لوازم خانگی

درباره علائم خرابی برد کولر گازی چه چیزهایی می دانید؟

کولر گازی یک وسیله الکتریکی است و برد کولر گازی یکی از مهمترین قطعاتی است که کولر با کمک آن می تواند به خوبی کار کند و هوای خنکی را برای ما فراهم کند. گاهی اوقات ممکن است درگیر خرابی برد کولر گازی شویم و این موضوع باعث شود در کارکرد کولر گازی ما اختلال ایجاد شود. در چنین زمانی باید تشخیص بدهیم که مشکل از برد است یا چیز دیگری مشکل دارد و پس از تشخیص، باید از یک تعمیرکار کولر بخواهیم که این مشکل را برای ما برطرف کند. در این مقاله می خواهیم در درباره علائم خرابی برد کولر گازی صحبت کنیم و بگوییم از چه روش هایی می توانید تشخیص دهید برد کولر گازی خراب شده است و چگونه می توانید برای تعمیر برد کولر گازی اقدام کنید. اگر حس می کنید کولر گازی شما اخیرا مشکلاتی پیدا کرده و می خواهید مطمئن شوید مشکل از برد آن است، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

برد کولر گازی چیست؟

قبل از اینکه به سراغ علائم خرابی برد کولر گازی برویم، بهتر است بگوییم که این قطعه چیست که انقدر اهمیت دارد و چرا مهم است که خرابی آن را سریعا برطرف کنید.

برد کولر گازی مانند مغز این دستگاه است و تمامی دستورات توسط این قطعه انجام می شود. اگر برد به خوبی کار نکند یا مشکل داشته باشد، در روشن و خاموش شدن دستگاه، کارکردن کمپرسور، کنترل فن و بسیاری بخش های دیگر اختلال ایجاد می شود و نمی توانید هوای خنکی را از کولر دریافت کنید. در ادامه به برخی از مهمترین علائم خرابی برد کولر گازی می پردازیم تا راحت تر بتوانید این موضوع را تشخیص دهید و برای تعمیر برد کولر گازی اقدام کنید.

کولر و هواساز
علائم خرابی کولر گازی

علائم خرابی برد کولر گازی چیست؟

۱- روشن نشدن کولر گازی:

یکی از مهمترین علائم برای اینکه بتوانید تشخیص دهید برد کولر گازی شما دارای مشکل است، روشن نشدن کولر گازی است. البته روشن نشدن کولر می تواند به موارد دیگری مانند مشکل در کابل برق و… هم باشد، اما عمدتا این موضوع به خاطر خرابی برد اصلی کولر گازی به وجود می آید.

برای اینکه این مشکل را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکل از برد اصلی است، توصیه می کنیم حتما ابتدا سیم های برق متصل به کولر را با احتیاط بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکل از آنها نیست. همچنین یکبار به صورت دستی اقدام به روشن کردن کولر کنید و از ریموت استفاده نکنید. اگر هیچکدام از سیم های برق مشکلی نداشتند و به صورت دستی هم نتوانستید کولر را روشن کنید، در این صورت می توانید مطمئن باشید که مشکل از برد اصلی کولر گازی است.

علائم خرابی کمپرسور کولر گازی
علائم خرابی کمپرسور کولر گازی

۲- کار نکردن کمپرسور کولر گازی:

همانطور که قبل تر هم گفتیم، برد اصلی کولر گازی وظیفه ارسال دستور به بخش های مختلف کولر را دارد و اگر این قطعه به خوبی کار نکند، نمی تواند دستورات را به بخش های مختلف ارسال کند. یکی دیگر از نشانه های خرابی برد کولر گازی، کار نکردن کمپرسور کولر است. ممکن است شما کمپرسور کولر را روشن کنید و بخواهید از آن استفاده کنید، اما این امکان عمل نکند و نتوانید هوای خنک را از کولر دریافت کنید.

البته در این حالت ممکن است مشکل از خود کمپرسور هم باشد و لزوما چنین حالتی نشان دهنده مشکل در برد اصلی نیست، اما اگر کمپرسور مشکلی نداشته باشد و قبلا هم به مشکلی نخورده است، این موضوع می تواند نشان دهنده عدم توانایی برد اصلی در ارسال دستورات به بخش های مختلف باشد و بهتر است در این حالت، از یک تعمیرکار کولر گازی بخواهید برد اصلی کولر گازی شما را بررسی کند و ایراد کولر را پیدا کند.

۳- کاهش قدرت خنک کنندگی:

گاهی اوقات ممکن است قدرت کولر گازی شما کم شود و نتواند مانند گذشته فضای خانه را خنک کند. این مشکل در حالت عادی می تواند به خاطر سرویس نشدن کولر باشد، اما اگر سرویس کولر گازی را به صورت مرتب انجام داده اید و در این زمینه مطمئن هستید، احتمال دارد مشکل از برد اصلی کولر باشد و به خاطر این مشکل، قدرت خنک کنندگی کولر گازی شما کاهش پیدا کرده باشد.

در این حالت توصیه می کنیم از یک سرویس کار کولر گازی بخواهید کولر شما را به صورت کامل بررسی کند و مشکل آن را پیدا کرده و در سریع ترین زمان ممکن برطرف کند. چون گاهی اوقات ممکن است این مشکل به یک سرویس کوچک نیاز داشته باشد تا حل شود، اما عدم رسیدگی به آن می تواند در کارکرد قطعات دیگر کولر هم اختلال ایجاد کند و هزینه های زیادی را برایتان ایجاد کند. پس هرچه سریعتر برای تعمیر برد کولر گازی اقدام کنید و سرویس کولر گازی خود را به تعمیرکاران حرفه ای هوم سرویز بسپارید.

ارور خرابی برد
ارور خرابی برد

۴- نمایش ارور خرابی برد:

بعضی اوقات کولرهای گازی، ارورهایی را در رابطه با مشکل و خرابی در برد روی صفحه نمایش خودشان نشان می دهند. این موضوع هم می تواند یکی دیگر از علائم خرابی برد کولر گازی باشد.

البته گاهی اوقات این ارورها با خاموش و روشن شدن کولر به صورت کامل از بین می روند، اما اگر به صورت ثابت وجود دارند و از بین نمی روند، توصیه می کنیم حتما بررسی کولر خودتان را به یک تعمیرکار کولر گازی حرفه ای بسپارید تا این مشکل را بررسی و آن را به صورت کامل برطرف کند.

۵- خاموش شدن ناگهانی:

یکی دیگر از علائم خرابی برد اصلی کولر گازی، خاموش شدن ناگهانی آن است. اگر کولر گازی شما به صورت ناگهانی خاموش می شود و این مشکل از ضعیف بودن برق و… نیست، نیاز است که سریعا آن را بررسی کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر گازی هم ارائه میده؟

وقتی برد اصلی دارای مشکل باشد، ممکن است خود به خود کاری کند که شما به او نگفته اید و خاموش شدن ناگهانی هم یکی از این مشکلات است. توصیه می کنیم در صورت مشاهده این مشکل سریعا از یک تعمیرکار کمک بخواهید. شما می توانید تعمیر برد اصلی کولر گازی خود را به تیم هوم سرویز بسپارید.

۶- خاموش نشدن با ریموت کنترل:

گاهی اوقات ممکن است با این مشکل مواجه شوید که کولر شما دستوراتی که با استفاده از ریموت کنترل می دهید را اجرا نکند یا برای اجرا نیاز باشد چندبار دستور را تکرار کنید.

البته این موضوع می تواند از نشانه های خرابی ریموت کولر هم باشد و باید آن را بررسی کنید، اما اگر از سلامت ریموت کنترل مطمئن هستید و می دانید که مشکلی ندارد، ممکن است برد اصلی کولر گازی شما با مشکل مواجه شده باشد. در این حالت توصیه می کنیم به صورت دستی کولر را خاموش کرده و آن را به یک تعمیرکار کولر گازی نشان دهید.

تعمیرکار کولر گازی
خاموش نشدن کولر گازی با ریموت نشانه چیست؟

۷- برق داشتن بدنه دستگاه:

کولر گازی یک دستگاه الکتریکی است و وجود اختلال در کارکرد آن، می تواند بسیار خطرناک باشد و مشکلات زیادی را ایجاد کند. یکی از علائم خطرناک خرابی برد کولر گازی، برق داشتن بدنه کولر است. گاهی اوقات ممکن است وقتی به بدنه کولر دست می زنید، دچار برق گرفتگی کوچکی شوید که این حالت برای بزرگسالان خیلی مهم نیست اما می تواند کودکان را اذیت کند.

اگر حس می کنید چند وقتی است که بدنه کولر شما برق دارد و نمی توانید به راحتی آن را لمس کنید، توصیه می کنیم کودکان را از آن دور نگه دارید و حتما از یک شخص متخصص بخواهید این موضوع را بررسی کند تا در صورت نیاز تعمیر برد کولر گازی را برایتان انجام دهد.

۸- ایجاد سرمای بیش از حد:

یکی دیگر از علائم خرابی برد کولر گازی، این است که کولر بیش از حد سرما ایجاد کند. یعنی زمانی که شما کولر را روی درجه خاصی تنظیم می کنید، سرمای آن بسیار بیشتر است و این موضوع ممکن است باعث شود حتی فضای خانه بسیار سرد شود. این حالت ممکن است به خاطر خرابی سنسور دمای کولر هم باشد؛ اما توصیه می کنیم در صورت وجود این مشکل، حتما آن را با یک متخصص در میان بگذارید و بخواهید که کولر شما را بررسی کند.

۹- خنک نکردن فن و کمپرسور:

گاهی اوقات ممکن است کولر شما مشکلی در زمینه کارکرد فن و کمپرسور نداشته باشد و این قطعات به خوبی کار خود را انجام دهند، اما بازهم نتوانید هوای خنکی را از کولر دریافت کنید.

این مشکل هم می تواند یکی دیگر از نشانه های خرابی برد کولر گازی باشد و در صورت مشاهده این مشکل، باید سریعا آن را بررسی کنید تا درگیر مشکلات بزرگتری نشوید.

در این مقاله در مورد علائم خرابی برد کولر گازی صحبت کردیم و گفتیم که چه چیزهایی نشانه خراب بودن این قطعه مهم در کولر گازی هستند. در ادامه گفتیم که برد کولر گازی چیست و چه کاربردی دارد و ۹ نشانه گفتیم که بتوانید تشخیص دهید برد کولر شما خراب است یا خیر.

تعمیر کولر گازی با هوم سرویز
تعمیر کولر گازی شما با هوم سرویز

تعمیر کولر آبی و کولر گازی با هوم سرویز

توصیه می کنیم در صورت مشاهده هر مشکلی در مورد کولر گازی خودتان، سریعا آن مشکل را به یک تعمیرکار کولر گازی بگویید تا در سریعترین زمان ممکن حل شود. خیلی از افراد مشکلات کوچک کولر گازی را جدی نمی گیرند و آنها را بررسی نمی کنند و این موضوع باعث می شود که مشکلات کوچک همانطور باقی بمانند و بزرگتر شوند و قطعات دیگر کولر هم آسیب ببینند. مثلا خرابی در برد کولر گازی، می تواند به قطعات کوچک تر و حتی فن و کمپرسور دستگاه هم آسیب برساند، به همین خاطر مهم است که سریعا این مشکل را بررسی کنید و آن را به یک تعمیرکار کولر گازی بسپارید تا تعمیر برد کولر گازی را انجام دهد.

شما می توانید تعمیر و تعویض موتور کولر آبی  و تعمیر کولر گازی خود را به تیم حرفه ای هوم سرویز بسپارید تا این کار را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام دهند و هوایی خنک و مطبوع در خانه شما ایجاد شود.

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
نصب پایه دیواری یونیت خارجی80000115000
نصب پایه زمینی6000095000
داکت کشی(متری)700010000
نصب پنل کولرگازی (اواپراتور و کندانسور)
150000200000
رفع نشتی گاز و وکیوم کامل300000600000
شستشوی کامل مدار160000310000
تعویض فیلتر درایر70000120000
شارژ گازکامل (با هزینه گاز به ازای هر کیلو)
160000200000
شارژ گاز(با هزینه گاز به ازای هر کیلو)
160000200000
رفع لرزش یونیت داخلی و خارجی110000230000
تعویض قطعات یونیت داخلی140000290000
تعویض برد الکترونیکی(بدون دمونتاژ)
120000195000
تعویض بلوور یونیت داخلی150000245000
تعویض ترانس برد120000200000
تعویض سنسور یونیت داخلی
120000170000
تعویض شیر برقی280000360000
تعویض کمپرسور150000420000
تعویض کنتاکتور90000190000
تعویض لوله مویی100000270000
تعویض شیر و مهره رفت یا برگشت110000170000
لوله کشی مسی(متری)2500043000
نصب فیوز مینیاتوری5000065000
کابل کشی(متری)800015000
شارژ روغن کمپرسور(هر لیتر)
80000
100000
تعویض روغن کمپرسور(هر لیتر)
80000100000
تخلیه آب درین100000150000
سرویس کامل کولر گازی150000260000
تعویض خازن90000150000

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر گازی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا