تعمیرات و خدمات فنی

نازک کاری ساختمان چیست و با چه مصالحی انجام می شود؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نازک کاری ساختمان بعد از اجرای سفت کاری از مهم ترین کارها در ساخت بنا است. طیف گسترده ای از کارهای ساخت و ساز مربوط به مرحله نازک کاری است. اجرای سقف و کف، کاشی کاری سرویس ها و عایق بندی، گچکاری، سفید کاری و نقاشی دیوارها، نصب تاسیسات و لوله های شوفاژ، برق کاری ساختمان، کفپوش ها ، نصب درب و پنجره و خیلی کارهای مهم دیگر در مرحله نازک کاری ساختمان انجام می شود. در صنعت ساختمان سازی، خدمات بنایی و عملیات نازک کاری با مصالح مختلفی انجام می شود. با توجه به اینکه محدوده کاری نازک کاری بسیار زیاد است، مصالح مورد استفاده در آن نیز تنوع زیادی دارد.

نازک کاری ساختمان چیست؟

از نظر ظاهری، پوشش نهایی و روکش ساختمان را نازک کاری نامند. در واقع هر کاری که روی سفت کاری بنا انجام می شود به نوعی نازک کاری است. پس از ساخت بنا نمی توانید سفت کاری را ببینید زیرا روی آن با بتن، کاشی، رنگ و … پوشیده شده است. بنابراین شکل و ظاهر ساختمان بستگی به نحوه نازک کاری و مهارت استادکار بنایی دارد. هر گونه بی توجهی و سهل انگاری در این قسمت به خوبی دیده می شود. از آنجایی که عملیات نازک کاری از مراحل نهایی کار است، می بایست دقت کافی در اجرای آن انجام شود. در هنگام ساخت و ساز، بازسازی بنا و تغییر دکوراسیون از تکنیک های نازک کاری نیز به وفور استفاده می شود.

خدمات بنایی و خرده کاری ساختمانی

بنایی و نازک کاریبنایی ساختمان در تهران و خرده کاری بنایی

انتخاب مصالح نازک کاری ساختمان

انتخاب صحیح مصالح نازک کاری و بنایی بستگی به نوع کاربری، فضا، شرایط کاری و … دارد. استفاده از مصالح مناسب طول عمر سازه را افزایش داده و منجر به بالا رفتن راندمان ساختمان می شود. به این ترتیب تعداد دفعات تعمیر و نیاز به بازسازی بنا بسیار کمتر می شود. این روزها با تولید مصالح متنوع تغییرات زیادی در سازه های مدرن دیده می شود. اما همچنان مصالح با دوام تر در ساخت بنا و نازک کاری ساختمان ارجحیت دارند. به لحاظ متریال ساخت و شکل ظاهری انواع مصالح برای نازک کاری استفاده می شود برخی از رایج ترین مصالح عبارتند از:

سرویس بنایی ساختمان

  • سنگ ساختمانی

پر مصرف ترین مصالح نازک کاری سنگ ها هستند. بشر سالیان زیادی است که از انواع سنگ در ساختمان سازی استفاده می کند. انواع سنگ طبیعی با زیبایی خیره کننده و استحکام و سختی بالا در ساخت بنا استفاده می شود. سنگ های ساختمانی در نمای خارجی و داخلی ساختمان به عنوان پوشش سطح به کار گرفته می شود. از سنگ های کف ساختمان گرفته تا دیوارپوش های سنگی و سنگ نما همگی روی استحکام سازه تاثر گذار هستند. سنگ مرغوب ضریب سایشی بالایی دارد و بدون ترک و رگه ای سست است. قلوه سنگ یا لاشه در نازک کاری ساختمان جایگاه ارزنده ای دارد. سنگ مناسب با توجه به نوع کاربری و شرایط آب و هوایی در هر منطقه متفاوت است. حتی در یک ساختمان نیز نمی توان از یک نوع سنگ در همه قسمت های بنا استفاده کرد.

بازسازی و دکوراسیون مناسب با بودجه شما

قیمت نازک کاری ساختمانخدمات نازک کاری و خرده کاری ساختمان با قیمت مناسب
  • انواع موزاییک در ساختمان سازی

کف ساختمان، راه پله ها، سرویس های بهداشتی، قرنیزها و … همگی از موزاییک تشکیل شده اند. به لحاظ متریال برای ساخت موزاییک از بتن استفاده شده که کارایی زیادی دارد. در همه ساختمان های مسکونی، اداری، کارگاه ها و … یکی از طرح های متنوع موزاییک استفاده شده است. استفاده از موزاییک هیچ محدودیتی ندارد این متریال در ابعاد مختلف برای کاربری های متنوع تولید می شود. نوعی موزاییک که از ملات سیمان تهیه شده برای زیرسازی موکت و پارکت لمینت های جدید ایده آل است. 

هزینه بازسازی خانه به طور متوسط چقدر است؟

  • انواع سرامیک در نازک کاری ساختمان

سرامیک را می توان نوعی موزاییک لعاب دار دانست که از خاک رس تولید می شود. انواع سرامیک در ابعاد بزرگ و کوچک به شکل چهارگوش بیشترین کاربرد را در نازک کاری دارد. از نظر ضخامت موزاییک ها از ۱۲ تا ۳۰ سانتیمتر ساخته می شوند. سرامیک ها ضخیم تر برای کف ساختمان مورد استفاده هستند اما از سرامیک هایی که ضخامت کمتری دارند اغلب برای قرنیزها می توان کار کرد. تنوع طرح و رنگ در سرامیک های جدید بسیار زیاد است. انواع سرامیک با نقش های برجسته برای جلوگیری از سر خوردن نیز تولید شده که قابلیت نصب در مکان های مرطوب را دارد.

  • نازک کاری ساختمان با کاشی لعابی

کاشی ها در واقع نوعی سرامیک هستند. این سرامیک های زیبا و طرح دار که با لعاب شیشه ای پوشیده شده اند، بیشترین کاربرد را در داخل ساختمان و نما دارند. استفاده از کاشیکاری ایرانی به سبک و سیاق سنتی در نمای ساختمان های باستانی نیز دیده می شود. انواع نقش برجسته و زبر کاشی را می توان در کف سازی استفاده کرد. از نظر ابعاد و اندازه، تنوع زیادی در کاشی های لعاب دار وجود دارد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات بنایی ساختمان هم ارائه میده؟

شرکت بازسازی ساختمان قیمت مناسب تهران

نازک کاری ساختمان تهرانعملیات بنایی ساختمان در تهران
  • بتن در نازک کاری ساختمان

بتن پر کاربردترین مصالح نازک کاری است. بتن مقاومت بسیار خوبی در برابر سایش و فرسایش دارد. در فضاهای عمومی می توان آثار بتن ها را دید. کف سازی و نماسازی با بتن در سطح وسیع انجام می شود. برای ساخت بتن از سیمان استفاده می شود. استادکار بنایی می تواند بتن را به گونه ای آماده کند که در ماله کشی آب نیندازد. لازم است تا خمیر بتن خود را بگیرید تا سخت و مستحکم شود. 

خدمات بنایی و نازک کاری هوم سرویز

سرویس بنایی ساختمان در تهران از عملیاتی است که تعطیلی ندارد. استادکار بنایی هوم سرویز با تجربه و مهارت بالا آماده همکاری در پروژه های بنایی، نازک کاری ساختمان، آجرچینی، دیوارکشی و خرده کاری بنایی در تهران است. با توجه به تنوع زیاد در سرویس های بنایی و متریال کار لازم است ابتدا محل بازدید شود و نحوه اجرای کار به صورت توافقی مورد تایید صاحبکار و بنا قرار بگیرد. هزینه بنایی ساختمان و قیمت نازک کاری به صورت توافقی و منصفانه براورد می شود. ثبت سفارش و مشاوره در اپلیکیشن هوم سرویز کاملا رایگان است. با ما تماس بگیرید.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس بنایی ساختمان از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی بنایی ساختمان تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا