برقکاری ساختمانهوم سرویز

نصب لوستر در تهران ✔️ برق کار ماهر تهران با لیست قیمت

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

اگر به تازگی یک لوستر خریده اید و می خواهید خودتان اقدام به نصب لوستر کنید، بهتر است یک دستیار داشته باشید. نصب لوستر با کمک یکی از اعضای خانواده کار ساده تری است. هرگز به تنهایی اقدام به این کار نکنید برخی از لوسترها سنگین هستند و وزن زیادی دارند یک دستیار برای نصب سریع تر لوستر نیاز خواهید داشت. یک برق کار حرفه ای لوستر را در کمتر از یک ساعت نصب می کند. اما این کار برای یک فرد عادی کمی بیشتر طول می کشد. در این مطلب نحوه نصب لوستر را می خواهید؟

چگونه لوستر آشپزخانه مناسب را انتخاب کنیم؟

قطع کردن برق

قطع برق اولین کاری است که باید انجام دهید. برق مدار لوستر را از فیوز کامل قطع کنید. اکنون برق در مدار جریان ندارد و با زدن کلید، لامپ روشن نخواهد شد. حال می توانید دستگاه لوستر قبلی را جدا کنید. ابتدا قطعات جدا شدنی لوستر قبلی را بر دارید تا در اثر جا به جایی نشکند. در این مرحله وجود یک دستیار کمک بزرگی است. اگر دستگاه قبلی با پیچ به سقف متصل شده باشد می توانید با کمک یک پیچ گوشتی اتصالات را باز کنید.

از دستیارتان بخواهید تا لوستر را نگاه دارد و پیچ های اتصال را یکی یکی باز کنید. در این مرحله هنوز سیم ها جدا نشده اند. هرگز لوستر قدیمی را بدون پشتیبان رها نکنید. دستگاه نباید با اتصال به سیم هایش آویزان بماند. سیم های برق قدرت و استحکام کافی برای نگاه داشتن لوستر سنگین را ندارند و احتمال سقوط دستگاه وجود دارد. در صورت سقوط دستگاه علاوه بر اینکه خطر شکستن وجود دارد، امکان آسیب به سیم کشی ساختمان نیز بسیار زیاد می شود.

اگر برق کار حرفه ای نیستید حتما نحوه اتصال سیم ها را یادداشت کنید. به طور معمول دو یا چند سیم، لوستر قبلی را به سیستم برق ساختمان وصل کرده اند. این سیم ها در رنگ های سیاه، سفید و یا رنگی با عایق باشند. با رسم یک نمودار مشخص کنید سیم ها با هر رنگ به کدام سیم متصل شده است. این کار در زمان نصب لوستر جدید کمک خوبی است و سرعت کار را بیشتر می کند. چنانچه سیم ها متمایز نیست با استفاده از نوار رنگی سیم ها را علامت گذاری کنید. پس از باز کردن سیم ها، لوستر به طور کامل جدا می شود.اتصال دهنده پلاستیکی را باز کنید تا سیم ها اتصال نداشته باشند.

روش نصب لوستر

نصب لوستر سنگین

برای نصب لوسترهای سنگین تر از حد معمول نیاز به یک نگاهدارنده و پشتیبان برای لوستر دارید. اگر چنین چیزی بر روی سقف وجود داشته باشد که کار نصب لوستر ساده خواهد شد. در غیر این صورت می توانید با نصب یک بریس فن یا جعبه که وزن لوستر را تحمل کند، مشکل را حل کنید. این جعبه پلاستیکی یا فلزی با پیچ به سقف نصب می شود. بریس فن می تواند وزنی در حدود ۶۰ کیلوگرم را تحمل کند.

چطور یک لوستر مدرن انتخاب کنیم؟

نصب لوستر جدید

لامپ ها را وصل نکنید و همه قطعات جدا شونده لوستر را باز کنید تا وزن لوستر سبک تر باشد. نصب لوستر در این حالت ساده تر و امن تر است. اگر زنجیر لوستر بلند است می توانید به اندازه لازم زنجیر را کوتاه کنید. زنجیر اضافی را با کمک یک انبردست قطع کنید. با بریدن یکی از زنجیرها قسمت اضافی به سادگی جدا می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر هم ارائه میده؟

لوسترهایی که بالای میز آویزان می شوند حداقل باید ۸۰ سانتی متر بالاتر از میز باشند تا احتمال ضربه خوردن و شکستن کم شود. نصب لوستر در راهروها و اماکن عمومی هم بالاتر از حد معمول است تا از دسترس دور باشد.

برای سوار کردن لوستر باید هر کدام از سیم ها را متصل کنید. ابتدا زنجیر را در حلقه نگاهدارنده بیندازید تا پشتیبان داشته باشد. نگاهدارنده زنجیر یک قلاب و حلق آویز قوی است که باید زنجیر لوستر را در آن قرار دهید. سیم ها را طبق علامت گذاری قبلی به لوستر متصل کنید. این سیم ها جریان برق را به سیستم روشنایی انتقال می دهند.

لامپ ها را به لوستر وصل کنید. فیوز برق را روشن کنید و کلید برق را بزنید تا لامپ روشن شود. اگر لامپ ها روشن نشد حتما سیم ها را به صورت نادرست متصل کرده اید. در این صورت باید برق را قطع کنید و سیم ها را جا به جا کنید.

نصب لوستر دیواری و سقفی

نصب لوستر از خدمات فنی هوم سرویز

نصب لوستر برای افراد غیر حرفه ای کار ساده ای نیست و خطراتی را به همراه دارد. همیاران برق کار حرفه ای هوم سرویز در همه مناطق تهران، آماده انجام خرده کاری های برق کاری از قبیل نصب لوستر و نصب روشنایی می باشند. با نصب اپلیکیشن هوم سرویز میتوانید به راحتی و با اطمینان خدمات درب منزل مثل نصب لوستر وخدمات فنی را با قیمت های زیر تجربه کنید.

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
نصب لامپ و سرپیچ70009000
نصب لوستر(بدون مونتاژ)3500060000
نصب لوستر(با مونتاژ)55000100000
نصب لوستر فانتزی کنترل دار200000250000
باز کردن لوستر 35000
سوراخ‌کاری روی سقف جهت لوستر و نصب زنجیر2500035000
نصب هالوژن1300022000
نصب چراغ3500050000
نصب پروژکتور80000120000
نصب سنسور سقفی و دیواری(توکار و روکار)4000050000
نصب تایمر راه پله80000110000

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب لامپ، چراغ و لوستر تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

‫۲ دیدگاه ها

  1. دیشب برای نصب ۳عدد لوستر آقایی از طرف شرکت شما اعزام شد. لوستر های ما بسیار سنگین بود و چون منزل هم نوساز بود جای نصب لوستر نداشت به همین خاطر کار نصب لوستر، هم خیلی زمان گرفت هم کار بسیار سختی بود. با این حال . وقتی خواستم هزینه حساب کنم همیارتون اصلن حاضر به پذیرش مبلغ بیشتر نشد وقتی هم که من اصرار کردم گفت در صورت هماهنگی با شرکت حاضر به قبول مبلغ هست .
    ممنون از شما به خاطر ایجاد چنین قوانین درست و همچنین همیارتون به خاطر اخلاق عادلانه و منصفانه اش . پایدار باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا