نظافت

برای از بین بردن بوی نم و رفع رطوبت کمد دیواری چکار کنیم؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

آیا با هر بار باز کردن کمد دیواری، بوی ناخوشایند نم و رطوبت را حس می کنید؟ اگر دقت کنید حتما روی دیواره کمد هم کپک دیده می شود و شاید روی لباس های داخل کمد هم همین کپک را ببینید. علت بوی ناخوشایند یا کپک زدن لباس ها در کمد دیواری، نم و رطوبت است. قبل از اینکه دیر بشود و نم دیوار، خسارت های بیشتری را به دنبال داشته باشد نسبت به رفع رطوبت کمد دیواری اقدام کنید. علاوه بر آسیب به ساختمان، مشکل کپک زدگی لباس ها هم وجود دارد که خودش یک مشکل بزرگ است. با رفع نم دیوار بوی بد و کپک زدگی هم از بین می رود.

چرا در کمد دیواری نم وجود دارد؟

در ساختمان های نوساز این مشکل بسیار بیشتر دیده می شود. علت خشک نشدن گچ و ملات ساختمانی است که به مرور زمان برطرف می شود. اما گاهی در ساختمان های قدیمی و ساختمان هایی که عمر کمتری هم دارند مشکل نم و رطوبت کمد دیواری وجود دارد. در این موارد برای رفع رطوبت کمد دیواری ابتدا باید علت اصلی و منبع نم را پیدا کنید. برخی از اصلی ترین مواردی که منجر به نم در کمد دیواری می شود عبارتند از:

رفع نم دیوار و رطوبت سقف ساختمان

رفع رطوبت کمد دیواریبهترین راه رفع رطوبت کمد دیواری
  • نشتی لوله های آب یا فاضلاب

ترکیدگی و نشتی لوله های آب یا فاضلاب ساختمان می تواند منشا اصلی نم کمد دیواری باشد. گاهی نشتی لوله مربوط به واحدهای طبقه بالایی است. گاهی هم این نم مربوط به سرویس های بهداشتی خود واخد مربوطه است. با سرویس رفع نم ساختمان بدون خرابی هوم سرویز خیلی راحت می توان محل نشتی لوله ها را تشخیص دهید. به این ترتیب با رفع نم دیوار، رطوبت داخل کمد دیواری هم برطرف می شود. شاید منشا نم یکی از حمام یا توالت باشد با رفع نم سرویس بهداشتی مشکل حل می شود و نیازی نیست برای رفع رطوبت کمد دیواری کار دیگری انجام شود.

  • ایراد در سیستم عایق کاری لوله ها یا سرویس بهداشتی

وقتی دیوار کمد دیواری در مجاور حمام یا توالت باشد، این مشکل دیده می شود. عدم عایق کاری صحیح لوله ها یا وجود آسیب و خرابی در عایق بندی علت اصلی نم داخل کمد دیواری است. حتی شکستگی کاشی دیوار حمام هم می تواند وحلی برای ورود رطوبت به داخل کمد دیواری باشد. گاهی ایراد در عایق بندی لوله یا سیستم های مشاع وجود دارد که باید سریعا نسبت به رفع رطوبت کمد دیواری اقدام کرد. امروزه انواع نانو رنگ های عایق برای سرویس های بهداشتی به کار می روند و نیازی به تخریب دیوار نیست. البته قبل از هر اقدامی از سالم بودن لوله ها مطمئن شوید.

رفع نم ساختمان بدون تخریب!

رفع نم و رطوبت کمد دیواری رفع رطوبت کمد دیواری فوری
  • خرابی لوله های شوفاژ ساختمان

تخریب یا تغییر فرم دیوار داخل کمد عمدتا مربوط به خرابی لوله های شوفاژ ساختمان است. به این ترتیب در فصول سرد سال و هم زمان با روشن شدن شوفاژ ها، بوی نم و رطوبت در داخل کمد دیواری هم احساس می شود. اگر در این مورد اقدامی نشود خیلی زود کپک زدگی دیوار و یا تخریب آن هم اتفاق می افتد. معمولا این اتفاق در مواردی که کمد دیواری در نزدیک لوله های شوفاژ یا سرویس ها باشد، دیده می شود.

رفع بوی بد کمد دیواری

اولین اقدام پیدا کردن منبع نم و رطوبت است. رفع نم دیوار، رفع نم توالت، رفع نم زدگی سقف بالای کمد دیواری و رفع نم سرویس بهداشتی یک عامل مهم در رفع رطوبت کمد دیواری است. وقتی منشا اصلی نم و رطوبت از بین برود خود به خود داخل کمد دیواری هم خشک باقی می ماند و کپک زدگی دیوار هم از بین می رود. اما تا مدت ها بوی بد داخل کمد دیواری وجود دارد برای رهایی از این بوی آزار دهنده راه حل های ساده خانگی وجود دارد :

  • رفع بوی بد کمد لباس با وانیل

رفع رطوبت کمد دیواری و بوی بد آن چندان دشوار نیست. می توانید روزها درب کند را باز بگذارید تا هوای داخل آن تهویه شود. همیشه لباس را کاملا خشک کرده و سپس در داخل کمد دیواری قرار دهید. بعد از اینکه لباس های خشک شده را در کمد قرار می دهید از یک عصاره خوشبو کننده مثل وانیل یا عصاره گل رز برای خوشبو شدن لباس ها استفاده کنید.

رفع نم سرویس بهداشتی و حمام فوری

راه های رفع بوی بد از کمد لباساز بین بردن بوی بد کمد دیواری
  • رفع رطوبت کمد دیواری با قهوه

قهوه یکی از بهترین مواد در از بین بردن بوی ناخوشایند نم و رطوبت کمد دیواری است. در فضای بسته کمد ها مقداری دانه های قهوه تازه را قرار دهید تا همه بوی ماندگی و رطوبت را جذب کند. با همین ترفند ساده از این بوی ناخوشایند خلاص می شوید. کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه را با ما به اشتراک بگذارید.

  • رفع نم و رطوبت کمد دیواری با جوش شیرین

جوش شیرین را همه کدبانوها می شناسند. اگر چه مصرف جوش شیرین در مواد خوراکی توصیه نمی شود ولی هنوز هم این پودر سفید رنگ، کارایی زیادی دارد. برای برطرف کردن بوی بد و رفع رطوبت کمد دیواری مقداری جوش شیرین را در یک کاسه کوچک ریخته و آن را در گوشه ای از کمد دیواری قرار دهید. خیلی زود از این بوی آزار دهنده خلاص می شوید. البته فراموش نکنید که نسبت به رفع نم سرویس بهداشتی و عایق بندی لوله های دیوار هم اقدام کنید تا مشکل به صورت ریشه ای حل شود.

  • رفع نم خانه و بوی بد کمد دیواری با زغال

زغال اکتیو نوعی از زغال چوب است که برای تصفیه آب آشامیدنی و حذف بوی بد هم به کار می رود. این زغال دارای تخلخل زیادی است و بوی آلاینده های محیطی را جذب می کند. برای رفع رطوبت کمد دیواری و بوی بد آن مقداری از زغال اکتیو را در کیسه ای قرار داده و کیسه را داخل کمد قرار دهید. این زغال در جریان هوا کارایی موثرتری دارد و می تواند بوهای ناخوشایند داخل کمد دیواری را جذب کند. پس بهتر است لای درب کمد را نیمه باز بگذارید تا هوا وارد کمد شود.

جهت ثبت سفارش سرویس رفع نم ساختمان هوم سرویز از اپ این سامانه استفاده کنید
۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن