برقکاری ساختمان

خدمات سیم کشی ساختمان

خدمات سیم کشی ساختمان از سرویس های تخصصی است که در ظاهر ساده به نظر می رسد. علت اینست که تنها ظاهر قضیه دیده می شود و اغلب افراد اطلاعی از نحوه سیم کشی برق ندارند. برقکاری ساختمان از آن دسته کارهایی است که حتی روی کیفیت زندگی ساکنین هم تاثیر می گذارد. اگر محل نصب کلید و پریز آشپزخانه درست انتخاب نشود، قطعا برای استفاده از لوازم برقی در این فضا با مشکل روبرو می شوید. سیم کشی های غیر اصولی حتی موجب بروز خسارت های جبران ناپذیری نیز می شود. علت بسیاری از آتش سوزی ها، اتصالی های برق ساختمان است. این موضوع در مورد کابل کشی آنتن نیز صدق می کند. آیا محل نصب کلید و پریزها در ساختمانی که زندگی می کنید، اصولی است؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

خدمات سیم کشی ساختمان

برقکاری و سیم کشی هوم سرویز تنها مختص ساختمان های مسکونی نیست هر بنایی که ساخته می شود در مرحله ساخت و ساز از لحاظ سیم کشی برق هم تجهیز می شود. شرکت های پیمانکاری از برقکار حرفه ای برای اجرای سیم کشی در ساختمان های در حال ساخت استفاده می کنند. در واقع پس از سفت کاری نوبت به تجهیزات اصلی ساختمان می رسد. برق اصلی ساختمان از طریق سیم کشی از کنتور به انشعابات متصل شده و به همه بخش های ساختمان وصل می شود. خدمات تخصصی برق ساختمان در این موارد به کار گرفته می شود:

 • سیم کشی سیستم های روشنایی و کلید و پریزها
 • سیمکشی سیستم های خنک کننده ( کولر گازی و اسپلیت و …)
 • خدمات سیم کشی آیفون تصویری
 • خدمات سیم کشی آنتن مرکزی
 • نصب دوربین های مداربسته در داخل و بیرون از ساختمان
 • سیم کشی تابلوهای تبلیغاتی در واحدهای تجاری
 • نصب سیستم های ضد حریق در ساختمان های مسکونی و تجاری
 • برقکاری ساختمان های اداری
 • ……..

قیمت برقکاری ساختمان هوم سرویز

هزینه خدمات سیم کشی ساختمان

مراحل سیم کشی برق ساختمان

خدمات سیم کشی ساختمان به دو بخش توکار و روکار تقسیم می شود. بخش اعظم کار قبل از کاشی کاری و سفید کاری ساختمان و به صورت توکار، اجرا می شود. نصب کلید و پریزها همیشه روکار و در مرحله انتهایی کار انجام می شود. قبل از اینکه نوبت به اتصال کلید و پریزها برسد خیلی کارهای تخصصی دیگر انجام شده است. به عنوان اولین گام، پلان سیم کشی ترسیم می شود و سپس بقیه کارها طبق پلان به این شرح انجام می شود:

 • کنده کاری مسیر لوله ها و کابل ها

برای حفاظت سیم های برق از لوله های خرطومی یا لوله پولیکا استفاده می شود. مسیر لوله گذاری طبق نقشه سیم کشی ابتدا کنده می شود. در واقع در داخل دیوار مسیر لوله های برق با عمق مناسب کنده می شود تا در نهایت سیم های برق از آن عبور داده شود. 

قیمت گذاری خدمات خانگی تعرفه قیمت برقکاری

 • قوطی گذاری

یکی از اصلی ترین خدمات سیم کشی ساختمان نصب قوطی طبق نقشه برق است. قوطی ها برای نصب کلید و پریزها استفاده می شوند و در مرحله بعد کلید و پریزها درون این محفظه جاگذاری خواهد شد. قوطی ها کلید و پریزها را از گچ دیوار محفوظ نگه می دارند.

 • اجرای محل روشنایی های سقفی

همه ساختمان ها دارای روشنایی سقفی هستند. لازم است تا از قبل حفره هایی برای محل روشنایی ها در سقف کار شود. نصب لوستر و روشنایی با توجه به این سوراخ های سقفی انجام می شود. بنابراین لازم است تا نهایت دقت در اندازه گیری های محل نصب به کار گرفته شود. برای همه اتاق ها، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و … نیاز به روشنایی سقف است. در پذیرایی منازل اغلب از دو یا چند روشنایی با توجه به وسعت محل استفاده می شود.

پیمانکار برق ساختمان چه وظایفی دارد؟

خدمات سیم کشی ساختمان

 • لوله گذاری برق

همه سیم های برق از درون لوله ها رد می شوند تا به طور مستقیم با گچ و مصالح ساختمان در ارتباط نباشند. لوله گذاری برای محافظت سیم ها و جلوگیری از پوسیدگی و آسیب به سیم برق بسیار ضروری است. از طرفی موقع تعمیرات و خرده کاری برق هم می توان بدون نیاز به تخریب از همین طریق سیم های فرسوده را تعویض کرد. برای عبور سیم ها از داخل لوله ها، فنر سیمکشی استفاده می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سیم کشی برق و رفع اتصالی هم ارائه میده؟
 • نصب جعبه فیوز در خدمات سیم کشی ساختمان

جعبه فیوز و جعبه آنتن از مواردی هستند که همیشه در خدمات سیم کشی ساختمان استفاده می شوند. محل دقیق اجرای کار از روی پلان مشخص می شود. برای این پلان اصلی شلوعغ نشود برای هر یک از تجهیزات از پلان جداگانه سیم کشی استفاده می شود و برقکار به صورت موردی و گام به گام از روی این نقشه، کار را اجرا می کند. در انتها فیوز و آنتن هم نصب می شود.

 • خدمات سیم کشی ساختمان و سیم بندی

پیکره بندی اصلی برق کسی ساختمان در این مرحله انجام می شود. همه سیم ها از لوله ها عبور داده شده و تا محل کلید پریزها، قوطی های روشنایی و …. ادامه دارد. در این مرحله نیازی به اتصال کلید و پریزها نیست و این کار در مرحله نهایی و پس از اتمام سفید کاری انجام خواهد شد. در انتها با استفاده از فازمتر سیم ها بررسی شده و کلید و پریزها نصب می شود.

 • جوشکاری ها در سیم کشی ساختمان

خدمات سیم کشی ساختمان پیچیدگی های زیادی دارد و مراحل ذکر شده به طور خلاصه و جهت آشنایی بوده است. در واقع خیلی کارهای کوچک و بزرگ انجام می شود تا یک ساختمان به صورت اصولی و استاندارد برقکاری شود. برای مثال در برخی موارد جهت تثبیت لوله های پولیکا از ساپورت هایی استفاده می شود که نیاز به جوشکاری دارند.

تابلو برق ساختمان چیست و چه کاربردی دارد؟

خدمات سیم کشی ساختمان در تهران

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
سیم کشی برق تا 20 متر85000145000
سیم کشی برق 20 متر تا 100 متر(متری)5500
7500
سیم کشی برق 100 متر به بالا توافقی
کابل کشی تا سایز 6*3 تا 20 متر 115000195000
کابل کشی تا سایز 6*3 بین 20 تا 100 متر (متری)65009500
کابل کشی با سایز 10*4 به بالا و ارتفاع 3 متر به بالا توافقی
داکت کشی تا 20 متر80000115000
داکت کشی 20 تا 100 متر (متری)40006500
داکت کشی 100 متر به بالاتوافقی
کابل کشی آنتن مرکزی تا 20 متر85000125000
کابل کشی انتن مرکزی 20متر به بالا (متری)50007500
لوله گذاری(خرطونی یا پولیکا) بدون کنده کاری (متری)50007000
لوله گذاری(خرطومی یا پولیکا) با کنده کاریتوافقی
نصب سینی کابل بدون جوشکاری(متری)1800025000
نصب سینی کابل با جوشکاری و پایه نگهدار2800037000
نصب جعبه کلید مینیاتوری به همراه سربندی و برق رسانی(هر واحد)85000145000
عیب یابی و رفع اتصال برق سه فاز100000190000
عیب یابی و رفع اتصال برق تک فاز 80000145000

خدمات سیم کشی ساختمان هوم سرویز

سیم کشی برق، کابل کشی، داکت گذاری، لوله گذاری خرطومی و پولیکا از خدماتی است که در سرویس سیم کشی و رفع اتصالی برق هوم سرویز ارائه می شود. هزینه این سرویس به ازای هر متر مربع و بر اساس جدول درج شده در همین مطلب لحاظ می شود. هزینه پایه این سرویس ۲۰ هزار تومان است و در صورت نیاز به خرید لوازم و قطعات، همیار موظف به ارائه فاکتور خرید می باشد. سفارش خود را از طریق اپ هوم سرویز ثبت کنید. مشاوره رایگان برای همه سفارش های ثبت شده در این سامانه انجام می شود. 

سرویس سیم کشی برق و رفع اتصالی را به رایگان از طریق اپ هوم سرویز سفارش دهید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی سیم کشی برق و رفع اتصالی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا