برقکاری ساختمان

۶ اشکال رایج در سیم کشی برق ساختمان

علت اصلی بسیاری از مشکلات الکتریکی در خانه ها، اشکال در سیم کشی برق ساختمان است. گاهی اتصالات غیر حرفه ای به هنگام ساخت بنا، انجام شده و ساختمان به همین صورت فروخته شده ولی گاهی هم مالک با انجام تغییرات در سیستم برقکاری ساختمان، این مشکل را به وجود آورده است. طول عمر بنا نیز از عواملی است که موجب فرسودگی و اشکال در سیم های برق می شود. اتصالات سیم کشی ساختمان با گذشت زمان سست و آسیب پذیر می شوند. این موضوع می تواند خطرات جدی به همراه داشته باشد. برای حفظ جان خود و خانواده تان لازم است تا از سالم بودن اتصالات و سیم کشی ها مطمئن شوید. هر گونه ایراد و اشکال در روشنایی و مدار برقی حتما علتی دارد که باید آن را پیدا کرد.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

اتصالات سست در سیم کشی برق ساختمان

یکی از رایج ترین مشکلات در سیستم برقی مربوط به شل شدن اتصالات کلید و پریز است. از آنجا که پریزهای دیواری، کلیدهای یک پل و دوپل بیشترین استفاده را در سیستم برق ساختمان دارند، بیشتر در معرض خرابی هستند. به محض اینکه مشکلی برقی پیش آمد اول کلید و پریز مورد نظر را بررسی کنید. اتصالات سست که گاهی قطع و وصل می شوند، مقصر اصلی خرابی لوازم برقی ساختمان هستند. اگر صدایی شبیه به وز وز از داخل پریز می شنوید احتمال جرقه زدن در داخل پریز وجود دارد و باید سریع برق اصلی را قطع کنید. جرقه های برق دلیل بسیاری از آتش سوزی ها در ساختمان های قدیمی هستند. با باز کردن کلید یا پریز مشکوک و بررسی سیم های داخلی می توان نسبت به سالم بودن و یا ایراد در اتصالات اطمینان پیدا کرد. 

قیمت برقکاری ساختمان هوم سرویز

مراحل سیم کشی برق ساختمان

مشکل در نحوه سیم کشی برق ساختمان

پیمانکار برق ساختمان از روی نقشه سیم کشی عملیات را انجام می دهد. این پروسه کاملا تخصصی و مطابق با استاندارد است. چنانچه در موقع ساخت بنا از افراد غیر حرفه ای برای سیم کشی ساختمان استفاده شده باشد، مشکلات زیادی پیش می آید. حتی یک نوارپیچی ساده هم اگر به درستی انجام نشود دردسر ساز خواهد شد. اتصالات سیم کشی در ساختمان های نوساز اغلب به دلیل همین موضوع است. برای پیدا کردن اشکال در سیم برق با خدمات سیمکشی برق و رفع اتصالی هوم سرویز هماهنگ کنید. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز رایگان است. پس از ثبت سفارش، تکنیسین متخصص جهت بررسی اشکال در اتصالات سیم کشی به محل مراجعه می کند و مشکل به همین سادگی برطرف خواهد شد.

قیمت گذاری خدمات خانگی تعرفه قیمت برقکاری

استفاده از ترمینال مشترک برای چند سیم

یکی دیگر از اشکالاتی که در سیم کشی برق ساختمان دیده می شود مربوط به عبور دو یا چند سیم در زیر یک ترمینال و سوئیچ یا پریز برق است. در واقع هر پریز برق باید دارای سیم مجزا باشد. تنها یک برقکار آماتور چنین اشتباهی را انجام می دهد. عبور دو سیم از یک پریز بسیار خطرناک است به خصوص وقتی دو سیم لخت در زیر پیچ روی هم قرار می گیرند احتمال آتش سوزی نیز وجود دارد. برقکار حرفه ای با باز کردن پریز به راحتی متوجه مشکل شده و با جدا کردن سیم ها، خطر را برطرف می کند. این کاری نیست که سر خود ان را انجام دهید. اصولا کارهای برقکاری و رفع اتصالی سیم کشی ساختمان باید توسط تکنیسین آموزش دیده انجام شود. برقکار ابزار لازم برای تعمیرات را در اختیار دارد و با دانش حرفه ای خود می تواند مشکل را حل کند.

پیمانکار برق ساختمان چه وظایفی دارد؟

هزینه سیم کشی برق ساختمان

عدم عایق بندی سیم های پراکنده

سیستم سیم کشی ساختمان بسیار پیچیده و شلوغ است. سیم های زیادی در ساختمان وجود دارد که باید به درستی و طبق نقشه برق ساختمان اجرا شوند. افراد آماتور دقت لازم را ندارند و روی جزئیات حساسیت نشان نمی دهند. گاهی یک اشتباهات ساده، مشکلات بزرگی را به وجود می آورد. برای مثال همه سیم هایی که از کنار یکدیگر عبور می کنند برای جلوگیری از اتصال با نوار برق عایق می شوند. در اینجا یک نوار برق ساده و ارزان قیمت می تواند از اتصالات سیم کشی جلوگیری کند. در مورد سیم های آزاد که برای نصب لوستر و روشنایی در نظر گرفته شده اند نیز وضع به همین صورت است. اتصالات ضعیف، سست و غیر استاندارد موجب می شوند که قطع و وصلی و نوسان برق در مدار سیم کشی دیده شود.

فرسودگی سیم ها و اتصالات ضعیف

در ساختمان های قدیمی از سیم هایی که دارای مقاومت ۱۴۰ درجه فارنهایت هستند، استفاده شده این سیم ها حتی اگر فرسوده هم نباشند برای استفاده مناسب نیستند.چراغ های جدید با ۱۹۴ درجه کار می کنند که باید اصلاح انجام شود. برقکار ماهر با نصب جعبه اسپیلس مشکل دستگاه های جدید و خطر اتش سوزی را حل می کند. اما مشکل اینجاست که در اغلب ساختمان های قدیمی به کلی سیستم برق ساختمان دچار فرسودگی شده. اتصالات و سیم کشی ها در بافت فرسوده کارایی لازم را ندارند و قطعی و اتصالات بسیار بیشتر اتفاق خواهد افتاد. برای رفع این مشکل شاید تعویض کامل سیم ها پیشنهاد شود. میزان آسیب به سیمکشی بعد از بررسی مشخص می شود. در صورتی که هزینه تعمیرات بیشتر باشد باید یک تصمیم مناسب گرفت.

wire connection problems

تابلو برق ساختمان چیست و چه کاربردی دارد؟

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سیم کشی برق و رفع اتصالی هم ارائه میده؟

تعمیرات سیم کشی برق ساختمان

تعرفه سیم کشی برق و رفع اتصالی هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
سیم کشی برق تا 20 متر85000145000
سیم کشی برق 20 متر تا 100 متر(متری)5500
7500
سیم کشی برق 100 متر به بالا توافقی
کابل کشی تا سایز 6*3 تا 20 متر 115000195000
کابل کشی تا سایز 6*3 بین 20 تا 100 متر (متری)65009500
کابل کشی با سایز 10*4 به بالا و ارتفاع 3 متر به بالا توافقی
داکت کشی تا 20 متر80000115000
داکت کشی 20 تا 100 متر (متری)40006500
داکت کشی 100 متر به بالاتوافقی
کابل کشی آنتن مرکزی تا 20 متر85000125000
کابل کشی انتن مرکزی 20متر به بالا (متری)50007500
لوله گذاری(خرطونی یا پولیکا) بدون کنده کاری (متری)50007000
لوله گذاری(خرطومی یا پولیکا) با کنده کاریتوافقی
نصب سینی کابل بدون جوشکاری(متری)1800025000
نصب سینی کابل با جوشکاری و پایه نگهدار2800037000
نصب جعبه کلید مینیاتوری به همراه سربندی و برق رسانی(هر واحد)85000145000
عیب یابی و رفع اتصال برق سه فاز100000190000
عیب یابی و رفع اتصال برق تک فاز 80000145000

خدمات سیم کشی برق ساختمان در تهران

سیم کشی برق و رفع اتصالی هوم سرویز از خدمات کاربردی برای خانواده هاست. همه ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری دچار مشکلات سیم کشی و اتصالات سیم ها می شوند. چنانچه به موقع اقدام به عیب یابی و تعمیر سیم کشی نشود، احتمال خسارات مالی و جانی بیشتر است. قبل از اینکه یک اتصال ساده در پریز برق، مشکلات جبران ناپذیری را به وجود آورد نسبت به تعمیرات اقدام کنید. خدمات سیم کشی، کابل کشی، خرده کاری برق کاری و پیمانکاری برق ساختمان پذیرفته می شود. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز رایگان است و شامل گارانتی و تضمین کیفیت می باشد. 

سرویس سیم کشی برق و رفع اتصالی را به رایگان از طریق اپ هوم سرویز سفارش دهید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی سیم کشی برق و رفع اتصالی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا