تعمیرات و خدمات فنیکاربردی

روش عیب یابی فلاش تانک توکار و روکار ✔️ لوله کشی آب با لوله کش ماهر

فلاش تانک از پرکاربردترین اجزای لوله کشی در ساختمان است.انواع فلاش تانک توکار و روکار در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری نصب شده است. استفاده مداوم از این وسیله موجب فرسودگی زودهنگام برخی از قطعات می شود. تعمیر و عیب یابی فلاش تانک برای کارکرد صحیح و پیشگیری از مشکلات بعدی ضروری است. مکانیزم به کار رفته در فلاش تانک ساده است ولی از قطعات متعددی تشکیل شده. این قطعات در صورت خراب شدن، قابل تعویض هستند. لوله کش با تعمیر و یا تعویض قطعات فلاش تانک به ماندگاری و عملکرد صحیح آن کمک می کند. پیدا کردن علت خرابی فلاش تانک اولین قدم در تعمیرات است.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نصب و عیب یابی فلاش تانک توالت

فلاش تانک در توالت ساختمان های مسکونی به عنوان مخزن ذخیره آّب در سیستم لوله کشی خانگی و اداری وجود دارد. مخازن قدیمی آب سیفون بر روی دیوار نصب می شد و به راحتی قابل دسترس و سرویس بود. مکانیزم ذخیره آب در توالت های فرنگی به گونه ای است که مخزن در پایین نصب می شود و برای سرویس و عیب یابی فلاش تانک دسترسی ساده ای وجود دارد.

اساس کار سیفون توالت یا فلاش تانک به این صورت است که آب در مخزن نگهداری شده و به صورت یکباره آزادسازی می شود. فشار آب وارد شده موجب تمیز شدن لوله های فاضلاب درگیر می شود. بسیار دیده شده که در اثر استفاده مکرر از این سیستم، مشکلاتی در آبگیری و یا تخلیه آب به وجود آمده که لوله کش اقدام به تعمیر آن خواهد کرد. برخی از مشکلات رایج در سیستم لوله کشی فلاش تانک را در این مطلب بررسی می کنیم.

خدمات تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی در تهران

عیب یابی فلاش تانک

تعمیرات انواع فلاش تانک

فلاش تانک همان سیفون است که برای توالت فرنگی و ایرانی نصب می شود. سیفون یک مخزن پر از آب است که در موقع لزوم با تخلیه شدن این آب، مواد زائد به مجرای فاضلاب هدایت می شود. کارکرد همه سیفون ها تقریبا مشابه است و طبق یک سیستم ساده کار می کند. انواع فلاش تانک توکار و روکار با توجه به ابعاد فضای سرویس بهداشتی، نصب می شود. تعمیر فلاش تانک های توکار به دلیل عدم دسترسی، هزینه بیشتری دارد. اما فلاش تانک های روکار به سادگی قابل تعمیر هستند زیرا اجزای فلاش تانک در دسترس قرار دارند. در صورت عدم تخلیه آب فلاش تانک و یا ریزش آب از سیفون، تعمیرکار می تواند با برداشتن درب فلاش تانک روکار، علت خرابی سیفون دیواری توالت را پیدا کند. انواع فلاش تانک با توجه به ویژگی اختصاصی اینها هستند:

 آنتی باکتریال: از نظر عملکردی تفاوتی با دیگر سیفون ها ندارد ولی در ساخت آن از مواد آنتی باکتریال استفاده شده است.

دکمه دار: نمونه این سیفون ها را در ساختمان های قدیمی حتما دیده اید. در ادارات و ساختمان های عمومی نیز از این نوع فلاش تانک استفاده می شود.

اتوماتیک: این سیفون ها بدون دخالت دست و به صورت اتومات عمل می کنند. با باز شدن درب دستشویی، سیفون آب را تخلیه می کند و نیازی به فشردن هیچ دکمه ای نیست.

دو مخزنه: این فلاش تانک دارای دو مخزن جداگانه با ورودی و خروجی مجزا است. یکی از مخزن ها کوچک تر است. در صورت نیاز می توان آب مخزن دوم را نیز تخلیه کرد.

دو زمانه: در این نوع سیفون تخلیه آب به یکباره نیست و در دو زمان انجام می شود. ابتدا بخشی از آب و پس از لحظاتی بخش دیگر آب تخلیه می شود.

عیب یابی فلاش تانک : بیرون ریختن مداوم آب

فلاش تانک به منظور صرفه جویی در مصرف آب بهترین مکانیزم را دارد. اتلاف آب با این روش به حداقل می رسد. در صورتی که آب سرریز کرده و به طور دائم از مخزن بیرون بریزد باید هرچه سریع تر اقدام به تعمیر و اصلاح خرابی کرد. در هنگام سرریز آب از مخزن، اولین اقدام بستن شیر ورودی آب است. پس  از بستن کامل آب ورودی، مخزن را تخلیه کنید تا بتوانید آن را بررسی کنید. اغلب موارد جدا شدن سیفون علت ریزش آب به بیرون است. واشر آب بندی را هم بررسی کنید و در صورت لزوم واشر را تعویض کنید.

تعمیر فلاش تانک در کمتر از یک ساعت

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر فلاش تانک هم ارائه میده؟
خدمات تعمیر فلاش تانک

تعویض شیر خروجی- Flap Valve

هنگام تخلیه ، آب به فشار و سرعت به فاضلاب می رود چنانچه سرعت آب تخلیه کاهش پیدا کرد باید مکانیزم تخلیه آب را بررسی کنید. خرابی دستگیره و دکمه تخلیه آب علت اصلی عدم تخلیه آب فلاش تانک می باشد. اگر از صحت کارکرد این قسمت اطمینان دارید بایستی شیر خروج آب سیفون را تعویض نمایید. برای تعمیر و عیب یابی فلاش تانک همیشه آب ورودی را قطع کنید. این کار با قرار دادن بازوی شناور در محل مخصوص امکان پذیر است.

عیب یابی فلاش تانک و سرویس شیر شناور

چنانچه شیر شناور خراب باشد و یا بازوی شناور در محل صحیح قرار نداشته باشد، به طور مداوم آب به داخل مخزن خواهد ریخت و با اتلاف آب زیادی در شبانه روز همراه است. اغلب با تنظیم بازوی شناور مشکل برطرف می شود. در صورت لزوم با تعویض شیر شناور از اتلاف آب جلوگیری کنید. با تعویض شیر شناور، مشکل پر کردن آهسته و یا پر صدای آب نیز حل خواهد شد.

بهترین نوع فلاش تانک توالت فرنگی برای منازل کدام است؟

تعمیرات سفون توالت

تعمیر شناور توالت فرنگی ارزان

ساخت یک سیم اتصال جدید برای اهرم

برای ریزش آب با فشار،اهرم سیفون نباید شناور باشد. چنانچه اهرم شناور است می توانید اتصال اهرم در کف مخزن را بررسی کنید و در صورت قطع شدن مجددا اتصال را برقرار کنید. با استفاده از یک قطعه سیم ضخیم نیز می توانید اتصال قدیمی را ترمیم کنید.

عیب یابی فلاش تانک و تعمیر سیفون

علت خرابی سیفون فلاش تانک در اغلب موارد خراب شدن واشر است. ریزش مداوم آب درون تشتک با تعویض واشر در پایه سیفون برطرف خواهد شد. با استفاده از یک آچار بزرگ می توانید مهره ای که لوله سبفون را به قسمت زیرین مخزن متصل کرده باز کنید. با بازکردن کردن این مهره، مقداری آب از مخزن بیرون می ریزد که طبیعی است. با جدا کردن بازوی سیفون، آن را از مخزن جدا کنید و واشرهای قسمت زیر سیفون را با واشرهای سالم و هم اندازه جایگزین کنید. سپس کل مکانیزم را ببندید.

عیب یابی فلاش تانک به صورت تخصصی

سرویس و عیب یابی فلاش تانک را به لوله کش ماهر و با تجربه بسپارید تا از مشکلات بعدی و صرف هزینه بیشتر جلوگیری کنید. با نصب اپلیکیشن هوم سرویز در هر ساعت از شبانه روز می توانید با لوله کش ماهر هماهنگ کنید. لوله کشی ساختمان، سرویس دوره ای پکیج و آبگرمکن، سرویس و عیب یابی فلاش تانک، ترمیم و تعویض لوله های فرسوده را به همیاران تضمین شده هوم سرویز بسپارید و از قیمت های رقابتی که در زیر مشاهده می کنید بهره مند شوید.

چگونه تعمیر توالت فرنگی را حرفه ای انجام دهیم؟

تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی ارزان

تعرفه خدمات فلاش تانک توالت فرنگی

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
نصب فلاش تانک90000120000
تعویض شناور3000040000
آب بندی3000040000
عیب یابی و تعمیر5000080000

خدمات نصب و تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی

نصب و تعمیر انواع فلاش تانک توکار و روکار از خدماتی است که هوم سرویز در سطح تهران بزرگ ارائه می دهد. انواع فلاش تانک توالت ایرانی و فرنگی توسط تعمیرکار حرفه ای تعمیر می شود. در صورت نیاز به تعویض قطعات، امکان خرید قطعه توسط همیار وجود دارد. جهت هماهنگی درخواست خود را از طریق اپ هوم سرویز ثبت کنید. در جدول منتشر شده لیست هزینه تعمیرات به روزرسانی شده است. این قیمت ها شامل خرید قطعات تعویضی نیست. تعمیر فلاش تانک محک به طور کامل شامل تعمیر پمپ تخلیه فلاش تانک محک و تعویض واشر دیافراگمی فلاش تانک پذیرفته می شود. این سرویس به طور کامل توسط هوم سرویز تضمین شده است. در صورت عدم رضایت مشتری از کار تعمیرکار هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. امکان لغو سفارش قبل از حضور تعمیرکار برای مشتری محفوظ است.

سرویس نصب و تعمیر فلاش تانک را از طریق اپ هوم سرویز به رایگان ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر فلاش تانک تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

‫۸ دیدگاه ها

  1. سلام فلاش تانک اسا دیواری دگمه ای دارم از محل سنگ توالت اب میزد فکر کنم از واشر باشه برای بازدید هزینه چقدر میشه؟

 1. سلام
  ضمن تشکر از اینکه با قصد خدمت به هموطنان اقدام فرمودید عرض کنم معایب فلاش تانک تفکیک نشده که به تفکیک هم توضیح داده بشه.
  مثلاٌ فلاش ما باید تا تخلیه کامل اهرم را نگهداریم وگرنه هرکجا رها کنیم تخلیه متوقف خواهد شد.
  ولی گزینه ای که این سئوال رو پاسخ بده ندیدم.
  باتشکر

 2. ببخشید همه چیز فلاشتانک درسته فقط وقتی آب پر میشه و و شناور بالا میاد بعد از زدن دکمه آب به درستی پایین میاد ولی متاسفانه دیگه مسیری که آب به سمت پایین میاد بسته نمیشه اصلا یعنی یکذره هم پایین نمیره
  لطفاً راهنمایی کنید ممنون میشم

 3. با سلام
  اهرم سیفون را که میکشم هیچ آبی از فلاش تانک جهت تمیز کردن لوله های فاضلاب خارج نمی شود.
  به نظر شما مشکل کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا