برقکاری ساختمان

وضعیت سیم کشی ساختمان چگونه است؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

حفظ امنیت در یک بنا اهمیت زیادی دارد. استفاده از تجهیزات استاندارد در هنگام سخت و ساز، اولین اصل در امنیت ساختمان است. در بحث امنیت سازه، تاکید زیادی روی سیم کشی و برقکاری ساختمان شده است. هر گونه بی احتیاطی در حوزه سیم کشی برق ساختمان منجر به ایجاد خسارت در آینده خواهد شد. وضعیت سیم کشی ساختمان چگونه است ؟ آیا استانداردها و قوانین تعیین شده در سیستم برق کشی ساختمان رعایت شده است؟

اهمیت برق کشی ساختمان مسکونی

علت اصلی بسیاری از آتش سوزی ها در ساختمان های مسکونی، خرابی سیستم سیم کشی ساختمان است. عدم رعایت آیین نامه های اجرایی، کاهش هزینه های برقکاری و استفاده از تجهزات غیر استاندارد و همچنین به کار نگرفتن برق کار ساختمان متخصص، همگی کیفیت سیمکشی ساختمان را پایین می آورد. پیروی از اصول و قواعد سیم کشی علاوه بر کاهش خسارت های احتمالی، از صرف هزینه های تعمیرات سیم کشی هم کم می کند. در یک سیستم برق رسانی استاندارد، با کمترین هزینه می توان ایراد به وجود آمده را برطرف کرد. ضروری است تا از نیروی متخصص و کاربلد برای سیم کشی ساختمان مسکونی استفاده کرد.

قیمت برقکاری ساختمان هوم سرویز

سیم کشی ساختمان ارزان

خدمات برق ساختمان

نکات کلیدی و مهم زیادی در برق کاری ساختمان وجود دارد. به احتمال زیاد خیلی از قوانین مربوط به این حوزه را، اصلا نشنیده باشید. آیا می دانید اصول پایه سیم کشی ساختمان چگونه است ؟ این موارد بسیار مهم هستند ولی لزومی ندارد همه شهروندان با اصول و قواعد حرفه ای سیم کشی برق آشنا باشند. خدمات برق ساختمان یک حرفه تخصصی است و برق کار ساختمان هوم سرویز به خوبی با همه قواعد سیم کشی برق آشنایی دارد. برقکار حرفه ای آموزش برق کشی ساختمان را گذرانده است و به جدیدترین آیین نامه های سیم کشی برق ساختمان اشراف دارد.

مراحل سیم کشی برق ساختمان

برای اینکه بدانید سیم کشی ساختمان چگونه است چند نکته مهم را بررسی می کنید. سیستم روشنایی ساختمان، کلید و پریزها، همجواری لوله کشی گاز و سیم کشی برق، لامپ های سقفی و روشنایی آرک ها و …. بخشی از سیستم سیمکشی برق ساختمان هستند. به طور معمول سیم کشی ساختمان بر اساس نقشه انجام می شود. با استفاده از یک نقشه دقیق می توان با دقت بیشتری و در زمان کوتاه تری گار را به پایان رساند. پروژه های سیمکشی ساختمان در مراحل ساخت و ساز و توسط برق کار ساختمان انجام می شود. قبل از شورع لازم است تا یک نقشه الکتریکال برای همه بخش های سیستم برق کشی، رسم شود. محل کلید و پریز ها و … همگی بر روی نقشه از قبل مشخص می شود.

رفع اتصالی برق ساختمان در ۱۰ دقیقه

مراحل سیم کشی ساختمان

برق کشی و خط تراز

برای اینکه لوله های برق ساختمان در بنا کار گذاشته شود لازم است تا محل آماده شود. یک خط فرضی مطابق با استاندارد ها و طبق نقشه سیم کشی ساختمان در نظر گرفته می شود. این خط با استفاده از ابزار مخصوص تراز شده و محل نصب کلید ها را نشانه گذاری می کند. فاصله مناسب از کف یکی از موارد ایمنی در ساختمان است. آیین نامه ها و قواعد مشخصی برای این فاصله در نظر گرفته شده که می بایست در کل بنا رعایت شود.

لوله کشی برق ساختمان

سیم کشی ساختمان چگونه است ؟ از ابزار های پیشرفته مثل چکش برقی هلیتی، شیار زن و … با رعایت نکات ایمنی برای ایجاد مکان نصب کلید و پریزها استفاده می شود. جهت جای دادن لولوه های برق ساختمان ، کنده کاری هایی روی دیوار انجام می شود. این تخریب باید با در نظر گرفتن نکات ایمنی و در حداقل باشد. لوله کشی برق قبل از سیم کشی ساختمان انجام می شود. این لوله ها محلی برای عبور سیم برق هستند و اساس کار را تشکیل می دهند. لوله های برق پی وی سی، لوله های خرطومی و … در مکان مشخص و طبق نقشه برای عبور سیم نصب می شوند. بدون داشتن نقشه برق ساختمان نمی توان محل دقیق نصب لوله های برق را مشخص کرد. در حین اجرای کار نقشه برق و سیم کشی ساختمان تنها راهنمای استاندارد است.

برق کاری ساختمان

عملیات اصلی برق کشی ساختمان مسکونی مربوط به عبور سیم از لوله های برق است. با استفاده از فنر سیم کشی همه سیم های برق ساختمان، سیم های تلفن و آنتن از درون لوله برق عبور داده می شود. این سیم ها در نهایت با جعبه فیوزها و کلید و پریزها در ارتباط می باشند. پس از بستن کلید و پریزها می توان دید که ظاهر سیم کشی ساختمان چگونه است. قرارگیری کلید و پریزها در اتاق ها، سالن پذیرایی، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه تابع قوانین و مقرراتی است. نکات مهمی در این ارتباط وجود دارد و نمی توان در هر جایی از کلید و پریز استفاده کرد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سیم کشی برق و رفع اتصالی هم ارائه میده؟

قیمت گذاری خدمات خانگی تعرفه قیمت برقکاری

سیم کشی ساختمان اداری

نکات سیم کشی ساختمان

استفاده از جعبه فیوز ایمن ترین روش برای برق کشی ساختمان است. معمولا جعبه فیوز در پذیرایی برای همه سیستم های روشنایی و کلید و پریزها در نظر گرفته می شود. بیشترین تعداد کلید یک پل، کلید دوپل و پریز های برق و تلفن و آنتن در پذیرایی وجود دارد که هر کدام کاربری متفاوت و گاه متعدددی را دارند. در بدو ورودی منزل حتما یک کلید روشنایی نصب می شود و در بخش های مختلف پذیرایی به تعداد مناسب از پریز استفاده می شود. اما سیستم برق کشی ساحتمان برای آشپزخانه یک داستان دیگری دارد. سهل انگاری در این فضا می تواند سوانح ناخوشایندی را ایجاد کند. برخی از مهم ترین نکات سیم کشی ساختمان در آشپزخانه عبارتند از:

  • جهت سهولت دسترسی و تامین روشنایی لازم است تا کلیدها در ورودی آشپزخانه نصب شوند.
  • برای فندک اجاق گاز یک پریز مجزا در نظر گرفته شود. این پریز برق همیشه پایین تر از سطح گاز نصب می شود تا در معرض شعله قرار نداشته باشد.
  • اجرای پریز برق در محل قرار گیری ماشین ظرفشویی استاندارد نیست. با توجه به احتمال وقوع آتش سوزی ناشی از اتصال کوتاه در این قسمت، پریز برق نصب نمی شود.
  • در آشپزخانه های اوپن که دارای آرک و سیستم روشنایی در آن هستند حتما از کلید مجزا برای روشنایی هالوژن های سقف و آرگ استفاده شود. با توجه به محدودیت کاربری این نورها، لازم است تا کلید روشنایی اصلی از روشنایی آرک جدا باشد. 

قیمت برقکاری ساختمان

خدمات برق ساختمان غرب تهران، بر قکار ماهر در شرق تهران، تعمیرات برق ساختمان در شمال تهران، برق کشی ساختمان جنوب تهران را از حرفه ای ها بخواهید. سرویس برق ساختمان هوم سرویز در همه محله های تهران آمادگی قبول سفارش سیم کشی برق ساختمان را دارد. نرخ سیم کشی ساختمان طبق قیمت مصوب اتحادیه تعیین می شود.

جهت ثبت سفارش رایگان سیم کشی برق و رفع اتصالی از اپ هوم سرویز استفاده کنید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی سیم کشی برق و رفع اتصالی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا