تعمیر و سرویس خودرو

چرا باید فیلتر روغن را زود به زود عوض کنیم؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

برای افزایش عمر قطعات موتوری خودرو، لازم نیست کار عجیب و غریبی انجام دهید. اگر به طور مرتب موتور خودرو توسط کارشناس و مکانیک خودرو بازدید شود، ایرادات احتمالی خودرو به راحتی شناسایی و برطرف می شود. حتی با یک تعویض روغن ساده هم می توانید خودروی خود را سرپا نگهدارید. تعویض روغن ترمز، تعویض روغن گیربکس از ضروری ترین کارها در کارکرد قطعات موتوری است. البته عوض کردن روغن موتور بدون تعویض فیلتر روغن هیچ فایده ای ندارد. هزینه تعویض فیلترها چندان زیاد نیست و وقتی هم نمی گیرد. اما با همین ترفند کارکرد موتور خوردو بسیار بهتر خواهد شد.

فیلتر روغن چیست؟

یک ماشین در حال حرکت، گرما تولید می کند. گرمای موتور ناشی از سوخت و اصطکاک بین قطعات خودرو است. روغن موتور نقش کلیدی در خنک کردن و کاهش حرارت موتور اتومبیل دارد. بدون روغن، حرکت قطعات با سختی و سایش بسیاری همراه است و حرارت هم کار را خراب تر می کند. کارکرد صحیح ماشین زیر پای تان به کیفیت روغن و تمیزی آن بستگی دارد. فیلتر  نقش مهمی در تصفیه و تمیزی روغن موتور دارد. گرد و غبار، دوده، براده های فلزات ناشی از اصطکاک قطعات، و سایر آلاینده های محیطی در موتور خودرو هم وجود دارد. لازم است تا این آلاینده ها از روغن موتور جدا شود و مایع تمیز و تصفیه شده در موتور ماشین مصرف شود.

خدمات تعویض روغن در محل

تعویض فیلتر روغن در محلخدمات خودرو و تعویض فیلترها در محل

عواقب عوض نکردن فیلتر روغن چیست؟

این وسیله تا مدت زیادی توان جذب براده های فلزی، دوده و … را دارد. اما پس از مدتی همه منافذ آن با آلاینده ها مسدود شده و دیگر کارایی قبل را ندارد. فیلتر روغن از قطعات مصرفی در اتومبیل است و باید در فاصله زمانی مشخص عوض شود. در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر، قطعات موتور خودرو در معرض آسیب شدید قرار می گیرد. در واقع روغن موتور خودرو بدون پالایش وارد چرخه موتوری می شود و به همین صورت به منبع اصلی باز می گردد.به دلیل انسداد منافذ فیلتر، کم کم آلاینده ها وارد موتور شده و باعث خراش قطعات داخلی موتور می شوند. یکی از رایج ترین مشکلات ناشی از عدم تعویض به موقع فیلترها، خراشیدگی پیستون و سیلندر است. در چنین شرایطی فشار زیادی به قطعات موتوری وارد شده و اصطکاک و فشار موجب ساییدگی کامل و استهلاک این قطعات می شود.

زمان تعویض فیلتر روغن

معمولا مکانیک خودرو با بررسی کیفیت فیلترها، زمان تعویض را مشخص می کند. این زمان در همه خودروها یکسان نیست و به عوامل زیادی بستگی دارد. مهم ترین عامل در زمان تعویض فیلترها، کیفیت روغن موتور است. فیلتر روغن پراید و خودروهای خارجی در کنار روغن موتور مناسب روی افزایش طول عمر قطعات موتوری تاثیر دارند. معمولا روی قوطی روغن موتور، اطلاعاتی از زمان تعویض روغن نوشته شده است. کارشناس تعویض روغن و فیلتر هوم سرویز توصیه می کند فیلتر روغن را با توجه به کیلومتر کارکرد ماشین، عوض کنید. برای مثال وقتی از روغن موتور ۵۰۰۰ کیلومتری استفاده می کنید بعد از ۲ بار تعویض روغن حتما فیلتر را هم عوض کنید. اما اگر از روغن ۲۰۰۰۰ کیلومتری برای خودرو استفاده کرده اید حتما با هر بار تعویض روغن لازم است تا فیلتر روغن نیز با یک فیلتر سالم جایگزین شود.

بهترین زمان برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک چه موقعی است؟

تعویض روغن و فیلترها

نکات تعویض فیلتر روغن

زمان تعویض روغن موتور ، تعویض روغن گیربکس اتوماتیک، تعویض روغن ترمز، روغن واسکازین را از مکانیک خودرو و تعویض روغنی سوال کنید. اگرچه روی قوطی روغن ترمز زمان تعویض روغعن هم درج شده ولی این موضوع صد در صد نیست. برای مثال وقتی مسافرت می روید یا زمانی که در ترافیک هستید، از روی کیلومتر شمار می توان کارکرد خودرو را تشخیص داد. اما وقتی در ترافیک شلوغ تهران باشید، حتی بدون اینکه به سقف مجاز برسید باید روغن موتور و فیلتر روغن پراید را عوض کنید. برای تعویض فیلتر می توانید این مراحل را انجام دهید:

راهنمای انتخاب انواع لنت ترمز خودرو

تخلیه روغن کارکرده

وقتی روغن موتور را تعویض می کنید هم زمان فیلترها را هم عوض کنید تا خیال تان بابت تصفیه روغن و کارکرد موتور راحت باشد. هزینه خرید فیلتر زیاد نیست ولی قیمت تعمیر و تعویض قطعات موتوری خودرو خیلی بالاست. برای شروع ابتدا لازم است تا روغن های قبلی را تخلیه کنید. اگر برای اولین بار اقدام به تعویض روغن و فیلتر می کنید احتمالا سر تا پای خود را روغنی خواهید کرد. تعمیرات خودرو و تعویض فیلتر هوم سرویز برای همین روزهاست. با ما تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان همه کارهای فنی را انجام دهیم. اگر زمان کافی برای بردن ماشین به تعویض روغنی را ندارید از سرویس خدمات درب منزل هوم سرویز استفاده کنید.

خدمات تعمیر ماشین در محل 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعویض روغن و فیلترها هم ارائه میده؟
فیلتر روغن خودروتعویض روغنی سیار هوم سرویز در تهران

عوض کردن فیلتر پراید

برای این کار به آچار مخصوص نیاز دارید. با خارج کردن فیلتر قبلی و تخلیه روغن می توانید طبق دستور سازنده فیلتر، آن را نصب کنید. یادتان باشد حتما آب بند لاستیکی را اول با روغن بپوشانید. برای محکم کردن فیلتر جدید از آچار استفاده نکنید و با کمک انگشتان آن را محکم کنید. ضایعات را در محیط رها نکنید. این مواد آلوده کننده محیط زیست هستند و لازم است تا به درستی به همراه زباله ها از محل خارج شوند. مراقب برندهای تقلبی باشید، گاهی محصولات بی کیفیت به جای روغن موتور اصل به فروش می رسد.

قیمت تعویض فیلتر روغن چقدر است؟

تعویض روغن خودرو و تعویض روغن موتور سیکلت به همراه تعویض فیلترها از خدماتی است که هوم سوریز در همه مناطق ارائه می دهد. بهترین مارک روغن موتوری با هماهنگی برای اتومبیل استفاده می شود. تعویض فیلترها در محل با کمترین توسط مکانیک با تجربه انجام شود. تعویض روغن گیربکس اتوماتیک، تعویض فیلتر روغن پراید، تعویض روغن ترمز و … هزینه زیادی ندارد ولی قطعا بخش از هزینه های نگهداری از خودرو محسوب می شود. قیمت تعویض فیلترها و روغن یکجا محاسبه می شود.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس تعویض روغن و فیلترها از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعویض روغن و فیلترها تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا