header

کارشناسی رنگ و فنی خودرو

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

کارشناسی رنگ بدنه و شاسی خودرو در محل

شرایط سرویس کارشناسی خودرو

• همیار می بایست خودرو را از لحاظ مکانیکی، برقی و سیستم روشنایی، سلامت بدنه و سیستم گرمایش و سرمایش و مواردی که مشتری نیاز به مشورت وی دارد به طور کامل بررسی نماید.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی کارشناسی خودرو

​کارشناسی خودرو در محل تهران

قطعا خرید خودروی دست دوم بدون مشورت با کارشناسان خودرو یک رسیک به حساب می آید. بدون دریافت کارشناسی خودرو دست دوم ممکن است سلامت خودرو را از هر جهت بررسی نکنید. این سهل انگاری ممکن است ضررهای جانی و مالی جبران ناپذیری در پی داشته باشد. شاید اگر قصد خرید خودرو کارکرده دارید با یک نگاه اجمالی شیفته ظاهر زیبای خودرو شوید. اما با یک بررسی تخصصی ایرادات فنی یکی یکی خود را نشان میدهند و شما تازه متوجه می شوید که در حال ارتکاب یک اشتباه بزرگ بوده اید.

متاسفانه تعدادی از افراد سودجو با دستکاری در کارکرد ماشین سعی در کاهش کیلومتر ماشین دارند. که خودرو راکم کارکرد و سالم تر نشان دهند. گاهی این دستکاری ها به قدری دقیق و متبهرانه انجام می شوند که فقط افراد متخصص در این زمینه میتوانند به آنها پی ببرند. در کارشناسی خودرو کارکرده  قسمت های متفاوتی مورد بررسی قرار میگیرد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

کاشناسی رنگ خودرو

کارشناسی رنگ خودرو ها یکی از عواملی میباشد که باید اگر تبهر و تجربه لازم در این زمینه را ندارید از کارشناس رنگ خودرو  کمک بگیرید. از روش های مختلفی میتوان به رنگ داشتن بدنه خودرو پی برد.

کارشناسی رنگ خودرو به صورت بصری

گاهی به علت ناشی بودن صافکار با کمی دقت میتوان به تفاوت رنگ ها در نقاط محسوس مانند درها، سپرها . صندوق عقب پی برد. رنگ ارجینال از ترکیب رنگ ها با کدهای خاص ساخته می شود،که ساخت همان رنگ ها برای ماهرترین صافکار و نقاشها هم دشوار است. سعی کنید ماشین را در زیر نور خورشید و نور طبیعی نگاه کنید تا تفاوت رنگ را کاملا متوجه شوید.

عکس گرفتن از خودرو

گاهی به راحتی نمی‌توان متوجه تفاوت رنگ در بدنه ماشین شد. مخصوصا اگر یک قطعه کامل مانند یک در یا کل سپر رنگ شدگی داشته باشد. در این حالت برای کارشناسی رنگ ماشین باید از فاصله دور به خودرو نگاه کنید. تا به تفاوت رنگ پی ببرید. در این حالت از 3 متری ماشین از ماشین عکس بگیرید و با دقت به عکس نگاه کنید.

پاشیدگی رنگ در درزهای خودرو

کاپوت و درهای خودرو را بازکنید تمام لبه ها و گوشه های درب و درزهای خودرو را بررسی کنید. چون در کارخانه بدنه خودرو به صورت یکپارچه رنگ می شود هیچ عدم یکنواختی دیده نمی شود. اما زمانی در کارشناسی ماشین مشاهده میکنیم روی لبه ها و درزهای داخلی خودرو رنگ پاشیده شده است. همچنین گاهی رد نوارهایی بر روی بدنه خودرو مشاهده می شود. که اینها همه نشان از رنگ داشتن بدنه ماشین دست دوم است.

پوست پرتغالی بودن بدنه خودرو

گاهی ممکن است نقاش بدون مهارت و دقت کافی خودرو را رنگ زده باشد و گرد و غبار یا اشیای ریز به بدنه خودرو چسبیده باشد. در این صورت رنگ بدنه نقطه ‌نقطه یا به اصطلاح پوست پرتقالی می‌شود. روی بدنه خودرو به آرامی دست بکشید و با نوک انگشتان به نقاطی که شک دارید دست بکشید. آیا ناهمواری بر روی بدنه ماشین احساس می کنید؟ کیفیت و بافت رنگ را لمس کنید. اگر صافکار سنباده‌کاری کرده باشد شما احساس زبری و شیار شیار میکنید .اگر رنگ خودرو ارجینال کارخانه باشد، بافت آن کاملا صاف و یکنواخت خواهد بود.

 تشخیص رنگ ماشین با استفاده از ابزارهای کارشناسی خودرو

بعضی اوقات تشخیص رنگ خودرو بدون ابزارهای لازم برای کارشناس خبره هم امکان‌پذیر نیست. به‌همین‌دلیل متخصصین کارشناسی رنگ شدگی ماشین از دستگاه پیشرفته تشخیص رنگ دیجیتال استفاده می‌کنند. این دستگاه که با توجه به ضخامت رنگ خودرو، تعیین میکند که خودرو رنگ دارد یا خیر. وقتی یک لایه رنگ روی لایه رنگ اصلی پاشیده شود ، مسلما در آن نقطه ضخامت رنگ بیشتر می‌شود. بنابراین تفاوت ضخامت رنگ در بعضی نقاط نشان دهنده رنگ دار بودن بدنه خودرو است.

کارشناس فنی خودرو و بررسی موتور ماشین

در کارشناسی فنی ماشین تست موتور خودرو در حالت سرد و گرم انجام می شود. در تست موتور، روغن ریزی موتور، دمای موتور و سیستم خنک کننده موتور ،واشر سر سیلندر و سوپاپ ، روغن موتور، روغن هیدرولیک و روغن گیربکس کاملا بررسی می شود. همچنین سیستم برق خودرو  باتری و دینام بررسی می شود. در کارشناس فنی خودرو تست دیاگ انجام می شود و کارکرد واقعی خودرو نشان داده می شود.

کارشناسی آپشن ها و تجهیزات جانبی در خودرو

در این مرحله به کمک دستگاه دیاگ تمام تجهیزات خودرو بررسی می شود. ایربگ خودرو، سیستم ترمز ماشین، عملکرد کمربند ایمنی و تجهیزات داخلی مانند صندلی و شیشه بالابرها و سیستم روشنایی همه تست می شوند.

در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت و به اصطلاح نشستن پشت فرمان ماشین تشخیص داده می شود. از این رو کارشناس با اقدام به رانندگی با خودرو مواردی مانند جلوبندی خودرو، سرو صدای اتاق ماشین و موتور خودرو در حرکت را بررسی میکند و در صورت ایراد ریشه یابی میکند.

کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز

بعد از انتخاب خودرو میتوانید با استفاده از خدمات کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز از ارزش گذاری واقعی خودرو مطلع شوید. معمولا قیمت خودرو بر اساس شرایط بازار تعیین می شود اما وضعیت سلامت خودرو نیز در قیمت نهایی خودرو تاثیرگزار است. شما میتوانید با استفاده از خدمات کارشناسی آنلاین و بازدید حضوری کارشناس سیار خودرو در محل به ارزش واقعی خودرو دست دوم پی ببرید.

هزینه کارشناسی خودرو هوم سرویز

با توجه به عدم صداقت خیلی از فروشندگان خودرو دست دوم پرداخت هزینه کارشناسی خودرو کاملا به نفع خریدار میباشد. زیرا در صورت ایراد دار بودن ماشین چندیدن برابر متحمل خسارات و تعمیرات خودرو خواهید شد. قیمت کارشناسی خودرو کاملا ثابت است و هیچ عاملی نمیتوانند این مبلغ را تغییر دهد. در صورت درخواست مشتری به تنظیم قرارداد مبلغی به تعرفه تشخیص رنگ خودرو اضافه می شود.

ثبت درخواست کارشناسی خودرو در هوم سرویز

در صورتیکه مایل هستید از کارشناسان متخصص در زمینه بررسی کامل بدنه خودرو، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و بررسی هرگونه رنگ بدنه و صافکاری ماشین بهره مند شوید. کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز درخواست ثبت کنید. تا کارشناسان سیار ما جهت بررسی انواع ماشین ایرانی نظیر پراید پژو 206 و غیره و انواع ماشین خارجی و چینی با شما تماس بگیرند و جهت کارشناسی حضوری در محل قرار بگیرند.

همییار شماییم تا پایان سرویس...


ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi