد کند. برای رفع نشتی لوله ها و تشخیص ترکیدگی لوله ها بدون تخریب با ما تماس بگیرید. خدمات رفع نشتی هوم سرویز در همه مناطق تهران فعال است.

برای ثبت سفارش سرویس رفع نشتی یا ترکیدگی لوله از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی رفع نشتی یا ترکیدگی لوله تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا