تعمیرات و خدمات فنی

سرامیک طرح پارکت یا پارکت_لمینت؟

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

انتخاب کفپوش مناسب موقع ساخت و یا بازسازی بنا اهمیت زیادی دارد. کفپوش چیزی نیست که بخواهید هر روز آن را تغییر داده و عوض کنید. یک کفپوش مناسب باید همه ویژگی های مورد نظر خریدار را داشته باشد. این موارد شامل خصوصیات ظاهری و ویزگی های کاربردی کفپوش است. در این پارکت لمینت به نسبت سرامیک ها، جدیدتر است و مورد توجه خریداران قرار گرفته است. اما در بین سرامیک کف نیز می توانید طرح پارکتی را پیدا کنید که شباهت زیادی به تایل های پارکت لمینت دارد. از نظر ظاهری سرامیک طرح پارکت یا پارکت_لمینت شاید تفاوت چندانی نداشته باشند ولی این تنها یک طرف ماجراست.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

اهمیت نصب کفپوش مناسب در ساختمان

سبک دکوراسیون خانه ها نسبت به گذشته تغییر کرده است. تا همین چند دهه پیش، خانه ایرانی به طور کامل با فرش، پوشش داده می شد. این طراحی یک ویژگی منحصر به فرد داشت و آن اینکه اصلا مهم نبود، کفپوش ها چه متریالی هستند. اما این روزها کفپوش ها یکی از مهم ترین عناصر دکوراتیو به حساب می آیند که کاملا در دید قرار دارند. پوشش کامل کف خانه با فرش و موکت محبوبیت خود را از دست داده است. در ساختمان های قدیمی سرامیک ها بهترین گزینه برای کف ساختمان به حساب می آمدند که نسبت به موزائیک، بتون و سیمان، مزایای بسیاری داشتند. امروزه پارکت- لمینت ها جای سرامیک های قدیمی را گرفته اند.

معمولا مالکین تمایل دارند کفپوش های جدیدتر را انتخاب کنند به همین علت تقاضای زیادی برای نصب و تعمیر پارکت  و همچنین نصب و تعمیر لمینت وجود دارد. این متریال خیلی زود توانسته اند جایگاه خوبی در دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان های اداری-تجاری، کسب کنند. صنعت سرامیک سازی نیز تغییرات زیادی داشته و با تولید سرامیک طرح پارکت سعی در جلب توجه خرداران دارد. انتخاب بین سرامیک طرح پارکت یا پارکت_لمینت یک چالش جدی موقع خرید است.

قیمت نصب پارکت و هزینه تعمیر پارکت چقدر است؟

سرامیک یا پارکت

سرامیک طرح پارکت یا پارکت_لمینت؟

 قدمت سرامیک ها خیلی بیشتر از انواع پارکت لمینت است. اما سرامیک طرح پارکت تازگی ها وارد بازار شده است. این سرامیک ها از لحاظ متریال و ویژگی اصلا شباهتی به پارکت ندارند. تنها طرح روی سرامیک شبیه به پارکت کار شده است. برای اینکه انتخاب راحت تر باشد ابتدا تعریفی از سرامیک و پارکت ارائه می شود تا بهتر به خصوصیات هر دو نوع کفپوش پی ببریم.

 • سرامیک طرح پارکت چیست؟

این کفپوش نوعی سرامیک طرح دار است. سرامیک ها از کفپوش های سخت هستند که قابلیت انعطاف زیادی ندارند و به صورت عموما چهارگوش تولید می شوند. این محصولات دارای طرح و رنگ بسیار متنوعی هستند. در انتخاب کفپوش سرامیکی هیچ محدودیتی ندارید. سبک دکوراسیون یا تم رنگی لوازم هر چه باشد حتما می توانید یک سرامیک متناسب با دکوراسیون، انتخاب کنید. سرامیک روی سطوح سیمانی، بتون، موزائیک و … قابل نصب است. برای نصب سرامیک در محل از چسب و ملات استفاده می شود. در واقع سرامیک ها به کف ساختمان متصل می شوند و قابل جدا کردن نیستند. سرامیک طرح پارکت همه ویژگی های سرامیک را دارد ولی طرح روی آن مثل پارکت_لمینت طراحی شده است. با توجه به استقبال زیادی که از کفپوش های جدیدتر نظیر پارکت و لمینت می شود، تولید این طرح از سرامیک شروع شده است.

 • پارکت لمینت چیست؟

در حال حاضر محصولی به نام پارکت یا پارکت چوبی در بازار عرضه شده که نسل جدید کفپوش های چوبی به حساب می آید. این کفپوش از متریال چوب است. اما محصول دیگری به نام لمینت از جدیدترین کفپوش های اداری و خانگی است که خیلی زود توانست توجه خریداران را جلب کند. لمینت یا پارکت لمینت نوعی کفپوش چند لایه است. در ساخت و تولید پارکت لمینت از حداقل ۳ لایه مجزا استفاده شده است. لایه های لمینت هر کدام ویژگی خاصی دارند و در نهایت یک کفپوش کاملا منسجم را تشکیل می شوند. طرح و رنگ پارکت لمینت مربوط به لایه دکوراتیو است. این کفپوش در واقع یک محصول تولیدی تحت فشار و گرما است و به طور کامل چوب به حساب نمی آید.

پارکت لمینت ها نسل جدید و پیشرفته تر کفپوش ها هستند که ظاهری بسیار زیبا و شیک دارند. برای نصب پارکت لمینت از چسب یا ملات استفاده نمی شود. این محصول به صورت تایل های عموما مستطیل شکل تولید می شود. در اطراف هر تایل( قطعه) زبانه هایی وجود دارد. موقع نصب، زبانه ها به صورت قفل به یکدیگر قرار می گیرند. در واقع نصب پارکت لمینت کلیکی است و هر تایل به تایل مجاور اتصال دارد. در نهایت با نصب قرنیزها، کفپوش ثابت و محکم باقی می ماند. 

نصب پارکت و کفپوش چوبی در هوم سرویز

سرامیک طرح پارکت سرویس بهداشتی

مقایسه سرامیک طرح پارکت یا پارکت_لمینت

کفپوش ها همه جا هستند در ساختمان های اداری، فروشگاه ها و مراکز تجاری، ورزشگاه ها، نمایشگاه ها و …… منازل از کفپوش استفاده می شود. موقع خرید علاوه بر طرح و رنگ، روی جنس و ویزگی های کفپوش ها دقت زیادتری داشته باشید. به طور کلی نمی توان یکی از این دو یعنی، سرامیک یا پارکت لمینت را بر دیگری برتر دانست. عوامل زیادی روی انتخاب تاثیر می گذارد و موجب برتری یکی بر دیگری می شود. جنس کفپوش ها یکی از مهم از این موارد است. 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر پارکت هم ارائه میده؟
 • سرامیک از ترکیب خمیر خاک رس، کائولینت، اکسید آلومینیوم، کاربید سیلیکون و کاربید تنگستن ساخته می شود.
 • پارکت لمینت لایه های به هم فشرده از چوب، چسب و برخی مواد دیگر است که تحت فشار و دما، یکپارچه دیده می شود.

مزایای سرامیک طرح پارکت

 • طول عمر زیاد
 • سختی و قدرت بالا
 • مقاوم در برابر رفت و آمد زیاد
 • نظافت و نگهداری آسان
 • قابلیت شستشو با آب و مواد شوینده
 • تنوع طرح و رنگ بسیار زیاد
 • ضد حساسیت 
 • مقاومت بالا در برابر قارچ و کپک
 • ثبات شکل و تغییر ناپذیری در دمای سرد و گرم 
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه

معایب سرامیک طرح پارکت

 • سخت و غیر قابل انعطاف
 • انتقال سرمای کف به پا در حین راه رفتن
 • انتقال صدای کفش
 • شکننده بودن در برابر ضربه

راه های تمیز کردن پارکت بدون صدمه به آن

انتخاب کفپوش برای منزل

مزایای کفپوش پارکت_لمینت

 • بسیار زیبا و شکیل
 • دارای طرح های متنوع 
 • طیف رنگی تیره و روشن
 • دوام بالا در برابر خش و خراشیدگی
 • مقاوم به رطوبت 
 • ضد حساسیت و آلرژی
 • نظافت آسان
 • عایق صدا
 • ضربه گیر مناسب
 • قابلیت تعمیر کفپوش
 • قیمت مناسب

معایب کفپوش پارکت_ لمینت

 • احتمال آسیب در برابر آب و مواد اسیدی
 • ایجاد صدا در اثر نصب نامناسب
 • امکان بادکردگی و تاب برداشتن 

چه موقع تعمیر پارکت چوبی ضروری است؟

کدام بهتر است: سرامیک طرح پارکت یا پارکت_لمینت؟

در این مورد یک انتخاب وجود ندارد. برای مثال وقتی برای سرویس بهداشتی یا اتاق خواب یا آشپزخانه و … به دنبال بهترین کفپوش هستید، کارایی هر کدام مناسب است. در نهایت تصمیم گیرنده نهایی شمایید با توجه به سبک زندگی و زمانی که صرف نظافت و رسیدگی به کفپوش ها می کنید، گزینه مناسب را انتخاب کنید. یکی از تاثیرگذارترین موارد در انتخاب سرامیک یا پارکت، توجه به مکان نصب است.

پارکت لمینت به دلیل زیبایی و حس گرما و صمیمیتی که دارد برای اتاق پذیرایی ایده آل است. به طور کلی این کفپوش را می توان در همه قسمت های خانه نصب است. حتی نصب پارکت برای راه پله ها هم امکان پذیر است و دکوراسیون داخلی را لوکس تر نشان می دهد. تنها محدودیت در مورد مکان هایی است که در معرض رطوبت قرار دارند. پارکت لمینت به رطوبت تا حدودی مقاوم است ولی نباید در سرویس بهداشتی یا حمام نصب شود. شستشو با آب موجب آسیب به کفپوش می شود.

سرامیک را می توان در همه قسمت های خانه نصب کرد ولی به دلیل مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت، سرویس بهداشتی بهترین مکان نصب سرامیک است. کف و دیوار حمام و توالت را می توان با سرامیک پوشش داد. در این مورد استفاده از پارکت لمینت توصیه نمی شود. برای نظافت پارکت ها ی توان از تی مرطوب استفاده کرد ولی شستشو با شلنگ آب و … موجب آسیب به کفپوش می شود.

همچنین پارکت لمینت ضربه گیر خوبی است و از انتقال صدا جلوگیزی می کند. بنابراین برای خانواده هایی که فرزند دارند، انتخاب مناسبی می تواند باشد. با این کفپوش ها دیگر نگران دویدن و زمین خوردن فرزندتان نیستید. 

تعمیرات پارکت منزل با کمترین هزینه

پارکت لمینت پذیرایی

قیمت نصب و تعمیر پارکت-لمینت هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
ساب و لاک پارکت به همراه بتونه سراسری(متر مربع)
4000060000
ساب و لاک پله50000
تعمیرات پارکت همراه با ساب و لاک(متر مربع)75000
نصب و چسب و ساب و لاک(متر مربع)7500095000
نصب پارکت بدون ساب و لاک(متر مربع)4000055000
نصب قرنیز ام دی اف 7 و 9 سانتی(متر طول)4000
نصب قرنیز ام دی اف 11 و 15 سانتی(متر طول)900011000
نصب قرنیز تمام چوب(متر طول)
9000
نصب قرنیز پی وی سی(متر طول)4000
عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)
قیمت تا(تومان)
نصب لمینت 8 میل(متر مربع)
55007000
نصب لمینت 12 میل(متر مربع)
6500
8000
نصب قرنیز و اسکوتیا و کلیه پروفیل ها(متر طول)
40005000
لمینت پله با ابزار(هر پله)
2500035000
کفپوش با چسب و دو دست زیرسازی(متر مربع)
1300015000
برش درب اتاق(عدد)
5000070000
برش درب ورودی(عدد)
70000120000
زیرسازی(بعد از بازدید)
نظافت و پولیش(متر مربع)
800015000
تعمیرات(کمتر از 50 متر مربع)
150000280000

خدمات نصب و تعمیر انواع کفپوش ساختمان

بعد از انتخاب کفپوش مناسب به یک نصاب ماهر و کاربلد نیاز دارید. همیاران هوم سرویز در نزدکی شما هستند. در هر محله ای که زندگی می کنید برای نصب انواع کفپوش ساختمانی با ما تماس بگیرید. نصب پارکت، لمینت و دیگر کفپوش ای ساختمانی توسط نصاب با تجربه پذیرفته می شود. هزینه خدمات طبق تعرفه و با توجه به ابعاد و بزرگی فضا در نظر گرفته می شود. قبل از شروع کار در مورد هزینه و زمانبندی تحویل کار توافق می شود. جهت ثبت سفارش نصب کفپوش از طریق اپ هوم سرویز اقدام کنید. از طریق شماه تلفن درج شده در همین مطلب نیز امکان مشاوره رایگان وجود دارد. کلیه سفارش های انجام شده شامل قیمت گذاری عادلانه و تضمین کیفیت کار هستند. 

جهت ثبت سفارش نصب و تعمیر کفپوش از طریق اپ یا شماره تلفن هوم سرویز اقدام کنید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر پارکت تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا