برقکاری ساختمان

انواع لوله های مورد استفاده در لوله کشی برق ساختمان

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

لوله کشی برق ساختمان از اولین مراحل ساخت بنا است. قبل از اینکه گچکاری انجام شود، همه دیوارها و سقف با انواع لوله برق، آماده سازی می شود. بخش زیادی از قیمت برقکاری ساختمان مربوط به لوله برق است. سیستم برق کشی ساختمان مسکونی، اداری و تجاری از نظر استفاده از لوله های برق یکسان است. این لوله ها محلی برای عبور سیم برق ساختمان در آینده هستند. با عبور سیم برق از بین لوله ها می توان برق کشی ساختمان را انجام داد.

علت استفاده از لوله برق ساختمان چیست؟

این لوله ها در واقع نوعی محافظ برای سیم های برق محسوب می شوند. به این ترتیب امکان آسیب به سیم های برق بسیار کمتر می شود. از طرفی کار با لوله های برق ساختمان موجب یکدست شدن و تمیزکاری در سیستم برق کاری ساختمان می شود. اما اصلی ترین علت استفاده از لوله برای برق کشی چیز دیگری است. موقع اتصالی و یا پارگی سیم برق یا سوختمن احتمالی مدار سیم کشی، تعویض سیم معیوب و جا گذاری سیم سالم، از طریق همین لوله ها انجام می شود. تکنیسین سیمکشی با بستن فنر و ابزار مخصوص به سر سیم می تواند سیم سوخته را خارج کرده و هم زمان سیم جدید را در مسیر لوله های برق ساختمان وارد کند. به این ترتیب نیازی به کنده کاری برای دسترسی به سیم برق نیست.

قیمت برقکاری ساختمان هوم سرویز

نصب لوله کشی برق ساختمان

انواع لوله برق ساختمان کدامند؟

با توجه به مسیر لوله کشی برق ساختمان و تعداد سیم های عبور داده شده، از انواع لوله های برق استفاده می شود. در سیم کشی برق ساختمان معمولا از چند نوع لوله استفاده می شود. این لوله ها از لحاظ جنس، ضخامت، قطر دهانه، کیفیت و قیمت تفاوت دارند. پیمانکار خدمات برق ساختمان قبل از شروع کار، لوله های مناسب لوله کشی برق ساختمان را مشخص می کند. برخی از رایج ترین لوله ها برای برق کاری ساختمان عبارتند از:

  • لوله کشی برق با لوله های خرطومی پلاستیکی

این لوله ها به صورت توکار و در مناطق خشک به کار می روند. لوله های خرطومی از انواع لوله های انعطاف پذیر و ارزان قیمت هستند. لوله های خرطومی از جنس pvc و به طور صد در صد عایق هستند. لوله های برق خرطومی در بسته های ۱۵ و ۲۵ متری در بازار موجود است. با همه مزایایی که این لوله ها دارند، یک مشکل بزرگ در خروطمی جود دارد. لوله کشی برق با لوله های خرطومی استقامت کمتری در مقایسه با دیگر متریال دارد.

  • لوله های پلاستیکی سخت پی وی سی برای برق کشی ساختمان

جنس ساخت این لوله ها هم pvc است. این لوله های پلاستیکی کاملا عایق می باشند و در برابر زنگ زدگی و مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند. قیمت سیم کشی ساختمان با لوله های پلاستیکی نیز مقرون به صرفه و ارزان است. این متریال از لوله های سبک، ارزان و مقاوم برای سیم کشی در ساختمان ها محسوب می شوند. اما لوله های پلاستیکی سخت pvc در برابر ضربه و حرارت اصلا مقاوم نیستند. از لوله های پلاستیکی سخت در زیر سقف های بتنی استفاده می شود تا در معرض آسیب کمتری باشند. سیم‌کشی برق ساختمان توسط تکنیسین حرفه ای انجام می شود. برق کار ساختمان در این زمینه آموزش دیده و می تواند به درستی لوله کشی برق را انجام دهد.

قیمت گذاری خدمات خانگی تعرفه قیمت برقکاری

لوله کشی برق

  • برق کشی با لوله های خرطومی فلزی یا فلکسی

لوله های خرطومی پلاستیکی به صورت توکار،اجرا می شوند اما للوه های فلکسی یا خرطومی فلزی به صورت روکار در سیستم برق کشی ساختمان استفاده می شود. جنس فلزی این لوله ها موجب شده تا استحکام لوله کشی برق بیشتر شود. لوله های خرطومی فلزی قابلیت انعطاف خوبی دارند و برای برق کشی ساختمان مناسب می باشند.

  • لوله های پلی اتیلن در سیم کشی برق ساختمان

پلی ایتلن در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده زیادی دارد. لوله های پلی اتیلن برای لوله کشی برق استفاده می شوند. این لوله در مقایسه با لوله های خرطومی پلاستیکی، از استحکام بیشتری برخوردارند. اما لوله های پلی اتیلن نسبت به لوله های pvc نرم تر بوده و مقاومت کمتری دارند. لوله های پلی ایتلن برای سیم کشی در زیر سقف مناسب تر است. به این ترتیب موقع بتن ریزی آسیبی به لوله ها وارد نمی شود. استفاده از لوله های خرطومی در زیر سقف تیرچه بلوک و بتنی توصیه نمی شود. لوله های پلی اتیلن جایگزین مناسب تری برای این موارد هستند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سیم کشی برق و رفع اتصالی هم ارائه میده؟

لوله کشی برق ساختمان در سقف های غیر کاذب

سقف های که با بتن، تیرچه و بلوک، آهن، کرومیت و یا ضربی اجرا شده اند، در اصطلاح سقف های غیر کاذب نامیده می شوند. سیستم برق کشی ساختمان برای سقف های غیر کاذب،به صورت مجزا برای هر فیوز انجام می شود. یک لوله برای پریزهای یک اتاق به جعبه فیوز اصلی هدایت می شود. برای روشنایی سقف ساختمان هم لوله برق کشی سقف به قوطی کلید می رود. برای مسیر کلید به جعبه فیوز از لوله برق مجزا استفاده می شود. لوله های سقف هرگز مستقیم به سمت جعبه فیوز نمی روند. لوله کشی برای برق کولر هم از سیستم کلید و پریز جدا شده و در یک لوله انجام نمی شود.

سیم‌کشی برق ساختمان

لوله کشی برق در سقف کاذب

لوله کشی برق ساختمان در سقف های کاذب

سیم کشی ساختمان برای انواع سقف کاذب رابیتس، پی وی سی و …نیز انجام می شود. با توجه به متریال ساخت سقف کاذب از انواع لوله ها با جنس متفاوت استفاده می شود.

  • سیم کشی سقف رابیتس

برای اجرای لامپ های هالوژن و یا نور مخفی در سقف کاذب رابیتس لازم است تا قبل از گچ کاری سقف، لوله کشی رق انجام شود. معمولا از لوله های خرطومی برای سقف رابیتس استفاده می شود.

  • سیم کشی سقف pvc

سقف های پی وی سی نیازی به لوله کشی برق ندارند. معمولا برق کار ساختمان هوم سرویز بعد از نصب کاشی ها کار خود را شروع می کند. سیستم برق کشی ساختمان در سقف pvc به شاسی هایی که قبلا در سقف کار شده، نصب می شود. بست های زیپی برای گیر سیم به سقف استفاده می شوند.

جهت ثبت سفارش رایگان سیم کشی برق و رفع اتصالی از اپ هوم سرویز استفاده کنید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی سیم کشی برق و رفع اتصالی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا