برقکاری ساختمان

طریقه نصب لوستر سه سیم (سه شاخه) به سقف

تغییر چراغ روشنایی و تنوع در نورپردازی خانه، ساده ترین راه برای ایجاد فضایی متفاوت است. با نصب انواع لوستر دیواری و سقفی می توان جلوه های نوری جذابی به وجود آورد. این طراحی هزینه چندانی ندارد ولی تغییر ایجاد شده به وضوح دیده می شود. اجرای نورپردازی و نورمخفی نیز از گزینه های عالی برای تغییرات نوری فضای داخلی است اما بدون یک لوستر سقفی، طراحی نور تکمیل نمی شود. برای ایجاد نورپردازی حرفه ای از افراد با تجربه و کاربلد کمک بگیرید. البته با یادگیری نحوه نصب لوستر می توانید خودتان هم تغییرات جزئی را ایجاد کنید. تعویض لوسترهای قدیمی و نصب لوستر تازه خریداری شده، کار دشواری نیست. در مورد نصب لوستر سه سیم ( سه شاخه) کمی تفاوت وجود دارد اما کاری نیست که از عهده اش برنیایید

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

اهمیت نصب لوستر در اتاق پذیرایی

در اغلب موارد هزینه زیادی برای تهیه وسایل و مبلمان و تغییر دکوراسیون داخلی انجام می دهید ولی شاید فراموش کنید نگاهی هم به سقف بیندازید! سقف اتاق پذیرایی یکی از سطوح بزرگ در طراحی داخلی است. اهمیت طراحی و دکوراسیون سقف خانه، کمتر از دیوارها و کف ساختمان نیست. ساده ترین و آسان ترین راه برای اینکه تنوع ایجاد کنید اینست که جذابیت های نوری را به فضای خانه دعوت کنید. لوسترها از لوازم برقی با طول عمر بسیار بالایی هستند و می توانند سالیان سال به زیبایی، نمای سقف خانه را تزئین کنند. به دلیل تعویض لامپ ها یا گذشت زمان، امکان شل شدن برخی سیم ها یا قطعی سیم لوستر وجود دارد که به سادگی قابل تعویض و تعمیر است. نورپردازی خانه در ایجاد حس خوب و افزایش انرژی محیط موثر است. این طراحی بسیار ارزان قیمت تر از سایر کارهای دکوراسیون داخلی است. 

راهنمای کامل نصب لوستر

مراحل نصب لوستر سه سیم

مراحل نصب لوستر سه سیم به سقف

اگر قبلا یک لوستر در اتاق پذیرایی نصب بوده، احتمالا کار ساده ای در پیش دارید. خیلی راحت می توانید لوستر قدیمی را با لوستر تازه خریداری شده و جدید جایگزین کنید. اگر به تازگی اسباب کشی کرده اید نیز با رعایت احتیاط لازم، لوستر را نصب کنید. برای این کار لازم است تا از قبل تجهیزات نصب در سقف موجود باشد. اگر محل نصب لوستر در سقف، مشخص نیست با ما تماس بگیرید تا تکنیسین حرفه ای برق کار نصب کردن لوستر را انجام دهد.

اگر سیم های برق لوستر را می بینید کافی است لوستر جدید را به این سیم ها متصل کنید. لوسترهای سه سیم به کلید دوپل ارتباط دارند. در صورتی که تعداد شعله ها زیاد باشد می توانید با زدن یکی از دکمه ها، تعدادی از لامپ ها را روشن کنید. در واقع همه لامپ های چراغ با یک دکمه روشن و خاموش نمی وشد و قابلیت کنترل بیشتری دارد.

نکات ایمنی در موقع نصب

ابتدا برق را قطع کنید. اولین مرحله برای نصب چراغ روشنایی خاموش کردن اتاقی است که لوستر در آن نصب می شود. برای اینکه نور کافی داشته باشید عملیات جابجایی و نصب لوستر را در روز انجام دهید. اگر مطمئن نیستید که کدام یک از کلید جریان برق لوستر را قطع می کند، یک به یک کلیدها را امتحان کنید. معمولا وقتی تازه به خانه ای اسباب کشی کرده باشید این مورد دیده می شود. با قطع کردن کلید هنوز امکان دارد که برق در سیم جریان داشته باشد. با استفاده از فازمتر می توانید برق دار بودن سیم ها را بررسی کنید. با جدی گرفتن نکات ایمنی، خطرات احتمالی را از خود دور کنید. نصب لوستر به سقف کاری نیست که به تنهایی از عهده اش بر بیایید. حتما از یک دوست یا افراد خانواده برای نگه داشتن نردبان با چک کردن کلید برق،کمک بگیرید 

هزینه نصب لوستر سه سیم

طریقه نصب لوستر سه سیم ( سه شاخه)

قبل از نصب لازم است تا قطعات لوستر جدید را مونتاژ کنید. در مورد لوسترهای تازه خریداری شده، معمولا قطعات مجزا هستند و دستورالعمل اتصال قطعات هم ارائه می شود. مرحله به مرحله از روی شکل و راهنمایی شرکت تولید کننده می توانید قطعات لوستر را به هم متصل کنید. کار چندان دشواری نیست. به جز لامپ و حباب همه قسمت های دیگر باید به درستی متصل شود. برای جلوگیری از آسیب احتمالی در پایان کار لامپ ها و حباب های لوستر را متصل کنید.

لوستر قدیمی را از روی سقف باز کنید و لوستر جدید را جایگزین کنید. با استفاده از یک پیچ گوشتی، پیچ هایی را که چراغ روشنایی را نگه داشته اند بردارید. حواس تان به لوستر باشد تا با باز کردن پیچ ها حالت آویزان قرار نگیرد. از یار کمکی بخواهید هوای لوستر را داشته باشد تا نیفتد. یکی یکی همه اتصالات لوستر قدیمی را بردارید و سیم ها را با دقت جدا کنید. نصب لوستر در موارد عادی کار ساده ای است و مشکلی ندارد اما در برخی اوقات کار به این سادگی نیست.

نصب لوستر سه سیم به سقف

 نصب لوستر سه سیم سنگین

در مورد لوسترهای برنزی یا لوسترهایی که شاخه های زیادتری دارند و سنگین تر هستند، کار به این سادگی نیست. تجهیزاتی که برای نصب لوستر در سقف وجود دارد معمولا تحمل حدود ۲۰ کیلو را دارند ولی برای لوسترهای سنگین تر از این وزن، مناسب نیستند. در ساده ترین حالت یک قلاب در سقف وجود دارد که وزن لوستر روی آن سوار است. برای چراغ های روشنایی سبک و آویزهای سقفی و لوسترهای کوچک تر همین قلاب کفایت می کند. اگر لوستر جدید شما سنگین تر از آن است، باید جعبه را با یک مهاربند پشتیبانی کنید. در این صورت به کمک حرفه ای تری نیاز دارید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر هم ارائه میده؟

نصب لوستر سه سیم را می توانید به تنهایی انجام دهید ولی در مورد لوسترهای سنگین تر باید از یک تکنیسین با تجربه کمک بگیرید. برای مهار لوستر در سقف، لازم است تا اقداماتی انجام شود. گاهی با اتصال یک صفحه، می توان وزن لوستر را تقسیم کرد تا فشار روی یک نقطه نباشد. در این صورت تنها یک قلاب کوچک، وظیفه نگهداری از لوستر را ندارد و حداقل ۳ تا ۴ پیچ و رولپلاک دیگر هم متصل می شود. سوراخکاری سقف برای نصب لوستر با استفاده از درل انجام می شود. کار با درل روی سقف اصلا به سادگی سوراخ کردن دیوار نیست مراقب باشید به خود آسیب نرسانید.

قیمت نصب تجهیزات روشنایی

نصب لوستر سه شاخه در سقف بلند

سقف استاندارد کمتر از ۳ متر است اما در برخی موارد مثل خانه های دوبلکس، ارتفاع سقف بلندتر است. در ساختمان های عمومی نظیر تالارها، سالن های همایش و … نیز معمولا سقف ها بلندتر هستند. نحوه نصب لوستر در سقف بلند، دقیقاً همانند آویز کردن سقف کوتاه است. اما برای اطمینان به تجهیزات تخصصی بیشتری نیاز خواهید داشت. معمولا از پلکان متحرک بلند برای این کار استفاده می شود اما در برخی مواقع لازم است تا برای نصب راحت تر لوستر از داربست نیز استفاده شود. این داربست توانایی وزن دو نفر هم زمان را دارد و نصب و اجرای لوستر ساده تر می شود. احتما به این ابزارها دسترسی نداشته باشید ولی در صورت در اختیار داشتن پلکان بلند و …. نیز بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنید.

 نصب لوستر سه سیم در سقف کاذب

نحوه نصب لوستر در سقف گچی ساده تر است خیلی راحت لوستر جدید را جایگزین لوستر قبلی می کنید. اما در مورد سقف کاذب قضیه به این راحتی نیست. اول باید در نظر بگیرید که جنس سقف کاذب چیست. این سقف ها گاهی تنها نمای زیبایی دارند و به هیچوجه تحمل وزن لوسترهای سنگین یا بزرگ تر را ندارند.در این موارد از سقف اصلی تجهیزات نصب لوستر، متصل می شود تا وزن لوستر روی سقف کاذب قرار نگیرد.

تجیهزات نصب و سیم کشی های نصب لوستر نیز همیشه سالم نیستند. اگر سیم برق لوستر دارای قطعی یا ایراد باشد، لامپ ها روشن نشود. در ضمن نصب غیر اصولی لوستر منجر به بروز خطراتی می شود از جمله سقوط لوستر به زمین و آسیب احتمالی افراد خانواده یا شکستن لوستر را نمی توان نادیده گرفت. برای تعویض سیم های فرسوده یا نصب لوستر در سقف نیاز به کمک دارید؟ همیشه می توانید روی کمک همیاران هوم سرویز حساب کنید. در کمتر از ۱۰ دقیقه سفارش خود را ثبت کنید تا به بهترین نصاب لوستر در محله تان دسترسی داشته باشید. همیاران هوم سرویز در همه مناطق تهران حضور دارند و در زمان بسیار کوتاهی درب منزل حاضر می شوند. 

nstall-a-chandelier

نصب چراغ روشنایی سقفی

تعرفه نصب و تعمیر لامپ، چراغ و لوستر هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
نصب لامپ و سرپیچ70009000
نصب لوستر(بدون مونتاژ)3500060000
نصب لوستر(با مونتاژ)55000100000
نصب لوستر فانتزی کنترل دار200000250000
باز کردن لوستر 35000
سوراخ‌کاری روی سقف جهت لوستر و نصب زنجیر2500035000
نصب هالوژن1300022000
نصب چراغ3500050000
نصب پروژکتور80000120000
نصب سنسور سقفی و دیواری(توکار و روکار)4000050000
نصب تایمر راه پله80000110000

سرویس نصب لامپ، چراغ و لوستر در تهران

هوم سرویز برای نصب و اجرای انواع نورپردازی، سفارش می پذیرد. نصب چراغ آویز سقفی، لوسترهای سنگین، نصب لوستر در سقف کاذب، یونولیتی، سقف گچی، تیرچه بلوک به صورت تخصصی و با کمترین هزینه انجام می شود. هزینه نصب لوستر در جدول اطلاع رسانی شده است. این لیست به طور دائم به روزرسانی می شود. هزینه خرید لوازم جانبی و تجهیزات نصب در لیست محاسبه نشده است. اگر به دنبال نورپردازی حرفه ای هستید با بهترین ها تماس بگیرید. خدمات نصب چراغ، لوستر و لامپ هوم سرویز در همه مناطق تهران فعال است. جهت ثبت درخواست می توانید از افزونه بالای صفحه و یا از طریق اپ هوم سرویز اقدام کنید. بلافاصله هماهنگی برای اعزام تکنیسین متخصص انجام می شود. جهت ارائه خدمات در روزهای تعطیل حتما از قبل درخواست خود را رزرو کنید.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس نصب لامپ، چراغ و لوستر از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید 

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب لامپ، چراغ و لوستر تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا