تعمیرات و خدمات فنی

کف سازی ساختمان چیست و چگونه اجرا می شود؟

کف سازی ساختمان از کارهای معمول در ساختمان سازی است که بسیار در دید قرار دارد. اگر کف سازی به خوبی انجام نشود کل پروژه ساختمانی زیر سوال می رود. یک کف یا سقف غیر استاندارد از نظر زیبایی و استحکام کارایی قابل قبولی ندارد. استفاده از متریال بی کیفیت در کف سازی و بنایی ساختمان می تواند خسارات زیادی را به همراه داشته باشد. همانقدر که اجرای دیوار و آجرچینی اهمیت دارد، کف سازی بعد از تسطیح کف نیز مهم است.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

کف سازی ساختمان چیست؟

پس از عملیات سفت کاری ساختمان، عملیات کف سازی انجام می شود. بدون این عملیات ساختمان برای سکونت آماده نیست و فضای کاربردی قابل استفاده در بنا وجود ندارد. در واقع ایجاد سطح مناسب برای ساکنین همان کف سازی است. همه ساختمان های مسکونی نیاز به کف سازی دارند. در فضاهای داخلی اتاق ها، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، راهروها و …. همگی در پروژه ساخت و ساز کف سازی می شوند. متریال استفاده شده در این پروزه باید طوری باشد که تحمل وزن مصالح و لوازم و اثاثیه را داشته باشد.حتی در خارج از ساختمان هم این پروزه اجرا می شود. برای ساخت زمین های بازی کودکان، زمین های ورزشی، پیاده روها، میادین و …. همگی نیاز به کف سازی است. 

خدمات بنایی و خرده کاری ساختمانی 

اجرای کف سازی ساختمان

مهم ترین ویژگی کف سازی ساختمان

مثل همه کارهای بنایی و خدمات ساختمانی، کیفیت کف سازی اهمیت زیادی دارد. شاید در انتها تنها شکل ظاهری سازه و کف دیده شود ولی یک کف مناسب نوعی عایق خوب برای صدا و رطوبت نیز محسوب می شود. این امر در آپارتمان ها اهمیت بیشتری دارد و به وضوح قابل تشخیص است. مولفه بعدی اینست که کف ها باید عایق حرارتی خوبی باشند و از انتشار آتش و حرارت جلوگیری کنند. زیبایی و سهولت نظافت از دیگر مواردی است که در ساخت کف مورد توجه قرار می گیرد. اما مهم ترین ویژگی در پروژه ساختمانی مربوط به استحکام و پایداری کف است. کف ساختمان در برابر رطوبت، حرارت و صدا یک عایق فوق العاده است و می بایست از مقاومت خوبی نیز برخوردار باشد.

انواع کف سازی ساختمان

در پروزه های ساختمانی عملیات کف سازی با توجه به موقعیت انجام می شود. دو عامل محل قرارگیری و عملکرد روی نحوه اجرای کف سازی تاثیر می گذارند.

اجرای کف سازی از نظر محل شامل س نقطه متفاوت است:

  • کف سازی بر روی  سطح خاک
  •  کف سازی در بین طبقات میانی
  •  کف سازی پشت بام

به لحاظ عملکردی نیز کف سازی را می توان به سه نوع متفاوت تقسیم کرد:

  • اجرای کف ساختمان در مکانهای خشک
  • عملیات کف سازی در مکانهای مرطوب
  • کف سازی مختص مکانهای ویژه

نازک کاری ساختمان چیست و با چه مصالحی انجام می شود؟

کف سازی ساختمان اداری

اجرای کف سازی ساختمان مسکونی

صرف نظر از مصالح به کار رفته در بنا، عملیات کف سازی یک پروسه کامل است. در همه پروژه ها لازم است تا ابتدا زیرسازی انجام شود. زیرسازی از نظر تسطیح کف و همچنین نفوذ رطوبت بسیار مهم است. برای اینکه زیرسازی به درستی انجام شود و دچار ترک های نشستی خاک نشود باید جنس خاک و ضریب نفوذ رطوبت در نظر گرفته شود. توجه داشته باشید که بسیاری از تاسیسات عبوری از زیر سطح ساختمان در اجرای کف، مشکل ایجاد می کنند و باید از قبل در این مورد اقدامات لازم را انجام داد. جهت جلوگیری از آسیب به تاسیسات ( لوله ها و …) از ماهیچه کشی استفاده می شود.

  • ترابندی سطوح در کف سازی

بدون تسطیح کف اصلا کف سازی هیچ ارزشی ندارد. حتی در ساختمان های تجاری، کارگاه ها و … نیز عملیات هموار سازی کف انجام می شود. شیب بندی مناسب جهت هدایت آب سطح به کفشوها موقع اجرای کف سازی در نظر گرفته می شود عملیات عایق کاری با ایزوگام یا قیر و گونی نیز در همین مرحله می بایست انجام شود. در اجرای سقف های ساختمانی برای ایجاد ضخامت لازم در تسطیح و کف سازی از فوم بتن یا پوکه های معدنی سبک استفاده می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات بنایی ساختمان هم ارائه میده؟

آیا تخریب دیوار داخلی ساختمان بدون خطر است؟

  • روسازی کف ساختمان

سنگ فرش کردن مرحله نهایی در کف سازی است. این مرحله وقتی اجرا می شود که عملیات زیرسازی، عایق کاری و تسطیح انجام شده باشد. سلیقه و ظرافت کاری بنا در این مرحله اهمیت زیادی دارد. ریسمان کشی برای اجرای سنگ فرش و هم ترازی با یکدیگر الزامی است. برای جلوگیری از ترک خوردن لازم است تا از مصالح با ضخامت کافی در این قسمت استفاده شود. عملیات کف سازی ساختمان در پارکینگ های عمومی و مجتمع های مسکونی به صورتی است که پس از ساخت بنا، سطح کف بتواند فشار ناشی از سنگینی اتوموبیل ها را تحمل کند. در این مورد معمولا عملیات ساب سنگ پس از تکمیل پروژه انجام می شود.

چگونه اتاق را با دیوارهای آجری تزئین کنیم؟

کف سازی ساختمان

سرویس بنایی ساختمان در تهران

بنایی ساختمان مسکونی یکی از سرویس های پر کاربرد هوم سرویز است که هم اکنون در سطح تهران بزرگ ارائه می شود. خرده کاری بنایی، بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی، سیمان کاری، دیوار کشی یا تخریب دیوار، آجرچینی، سفت کاری و نازک کاری و کف سازی ساختمان توسط تیم حرفه ای بنا انجام می شود.. سرویس بنایی هوم سرویز از خدماتی است که در همه فصول سال درخواست کننده دارد. با توجه به بالا بودن نرخ ساخت و ساز در تهران، این سرویس با هماهنگی قبلی در ایام تعطیلات نیز سفارش می پذیرد. پس از بنایی و تعمیرات ساختمان، حمل نخاله نیز انجام می شود. چنانچه همیار مصالح ساختمانی را تهیه کند، فاکتور خرید ارائه می شود. همه سفارش های ثبت شده در اپلیکیشن هوم سرویز شامل قیمت گذاری منصفانه می باشند.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس بنایی ساختمان از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اقدام کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی بنایی ساختمان تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا