تعمیرات و خدمات فنی

انواع روش های کفسابی سرامیک

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

کفسابی سرامیک یکی از راه های رایج برای تمیز کردن کف ساختمان است. کف بسیاری از ساختمان های مسکونی، فروشگاه ها، تالارها، سالن های غذاخوری، مراکز اداری و … با سرامیک پوشیده شده. با شیوه های معمول نظافتی نمی توان سطح سرامیک را به خوبی تمیز کرد. استفاده از مواد تیز و ساینده نیز به سطح سرامیک آسیب می زند. کفسابی هم در ساختمان های نوساز و قدیمی انجام می شود. پس از ساخت بنا یا بازسازی همیشه مقداری سیمان، گچ، رنگ، چسب و لکه روی سرامیک های کف باقی می ماند. برای از بین بردن آثار ساخت و ساز لازم است تا با استفاده از دستگاه کف ساب سطح سرامیک ها تمیز شوند. 

کفسابی سرامیک در تهران

کفسابی یکی از سرویس های نظافتی هوم سرویز است که در حال حاضر در سطح تهران ارائه می شود. کفسابی به معنای ساییدن کف است. این شیوه با روش های سنتی شستشوی کف ساختمان تفاوت دارد. وقتی دستمال و تی نمی تواند سرامیک ها را برق بیندازد، استفاده از روش های کارامدتری پیشنهاد می شود. با تکنیک های کفسابی سرامیک می توان همه لکه های سر سخت روی کف ساختمان را از بین برد. علاوه بر بهبود وضع ظاهری سرامیک ها، عدم تراز بودن کفپوش نیز با استفاده از کفسابی هماهنگ خواهد شد.

کفسابی در تهران با کیفیت عالی

هزینه کفسابی سرامیک

تکنیک های کفسابی سرامیک

خدمات کفسابی از روش های مختلفی انجام می شود. برخی از روش ها چندان کارایی ندارند ولی به دلیل کاهش هزینه ها هنوز هم استفاده می شوند. کف ساب قادر است تا سرامیک ها را مثل روز اول تمیز و درخشان کند ولی این کار با نظافت کف ساختمان تفاوت دارد. در واقع برنامه ریزی هفتگی یا ماهانه نظافت مشاعات شامل کف سابی پارکینگ و غیره نمی شود. سرویس کفسابی سرامیک وقتی لازم است که سرامیک ها دارای جرم و کثیفی زیادی هستند و روی سرامیک ها خراشیدگی، شکستگی یا برجستگی ایجاد شده است. در این صورت نمی توان با شستشوی معمولی ایرادات کف را برطرف کرد. برخی از رایج ترین شیوه های کفسابی عبارتند از:

 • کفسابی با فرچه سیمی

فرچه های سیمی دارای سیم های زبر و محکمی هستند که برای پاک کردن لکه های سطوح به کار می روند. این فرچه ها قدرت سایش زیادی دارند و تقریبا یک لایه نازک از کف را بر می دارند. استفاده از فرچه های سیمی برای تمیز کردن سرامیک های کف ساختمان اصلا توصیه نمی شود. سیم های زبر فرچه، لعاب روی سرامیک را از بین می برند. ایجاد خط و خش روی لعاب سرامیک در ابتدا چندان مشخص نیست ولی به مرور جرم و کثیفی بیشتری در این شیارها و خراش های سرامیک جمع می شود. اگر برای کاهش هزینه کفسابی سرامیک از فرچه سیمی استفاده کرده باشید حتما به سطح سرامیک ها اسیب زیادی وارد شده است. این آسیب به هیچوجه قابل جبران نیست و در نهایت مجبورید از دستگاه کفسابی برای سرامیک های کف استفاده کنید.

تمیز کردن سنگ کف با اسکرابر

روش کفسابی سرامیک

 • کفسابی سرامیک با دستگاه

دستگاه کف ساب وسیله ای کارامد برای تمیز کردن کف ساختمان و از بین بردن پستی، بلندی کف است. این دستگاه موجب آسب به رویه و لعاب سرامیک ها نمی شود. برای اینکه جرم و کثیفی از روی سرامیک ها پاک شود لازم است تا با توجه به جنس سرامیک از دستگاه مناسب استفاده شود. برخی از رایج ترین دستگاه ها برای کفسابی کف ساختمان عبارتند از:

 • دستگاه کفساب سرامیک سه فاز
 • دستگاه کفسابی سرامیک تک فاز
 • دستگاه کفساب سرامیک دستی

مشخصات دستگاه کفسابی سرامیک

دستگاه های سه فاز با برق سه فاز کار می کنند ولی برای استفاده از دستگاه های کفسابی تک فاز می توان از برق شهری استفاده کرد. این دستگاه ها از دو شیوه مختلف برای شستشوی کف و کفسابی سرامیک استفاده می کنند. اولین شیوه استفاده از آب و دیگری بدون آب است. هر دو دستگاه قابلیت ساییدن و برق انداختن کف ساختمان را دارند. در دستگاه هایی که توسط آب، کف را تمیز می کنند یک مخزن ۴۰ لیتری وجود دارد. امکان استفاده از آب و شوینده در این نوع دستگاه های کفسابی سرامیک وجود دارد. کفساب با توجه به موقعیت و محل پروژه می تواند تصمیم بگیرد کدام دستگاه کارایی بیشتری دارد. برای مثال در فضاهای خیلی کوچک از دستگاه کفساب دستی استفاده می شود.

 • کفسابی سرامیک با رزین

رزین نوعی ماده مصنوعی برای پر کردن درز سرامیک است. استفاده از رزین در کفسابی موجب استحکام بیشتر سرامیک و سنگ کف ساختمانی می شود. رزین زیبایی و درخشندگی کف را فوق العاده بیشتر می کند. این ماده قادر است همه درزها و فرو رفتگی های روی سرامیک یا سنگ کف را پوشش دهد. بعد از اینکه رزین در درزها و بند سرامیک ها کار شد از کف ساب برای ساب زنی کف ساختمان استفاده می شوند. به این ترتیب برق و جلای کف به طرز خیره کننده ای دیده می شود. در لابی هتل ها، ساختمان های تجاری و مراکز اداری همراه با ساب زنی از رزین کف هم استفاده می شود تا ظاهر و کف ساختمان، شکیل تر باشد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات کف سابی هم ارائه میده؟

تمیز کردن سنگ کف پارکینگ

خدمات کفسابی سرامیک

قیمت کفسابی سرامیک چقدر است؟

نرخ پایه کفسابی برای هر متر مربع ثابت است. برخی عوامل موجب می شوند تا هزینه ها کمی تغییر کند. برای مثال در ساختمان هایی که میزان جرم و کثیفی کف بسیار بیشتر است، هزینه های اجرای کار به مراتب بیش از ساختمان های دیگر است. سرامیک هایی که نیاز به رزین دارند، می بایست قبل از ساب زنی با رزین مرمت شوند. در این صورت هزینه های کفسابی تغییر خواهد کرد. قیمت نهایی را همیار کفساب پس از بازدید اعلام می کند. عرف رایج اینست که قیمت کفسابی در متراژ بالاتر به ازای هر متر مربع کاهش پیدا می کند. در واقع هر چه پروژه بزرگتر باشد، نرخ پایه کمتر می شود. برخی از عوامل تاثیرگذار در افزایش قیمت کفسابی اینها هستند:

 • میزان کثیفی سرامیک ها
 • میزان آسیب و درز و شکستگی سرامیک ها
 • وجود پستی و بلندی های زیاد در سطح
 • کیفیت کار کارفرما و میزان دقت کفساب
 • اجرای رزین قبل از کفسابی

ثبت سفارش رایگان سرویس کفسابی از طریق اپلیکیشن هوم سرویز

همیار ما شوید
اگر شما هم توی کف سابی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا