header

رفع نم ساختمان

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

رفع نم دیوار خانه و رطوبت سقف

شرایط سرویس رفع نم ساختمان

• همیار می بایست ابتدا محل نم زدگی را تشخیص داده و به اطلاع مشتری برساند و در صورت رضایت مشتری اقدام به ترمیم محل نم زدگی نماید.

• همیار موظف به تمیز کردن محل ترمیم شده قبل از تحویل به مشتری می باشد.

• تشخیص علت و محل نم زدگی تنها در صورتیکه مشتری نیاز به شناسایی علت نم باشد شامل هزینه می شود و در صورتیکه رفع نم نیز به همیار سپرده شود شامل هزینه نخواهد شد.

• تهیه اقلام و مصالح درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

• همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی رفع نم ساختمان

رفع نم ساختمان

خدمات نگهداری از ساختمان شامل تعمیر عیوب و رفع خرابی ها در بنا است. ترمیم آسیب های ساختمان اغلب با کنده کاری و تخریب همراه است به خصوص وقتی صحبت از رفع نم ساختمان باشد. نم و رطوبت یک مشکل جدی است که تنها مخصوص سقف و بام خانه ها نیست. سرویس های بهداشتی، آشپزخانه ها، دیوار گچی و سقف همیشه در معرض نم زدگی هستند. رفع نم زدگی ساختمان جهت ماندگاری و افزایش طول عمر سازه بسیار ضروری است.

در حالت عادی نباید در هیچ قسمت از بنا نم و رطوبت دیده شود. در اغلب موارد با بالا رفتن سن بنا و وجود خرابی در سیستم لوله کشی، نم و رطوبت در ساختمان دیده می شود. ولی متاسفانه در بسیاری از ساختمان های نوساز هم با این مشکل روبرو هستند. عمده ترین دلایل وجود نم در ساختمان عبارت است از:

ترک یا شکستگی لوله ها

لوله های فرسوده و اسیب دیده آب بیشترین سهم را در تولید نم ساختمان دارند. رفع نم زدگی دیوار پس از تعویض لوله های آسیب دیده باید انجام شود. پس از تماس با شرکت خدماتی و درخواست خدمات رفع نم فوری می توانید از خدمات رفع نم دیوار بدون تخریب استفاده کنید. در این صورت با استفاده از دستگاه های نشت یاب یا دستگاه تشخیص نم ساختمان محل دقیق ترک لوله مشخص می شود. بدین ترتیب تکنیسین لوله کش می تواند همان قسمت را اصلاح کند. و با کمترین میزان خرابی به از بین بردن نم دیوار رسیدگی شود. خیلی مهم است که این مرحله با کمک دستگاه تشخیص ترکیدگی یا دستگاه تشخیص نم ساختمان انجام شود. زیرا محل دقیق و بدون تخریب اضافی مشخص و ترمیم می شود. و از هزینه های بالاتر جلوگیری خواهد شد. هزینه تشخیص ترکیدگی لوله در مقابل هزینه های بعدی بسیار ناچیز است.

نشتی لوله های فاضلاب

سرویس حمام و توالت پر از لوله های فاضلاب است. این لوله ها به مرور دچار مشکل می شوند و نم حمام و توالت را به وجود می آورند. رفع نم سرویس های بهداشتی برای طبقات زیرین مشکل ایجاد می کند و این در حالی است که شاید اصلا داخل ساختمان هیچ ردی از نم دیده نشود. لوله های فاضلاب تنها در حمام و توالت نصب نشده اند، آشپزخانه منازل هم دارای لوله های فاضلاب سینک ظرفشویی، ماشین لباسشویی و فاضلاب ماشین ظرفشویی است. برای رفع نم حمام و توالت و تعویض لوله های فاضلاب، لازم است تا لوله فاضلاب به طور کلی تعویض و یا ترمیم شود.

آسیب به ایزوگام پشت بام

پشت بام سطحی است که در معرض تغییرات دمایی و هوایی بیرون از ساختمان قرار دارد. لازم است تا قبل از شروع بارندگی سقف و پشت بام بررسی شود و در صورت نیاز، نسبت به ترمیم آن اقدام شود. رفع نم پشت بام جهت جلوگیری از نم سقف واحد زیرین الزامی است. چنانچه از قبل پوشش پشت بام ترمیم نشود خسارات زیادی به سقف منازل و طبقات آخر آپارتمان وارد می شود. در این صورت هزینه تعمیر سقف هم به مبلغ رفع نم پشت بام افزوده می شود. علت اصلی نم پشت بام یکی از این ۳ مورد است

شیب بندی و اجرای پشت بام

با توجه به تنوع آب و هوایی در کشور از متریال متفاوتی برای ساخت پشت بام استفاده می شود. سقف بام های تهران اغلب موزائیک، سنگ فرش یا ایزوگام است. این لایه بر روی یک لایه ملات سیمان با قطر حداقل ۵ سانتیمتر کار می شود. به مرور زمان این لایه نشست می کند و درزها و شکاف هایی در بام به وجود می آید. باز بودن بندکشی موزاییک و نشست ملات سقف علت اصلی نفوذ آب باران به طبقات زیرین است. در صورت عدم ترمیم این بخش، نم و رطوبت در سقف یا حتی دیوارها دیده می شود.

عایق کاری کف پشت بام

عایق کاری با قیر یا دیگر مواد روی ملات کف کار می شود. اجرای عایق کاری با در نظر گرفتن شیب بام و ضریب نفوذ انجام می شود. آسیب به لایه عایق یکی از اصلی ترین مواردی است که موجب نفوذ آب باران به داخل ساختمان می شود. جدا شدن لایه عایق کاری پشت بام راه ورود آب به سقف را باز می کند. در این صورت امکان تبله کردن، باز شدن و حتی ریزش سقف وجود دارد. قبل از اینکه مشکل جدی شود نسبت به تعویض ایزوگام، قیرگونی و یا آسفالت پشت بام اقدام کنید.

سیستم لوله کشی فاضلاب و لوله های پشت بام

در همه پشت بام ها خروجی هایی برای آب باران و نزولات جوی نصب شده است. برای رفع نم زدگی پشت بام لازم است تا تجهیزات کولر آبی و داکت ها، هواکش های آشپزخانه و سرویس ها، لوله های چاه ساختمان و خروجی های فاضلاب بررسی شود. لوله های کار شده در پشت بام از جنس چدن یا لوله پلیکا هستند و در معرض آسیب قرار دارند. گاهی با یک چسب کاری ساده در محل اتصالات لوله ها می توان جلوی نشت آب را گرفت.

رفع نم کف ساختمان بدون خرابی

نم ساختمان پدیده ای آزار دهنده است که هم برای ساکنین یک واحد و هم برای واحدهای هم جوار و زیرین دشواری ایجاد می کند. این روزها ساختمان های بلند مرتبه و آپارتمان های کوچک و بزرگ در سطح تهران بیشتر شده اند. دیگر خبری از منازل شخصی و خانه های مستقل نیست. به این ترتیب رسیدگی به ساختمان و نگهداری از آن هم یک وظیفه جمعی است که بر دوش ساکنین ساختمان است. برای جلوگیری از آزار و اذیت همسایه ها به محض مشاهده نم و رطوبت در کف ساختمان برای از بین بردن رطوبت کف خانه با بهترین شرکت خدماتی تهران تماس بگیرید.

رفع نم حمام و توالت

شکی نیست که سرویس ها بیشترین لوله ها و اتصالات تاسیساتی را دارا هستند. انواع لوله کشی های سنتی و زیرکار یا لوله کشی های روکار که در سرویس ها به کار برده می شود، بیشترین علت نم دادن دیوار دستشویی میباشند.. بنابراین دور از ذهن نیست که بیشترین لکه های نم و رطوبت در این قسمت از ساختمان وجود داشته باشد. اگر نم، کپک و یا نشتی در سرویس ها مشاهده شد. برای از بین بردن رطوبت کف خانه این موارد را بررسی کنید:

·        نبود تهویه مناسب

همیشه هم علت کپک زدن سقف و علت نم دادن دیوار دستشویی و حمام، نشتی لوله ها نیست. در بسیاری از موارد وجود رطوبت زیاد در حمام و عدم تهویه مناسب موجب رشد کپک در درز کاشی ها و روی سرامیک ها می شود. بخارات سرویس ها روی کاشی ها سرد شده و کم کم به درون لایه ها راه پیدا می کند. نفوذ رطوبت به داخل کاشی ها موجب سست شدن کاشی ها شده و دیوار نمور می شود. برای رفع نم حمام در این موراد کافی است تهویه مناسب نصب کنید یا پس از حمام کمی لای درب را باز بگذارید تا بخار خارج شود. دقت داشته باشید که این مشکل ناشی از نشتی لوله های آب و فاضلاب نیست

      فرسودگی لوله های قدیمی

لوله های گالوانیزه زمانی بهترین متریال برای سیستم لوله کشی ساختمان محسوب می شدند ولی امروزه با تولید لوله های ۵ لایه پروپیلن، عمر لوله های گالوانیزه هم به پایان رسیده است. لوله های گالوانیزه با همه خوبی هایی که دارند خیلی زود فرسوده می شوند. رسودگی لوله ها با نشتی کم شروع شده و به مرور رطوبت بیشتری ایجاد می شود. اگر سرویس های بهداشتی دچار نم ناشی از نشتی لوله ها شده چه می کنید؟ خراب کردن دیوار برای تعویض لوله ها اقدامی هزینه بر و وقت گیر است. رفع نم دیوار بدون تخریب هوم سرویز راهی ساده و بدون دردسر است که در این مورد پیشنهاد می شود. بهتر است سیستم لوله کشی قدیمی را فراموش کنید و از لوله کشی روکار استفاده کنید.

      رفع نم لوله فاضلاب

ترکیدگی لوله فاضلاب یا نشتی لوله ها یکی از اصلی ترین دلایل نم و ریزش آب از سقف سرویس بهداشتی و رفع نم کف ساختمان است. به طور متوسط لوله کشی فاضلاب ۱۰ سال عمر مفید دارد و پس از آن دچار فرسودگی و آسیب می شود. اگر سیستم لوله کشی فاضلاب قدیمی باشد برای تعویض لوله ها زمان بیشتری صرف می شود. البته در ساختمان هایی که از سیستم های سقفی برای لوله کشی فاضلاب استفاده کرده اند، امکان رفع نم کف ساختمان بدون خرابی وجود دارد. تجهیزات جدید با تکنولوژی روز می توانند رفع نم با مواد نانو و بدون تخریب را در سیستم لوله کشی سقفی به خوبی انجام دهند.

     مشکل در سیفون دستشویی

شیب بندی نامناسب لوله کشی فاضلاب و گرفتگی سیفون می تواند علت نشتی آب به طبقات زیرین باشد. در این صورت با تعویض سیستم لوله کشی سیفون می توان به رفع نم کف سرویس پرداخت. با تغییر کاربری توالت و تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی نیز به طور کلی سیفون قبلی حذف می شود. اگر عمر ساختمان بالا باشد بهتر است لوله کشی های قدیمی اصلاح شوند به این ترتیب تا سال های زیادی خیالتان از بابت نشتی و نم سرویس بهدباشتی راحت می شود.

رفع نم ساختمان بدون تخریب

با توسعه نانو تکنولوژی در صنعت ساختمان سازی هم تحول زیادی رخ داده است. فناوری های جدید در ساخت و ساز بنا هم ورود پیدا کرده اند و موجب سهولت ساخت و تعمیرات شده اند. رفع نم دیوار با نانو و رنگ های نانو عایق رطوبتی از پر کاربردترین استفاده های فناوری های پیشرفته در ساختمان سازی هستند.

رفع نم دیوار با مواد نانو

عایق های رطوبتی نانو می توانند در زیر سطح های مولکولی نفوذ کرده و با مواد دیگر ترکیب شوند. رفع نم دیوار با مواد نانو هیچ لایه ای روی سطوح ایجاد نمی کند و خود جزئی از سازه می شود. قیمت های مقرون به صرفه، ماندگاری بالا، وزن سبک، مقاومت در برابر حریق از مزایای استفاده از عایق نانو رطوبتی در رفع نم دیوار بدون تخریب است.

رنگ های نانو برای پوشش نم دیوار، عایق های رطوبتی نانو در سرویس های بهداشتی و سقف هیچگونه آسیبی به محیط زیست نمی رسانند.

ویژگی های عایق رطوبتی نانو رنگ ها

رفع نم سقف  ساختمان

با شروع بارش های فصلی، نم زدگی سقف هم خودنمایی می کند. برای رفع نم از سقف باید پشت بام را بررسی کنید. علت می تواند مربوط به خرابی عایق پشت بام و یا نشتی از طریق تجهیزات روی پشت بام و سیستم لوله کشی باشد. اگر در طبقات پایین تر زندگی می کنید و یک لکه نم بزرگ در سقف دیده می شود، حتما با همسایه طبقه بالا تماس بگیرید. در بسیاری از مواقع وجود نم تنها به سقف طبقات زیرین آسیب می زند و مشکلی در واحد اصلی ایجاد نمی کند.

رفع نم نمای ساختمان

گاهی به علت ایراد در مصالح نما و یا ایجاد شیارها در ساختمان های قدیمی موجب بروز نم در نمای ساختمان می شود. در بسیاری از موارد رفع نم نمای ساختمان با آب بندی مصالح نمای ساختمان رفع میشود. رفع نم زدگی نمای ساختمان فارق از نوع نما شیشه، کامپوزیت و یا سنگی با مواد نانو انجام می شود.

رفع نم داخل کمد دیواری

اگر بوی نم و رطوبت از داخل کمد دیواری به مشام می رسد یک هشدار جدی از وجود نم یا نشتی در دیوار است. در صورتی که کمد دیواری در پشت دیواری حمام یا دستشویی نصب شده است، لوله کشی آب گرم و سرد داخل دیوار کار شده است. در این صورت ترکیدگی لوله آب سرد یا گرم علت اصلی نم دیوار است. برای رفع نم کمد دیواری ابتدا منبع اصلی رطوبت را از بین ببرید. آیا کاشی های حمام دارای درزهای ریز است؟ آیا دیوار حمام کپک زده؟ آیا شب ها صدای چکه آب از داخل کمد دیواری شنیده می شود؟ این موارد نشانه های هشدار دهنده ای است که گوشزد می کند وقت تماس با شرکت خدماتی برای تعمیر لوله ها رسیده است.

رفع بوی نم کمد دیواری

پس از ترمیم خرابی و عایق بندی دیوار پشت کمد دیواری هنوز بوی نم زیادی در داخل کمد دیواری حس می شود. از ترفندهای خانگی برای از بین بردن این بوی آزار دهنده کمک بگیرید. همه لباس ها را از کمد بیرون آورده و با اسپری سرکه سفید را داخل کمد دیواری بپاشید. درب کمد را باز بگذارید تا پس از چند ساعت بوی رطوبت دیوار کاملا از بین برود. سپس درون یک کیسه کوچک پارچه ای مقداری جوش شیرین ریخته و کیسه را داخل کمد لباس قرار دهید. به این ترتیب بوی نامطبوع کاملا از بین می رود.

رفع نم فوری و رفع نم ساختمان با دستگاه در هوم سرویز

جهت تشخیص علت و محل نم زدگی با دستگاه ،ر فع نم ناشی از نشتی از لوله کشی ساختمان، رفع نم دیوار بدون تخریب، رفع نم حمام و توالت، رفع نم زدگی پشت بام در سریع ترین زمان با ما تماس بگیرید. ثبت سفارش در اپلیکیشن هوم سرویز به صورت شبانه روزی امکان پذیر است و این پروسه کاملا رایگان میباشد. سرعت عمل و قیمت های مقرون به صرفه از ویژگی های بارز خدمات هوم سرویز است.

همیار شماییم تا پایان سرویس....

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi