header

نصب و تعمیر فن کویل

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت نصب، تعمیر وسرویس انواع فن کویل

شرایط سرویس نصب و تعمیر فن کویل

• تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

• نصب و تعمیر فن کوئل را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

• سرویس کامل فن کویل شامل هواگیری، شستشوی سیکل آب، شستشوی فیلترها، کنترل عمکلرد فن ها، برد، سنسور، شیر برقی و همچنین سیم کشی داخلی فن کوئل می شود.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی نصب و تعمیر فن کویل

نصب و راه اندازی فن کویل

نصب و راه اندازی فن کویل در واقع جهت تامین سرمایش و گرمایش ساختمان میباشد. و به طور کلی این وسیله وطیفه ی تهویه هوای مطبوع منازل مسکونی، تجاری و صنعتی را دارد. فن کوئل از فن یا هواکش دمنده و کویل جهت انتقال حرارت و سرما تشکیل شده است. جهت توضیح بهترکاربرد نصب فن کویل، میتوان به تنظیم درجه حرارت هر فضا به صورت جداگانه اشاره کرد.

به این ترتیب با نصب و تعمیر فن کویل از انتقال آلودگی بین بخش های مختلف ساختمان یا اتاق های جدا، جلوگیری میشود. تامین سرمایش و گرمایش هتل ها، متل ها و ساختمان ها اداری از طریق نصب فن کویل انجام میگیرد. فن کویل از نظر نوع کارایی به 2 دسته تقسیم میشود:

1. فن کویل گرمایشی

2. فن کوئل سرمایشی

فن کویل گرمایشی

گرمایش فن کویل در زمستان با جریان آب گرم توسط بویلر در موتورخانه یا دستگاه پکیج تامین میشود. با عبور در درون لوله های مسی کویل و عبور هوا از کنار کویل ها، هوای عبوری گرم میشود و به وسیله فن به بیرون رانده میشود.

فن کویل سرمایشی

در تابستان آب سرد درون کویل توسط دستگاه چیلر یا مینی چیلر تامین میشود. و هوا با عبور از کنار لوله های سرد مسی، سرد میشوند و به وسیله فن به بیرون فرستاده میشود.

انواع فن کویل های موجود در بازار

فن کویل سقفی

نصب و تعمیر فن کویل سقفی مناسب برای انواع ساختمانهای مسکونی و اداری میباشد. مقبولیت در نصب فن کوئل سقفی به علت صدای پایین و تنوع در دریچه های هوادهی میباشد.

فن کویل زمینی

نصب و تعمیر فن کویل زمینی، برای مکانهایی پیشنهاد می شود که امکان نصب فن کویل در سقف وجود ندارد. امروزه به علت قدرت کمتر و سروصدای زیاد، این مدل طرفداران چندانی ندارد.

فن کویل کاستی سه طرفه و 4 طرفه

کامل ترین نوع از انواع فن کوئل ها، نصب و تعمیر فن کویل کاستی میباشند. در نصب فن کوئل کاستی نیازی به دریچه هوادهی نمیباشد. و حجم خروجی هوا با ریموت، کنترل میشود.

فن کویل دیواری

شباهت بالای فن کوئل های دیواری به کولر گازی و داکت اسپلیت خیلی ها را به اشتباه می اندازد. نصب و تعمیر فن کوئل دیواری در مکانهایی که در حال بازسازی میباشند بسیار کاربرد دارد. زیرا نیازی به لوله کشی فن کویل و کانال کشی ندارد.

چگونگی نصب فن کویل ها

در اولین مرحله از نصب فن کوئل باید روکار بودن یا توی کار بودن فن کوئل تعیین شود. در زمان تصمیم به نصب فن کوئل، حتما در مورد نوع مناسب فضا و مکان مورد نظر، از نصاب فن کوئل مشاوره بگیرید. نوع نصب فن کوئل معمولا در مواردی مانند سرو صدا، میزان هوای ورودی و عواملی نظیر امکان انجام کانال کشی و لوله کشی فن کویل تغییر خواهد کرد. فن کوئل سقفی معمولا به صورت توکار نصب میشود. به همین علت به نام فن کوئل سقفی توکار نیز نامیده می شوند. در فن کوئل توکار کانال کشی انجام میگیرد و این کانال کشی موجب میشود که هوای تازه از بیزون از ساختمان به داخل کشیده شود. در فن کوئل روکار زمینی معمولا کانال کشی اجرا نمی شود.

تعمیر و نگهداری فن کویل

تعمیر و نگهداری فن کویل اقدامات پیشگیرانه ای هستند که از هزینه های اضافی برای تعمیرات فن کویل و تعویض قطعات فن کویل جلوگیری میکند.قبل از اینکه به فکر تعمیر و نگهداری فن کویل خود باشید باید به نحوه ی قفل گذاری و رفع آنها آشنا باشید. تا در حین انجام اقدامات دستگاه شروع به کار نکند. از مهمترین اقدامات سرویس و نگهداری فن کویل از بین بردن هرگونه آلودگی از روی پره ها، موتور و فن است. باید مرتب فیلتر فن کویل را در فواصل زمانی معین تعویض کنید.

روغن کاری لوله های روغن یکی از مهمترین اقدامات در جهت تعمیر و نگهداری فن کویل است. تمام قطعات متحرک باید به خوبی روغن کاری شوند.

نحوه سرویس فن کویل

متاسفانه خیلی از افراد تعمیر فن کوئل را کار راحتی فرض میکنند. و تعمیر آن را به افراد غیر متخصص اختصاص میدهند. عدم تخصص در سرویس دوره ای فن کوئل میتواند خسارات هزینه بر و جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. انجام سرویس دوره ای فن کویل معمولا در صورتی که شامل تعمیر فن کوئل و تعویض قطعات نباشد، هزینه چندانی در بر نخواهد داشت و نسبت به بازده نهایی دستگاه، عمل به صرفه ای میباشد زیرا مصرف برق را تا میزان چشم گیری کاهش میدهد.

خوشبختانه نحوه سرویس فن کویل زمینی، فن کویل سقفی توکار یا روکار، فن کویل کانالی و فن کویل کاستی تفاوت چندانی با هم ندارند و در بسیاری از موارد عملکرد و ساختار مشابهی دارند. از جمله اقداماتی که باید در سرویس فن کویل انجام شود عبارت است از:

  • شستشوی فیلتر فن کویل و شستشوی فن بلوور فن کویل
  • اسید شویی داخل فن کویل جهت رسوب زدایی فن کویل
  • تمیز کردن و باز کردن گرفتگی لوله درین فن کویل
  • تمیز کردن و روغن کاری الکتروموتور فن کویل و بررسی ترموستات فن کویل
  • و در آخر کنترل شیر، شیلنگ و سیم کشی فن کویل

تمامی اقدامات باید توسط سرویس کار فن کویل مجرب انجام شود.

سرویسکار فن کویل را با دقت انتخاب کنید

عیب یابی فن کویل مهمترین قسمت از تعمیرات فن کویل را تشکیل می دهد. که این عمل نیز فقط و فقط به مهارت و تجربه ی تعمیرکار فن کویل بستگی دارد. در واقع عیب یابی فن کویل و پیدا کردن صحیح منشا ایراد تا حجم بالایی هزینه تعمیرات فن کویل را کاهش میدهد. زیرا نیاز به آزمون و خطا های بیشتر و افزایش خسارات توسط سرویسکار فن کویل نیست. تعمیرکاران فن کویل هوم سرویز با تجربه و تخصص زیاد در این زمینه موجب صرفه جویی زیاد در هزینه تعمیر فن کویل های مورد نظر شما خواهند شد.

در تعمیر فن کوئل  هوم سرویز چه اقداماتی صورت میگیرد؟

یکی از ایرادات رایج در فن کوئل ها عدم سرما دهی یا گرمادهی مناسب میباشد. راه حل پیشنهادی خیلی از افراد در زمان گرفتگی لوله های فن کوئل اسید شویی لوله ها میباشد. در صورتی که در بسیاری از این موارد این مشکلات تنها با هواگیری فن کوئل توسط تعمیرکار فن کوئل از بین خواهد رفت. نکته قابل توجه در اسید شویی فن کوئل، انجام این عمل توسط فن کوئل کار حرفه ای میباشد. زیرا در صورت استفاده نا صحیح، غلظت اسید به لوله های فن کوئل آسیب وارد شده و طی مرور زمان سوراخ میشوند.

هزینه سرویس و تعمیر فن کوئل هوم سرویز چگونه محاسبه میشود؟

قیمت سرویس فن کوئل به صورت کاملا شفاف در سامانه قابل رویت میباشد. البته تعیین قیمت تعمیر فن کویل تا مقدار بالایی حضوری اعلام می شود. زیرا قطعات کامل بررسی می شوند. در زمان تعمیر فن کوئل در صورت نیاز به تعویض قطعه، مبلغ قطعه با فاکتور توسط فن کوئل کار ارایه میگردد.

نکته جالب توجه این میباشد که هزینه سرویس فن کوئل و قیمت تعمیر قطعات توسط اتحادیه فن کویل کاران و شرکت تعیین گردیده و به همیاران اعلام شده است.

چگونه سرویسکار فن کوئل ماهر را کمترین زمان ممکن در اختیار داشته باشیم؟

تنها با ثبت سفارش رایگان در سامانه هوم سرویز بهترین سرویسکار فن کوئل که توسط تیم حرفه ای هوم سرویز گرد آوری شده اند، را در اختیار خواهید داشت. تعمیر انواع فن کویل ال جی، سامسونگ، ساراول و ... را می توانید به راحتی به هوم سرویز بسپارید.

کافیست در قسمت ثبت سفارش روز و ساعت را تعیین نمایید تا همیاران ما درکمترین زمان در کنارتان قرار گیرند. تمامی مراحل نصب و تعمی فن کویل زیر نظر تیم هوم سرویز پشتیبانی می شود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...


ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi