تعمیرات و خدمات فنی

نکات ضروری برق کشی ساختمان مسکونی

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

برق کشی ساختمان مسکونی از کارهای پایه ای در هر پروژه ساخت و ساز است. بدون سیم کشی برق، نمی توان در یک ساختمان سکونت کرد. امروزه همه لوازم طندگی با نیروی برق کار می کنند. تصور کنید در یک ساختمان بدون هیچ نوع سیم کشی برق زندگی می کنید. این فقط تاریکی نیست که آزار دهنده است بلکه یخچال و تلویزیون هم قابل استفاده نیستند. دیگر نه امکان شارژ موبایل را دارید و نه می توانید پلوپز را روشن کنید. گستره استفاده از نیروی برق خیلی بیشتر است و به نوعی برق رسانی با آسایش خانوار در ارتباط است. برقکاری ساختمان یک کار کاملا تخصصی است. برای اینکه ایمنی ساختمان حفظ شود باید از نیروهای کاربلد برای سیم کشی برق ساختمان استفاده شود. به خصوص در آپارتمان ها و واحدهای مسکونی اهمیت رعایت استانداردها در برق کشی اهمیت بیشتری پیدا می کند.

برق کشی ساختمان مسکونی چیست؟

در پاسخ به این سوال اولین چیزی که به ذهن می رسد، تامین سیستم روشنایی ساختمان است. سیستم برق کشی، نور را به خانه ها وارد می کند. یک لامپ ساده برای روشن شدن به نیروی برق نیاز دارد. اینکه کلیدهای روشنایی در کجای ساختمان نصب شوند، اهمیت زیادی دارد. قرار گرفتن کلیدها و پریزها در مکانی که به راحتی در دسترس باشد، بستگی به مهارت برقکار دارد. برقکاران حرفه ای علاوه بر مهارت و تخصص در سیم کشی ساختمان، به جدیدترین قوانین در برق کشی ساختمان هم آشنایی دارند. رعایت استانداردها در برق کشی ساختمان مسکونی یک ضرورت است. کوچکترین سهل انگاری در این مورد می تواند حوادث جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

قیمت برقکاری ساختمان هوم سرویز

مراحل برق کشی ساختمان مسکونیخدمات برق کشی ساختمان مسکونی

رعایت استانداردها در برق کشی ساختمان مسکونی

به طور معمول یک برقکار حرفه ای از قبل تصویر سیم کشی ساختمان را تهیه می کند. در این مورد نقشه سیم کشی، حکم راهنما را دارد. بر اساس همین نقشه می توان محل قرار گیری لوازم خانگی را مشخص کرد. برای مثال در یک آشپزخانه همیشه از قبل محل لباسشویی، گاز، یخچال، هود و …. تصویر سازی می شود. بر اساس همین ایده، پریزهای برق آشپزخانه کار گذاشته می شود. مکان قرار گیری لوازم نکته مهمی در نصب پریزهای برق است. در بسیاری از موارد، نصب صحیح پریزهای برق موجب جلوگیری از حوادث در آشپزخانه می شود. برخی از استانداردهای برق کشی ساختمان مسکونی عبارتند از:

  • استاندارد فاصله های سیم کشی

قوانین مشخصی برای سیم کشی ساختمان وضع شده که همگی به ایمنی و رفاه ساکنین کمک می کند. برای مثال فاصله سیم کشی کلید و پریزها از کف اهمیت زیادی دارد. یک برقکار حرفه ای محل جایگذاری کلید و پریزها را با استانداردهای موجود، انتخاب می کند. شاید بسیاری از افراد عادی در این مورد اطلاع نداشته باشند ولی اندازه استاندارد پریزها از کف کمتر از کلیدهای برق است. همینطور آویزهای سقف نباید خیلی از سقف فاصله داشته باشند. حدود ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر ارتفاع آویز سقفی مناسب است. جای گیری محل نصب آویز سقفی، لوسترها و روشنایی های دیواری همگی می بایست طبق فاصبه استاندارد باشد. 

قیمت گذاری خدمات خانگی تعرفه قیمت برقکاری

  • استاندارد ظرفیت فیوزهای برق

فیوزها در برق کشی ساختمان مسکونی از اجزای بسیار مهم هستند. چنانچه ظرفیت فیوزها برای سیستم برق استاندارد نباشد، با مشکل روبرو می شوید. این استانداردها برای کسانی که در این حرفه تخصص دارند، کاملا مشخص است. قیمت برقکاری ساختمان در قبال رعایت همین استانداردها پرداخته می شود. نیازی نیست خودتان به همه این موارد اشراف داشته باشید برقکار متخصص می داند چگونه کارها را انجام دهد. همیشه برای روشنایی از فیوز ۱۰ آمپر استفاده می شود در حالی که فیوز پریزها ۱۶ آمپر . فی.ز کنتور هم حداقل ۲۵ آمپر است. در این مورد با توجه به نوع سیم کشی برق، از فیوز مناسب استفاده می شود.

رفع اتصالی برق ساختمان در ۱۰ دقیقه

اجرای برق کشی ساختمان مسکونیبرق کشی ساختمان مسکونی ارزان تر از همه جا
  • رعایت استاندارد در انشعابات

انشعابات در برق کشی ساختمان مسکونی شامل همه سیم های خارج شده از کنتور می باشند. هر کدام از این انشعابات دارای ظرفیت متفاوتی هستند که مناسب با نوع کاربری به کار گرفته شده است. برای اینکه در موقع افزایش ناگهانی بار الکتریکی، در مدار سیم کشی افت ولتاز رخ ندهد می بایست ایتانداردهای لازم در انشعابات را رعایت کرد. هر چه تعداد انشعابات بیشتری در یک ساختمان وجود داشته باشد، ضریب ایمنی در حوادث غیر مترقبه بیشتر است. در این صورت با سوختن یک فیوز، تنها انشعاب مربوطه قطع می شود و بقیه سیستم برق رسانی محفوظ می ماند.

سیم‌کشی برق ساختمان

  • استاندارد سطح مقطع سیم ها

انتظار نمی رود که موقع برق کشی ساختمان مسکونی، مالک به همه این استانداردها اشراف داشته باشد. مالک می بایست با یک پیمانکار برق ساختمان قرارداد ببندد و کارهای تخصصی را به اهل فن بسپارد. برای مثال استاندارد سطح مقطع سیم های روشنایی یک و نیم میلی متر است ولی سیم های پریز دو و نیم میلی متر ضخامت دارند. این استاندارد برای سیم های کولر آبی و ….. باید رعایت شود. 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سیم کشی برق و رفع اتصالی هم ارائه میده؟

لوله کشی برق ساختمان

برق کشی ساختمان مسکونی فوریبرق کشی ساختمان مسکونی در تهران

اجرای برق کشی ساختمان مسکونی

خدمات سیم کشی برق هوم سرویز مجری پروژه های برق کشی ساختمان در تهران است. صفر تا صد سیم کشی برق ساختمان توسط تیم برقکاری حرفه ای انجام می شود. رفع اتصالی در مدار برق کشی ساختمان، عیب یابی و تعمیر سیستم برق رسانی از خدماتی است که در همه مناطق تهران ارائه می شود. هوم سرویز یک شرکت خدماتی-فنی شناخته شده است که در پروژه های برق کشی بسیاری از ساختمان های نوساز شرکت داشته است. 

قیمت برق کشی ساختمان مسکونی چقدر است؟

قیمت برقکاری ساختمان هوم سرویز با توجه به وسعت کار تعیین می شود. در مواردی که نیاز به بررسی و عیب یابی سیستم برق منزل است، همیار متخصص جهت بررسی به محل اعزام می شود. پس از اعلام قیمت تنها در صورت موافقت مشتری، کار انجام می شود. جالب اینکه برای سفارش های تعداد بالا در موقع ساخت و ساز بنا، تخفیف کلی در نظر گرفته شده است. همه سفارش های ثبت شده در اپلیکیشن هوم سرویز طبق نرخ مصوب محاسبه می شود. جهت اطلاع از قیمت ها و میزان تخفیف برای پروژه های بزرگ ساختمان سازی با ما تماس بگیرید.

جهت ثبت سفارش رایگان سیم کشی برق و رفع اتصالی از اپ هوم سرویز استفاده کنید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی سیم کشی برق و رفع اتصالی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا