کاربردی

جلوگیری از چکه سقف دستشویی بدون تخریب ✔️ رفع نم سرویس بهداشتی

چکه سقف دستشویی یک مشکل جدی است که نیاز به رسیدگی فوری دارد. گاهی ریزش آب از سقف توالت خیلی زیاد است ولی حتی اگر قطره قطره هم از سقف آب بچکد، باز هم نباید بی تفاوت باشید. نم و رطوبت و ریزش قطرات آب از سقف ابتدا رنگ گچ را تغییر می دهد ولی در نهایت می تواند حتی موجب ریزش سقف توالت هم بشود. ریزش یکباره سقف سرویس بهداشتی از سوانحی است که بسیار اتفاق می افتد. قبل از اینکه نم  سقف حمام و توالت، خسارت بیشتری به وجود آورد، برای رفع نم ساختمان اقدام کنید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

اهمیت جلوگیری از چکه سقف دستشویی

نم سقف دستشویی از طبقه بالا وارد ساختمان شده ولی چکه از سقف سرویس بهداشتی پایین قطعا ناشی از ایراد و اشکال در عایق بندی یا لوله های آب و فاضلاب واحد شماست. آپارتمان نشینی قوانین خاص خود را دارد. در واقع همه واحدها بخشی از یک اعضای آپارتمان به حساب می آیند که گاهی مشکلات مشابهی دارند. فرض کنید سقف دستشویی طبقه پاییه نم و رطوبت دارد. در این صورت هزینه تعمیرات سقف دستشویی بر عهده مالک واحد بالایی است. از بحث هزنه ها که بگذریم، خسارات نم و رطوبت سالانه مبالع زیادی روی دست مالکین خرج می گذارد. حتی یک نشتی ساده نیز می تواند به مرور موجب یک فاجعه بزرگ شود. ریزش سقف توالت و حمام تنها به علت وجود نم در ساختمان است. چنانچه جلوی نشتی و نم لوله ها گرفته نشود، رطوبت به اسکلت ساختمان نیز آسیب می زند. فلزات و چوب به شدت به رطوبت حساس هستند.

از طرفی منبع اصلی بوی بد دستشویی و توالت، وجود نم و رطوبت است. اگر بوی بدی در ساختمان پیچیده، یا فاضلاب پر شده و یا اینکه یکی از لوله ها دچار نشتی شده است. 

علت چکه سقف دستشویی چیست؟

حمام و توالت ساختمان همیشه در معرض آب و رطوبت قرار دارند. به طور معمول نباید آب سرویس بهداشتی به طبقات زیرین راه پیدا کند. ریزش آب یا چکه از سقف دستشویی نشان می دهد که از طبقه بالا، آب به واحد پایینی نفوذ می کند. برای اینکه علت مشکل سقف توالت را پیدا کنید حتما به همسایه طبقه بالا مراجعه کنید. به همین ترتیب هر مشکلی که در سرویس بهداشتی منزل داشته باشید می تواند برای سقف توالت طبقه پایین مشکل ایجاد کند. دلایل زیادی برای ریزش قطرات آب از سقف سرویس بهداشتی وجود دارد. لازم است تا از یک متخصص برای تشخیص علت نشتی آب کمک بگیرید. بعد از اینکه مقصر اصلی مشکل پیدا شد، راحت می توانید نسبت به رفع نشتی یا ترکیدگی لوله اقدام کنید. در ادامه مهم ترین مواردی که موجب چکه سقف دستشویی می شوند را بررسی می کنیم. شاید یکی از این موارد موجب لکه زرد رنگ سقف دستشویی منزل باشد. 

رفع نم دیوار و رطوبت سقف ساختمان

چکه سقف دستشویی و حمام
 • نشتی از توالت طبقه بالا

اگر به تازگی توالت فرنگی نصب کرده اید و همسایه تان از چکه سقف دستشویی شکایت دارد، مقصر همین توالت فرنگی است. در واقع نصب توالت فرنگی مشکل داشته و عایق بندی های کاسه توالت به درستی انجام نشده است. در این صورت هر بار که از توالت استفاده می کنید و یا کف دستشویی را شستشو می دهید، امکان نفوذ آب از سقف واحد پایین وجود دارد. چکه از سقف در ابتدا خیلی کوچک و نامحسوس است. زرد شدن گچ سقف درست در زیر محا نصب توالت فرنگی نشان می دهد که نصب توالت مشکل داشته است. البته همین ماجرا می تواند در مورد کاسه توالت ایرانی هم اتفاق بیفتد. رفع نم ناشی از نشتی زیر کاسه توالت توسط متخصص انجام می شود. اگر در این زمینه مهارتی ندارید حتما با افراد خبره تماس بگیرید.

رفع نم سرویس بهداشتی و حمام فوری

 • چکه سقف دستشویی از سیفون

نشتی ناشی از فلاش تانک رایج ترین علت نشتی سقف سرویس بهداشتی است. همیشه امکان خرابی اتصالات لوله های سیفون و فلاش تانک وجود دارد. اگر آب سیفون ریزش دارد نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. قبل از هر کاری شیر آب اصلی سیفون را برای چند ساعت ببندید. آیا مشکل چکه آب از سقف حل شده؟ در این صورت علت را پیدا کرده اید. ابتدا همه اتصالات آب سیفون را بررسی کرده و اتصالات شل را محکم کنید. اگر شکستگی یا آسیب در سیستم آبرسانی سیفون وجود دارد با تعمیر آن می توانید از خسارت بیشتر به ساختمان جلوگیری کنید. هزینه تعمیرات لوله کشی و اتصالات سیفون خیلی کمتر از قیمت تعمیر سقف و گچکاری و رنگ آمیزی سقف است. حتما می دانید که خسارت همسایه بر عهده شماست پس وقت را از دست ندهید.

رفع نم ساختمان بدون تخریب!

نم و چکه سقف دستشوییعلت چکه کردن سقف دستشویی چیست؟
 • اشکال در عایق بندی کف دستشویی

چنانچه عایق بندی کف سرویس بهداشتی واحد طبقه بالایی دچار مشکل شود، قطرات آب از سقف طبقه پایین سرازیر می شود. دلایل زیادی برای از بین رفتن عایق بندی و جود دارد از جمله شاید ترکیدگی لوله عایق کف را از بین برده باشد. در این صورت با تعویض عایق کف، مشکل چکه سقف دستشویی همسایه هم به طور کامل حل خواهد شد. اما در اغلب موارد مشکل از دوغاب دستشویی است. در واقع با صرف هزینه ای اندک و دوغاب مجدد کاشی های کف می توانید چکه سقف را متوقف کنید. اما اگر نیاز به تعویض قیرگونی و ایزوگام کف توالت باشد باید کاشی های کف را نیز تعویض کنید که هزینه بیشتری دارد.

علت نم دادن سقف آپارتمان چیست؟

 • چکه سقف دستشویی در اثر ترکیدگی لوله

این مشکل در ساختمان های قدیمی بیشتر دیده می شود. لوله های فاضلاب به مرور دچار مشکل می شوند و نشتی پیدا می کنند. البته ترکیدگی یا شکستگی لوله های آب گرم و سرد سرویس بهداشتی هم می تواند همین مشکل را ایجاد کند. به طور کلی سیستم لوله کشی حمام و توالت بسیار گسترده است. امروزه لوله های pvc و نیوپایپ برای آبرسانی در سرویس بهداشتی استفاده می شوند که تا حدودی مشکل نم و نشتی را حل کرده اند. اغلب ساختمان های قدیمی فاقد سیستم لوله کشی مناسب هستند و هر از گاهی یکی از لوله های ساختمان نشتی پیدا می کند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات رفع نم ساختمان هم ارائه میده؟

برای رفع نم لوله کشی ساختمان با ما تماس بگیرید. سرویس رفع نم هوم سرویز در همه مناطق تهران به صورت دائمی فعال است. حادثه هیچگاه خبر نمی کند به محض اینکه یک زردی در دیوار یا سقف دیدید برای بررسی نم و نشتی با یک متخصص تماس بگیرید. گاهی به قدری دیر می شود که هزینه های تعمیرات سر به فلک می کشد.

leaking-ceiling

چگونه نم پشت بام را برطرف کنیم؟ رفع نم سقف پشت بام

راه های رفع چکه سقف دستشویی

هزینه سرویس رفع نم ساختمان هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)
قیمت از(تومان)
تشخیص علت و محل نم زدگی
100000145000
تشخیص علت و محل نم زدگی (با دستگاه)
200000275000
رفع نم ناشی از نشتی زیر کاسه توالت(دستشویی استاندارد 1*2)
14500001950000
رفع نم ناشی از نشتی ناشی از فلاش تانک
4500001000000
رفع نم ناشی از نشتی حمام(حمام استاندارد 1*2)
14500001700000
رفع نم ناشی از نشتی از لوله کشی ساختمان

رفع نم و نشتی سقف سرویس بهداشتی در تهران

سرویس رفع نم هوم سرویز از خدمات فوری و اضطراری این سامانه است. به محض بروز مشکل با ما تماس بگیرید. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز کاملا رایگان است. تیم پشتیبانی سفارش های ترکیدگی لوله ها و رفع نم را در لیست کارهای فوری قرار داده و به سرعت به این سفارش ها رسیدگی می کند. در کوتاه ترین زمان پس از ثبت سفارش، هماهنگی جهت اعزام کارشناس به محل و تشخیص علت چکه سقف دستشویی انجام خواهد شد. پس از بازدید رایگان و نشت یابی، هزینه سرویس به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود. تشخیص علت و محل نم زدگی با دستگاه و بدون تخریب انجام می شود. رفع نشتی زیر کاسه توالت، برطرف کردن نشتی سیفون و فلاش تانک، رفع نم ناشی از لوله کشی ساختمان از خدماتی است که در این سرویس ارائه می شود.

جهت ثبت سفارش، از طریق شماره تلفن درج شده در انتهای صفحه و یا نصب اپلیکیشن هوم سرویز

برای ثبت سفارش رایگان سرویس رفع نم ساختمان از اپ هوم سرویز اقدام کنید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی رفع نم ساختمان تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

یک دیدگاه

 1. با سلام و احترام
  شما برای رفع چکه از سیفون توالت ایرانی از طبقه بالا به طبقه پایین، چه پیشنهادی به غیر از تخریب و تعمیر به سبک معمولی، دارید؟
  مسلما در این وضعیت، قیر گونی واقع در زیر سیفون فاضلاب هم سوراخ شده است!
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا