header

شستشوی استخر

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

شستشو و جرم گیری کاشی استخر،سونا و جکوزی

شرایط سرویس نظافت و شستشوی استخر

• همیار می بایست پس از بررسی محیط، شرایط کار را به طور کامل به مشتری توضیح داده و نکات ایمنی حین انجام کار را گوشزد نماید.

• شیوه نظافت و شستشوی مناسب فضای استخر و نیازمندی ها به صورت کامل توسط همیار به مشتری اعلام خواهد شد.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی نظافت و شستشوی استخر

​شستشوی استخر منزل را جدی بگیرید

نظافت و شستشوی استخر و جرم گیری کاشی استخر از موارد بسیار مهم در حفظ بهداشت عمومی است. آب و رطوبت محل مناسبی برای رشد انواع قارچ ها و باکتری های بیماری زاست.  تعویض آب استخر به تنهایی نمی تواند مانع از انتشار بیماری های پوستی شود. لازم است تا دیواره ها و کف استخر نیز به خوبی تمیز و پاکیزه شود. استخرها فضای مناسبی برای رشد جلبک ها هستند. جرم های سبز و سیاه کاشی ها و لبه های استخر نشان می دهد که محیط آب آلوده شده است. با همه مراقبت هایی که انجام می شود نمی توان مانع رسوب آب در استخر شد. نظافت استخر و خدمات شستشوی استخر،  توسط شرکت های خدماتی  نظافتی به طروق محتلف انجام می شود. به طور کلی هر اقدامی که برای تمیزکاری استخر انجام شود. منجر به بهبود کیفیت آب و افزایش بهداشت محوطه استخر می شود.

خدمات شستشوی استخر

خدمات شستشوی استخر شامل  شستشوی کاشی استخر، رسوب زدایی استخر، جرم گیری کاشی استخر و اسید شویی استخر می باشد. از بین بردن جرم و سیاهی کاشی های کف و دیوارها و همچنین برطرف کردن جرم و لکه های سفید لبه های استخر است. استفاده از شیوه های سنتی و شوینده ها و ضد عفونی کننده های نامناسب برای نظافت و تمیز کردن استخر اصلا توصیه نمی شود! امروزه شرکت های خدماتی شستشوی استخر در این زمینه ترفندهای به خصوصی دارند.

نحوه رسوب زدایی استخر

نحوه رسوب زدایی استخر اصلا کار ساده ای نیست. به همین جهت تا جایی که می شود باید از کثیف شدن آب و محوطه استخر جلوگیری کرد. بدون تردید محوطه استخرهای روباز در معرض آلودگی بیشتری در مقایسه با استخرهای سر پوشیده هستند. انواع گرد و خاک، برگ ها درختان و … روی سطح آب استخرهای روباز را آلوده می کند. بارش باران، نیز می تواند این مشکل را بیشتر کند. البته استخرهای سر پوشیده نیز در معرض آلودگی قرار دارند. عدم تابش نور خورشید یکی از دلایل اصلی کدر شدن آب استخرهای سر پوشیده است. اگر مشکل تنها از کدری آب باشد ولی کاشی های کف و دیواره ها تمیز باشند، با افزودن اندکی نمک، مشکل برطرف می شود. اما مشکل اصلی استخرها ناشی از رسوبات، جلبک ها، جرم ها و سیاهی درز کاشی ها می باشد. آب راکد استخر همیشه در معرض انواع آلودگی ها قرار دارد.

نحوه شستن استخر

داشتن یک استخر پاکیزه با آب درخشان در حیاط خانه بسیار دیدنی و جذاب است.  بسیاری از افراد با علاقه کارهای نظافت استخر خانگی خود بر عهده می گیرند. نظافت و شستشوی استخر می تواند سرگرم کننده باشد. برای اینکه آب استخر دیرتر کثیف شود از ریختن هر گونه موادی در آب خودداری کنید. معمولا مواد مخصوصی برای حفظ کیفیت آب استخر به فروش می رسد که جهت تعادل PH آب استخر ضروری است. برای ضد عفونی کردن آب استخر حتما از داروهای مخصوص و معتبر ویژه استخر استفاده کنید. استفاده از مواد غیر استاندارد و حتی ضد عفونی کننده هایی که در آشپزخانه استفاده می شود، باکتری های مفید آب را هم نابود می کند. نوارهای ph سنجش در بازار موجود هستند

حذف فیزیکی آلودگی های آب

یکی از مهم ترین کارهایی که زمان نظافت و شستشوی استخر را به تعویق می اندازد، حذف آلودگی های آب است. بسیاری از افراد برای تمیز نگاه داشتن آب استخر خانگی و حذف برگ های درختان و …. از وسیله ساده ای استفاده می کنند. این وسیله شباهت زیادی به تور پروانه گیری دارد. یک چوب بلند که یک سر آن به کیسه ای توری متصل است بهترین وسیله برای برداشتن برگ های شناور روی آب است.

فیلتر کردن آب استخر

فیلتراسیون جزئی از همه استخرهای استاندارد است. برای از بین بردن ذرات معلق در آب و آلودگی های سطح آب دستگاه های مکنده قوی تولید شده اند. آب آلوده استخرها پس از عبور از فیلتر دستگاه کاملا سفاف و پاکیزه شده و دوباره به چرخه استخری بر می گردد! به این ترتیب زمان تعویض آب استخر بسیار طولانی تر خواهد شد.

جرم گیری کاشی استخر

جرم گیری کاشی استخر یکی دیگر از راه های تمیز کردن استخر است. تمیز کردن جلبک های درز کاشی های دیواره ها و کف استخر را به اصطلاح جرم گیری کاشی استخر نامیده می شود. با فیلتراسیون آب و همچنین حذف برگ ها می توان تا حدود زیادی کیفیت آب را حفظ کرد. البته این کارها مانع از رسوب آب و یا جلبک زدن کاشی ها نخواهد شد. برای از بین بردن این رسوبات و جلبک ها چه کار می کنید؟.

بهترین روش نظافت و شستشوی استخر باغ کدام است؟

روش های متفاوتی برای تمیز کردن استخر وجود دارد به طور قطع و یقین نمی توان گفت کدام شیوه نظافت استخر از بقیه بهتر است. انتخاب بهترین راه برای نظافت استخر باید با توجه به میزان آلودگی، اندازه استخر والبته نوع آلودگی باید انتخاب شود. استفاده از شیوه های نادرست برای تمیز کردن کاشی های استخر موجب می شود که درز کاشی ها خالی شود. همین حفره های کوچک محل خوبی برای رشد و تکثیر باکتری ها و جلبک های مزاحم هستند. هر گونه سهل انگاری می تواند خسارات بیشتری را به همراه داشته باشد. هزینه نظافت استخر در مقایسه با آسیب شستشوی غیر حرفه ای، بسیار مقرون به صرفه است.

انواع روش های نظافت و شستشوی استخر

شیوه نظافت استخر روباز با تمیز کردن استخرهای سر پوشیده و مسقف تفاوت دارد. علاوه بر این نمی توان برای همه استخرها از یک دستگاه نظافتی خاص استفاده کرد. برخی از استخرهای خانگی مدت هاست که تمیز نشده اند و نیاز به یک شستشوی اساسی و یا حتی اسید شویی استخر دارند. گاهی بحث هزینه ها وجود دارد در این صورت کارفرما یکی از پیشنهادهای متخصص شستشوی استخر را انتخاب می کند. در پروزه های محتلف با توجه به شرایط محیطی همیشه یکی از این شیوه ها برای تمیزکاری استخر مورد استفاده قرار می گیرد:
·         شستشوی استخر با کارواش خانگی
·         نظافت و شستشوی استخر با بخار
·         شستشوی استخر بوسیله جارو و برس
·         شستشوی استخر با اسید یا اصطلاحا اسید شویی استخر
·         شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر با سولفات آلومینیوم
·         شستشوی استخر با واترجت صنعتی
·         شستشوی سطوح استخر با اسکرابر صنعتی
·         شستشوی استخر خانگی با پولیشر

خدمات شستشوی استخر با کارواش خانگی

کارواش خانگی دستگاهی کوچک و قابل حمل است که برای نظافت استخر به کار می رود. این دستگاه کوچک قابلیت خوبی برای تمیز کردن هفتگی استخر دارد ولی برای برای استخرهای فایبرگلاس مناسب نیست. نظافت و شستشوی استخر با کارواش خانگی می تواند به جنس فایبر گلاس استخر آسیب بزند. شستشوی استخر با کارواش برای استخرهای بتونی کاربرد بیشتری دارد و در بقیه استخرها می توان از دیگر شیوه های نظافتی استفاده کرد.

نظافت و شستشوی استخر با بخار

خدمات شستشوی استخر خانگی با بخار یکی از جدیدترین روش های نظافتی است. در این شیوه با استفاده از دستگاهی موسوم به کارواش سیار کارهای شستشو و خشک کردن استخر انجام می شود. با استفاده از دستگاه بخارشو می توان همه رسوبات استخر و آلودگی های بین کاشی ها را به طرز فوق العاده ای تمیز و پاکیزه کرد. این دستگاه با تولید بخار آب همه عوامل بیماری زا و باکتری های لا به لای کاشی ها و کف استخر را نابود می کند. سیستم کار این دستگاه با بخارشوی های خانگی که برای نظافت کف و کاشی ها استفاده می شود، اندکی متفاوت است. اما نحوه تولید بخار و کاربرد دستگاه تقریبا مشابه بخارشوهای خانگی است.

نظافت و شستشوی استخر بوسیله جارو و برس

گاهی برای از بین بردن جلبک های استخر از وسایل نظافت جارو و برس نیز استفاده می شود. معمولا برای نظافت جکوزی این شیوه به کار گرفته می شود. لازم است بدانید که تمیز کردن استخر با استفاده از وسایل نظافت جارو و برس بسیار دشوار و وقت گیر است. نتیجه کار هم در مقایسه با سایر شیوه ها چندان رضایت بخش نیست. حتی اگر همه رسوبات و جلبک های کف و کاشی ها با جارو و برس تمیز شود هنوز یک مشکل بزرگ باقی می ماند. در این روش استخر ضد عفونی نمی شود و تنها برداشت فیزیکی رسوبات انجام خواهد شد. در نتیجه هنوز بوی بد استخر ممکن است آزار دهنده باشد!

شستشوی استخر با اسید یا اصطلاحا اسید شویی استخر

نحوه اسید شویی استخر یکی از بهترین و کارآمدترین شیوه های نظافت و شستشوی استخر است. معمولا در استخرهای بسیار کثیف و دارای آلودگی زیاد از شستشوی استخر با اسید استفاده می شود. در این روش علاوه بر تمیزی ظاهری فوق العاده استخر، بوی بد نیز به طور کامل از بین خواهد رفت. نحوه اسید شویی استخر نیاز به مهارت و تخصص زیادی دارد. هر گونه سهل انگاری در این مورد منجر به آسیب جدی می شود. اگر در این زمینه آموزش ندیده اید هرگز اقدام به شستشوی استخر با اسید نکنید. خدمات شستشوی استخر با اسید را از حرفه ای های هوم سرویز بخواهید. متخصص شستشوی استخر می داند چگونه با اسید، استخر را برق بیندازد.

نحو اسید شویی استخر

شیوه شستشوی استخر با اسید با استفاده از دستگاه های پیشرفته انجام می شود. در واقع اسید یک لایه نازک و بسیار ظریف را از سطح استخر برداشته و چهره استخر را نو می کند. اسید شویی کاری بسیار تخصصی است. میزان غلظت اسید، نحوه استفاده از اسید و … همگی روی نتیجه کار تاثیرگذار است. برای اینکه کاشی های کف استخر آسیب نبیند، باید از خدمات تخصصی اسید شویی استخر استفاده کنید. برای نظافت این مناطق می توان از اسید شویی بهره برد:
·          استخرهای عمومی
·         استخرهای کوچک و بزرگ خانگی
·         انواع جکوزی تک نفره با عمومی
·         حوضچه های آب سرد در سالن های ورزشی
·         تمیز کردن اتاق سونا بخار
·         استخرهای نگهداری و ذخیره آب و استخر پرورش ماهی
·         و … …

شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر با سولفات آلومینیوم( کلر)

یکی از متفاوت ترین مواد شستشوی استخر برای نظافت و شستشوی استخر استفاده از سولفات آلومینیوم است. بر خلاف اسید شویی که آب استخر کاملا تخلیه می شود، در این شیوه عملیات نظافتی بدون تخلیه آب انجام می شود. جالب است بدانید که حذف جبلک ها و رسوبات در این شیوه با استفاده از کلر انجام می شود. میزان استفاده از کلر و نحوه به کارگیری آن در حذف جلبک ها و از بین بردن بوی بد استخر تاثیر دارد. حتی می توان با رعایت استانداردها بدون تغییر در رنگ و بوی آب استخر نیز از کلرزداریی استفاده کرد. مهم ترین مزیت این روش نظافت استخر، عدم نیاز به تخلیه آب است که موجب صرفه جویی زیادی در هزینه های آب بها می شود. البته نمی تواناین روش را یک روش دائمی برای نظافت استخر استفاده کرد. و دیر یا زود نیاز به استفاده از شیوه و مواد شستشوی استخر دیگری میباشد.

خدمات شستشوی استخر با دستگاه با واترجت صنعتی

واتر جت صنعتی دستگاهی با قابلیت پاشش آب است. قدرت پاشش آب واتر جت بسیار بالاست و می تواند همه آلودگی ها را از سطح استخر  از بین ببرد. برای نگهداری استخرهای شنا عمومی لازم است تا پس از پایان روز از واتر جت برای نظافت و شستشوی سطح استخر، دوش ها، اتاق رختکن و دیگر فضاهای عمومی استفاده شود. به این ترتیب همه لکه ها و کثیفی ها به سادگی از روی کاشی استخر جدا می شود. از مزایای واترجت، عدم نیاز به مواد شستشوی استخر و مواد پاک کننده است. به این ترتیب افرادی که دچار آلرژی و حساسیت تنفسی هستند نیز می توانند از فضای استخر به راحتی استفاده کنند. واترجت ها از دستگاه های دوست دار محیط زیست هم محسوب می شوند! همه مراحل نظافت با واتر جت توسط فشار آب و پاشش مستقیم آب روی سطح کاشی ها انجام می شود.

شستشوی سطوح استخر با اسکرابر چند منظوره

اسکرابر وسیله ای کاربردی در نظافت کف ساختمان است. شرکت های متخصص نظافت استخر نیز از اسکرابرهای صنعتی به منظور نظافت استخرها استفاده می کنند. اسکرابر در انواع دستی و موتوری موجود است و انواع اسکرابر چند منظوره قابلیت نظافت دستی و اتومات را دارند. این وسیله کارامد به سادگی همه سطوح استخر و لا به لای کاشی ها را تمیز می کند. امکان استفاده از مواد شوینده و ضد عفونی کننده به همراه نظافت و شستشوی استخر با اسکرابر وجود دارد. دو محفظه مجزا برای آب تمیز و آب آلوده در دستگاه طراحی شده است. اسکرابر صنعتی دارای یک سری تی مانند پهن است که همه آلودگی ها را تمیز می کند. موتور مکنده دستگاه نیز رسوبات جدا شده و آب الوده را به داخل مخزن دستگاه هدایت می کند. در این صورت اثری از کثیفی در استخر باقی نمی ماند.

شستشوی استخر خانگی با پولیشر

نظافت و شستشوی استخر خانگی با پولیشر بسیار راحت است. این دستگاه بر خلاف اسکرابر دارای موتور مکنده نیست. با استفاده از دستگاه پولیشر می توان سطوح داخلی و خارجی استخرهای کوچک و بزرگ را تمیز کرد. این دستگاه جلوه ظاهری و جلای استخر را باز می گرداند. در مناطقی که لکه های سفید رسوب آب روی بخش های خارجی استخر دیده می شود، پولیشر معجزه می کند. با استفاده از پولیشرهای محبوب و دوست داشتنی می توان رنگ و روی استخرهای قدیمی را نو و براق کرد. خدمات شستشو استخر هوم سرویز با استفاده از انواع دستگاه های پیشرفته اسکرابر و پولیشر انجام می شود. اگر می خواهید نظافت و شستشوی استخر را به صورت حرفه ای انجام دهید از حرفه ای ها کمک بگیرید. از پولیشر در این مناطق استفاده می شود:
·         آبنماهای زینتی
·         استخرهای شنا خانگی
·         حوضچه های جکوزی
·         سونای خشک و بخار

مراحل شستشوی استخر

وقتی آب استخر تمیز و دیواره ها و کف آن نیز پاکیزه هستند کار ساده ای در پیش دارید! برای نظافت و نگهداری استخر منزل کافیست برگ های روی آب را به صورت روزانه با توری مخصوص بردارید تا کیفیت آب حفظ شود. اما برای شستشوی استخر کثیف لازم است تا آب استخر به طور کامل تخلیه شود. معمولا آب همه استخرها با وجود فیلتراسیون قوی، پس از مدتی می بایست تخلیه شود و نمی توان به مدت بسیار طولانی از همین آب استفاده کرد. بعد از تخلیه کامل آب حتما تا خشک شدن استخر صبر کنید. سپس لازم است تا روی همه وسایلی که در کف استخر وجود دارد به خوبی پوشانده شود. پمپ آب، لوازم نورپردازی و … موقع نظافت و شستشوی استخر باید از دسترس دور باشند تا آسیب نبینند! سپس این مراحل می بایست یکی پس از دیگری انجام شود:

·         شستشوی سطح استخر

لبه های استخر باید به خوبی شسته شده و تمیز شود. معمولا لکه های سفید رنگی روی کاشی های دور استخر منزل دیده می شود که ناشی از رسوب آب است. این لکه ها به مرور سخت شده و به سختی از کاشی جدا می شوند. لکه های رسوب آب جلوه های بصری استخر را از بین می برند! پس از جرم زدایی و لکه گیری استفاده از دستگاه پولیشر برای جلای ظاهری لبه های استخر پیشنهاد می شود.

·         شستشوی دیواره های استخر

تمیز کردن دیواره های استخر به معنای نظافت کاشی ها و رسوب زدایی استخر و درز بین کاشی های استخر است. حتی یک منطقه کوچک هم نباید نادیده گرفته شود. این مناطق محل خوبی برای رشد باکتری ها هستند. در سرویس شستشوی استخر همه مناطق به خوبی تمیز می شود. کاشی های دیواره استخر بیش از سایر مناطق در معرض آلودگی قرار دارند.

·         شستشوی کف استخر

شاید کف استخر پس از آبگیری دیده نشود اما این فضا، می تواند منشا آلودگی آب استخر باشد! برای تمیز کردن کف استخر از انواع دستگاه های واترجت، کارواش خانگی و … استفاده می شود. پس از تمیز کردن جلبک های کف از واتر جت با فشار زیاد آب برای از بین بردن آلودگی ها استفاده می شود. حتی پس از به کارگیری مواد سفید کننده و یا جارو و برس نیز همیشه از واتر جت برای تمیزکاری استفاده می شود. شیوه تمیز کردن کف استخر بستگی به انتخاب متخصص شستشوی استخر دارد. متخصص پس از بررسی میزان آلودگی و کثیفی کف استخر، در مورد نحوه نظافت کف تصمیم می گیرد.

قیمت شستشوی استخر چقدر است؟

خدمات نظافت و شستشوی استخر از سرویس هایی است که به صورت توافقی قیمت گذاری می شود! عوامل زیادی در تعیین هزینه شستشو استخر دخیل هستند. با توجه به اینکه اندازه و ابعاد همه استخرها یکسان نیست نمی توان هزینه مشخصی را به عنوان قیمت نظافت استخر تعیین کرد. از طرفی میزان کثیفی استخر روی نحوه شسشتوی استخر تاثیرگذار است. به طور مثال در صورت نیاز به اسید شویی قیمت اسید شویی استخر به صورت مجزا محاسبه  می شود. در برخی از موارد به صورت هفتگی یا ماهانه استخر تمیز می شود بنابراین دارای جرم و رسوبات سخت نیست و نیازی به پرداخت قیمت اسید شویی استخر نیست. اما در مواردی که آب استخر سال تا سال تمیز نمی شود و کف استخر تا کنون نظافت نشده، کار بسیار دشوارتر است و هزینه شستشو استخر بیشتر می شود. برای مثال یک استخر خانگی مدتها تمیز نشده و دیواره ها و سطوح استخر مملو از جلبک است. بدون تردید برای تمیز کردن این استخر، هزینه نظافت استخر بیشتری باید بپردازید. برای استفاده از خدمات شستشوی استخر با ما تماس بگیرید.

نظافت و شستشوی استخر هوم سرویز

خدمات شستشوی استخر یکی از سرویس های خدماتی نظافتی محبوب هوم سرویز است. این سرویس توسط متخصص شستشوی استخر در همه مناطق تهران ارائه می شود. پس از ثبت سفارش رایگان نظافت استخر در سامانه هوم سرویز، هماهنگی برای بازدید و مشاوره رایگان انجام می شود. متخصص با تجربه بعد از بررسی پروژه، بهترین شیوه نظافت متناسب با فضای استخر را اعلام می کند. در این زمینه به پیشنهاد اعلام شده اعتماد کنید. متخصصین هوم سرویز همگی از نیروهای با تجربه بالا هستند و می دانند چگونه بهترین و کم هزینه ترین خدمات را ارائه کنند. پس از اعلام نحوه شستشو، هزینه نظافت استخر و هزینه اسید شویی استخر به مشتری اعلام می شود. در صورت توافق کارها طبق برنامه ریزی انجام خواهد شد.
همیار شماییم تا پایان سرویس


ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi