تعمیر و سرویس خودرو

سرویس دوره ای خودرو شامل چه مواردی است؟

یک راننده با تجربه هیچگاه سرویس دوره ای خودرو را به فردا موکول نمی کند! همه ماشین ها نیاز به رسیدگی و نگهداری دارند. نگهداری از خودرو نه هزینه بر است و نه زیاد وقت تان را می گیرد. وضعیت ترمزها، چرخ ها، قسمت های موتوری و …. هر از گاهی باید بررسی شود. بازه های منظم سرویس دوره ای خودرو راهی مطمئن برای شناسایی ایرادات در مراحل ابتدایی است. با یک سری کارهای ساده و روتین می توان جان راننده و سرنشینان را حفظ کرد. حوادث رانندگی از مرگبارترین سوانح در همه دنیا هستند. در بسیاری از این تصادفات، اشکال فنی خودرو، زمینه ساز فاجعه ای بزرگ بوده است. آیا می دانید در سرویس خودرو چه قسمت هایی بررسی می شود؟ 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سرویس دوره ای خودرو چیست؟

با رعایت برخی نکات ابتدایی می توان وضعیت خودرو را در حالت سالم نگه داشت. سرویس دوره ای به منظور جلوگیری از ایراد اساسی در خودرو انجام می شود. در این سرویس، مکانیک خودرو همه قسمت های پرکاربرد را بررسی می کند. هر بار که ماشین تان را روشن می کنید، یک سری قطعات شروع به حرکت و فعالیت می کنند. فعالیت مداوم این قطعات موجب سایش و فرسودگی آن شده و مشکلاتی را ایجاد می کند. برای نگهداری صحیح از خودرو بهتر است طبق دفترچه راهنما و به توصیه مکانیک در موعد مقرر ماشین را برای بازبینی به تعمیرگاه ببرید. اگر وقت این کار را ندارید از مکانیک سیار هوم سرویز کمک بگیرید. 

چکاپ خودرو قبل از سفر شامل چه مواردی است؟

سرویس دوره ای خودرو ارزان

چه قسمت هایی در سرویس دوره ای خودرو بررسی می شود؟

برخی از راننده ها فقط در مواردی که ماشین از حرکت می ایستد به فکر سرویس خودرو می افتند. وقتی اتومبیل خراب شده نیاز به تعمیر دارد ولی قبل از اینکه کار به اینجا بکشد می توانید خودرو را از جهت کارکرد تست کنید. هزینه تعمیرات اتومبیل های شخصی خیلی بیشتر از مبلغ سرویس خودرو است. قبل از اینکه یک قطعه فرسوده خسارت زیادی به خودرو وارد کند برای سرویس دوره ای اقدام کنید. در هر بار سرویس لازم است تا این قسمت ها مورد بررسی قرار گیرد:

  • روغن موتور و فیلترها

تعویض روغن موتور خودرو از مواردی است که نمی توان آن را به تعویق انداخت. وقتی سطح روغن کمتر یا بیشتر از میزان مشخصی باشد، امکان آسیب به خودرو بیشتر می شود.  اگر ماشینی مدت ها بدون حرکت بوده و از آن استفاده نشده باشد نیز لازم است تا روغن موتور با روغن جدید جایگزین شود. حتی بهترین برندهای روغن موتور موجود در بازار نیز عمر محدودی دارند و پس از آن فاسد و غیر قابل استفاده می شوند. هر بار یا حداکثر ۲ بار که روغن موتور را عوض می کنید باید فیلتر روغن و فیلتر هوا  را هم عوض کنید. این کار هزینه زیادی ندارد ولی عمر ماشین را طولانی تر می کند. 

  • سرویس دوره ای خودرو : شمع ها

تا زمانی که شمع ها سالم هستند اتومبیل هم کارش را درست انجام می دهد. با تمیز کردن نوک شمع ها و پاک کردن دوده و چربی می توان مدت زمان بیشتری از آن استفاده کرد. شمع ها از قطعات مصرفی هستند و پس از مدتی خراب می شوند. استارت نامناسب موقع روشن کردن ماشین، شتاب کم یا لرزش در دور موتور کم و …. نشان می دهند که عمر شمع ها به پایان رسیده است. 

ترفندها، روش ها و همه چیز درباره تعمیرات خودرو

سرویسکار خودروی خارجیسرویس دوره ای خودرو
  • تعویض ضد یخ خودرو

بررسی میزان ضد یخ خودرو در همه فصول سال الزامی است. این مایع سبز رنگ از یخ زدن موتور در زمستان و از جوش آوردن ماشین در تابستان جلوگیری می کند. موقع سرویس دوره ای خودرو از مکانیک بخواهید سطح ضد یخ را بررسی کند و در صورت نیاز آن را تعویض کند. بسیاری از راننده های بی تجربه وضعیت ضد یخ را در تابستان بررسی نمی کنند و همین موضوع ساده موجب می شود تا اتوموبیل در موقع حرکت جوش بیاورد. علت بسیاری از حوادث رانندگی جوش آوردن اتومبیل در جاده است.

وقتی ماشین جوش آورده، درب مخزن رادیاتور را باز نکنید. خطر پاشیدن آب جوش روی دست ها و صورت وجود دارد.

  • چرخ ها و لاستیک های خودرو

در سرویس دوره ای خودرو میزان فشار باد لاستیک و ساییدگی آج ها بررسی می شود. به طور معمولی هر بار که به تعمیرگاه مراجعه می کنید لاستیک ها تعویض نمی شوند. لاستیک اتومبیل عمر بالایی دارد و در اثر تماس با سطح جاده و اصطکاک زیاد دچار ساییدگی می شود. تنظیم باد تایرها در بازه های زمانی کوتاه تری توصیه شده است زیرا این امر روی مصرف سوخت اتومبیل نیز تاثیرگذار است. رانندگی با تایرهای فرسوده خطرات زیادی را به همراه دارد و دیر یا زود حادثه ای در کمین نشسته است.

  • سرویس دوره ای خودرو : باطری

تا زمانی که خودرو در حرکت است باطری نیز خود به خود شارژ می شود اما وقتی ماشین را مدت ها پارک کرده باشید شارژ باطری هم خالی می شود. چک کردن باطری از مهم ترین مواردی است که در سرویس خودرو انجام می شود. برای کارکرد صحیح تومبیل کارهای دیگری نیز می بایست انجام شود. برخی از دیگر خدماتی که در سرویس دوره ای انجام می شود می توان به این موارد اشاره کرد:

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سرویس دوره ای خودرو هم ارائه میده؟
  • تعویض تسمه تایم خودرو
  • تعویض روغن ترمز خودرو
  • بررسی کارکرد چراغ های جلو و عقب ماشین
  • و ……..

تعمیرگاه سیار وسایل نقلیه امداد خودرو

هزینه سرویس دوره ای خودرو

خدمات سرویس خودرو در تهران

رسیدگی به خودرو برای خیلی از افراد مشکل است. شاید وقت کافی برای سرویس خودرو ندارید یا اساسا اطلاعات فنی کمی در مورد مکانیک خودررو دارید. خدمات تخصصی تعمیر خودرو و سرویس دوره ای اتومبیل یکی از صدها سرویس فنی هوم سرویز است. این خدمت هم اکنون در سطج تهران بزرگ ارائه شده، شهروندان تهرانی می توانند با ثبت سفارش رایگان از خدمات حرفه ای سرویس ماشین بهره مند شوند. همیاران هوم سرویز در همه محله های تهران حضور دارند. همه سفارش های ثبت شده در این سامانه توسط مکانیک حرفه ای انجام می شود. پس از هماهنگی برای اعزام تکنیسین به محل، قسمت های موتوری به طور کامل بازدید می شود. هزینه ها توافقی و پس از بررسی به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود. 

برای ثبت سفارش رایگان سرویس خودرو  از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی سرویس دوره ای خودرو تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا