جابجایی و حمل بار

چند نکته مهم برای اسباب کشی در دوران کرونا

اسباب کشی در کرونا با همه جابجایی های قبلی تفاوت دارد. شاید قبلا چندین بار خانه را عوض کرده باشید ولی هیچکدام از اسباب کشی های قبلی، قابل مقایسه با این مورد نیست. کووید ۱۹ سبک زندگی مردم را تغییر داده و حتی روی اثاث کشی و حمل بار هم تاثیر گذاشته است. هیچکس نمی خواهد در حین جابجایی، به ویروس مبتلا شود. جابجایی و اسباب کشی در دوران کرونا یک سری باید و نبایدها و نکات مهمی دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت. قبل از این به اندازه کافی کارهای اسباب کشی پر دردسر و دشوار بود حالا این ویروس مرگبار هم مشکل را چند برابر کرده است. البته با رعایت نکات ایمنی می توان بدون هیچ خطری، اسباب و اثاثیه را به خانه جدید منتقل کرد. این موارد شامل ارسال کارگر جابجایی برای اسباب کشی و همچنین رعایت بهداشت کامیون حمل بار هم هست. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

دردسرهای اسباب کشی با کرونا

یک سال از شیوع ویروس کرونا می گذرد و هنوز هیچ راهی برای درمان و ریشه کنی آن، پیدا نشده است. سبک زندگی این روزها به کل عوض شده و هیچ چیز شبیه به یکی دو سال قبل نیست. در این میان اثاث کشی منزل و حمل بار هم دچار تغییراتی شده است. خیلی از افراد ترجیح می دهند مدتی دور اسباب کشی و نقل مکان را خط بکشند اما عده ای مجبورند به خانه ای دیگر نقل مکان کنند. مشکل اینجاست که هنوز خیلی ها نمی دانند چه مواردی را باید رعایت کرد و چطوری می توان بدون دردسر و ریسک ابتلا به کرونا، اسباب کشی کرد. آیا اصلا چیزی به نام اسباب کشی بی خطر وجود دارد یا با همه تلاشی که می کنیم هنوز در خطر ابتلا به ویروس هستیم؟ 

چک لیست کارهای اسباب کشی + دانلود پی دی اف

اسباب کشی در کرونا

نکات مهم در اسباب کشی و کرونا

بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند تا ریشه کن شدن کرونا، کارهای جمعی را کنار بگذراند. اسباب کشی هم یکی از مواردی است که مجبورید با افراد دیگر در ارتباط باشید. بنابراین اگر ضرورتی در کار نیست حتی الامکان مدتی دست نگه دارید و اسباب کشی را به بعد موکول کنید. البته اگر اجاره نامه سر رسیده باشد یا موقع تحویل خانه معامله شده باشد و مواردی از این قبیل، دیگر چاره ای ندارید.

جای هیچ نگرانی نیست به شرطی که از قبل برنامه ریزی داشته باشید. همه کارها را به روزهای آخر موکول نکنید تا زمان کافی برای جمع و جور کردن وسایل داشته باشید. احتمالا لوازم زیادی هست که نمی خواهید با خود به خانه جدید ببرید. با خیریه ها هماهنگ کنید یا آن ها را به فروش برسانید و در صورت مستعمل بودن، وسایل به درد نخور را دور بریزید. کارهای بسته بندی را حداقل از یک ماه قبل شروع کنید. این کار وقت زیادی می گیرد و لازم است تا سر فرصت بسته بندی ها را انجام دهید. 

چگونه آسان و بی دردسر اسباب کشی کنیم؟

اسباب کشی و کرونا

۵ مورد ضروری برای اسباب کشی در کرونا

از بین همه کارهای کوچک و بزرگ که برای اسباب کشی لازم است ۵ مورد بسیار مهم را در نظر گرفتم که شاید فراموش کرده باشید. با در نظر گرفتن اینکه همیشه و در هر مکانی احتمال آلوده شدن افراد به کووید ۱۹ وجود دارد، سعی کنید از دوستان و فامیل برای این جابجایی کمک نگیرید. لزومی ندارد به دیگران در مورد روز اسباب کشی اطلاع دهید زیرا احتمال اینکه برای کمک، اقدام کنند وجود دارد. اول از بسته بندی لوازم شروع می کنیم.

۱- استفاده از کارتن های دست دوم ممنوع

بسیاری از افراد با تهیه کارتن های سوپری ها، خورده ریزهای منزل را بسته بندی می کنند. قیمت کارتن نو، بیشتر است و شاید بتوانید برخی از کارتن های دست دوم را به رایگان تهیه کنید. اسباب کشی در کرونا این تفاوت را دارد که نباید از کارتن بسته بندی استفاده شده، برای اثاث کشی و حمل بار استفاده کنید.

کرونا ویروس، روی سطوح می نشیند. به این ترتیب هر سطحی اعم از کاغذی، فلزی و … می تواند آلوده به ویروس باشد.در گذشته، استفاده از جعبه های فروشگاه مواد غذایی برای صرفه جویی در هزینه ها رایج بود اما این کار می تواند خانواده تان را در معرض خطر قرار دهد. ویروس کرونا می تواند تا ۲۴ ساعت روی مقوا زنده بماند. طبق توصیه های بهداشتی حتما کارتن بسته بندی تازه خریداری کنید. این هزینه ای است که برای سلامت خود و خانواده تان می پردازید.

اسباب کشی ارزان را با بهترین باربری تهران تجربه کنید!

میدونستی که هوم سرویز، خدمات جابجایی و اسباب کشی هم ارائه میده؟

مراحل اسباب کشی در کرونا

۲-بررسی دوباره همه جزئیات

شاید قبل از کرونا می توانستید برخی کارها را به روزهای آخر موکول کنید. معمولا شرکت های باربری زیادی در همه مناطق وجود دارند که می توانید از آنها کمک بگیرید اما آیا مطمئن هستید که شرکت مورد نظرتان، در ایام کرونا فعال است یا خیر؟ یکی از مهم ترین موارد اسباب کشی در کرونا هماهنگی با شرکت باربری است. منظور از این هماهنگی، تنها رزرو سرویس اسباب کشی نیست بلکه باید پاسخ همه سوالات خود را دریافت کنید.

آیا شرکت باربری مورد نظر در ایام کرونا، سرویس ارائه می دهد؟

آیا کارگرهای حمل بار از لحاظ کرونا، تحت نظارت هستند؟

در صورت ابتلا یک یا چند تن از کارگرهای اسباب کشی، شرکت چه اقدامی انجام می دهد؟

سوال کنید آیا لازم است برای ایمنی در روز حمل اثاثیه، کار خاصی انجام دهید؟

در صورت جابجایی بین شهری، مطمئن شوید آیا طبق قوانین می توانید در کرونا به شهر دیگری اسباب کشی کنید؟

۳- رعایت فاصله گذاری اسباب کشی در کرونا

یک روش جابجایی ایمن انتخاب کنید. کارگرهای عبوری و آزاد به هیچوجه گزینه خوبی نیستند. هیچ راهی برای تشخیص سلامت این باربرها وجود ندارد. شرکت های حمل بار و اثاثیه ملزم به رعایت قوانین و پروتکل های بهداشتی هستند. کارگرهای اسباب کشی هوم سرویز همگی دارای کارت سلامت بوده و تحت نظارت کامل هستند.

یک روش روتین حرکتی ،که کمترین تماس بین افراد خانواده و دیگران برقرار می شود را انتخاب کنید. تا حد امکان همه افراد خانواده به خصوص کودکان و سالمندان، در روز اسباب کشی در خانه حضور نداشته باشند.

همه وسایل را در کارتن بسته بندی کنید و وسایل بزرگتر را با تجهیزات کامل بپوشانید. مبلمان را سلفون کشی کنید. تا حد امکان مانع تماس دیگران با وسایل منزل شوید. این کار تنها با بسته بندی مناسب و استفاده از سلفون و نایلون پیچ کردن وسایل امکان پذیر است. 

کاربردی ترین لوازم بسته بندی در اسباب کشی ها کدامند؟

اثاث کشی ایمن و بی خطر

۴- تهیه مواد ضد عفونی و ماسک برای روز اسباب کشی

در روز جابجایی باید مطمئن باشید که مواد ضد عفونی کننده و تجهیزات محافظتی کافی را برای همه افراد درگیر در این فرآیند تهیه کنید. دسترسی به سرویس بهداشتی برای کارگرها وجود داشته باشد. از کارگر باربری بخواهید که چندین نوبت در بین حمل بار، دست ها را با آب و صابون بشوید و با مواد ضد عفونی دست ها را تمیز کند.  خودتان هم از ماسک، شیلد محافظ صورت و دستکش استفاده کنید.

هرگز با کارگر باربری دست ندهید و از یگ متر و نیم کمتر به یکدیگر نزدیک نشوید. اسباب کشی در کرونا سختی های خود را دارد. شاید این شیوه حمل بار کمی غیر عادی باشد ولی هیچ چاره ای نیست و همه این سخت گیری ها برای حفظ سلامت افراد درگیر در پروسه اسباب کشی، انجام می شود.

بعد از انتقال وسایل بلافاصله اقدامات ایمنی را انجام دهید. دستگیره های درب ورودی، سرویس بهداشتی و اتاق ها را با مواد ضد عفونی، تمیز کنید. کف ساختمان را تی بکشید و مواد ضد عفونی حاوی الکل ۷۰ درصد را روی کفپوش ها اسپری کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات جابجایی و اسباب کشی هم ارائه میده؟

برای باز کردن کارتن ها حتما دستکش دست کنید و کارتن و تجهیزات بسته بندی را دور بریزید. نگهداری این وسایل می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد حداقل کارتن ها و لوازم را از داخل خانه خارج کنید.

۵-تاخیر حرکت در صورت بروز علائم بیماری

اگر احساس بیماری می کنید یا بیمار هستید حتما برنامه اسباب کشی را به تاخیر بیندازید. چنانچه یکی از اعضای خانواده علائم ابتلا به ویروس کرونا را دارد، باید احتیاط کامل را رعایت کنید. اگرچه با لغو اسباب کشی کلی از برنامه ها عقب می افتید ولی این کار را به خاطر حفظ جان بقیه انجام دهید. کرونا بسیار سریع تر از چیزی که تصور می کنید در بین یک جمعیت بزرگ پراکنده می شود و جان افراد را می گیرد. پس به تاخیر انداختن اسباب کشی خیلی هم نباید سخت باشد.

کارتن اسباب کشی برای بسته بندی لوازم خانه

کارگر حمل بار

تعرفه جابجایی و اسباب کشی در هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )قیمت از (تومان)
قیمت تا (تومان)
خاور 3 ساعت مسافت نزدیک -کمتر از 2 کیلومتر350000
خاور 3 ساعت400000
خاور 3 ساعت- محدوده شهر تهران(شهریار، اندیشه، اسلامشهر، پردیس و ...)
480000550000
هر ساعت اضافه خاور150000
هر کارگر 3 ساعت160000
هر ساعت اضافه کارگر50000
حمل موارد حجیم هر طبقه40000
بسته بندی
باز و بستن درب ساید50000
70000
باز و بستن لوستر40000
پیاده روی بیش از 10 متر (هر متر)3000
حمل گاوصندوق و پیانو
توافقی

خدمات اسباب کشی و باربری در تهران

باربری و اسباب کشی هوم سرویز در ایام کرونا، سفارش می پذیرد. این سرویس با در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی، با هماهنگی قبلی، خدمات اثاث کشی منزل را در سطح تهران بزرگ ارائه می دهد. در مورد حمل بار به شهرستان، نیازمند اخذ اجازه از مراجع ذیصلاح است. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز کاملا رایگان است. پس از هماهنگی تیم باربری و کامیون جهت حمل بار به محل اعزام می شود. هزینه ها با توجه به حجم بار و مسافت از قبل اطلاع رسانی خواهد شد.با توجه به تقارن ایام آخر سال و منع ترددها در ایام کرونا، لطفا هماهنگی های لازم برای رزرو سرویس را از قبل انجام دهید.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس جابجایی و اسباب کشی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی جابجایی و اسباب کشی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا