تعمیر و سرویس خودرو

چکاپ خودرو قبل از سفر شامل چه مواردی است؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چکاپ خودرو قبل از مسافرت بسیار اهمیت دارد. وقتی تصمیم می گیرید یک سفر خانوادگی با خودروی شخصی را شروع کنید، ابتدا حتما وضعیت خودروی خود را بررسی کنید. این مربوط به تابستان یا زمستان نیست در همه فصول سرویس دوره ای خودرو و در صورت لزوم تعمیرات خودرو الزامی است. به خصوص در سفرهای خارج از شهر و مسافرت های جاده ای، چکاپ خودرو اهمیت بیشتری پیدا می کند. خراب شدن ماشین در وسط جاده می تواند یک خاطره بد از سفر در ذهن ایجاد کند. در واقع این کار چندان هزینه ای ندارد ولی خیال تان را بابت سلامت خودرو راحت می کند. لازم است تا یک متخصص تک تک قسمت های موتوری و فنی خودرو را بررسی کند. 

چکاپ خودرو قبل از سفر جاده ای

اگر از آن دست راننده هایی هستید که به طور منظم برای سرویس دوره ای خودرو اقدام می کنید، حتما می دانید که چه کارهایی لازم است. بسیاری از افراد بدون توجه به وضعیت خودروی خود وارد جاده می شوند. در این صورت ریسک هزینه های بیشتر را پذیرفته اند. همیشه ماشین های امداد خودرو برای تعمیر ماشین در جاده ها مستقر هستند. هزینه تعمیرات خودرو خیلی بیشتر از قیمتی است که برای چکاپ خودرو قبل از سفر می پردازید. آیا می دانید کدام قسمت ها نیاز به چکاپ دارند؟ به طور معمول تعمیرکار همه قسمت ها را بررسی می کند. برخی از قسمت هایی که همیشه قبل از سفر جاده ای باید بررسی شود را در ادامه یادآوری می کنیم.

ترفندها، روش ها و همه چیز درباره تعمیرات خودرو

قیمت چکاپ خودروچکاپ خودرو در محل
  • بررسی لاستیک های خودرو

تایرها حتما می بایست قبل از مسافرت بررسی شوند. شاید یک لاستیک کمی ساییده در داخل شهر مشکلی ایجاد نکند ولی قطعا نمی توانید با خودرویی که لاستیک نامناسبی دارد وارد اتوبان بشوید. پیشنهاد می شود با لاستیک هایی که بیش از ۶ سال عمر دارند اصلا وارد جاده نشوید. نکته مهم دیگر تنظیم باد لاستیک هاست. آیا می دانستید تنظیم نبودن باد لاستیک ها موجب افزایش مصرف بنزین خودرو می شود؟ آخرین نکته اینکه لاستیک زاپاس را فراموش نکنید. آیا لاستیک زاپاس سالم است؟ حتما می دانید که باد لاستیک های زاپاس، حتی در صورت عدم استفاده نیز به مرور کم می شود.

تعمیرگاه سیار وسایل نقلیه امداد خودرو

  • تعویض روغن خودرو

برای اینکه سفری راحت و بدون دردسر را داشته باشید حتما چکاپ خودرو را انجام دهید. یکی از ضروری ترین کارها تعویض روغن خودرو قبل از سفر است. خدمات تعویض روغن هوم سرویز در محل ارائه می شود. اگر وقت برای بردن ماشین به تعمیرگاه و تعویض روغن را ندارید با ما تماس بگیرید. حتی نیم ساعت قبل از سفر هم امکان تعویض روغن در محل وجود دارد. اما بهتر است برای سرویس خوردو هم هماهنگی انجام دهید تا در جاده با مشکل روبرو نشوید. حتی اگر ۱۰۰۰ کیلومتر بعد از آخرین تعویض روغن، رانندگی کرده اید می بایست برای سفر بعدی روغن را تعویض کنید. بد نیست وضعیت روغن سوزی را هم بررسی کرده و موقع تعویض روغن، فیلتر روغن را هم تعویض کنید.

خدمات تعویض روغن در محل

چکاپ خودرو ارزان

  • چکاپ خودرو و ترمز

رانندگی با اتوموبیلی که ترمزهایش ایراد دارد، یک فاجعه است. بدون تردید نمی خواهید با این ترمزها وارد جاده شوید. سرویس ترمزها از ضروری ترین موارد در چک لیست چکاپ خودرو است. بهتر است تا زمان باقی است نسبت به این مورد اقدام کنید. شاید نیاز به تعویض لنت ترمز و یا دیسک ترمز باشد. در این صورت تعمیرات ترمز کمی طول می کشد. سرویس خودرو را به لحظات آخر نیندازید تا طبق برنامه ریزی بتوانید به سفر بروید. 

  • بررسی سیستم برق خودرو

باطری خوردو اولین قسمت مهم برقی در اتوموبیل است. معمولا روی باتری های اتمی نشانگر سالم بودن نصب شده و از روی رنگ نشانگر می توانید متوجه وضعیت باتری شوید. باتری خالی، خراب و دارای شارژ پایین تر از حد استاندارد، حتما در میانه راه مشکل ساز می شود. برای چکاپ خودرو لازم است تا دینام، کوئل، شعم و وایرها هم بررسی شود. مجموعه این موارد سیستم برقی خودرو را تشکیل داده است. هر گونه ایراد در این قسمت، می بایست از قبل برطرف شود. برای مثال وقتی کوئل خراب شود، اتوموبیل روشن نمی شود در حالی که خیلی ساده می توان این مشکل را برطرف کرد.

خدمات تعمیر ماشین در محل

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سرویس دوره ای خودرو هم ارائه میده؟
چکاپ خودروچکاپ خودرو ارزان
  • بررسی سیستم خنک کننده خودرو

چکاپ خودرو قبل از سفر شامل بررسی مایع رادیاتور و تانک ذخیره آب رادیاتور نیز می شود. هر گونه نشتی در شلنگ ها و اتصالات رادیاتور می تواند موجب شود تا ماشین در جاده جوش بیاورد. در این صورت سفر خوش تبدیل یک خاطره ناخوشایند می شود. با سرویس دوره ای خودرو و چکاپ قبل از مسافرت می توانید جلوی خیلی از این اتفاقات را بگیرید. یادتان باشد جوش آوردن خودرو تنها مربوط به فصل تابستان نیست حتی در زمستان هم امکان این اتفاق هست. بنابراین لازم است تا قبل از اینکه وارد جاده شوید وضعیت سیستم خنک کننده اتومبیل تان را بررسی کنید. بی توجهی در این امر می تواند منجر به سوختن واشر سر سیلندر شده و هزینه ای خیلی زیادی روی دست تان بگذارد. 

سرویس دوره ای خودرو قبل از سفر

هنوز قسمت های زیادی وجود دارد که باید یکی یکی مورد بازدید قرار بگیرید. بررسی وضعیت برف پاک کن ها، مایع شیشه شور ماشین و … همگی مهم است. اگر خودرو دچار مشکل است حتما قبل از سفر نسبت به تعمیرات خودرو اقدام کنید. خدمات سرویس دوره ای خودرو و تعمیر خودرو از سرویس های درب منزل هوم سرویز است. در هر کجای تهران که هستید با ما تماس بگیرید تا اتومبیل تان را قبل از مسافرت بررسی کنیم. هزینه چکاپ خودرو بسیار کمتر از هزینه تعیمرات ماشین در وسط جاده است. قبل از اینکه اتفاق ناخوشایندی رخ دهد، چک لیست سرویس خودرو را به طور کامل انجام دهید. حتی کوچکترین مشکلات به بهای از دست رفتن وقت و پول می شود. به خصوص در مسافرت های خانوادگی اهمیت رسیدگی به وضعیت خودرو بیشتر است. برای سرویس خودرو قبل از سفر با ما تماس بگیرید.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس دوره ای خودرو  از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی سرویس دوره ای خودرو تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا