تعمیرات و خدمات فنی

عوامل تاثیرگذار بر نرخ لوله کشی گاز کدام است؟

نرخ لوله کشی گاز در پروژه های گازرسانی و یا جا به جایی لوله ها یکسان نست. این هزینه به صورت موردی در هر پروژه محاسبه شده و به اطلاع می رسد. در واقع ملاک مشخصی برای قیمت گذاری لوله کشی گاز وجود دارد که طبق آن، هزینه های اجرایی تعیین می شود. هزینه لوله کشی گاز خانگی و صنعتی هر ساله از سوی اتحادیه لوله کشی گاز به صورت پایه اعلام می شود. این مبلغ پایه محاسبات نهایی در پروژه های گاررسانی است. اما برخی موارد می توانند این مبلغ را افزایش دهند.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نرخ لوله کشی گاز

جهت انتقال گاز به ساختمان های مسکونی از نصب لوله در مسیر استفاده می شود. لوله های خطوط انتقال گاز اصلی با لوله هایی که برای گازکشی منازل استفاده می شود، تفاوت دارد. در اغلب شهرهای ایران سیستم گاز شهری برای منازل وجود دارد. بنابراین لازم است تا ساختمان نسبت به اشعاب گاز، لوله کشی شود. به طور معمول پروژه های لوله کشی گاز در آخرین مراحل ساخت و ساز بنا انجام می شود. قیمت عملیات گاز رسانی به خانه ها، همیشه یکسان نیست. معیار اصلی محاسبه قیمت در هر متر مربع همان نرخ اتحادیه است اما شرایط اختصاصی در هر ساختمان و نیاز مالک می تواند هزینه ها را جا به جا کند. همانطور که متراژ ساختمان یا تعداد اتاق ها و … متفاوت است، هزینه های انتقال گاز و قیمت های لوله گذاری نیز می تواند متغیر باشد. 

در ادامه مهم ترین مواردی که هزینه ها را افزایش می دهد، بررسی شده است.

راهنمای لوله کشی توکار گاز خانگی

مراحل لوله کشی گازپروژه انتقال گاز به ساختمان ها

عوامل مهم در افزایش نرخ لوله کشی گاز

لوله کشی برای انتقال گاز به ساختمان در واحدهای مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی و کارگاهی انجام می شود. صرف نظر از نوع کاربری ساختمان، همیشه عوامل مشخصی نرخ پایه را تحت تاثیر قرار می دهند. مواردی که در ادامه به آن پرداخته شده، بیشترین تاثیر را در تغییر قیمت ها دارد ولی بنابر شرایط هر پروژه، برخی موارد خاص نیز در نظر گرفته می شود.

پیچیدگی و حجم کار

لوله کش گاز پس از بررسی محل می تواند به طور دقیق قیمت نهایی پروژه را اعلام کند. خیلی موارد روی براورد نهایی قیمت ها اثرگذار است ولی مهم ترین ویژگی مربوط به حجم کار است. تعداد واحدهای یک ساختمان، متراژ واحدها و زیربنای کلی ساختمان، تعداد طبقات، انشعابات متعدد و ….. همگی روی نرخ لوله کشی گاز تاثیر می گذارد. بدیهی است قیمت گازکشی یک ساختمان ویلایی کوچک بسیار کمتر از یک برج مسکونی با تعداد واحدهای زیاد است. پروژه های وسیع با پیچیدگی های بیشتر، در زمان طولانی تر به اتمام می رسند و تعداد افرادی که در نصب لوله ها مشغولند نیز بیشتر است. در مجموع پیچیدگی کار از طرق زیر، قیمت ها را افزایش می دهد:

  • متراژ زیربنای ساختمان
  • تعداد و متراژ واحدها
  • تعداد اشنعابات در یک پروژه
  • زمان انجام کار

تاثیر نوع لوله ها در نرخ لوله کشی گاز

یکی دیگر از مهم ترین موارد در تعیین قیمت لوله کشی گاز مربوط به قطر لوله های استفاده شده در ساختمان است. این امر با متراژ بنا و حجم کار نیز ارتباط دارد. لوله هایی که قطر زیادتری دارند، قیمت بیشتری دارند. به این ترتیب بزرگی لوله ها و همچنین متراژ استفاده شده لوله روی قیمت ها تاثیر می گذارد. به طور معمول در ساختمان های بزرگتر از لوله هایی با قطر بیشتر برای لوله های اصلی استفاده می شود. به این ترتیب امکان گرفتن انشعابات بیشتر هم وجود دارد. برای مثال قطر لوله های به کار رفته برای لوله کشی گاز در ساختمانی با متراژ کمتر از ۱۰۰ متر کمتر از ساختمان های ۲۵۰ متری است. لوله کش گاز  با توجه به نقشه لوله کشی می تواند مبنای قیمت گذاری را برای مالک شرح دهد.

قبل از هر توافقی ملاک دستمزد و نرخ لوله کشی گاز را از پیمانکار ساختمان سوال کنید.

در چه مواقعی لوله کشی گاز روکار نصب می شود؟

نرخ لوله کشی گاز در تهراننرخ لوله کشی گاز در تهران 

دستمزد لوله کش گاز

لوله کشی گاز یکی از حساس ترین کارها در ساختمان سازی است. هر گونه اهمال و سهل انگاری در این مورد ایمنی ساکنین را به خطر می اندازند. در این مورد نمی توانید روی نیروهای غیر متخصص و ارزان قیمت حساب کنید. لازم است تا پروژه های لوله کشی گاز ساختمان های مسکونی، اداری، واحدهای تجاری، کارگاه ها و …. توسط لوله کش متخصص انجام شود. لوله کش ماهر باید به آخرین مصوبات و استانداردهای شرکت گاز، آگاهی داشته باشد. اخذ تاییدیه شرکا گاز بعد از پایان عملیات، الزامی است بنابراین از قبل با لوله کشی مجاز هماهنگ کنید تا موقع اخذ تاییدیه با مشکل روبرو نشوید.

نقشه لوله کشی گاز ساختمان

به طور کلی همه لوله کشی ها طبق راهنمای نقشه انجام می شود. لوله کشی آب و فاضلاب، لوله کشی برق و گاز همگی طبق نقشه ای که از قبل طراحی شده، کارمی شود. در این مورد هیچ فردی از جمله مالک یا لوله کش گاز نباید مسیر لوله کشی را تغییر دهد. نرخ لوله کشی گاز ارتباط مستقیم با این نقشه دارد. در واقع از روی نقشه می توان پیچیدگی کار را مشخص کرد و تجهیزات مورد نیاز را خریداری کرد. نقشه به طور دقیق مسیر لوله کشی گاز را مشخص می کند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات لوله کشی گاز هم ارائه میده؟

جابجایی انشعابات لوله کشی گاز

در اغلب موارد همراه با بازسازی منزل و یا تغیرر دکوراسیون آشپزخانه، تغییراتی در انشعاب لوله کشی گاز انجام می شود. نرخ لوله کشی گاز برای انشعابات به صورت توافقی تعیین می شود. برای مثال گاهی لازم است تا مسیر انشعابات لوله کشی گاز آشپزخانه به کلی عوض شود. معمولا وقتی کابینت آشپزخانه جدید را سفارش می دهید این جا به جایی ها ضروری است. در پاره ای از موارد هم لازم است تا یک انشعاب جدید برای بخاری گازی ایجاد شود. در ساختمان هایی که از نظر گرمایشی ضعیف هستند می توان برای بخاری گازی یک انشعاب جدید ایجاد کرد تا امکان گرم کردن ساختمان وجود دارد. در این مورد لازم است تا برای دودکش بخاری هم چاره ای اندیشید.

لوله کشی پلی اتیلن چه کاربردی دارد؟

نرخ لوله کشی گاز روکارخدمات لوله کشی گاز به نرخ منصفانه

نرخ لوله کشی گاز در تهران

اجرای لوله کشی گاز توکار خانگی، لوله کشی گاز روکار یا هر پروژه گاز رسانی دیگری ویژگی های خاص خود را دارد. سیستم لوله کشی گاز صنعتی و لوله کشی گاز خانگی یکسان اجرا نمی شود. برخی از ساختمان های مسکونی دارای واحدهای کمتری هستند ولی پروزه های لوله کشی گاز برج های تهران بسیار پر هزینه تر تمام می شود. در مراحل ساخت و ساز، پیمانکار گاز ساختمان با توجه به شرایط ویژه هر پروژه، نرخ نهایی را اعلام می کند. در این صورت لازم است تا در قرارداد به طور دقیق حجم کار، متراژ لوله ها و مقدار تجهیزات خریداری شده قید شود. زمان تحویل کار نیز از مواردی است که از قبل مشخص می شود. هزینه های دریافتی تابع شرایط اختصاصی در هر سفارش است.

این سرویس هم اکنون تنها در سطح تهران بزرگ، ارائه می شود.

بازسازی منزل و تعویض لوله های قدیمینرخ لوله کشی گاز

تعرفه خدمات لوله کشی گاز هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)
قیمت تا(تومان)
لوله کشی گاز(متری)
1500035000
لوله کشی گاز کمتر از 10 متر
250000500000
جابجایی لوله کشی گازتوافقی

خدمات لوله کشی گاز در تهران

سرویس لوله کشی گاز یکی از خدمات درب منزل هوم سرویز است که به صورت منطقه ای در سطح تهران ارائه می شود. قیمت ها بر اساس هر پروژه و به صورت متری در همه سفارش ها محاسبه می شود. نرخ جا بجایی لوله کشی گاز به صورت توافقی و پس از بازدید محل مورد نظر توسط همیار اعلام خواهد شد. ما صفر تا صد خدمات لوله کشی را انجام می دهیم. هزینه دریافتی برای مجتمع های مسکونی در مرحله ساخت و پروژه های تعداد بالا شامل تخفیف می باشد. سفارش خود را از طریق اپ هوم سرویز به رایگان ثبت کنید. پس از ثبت سفارش هماهنگی برای اعزام کارشناس و بررسی موقعیت ساختمان انجام می شود. این سرویس شامل تضمین کیفیت و گارانتی است بنابراین همه استانداردهای لوله کشی گاز طریق آخرین مصوبات، رعایت می شود. 

سفارش سرویس لوله کشی گاز را به رایگان در اپ هوم سرویز ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی لوله کشی گاز تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا