تعمیر و سرویس خودرو

مزایای تعویض فیلتر روغن چیست؟

 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

از روغن موتور برای سهولت حرکت قطعات فلزی خودرو استفاده می شود. این روغن اصطکاک بین قطعات موتور را کاهش داده و طول عمر قطعات را افزایش می دهد. سایش قطعات فلزی منجر به جدا شدن ذرات ریز و خرده های فلزی می شود. به این ترکیب دوده های حاصل از احتراق موتور را هم اضافه کنید. حذف این ذرات ریز از چرخه حرکت موتور موجب می شود تا کارکرد خودرو بهتر شده و هزینه تعمیرات خودرو هم کمتر شود. موقع تعویض روغن معمولا فیلتر روغن هم تعویض می شود. استفاده از روغن موتور با کیفیت به کارکرد بهینه موتور خودرو کمک می کند اما اگر فیلترها کثیف باشند، عوض کردن روغن هیچ فایده ای ندارد. برای اینکه گذرتان به مکانیکی نیفتد حتما فیلترها را قبل از اینکه کامل مسدود شوند، عوض کنید. فیلتر روغن ناخالصی های وارد شده به روغن را از چرخه گردش روغن، حذف می کند.

زمان تعویض فیلتر روغن موتور

روغن کثیف حاوی ذرات دوده، براده های فلزی و دیگر آلاینده هاست و می تواند مشکلات زیادی را در خودرو ایجاد کند. وقتی روغن تازه را جایگزین روغن کثیف می کنید، هنوز آلاینده های زیادی در بین قطعات موتور وجود دارد که همراه با روغن تازه وارد چرخه روغن می شود. همه فیلترهای روغن ظرفیت محدودی دارند و باید در بازه زمانی مشخص عوض شوند. تعویض فیلتر روغن هم زمان با عوض کردن روغن ماشین، رایج است. فیلترها دارای ظرفیت محدودی هستند و  نمی توانند بیش از ظرفیت، ذرات فلزی را جذب کنند. وقتی همه منافذ فیلتر روغن مسدود شود دیگر این فیلتر کارایی موثری ندارد. با توجه به اینکه راهی برای اطلاع از اشباع شدن فیلترها وجود ندارد، توصیه شده تا هر وقت روغن موتور را عوض می کنید، فیلتر روغن را هم تعویض کنید. این کار کم هزینه مزایای زیادی به همراه دارد.

خدمات تعویض روغن در محل

قیمت تعویض فیلتر روغنهزینه خدمان مکانیکی سیار

فواید تعویض فیلتر روغن خودرو

فیلتر روغن اولین خط دفاعی موتور در برابر آلودگی هاست. عملیات فیلتراسیون در موتور خودروهای مدرن خیلی اهمیت دارد. حتی کوچکترین آلودگی می تواند خسارات زیادی را به وجود آورد و هزینه های تعمیرات خودرو را افزایش دهد. روغن موتور مستقیما از مخزن به داخل موتور وارد نمی شود بلکه از طریق فیلتر روغن وارد موتور خودرو می شود. در چرخه روغن بارها عملیات فیلتراسیون انجام می شود و ذرات و آلاینده ها توسط فیلتر از چرخه روغن خارج می شود. اگر فیلتر را از این چرخه حذف کنید، روغن تازه خیلی زود با ذرات فلزی و آلاینده ها اشباع می شود. با تعویض فیلتر روغن، پالایش روغن به سادگی انجام می شود. برخی از مزایایی عوض کردن فیلتر روغن عبارتند از:

چرا باید فیلتر روغن را زود به زود عوض کنیم؟

  • جلوگیری از فرسایش قطعات موتور

به مرور زمان انواع آلودگی ها روی فیلتر روغن جمع می شود قبل از اینکه فیلتر روغن مسدود شود می بایست نسبت به تعویض آن اقدام کنید. با تعویض فیلتر روغن همه ذرات ریز داخل سیستم گردش روغن، پالایش می شود. این امر در بالا رفتن راندمان قطعات و کارکرد مناسب تاثیر زیادی دارد. روغن کثیف و دارای آلودگی های زیاد، نمی تواند از اصطکاک قطعات موتور جلوگیری کنند. انواع فیلتر روغن مانع ورود روغن کثیف به داخل موتور می شوند. بنابراین کیفیت روغن بهبود یافته و قطعات بدون اصطکاک حرکت می کنند. حرکت روان قطعات موتور اتوموبیل از فرسودگی و سایش قطعات جلوگیری می کند و عمر موتور را افزایش می دهد.

بهترین زمان برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک چه موقعی است؟

تعویض فیلتر روغن قیمتسرویس تعویض روغن و فیلترهای هوم سرویز
  • کاهش هزینه های نگهداری

عوض کردن فیلتر روغن یک راه ساده و کم هزینه برای بالا بردن طول عمر قطعات موتور است. همین راهکار ساده منجر به کاهش هزینه نگهداری خودرو و قیمت تعمیرات خودرو می شود. هزینه تعویض فیلتر روغن چندان زیاد نیست ولی با پرداخت همین هزینه اندک می توانید جلوی هزینه های اضافی را بگیرید. موتور خودرو مهم ترین بخش ان است. سهل انگاری در تعویض روغن و فیلترها موجب می شود که آلودگی ها وارد چرخه روغن شده و ساییدگی محسوسی را روی قطعات داخل موتور ایجاد کند. قیمت تعویض قطعات موتور بسیار بیشتر از هزینه تعویض فیلترها و روغن است.

تعویض روغن موتور سیکلت در محل

  • جلوگیری از کثیف شدن روغن  موتور جدید

برخی به اشتباه تصور می کنند که تنها تعویض روغن موتور برای نگهداری از خودرو کفایت می کند. بهتر است بدانید که فیلتر روغن موتور یک کالای یکبار مصرف است و حتما باید همراه با تعویض روغن، فیلترها هم عوض شوند. عوض نکردن فیلتر به معنای ان است که قدرت تصفیه روغن، فیلتر خیلی کم است. به این ترتیب خیلی زودتر از زمان مقرر، روغن موتور تازه دچار آلودگی و کثیفی خواهد شد. به محض اینکه موتور خودرو روشن می شود، روغن وارد سیستم حرکت موتور شده و و ذرات فلزی را حمل می کند. بدون فیلتر روغن مناسب، این ذرات، روغن تازه را بی کیفیت و غیر قابل مصرف می کنند. در واقع همه آلودگی های موتور به یکباره وارد سیستم روغن خودرو می شود. بنابراین لازم است تا هم زمان با تعویض روغن موتور، فیلتر نیز عوض شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعویض روغن و فیلترها هم ارائه میده؟

خدمات تعمیر ماشین در محل 

تعویض فیلتر روغن در محلسرویس دوره ای خودرو با نرخ منصفانه

خدمات تعویض روغن و تعویض فیلتر روغن در محل

چهت رفاه شهروندان و صرفه جویی در وقت، سرویس تعویض روغن و فیلترها در محل ارائه می شود. به این ترتیب نیازی به حضور در مکانیکی نیست، همیار مکانیک با حضور در محل کارهای تعویض فیلتر را انجام می دهد. این سرویس شامل همه خودروهای داخلی و خارجی است. تعویض روغن در محل یک سرویس کار راه انداز است که با استفاده از بهترین روغن موتور اورجینال انجام می شود. با توجه به برندهای مختلف فیلتر هوا و روغن، هماهنگی برای خرید فیلتر روغن مرغوب بنابر خواسته مشتری انجام می شود. هزینه تعویض فیلترها شامل مبالغ اضافی نیست و مطابق نرخ اتحادیه خدمات قیمت گذاری می شود. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز کاملا رایگان است و شامل پرداخت حق عضویت و غیره نیست. کلیه سفارش های ثبت شده در این سامانه مشمول گارانتی و تضمین کیفیت خدمات هستند.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس تعویض روغن و فیلترها از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعویض روغن و فیلترها تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا