سمپاشی مورچه

سمپاشی مورچه

از 1438 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سمپاشی مورچه در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت سمپاشی مورچه(متراژ کمتر از 100 متر)

800,000 الی 1,000,000 تومان

قیمت سمپاشی مورچه(متراژ بین100 تا 300 متر)

1,000,000 الی 1,200,000 تومان

متوسط قیمت600,000 تومانکمینه قیمت600,000 تومانبیشینه قیمت700,000 تومان

آنچه درباره سمپاشی مورچه خواهید خواند

 • بهترین روش از بین بردن مورچه چیست؟
 • سمپاشی مورچه چگونه انجام می شود؟
 • انواع مورچه
 • بهترین سم برای از بین بردن مورچه چیست؟
 • جهت از بین بردن مورچه در خانه چه باید کرد؟
 • پس از سمپاشی مورچه چه اقداماتی باید انجام شود؟
 • هزینه سمپاشی مورچه چقدر است؟
 • طریقه ثبت درخواست سمپاشی مورچه در هوم سرویز چگونه است؟

بهترین روش از بین بردن مورچه چیست؟

مورچه یا مور موجوداتی هستند که همه ما با آنها آشنایی داریم و در ظاهر بسیار بی آزارند. اما اگر بد شانس باشید و با کلونی مورچه ها سروکار داشته باشید، قطعا به دردسر افتاده اید. این موقع است که باید به دنبال بهترین سم مورچه باشید. اگر به موقع برای سمپاشی مورچه دست به کار نشوید وخامت اوضاع به جایی می رسد که این حشرات به ظاهر بی آزار در هر غذایی با شما شریک می شوند و هر جایی را نگاه کنید دسته ای از مورها را می بینید و این موضوع بسیار آزاردهنده خواهد شد. طول عمر مورچه ها بالاست و مورچه های کارگر در حدود 7 سال و ملکه عمری حدود 15 سال دارد. پس راهکارهای سنتی چندان پاسخگو نیست و به فکر راه حل های موثر باشید تا مجبور نشوید کنار این حشرات موذی پیر شوید!!

مورد دیگر آلودگی غذایی است که این حشرات موجب آن می شوند. زیرا مورچه ها باکتری هایی روی بدنشان دارند و از آنجایی که در هر قسمتی نگاه کنید آنها را می بینید. به همین راحتی آلودگی را در محل زندگی شما پخش می کنند. همچنین گزش مورچه در مواردی موجب بروز آلرژی یا حساسیت های شدید می شود.

مورچه ها حشراتی بسیار اجتماعی هستند و گونه های متعددی دارند. این حشرات حس بویایی قوی دارند و هر گونه مواد غذایی را سریعا شناسایی می کنند و به آن حمله ور می شوند. این حشرات در همه مکان ها حضور دارند و این نشان دهنده ی این موضوع است که با هر شرایطی خوشان را وقف می دهند و بسیار جان سخت هستند. افزایش جمعیت این حشرات هر خانواده ای را با مشکل مواجه می کند. زیرا جمعیت زیاد آنها موجب می شود که سوراخ هایی در دیوارها، درها و یا حتی در زیر موزاییک ها ایجاد کنند. تنها راه مبارزه با مورچه در خانه استفاده از سم مورچه و سمپاشی مورچه است. در ادامه به معرفی انواع مورچه و راهکار از بین بردن مورچه در خانه می پردازیم.

سمپاشی مورچه چگونه انجام می شود؟

سمپاشی مورچه کار چندان راحتی نیست. زیرا کلونی مورچه ها بسیار وسیع هستند. از این رو برای از بین بردن مورچه خانه تنها استفاده از سم مورچه کفایت نمی کند. بلکه سمپاشی مورچه با روش های صحیح و کمک گرفتن از شرکت سمپاشی معتبر موجب ریشه کنی کامل مورچه ها خواهد شد. برای انجام سم پاشی مورچه باید ابتدا نوع مورچه مشخص شود و سپس سم مناسب ریخته شود.

انواع مورچه

از لحاظ ظاهری همه ی گونه های مورچه ها بسیار شبیه هم هستند و بدنی نازک و باریک دارند. مورچه آرژانتینی ، مورچه بزرگ ، مورچه دیوانه کارائیبی، مورچه نجار، مورچه زرد، مورچه آتشی، مورچه بودار خانگی، مورچه مصری، مورچه قرمز و مورچه های پا سفید تعدادی از هزاران گونه متعدد این حشرات هستند که در فضاهایی مختلف دیده می شوند. اما به طور کل آن چیزی که بیشتر افراد با آن درگیرند مورچه های کارگر هستند. در ادامه به معرفی انواع مورچه های رایج در خانه می پردازیم.

· سمپاشی مورچه ریز

مورچه سیاه خانگی از رایج ترین حشرات خانگی است که جهت تامین آب، نشاسته و شکر به محل زندگی افراد وارد می شوند و کلونی های بسیار وسیعی تشکیل می شود. حتی در بعضی از موارد این حشرات در حمام و دستشویی ها لانه گزینی می کنند و برای تامین مواد غذایی در سایر قسمت های خانه می گردند. به این ترتیب آلودگی را در سراسر خانه پخش می کنند. سمپاشی مورچه ریز نسبت به گونه های دیگر راحت تر است. اما استفاده از سم مورچه غیر استاندارد و حشره کش های بازاری در بسیاری از موارد کارساز نیست. زیرا محیط را بیشتر آلوده می کنند و موجب قوی تر شدن آنها می شود. اما با سمپاشی مورچه ریز به صورت اصولی می توان بهترین روش برای از بین بردن مورچه را به کار برد.

· سمپاشی مورچه بالدار

به طور کل مورچه ها بدون بال هستند. از نظر ظاهری شبیه به مورچه های ساده می باشند که در فصل های گرم سال بیشتر دیده می شوند. مورچه های بالدار دارای کمر بسیار باریکی هستند که شاید دو قسمتی به نظر برسند و بالهای نیمه انتهایی آنها بسیار کوچک می باشد. پس از بالغ شدن و جفتگیری بال های آنها می افتد و به دنبال محلی ثابت برای تشکیل کنونی خود هستند. متاسفانه این گونه نسبت به سم مورچه مقاوم بوده اند و از بین بردن مورچه بالدار سخت تر است و برای از بین بردن مورچه بالدار نیاز به سمپاشی مورچه بالدار می باشد.

· سمپاشی مورچه نجار

انجام این کار نسبت به مبارزه با مورچه های دیگر تخصصی تر است. زیرا همانطور که از نامگذاری این حشرات مشخص است در داخل چوب های مرطوب زندگی می کنند و با لانه گذاری ها موجب از بین رفتن استحکام چوب می شوند. برای سمپاشی مورچه نجار باید متخصصین محل را به خوبی بررسی نموده و کلونی ها را شناسایی نموده و سپس سمپاشی تضمینی مورچه را انجام دهند.

· سمپاشی مورچه قرمز (مورچه فرعون)

مورچه فرعون یا مورچه مصری اولین بار در مصر دیده شده و به همین دلیل اینگونه نام گذاری شده است. اما امروزه مورچه های زرد در بسیاری از خانه ها دیده می شوند که متاسفانه این حشرات موجب گزش نیز می شوند و گونه های مقاومی هستند. همچنی چون لانه گزینی آنها به صورتی است که در داخل خاک یا زمین کلونی تشکیل می دهند به همین دلیل به راحتی ریشه کن نمی شوند.

بهترین سم برای از بین بردن مورچه چیست؟

مطمئن ترین راه در کنار سایر اقدامات مانند رعایت بهداشت استفاده از بهترین سم برای از بین بردن مورچه است. اما این سموم برای اینکه بهترین سم مورچه انتخاب شوند باید دارای ویژگی هایی باشند.

 • موجب ایجاد بیماری در انسان و حیوانات خانگی نشود.
 • سم مورچه باید بدون بو باشد.
 • باید ماندگاری زیادی در محیط داشته باشد تا بتواند نسل های بعدی را نیز نابود کند.
 • سازگار با محیط زیست باشد.

جهت از بین بردن مورچه در خانه چه باید کرد؟

بهترین راه مقابله با مورچه ها و یا به طور کل هر حشره موذی پیشگیری است. به این ترتیب به جای سپری کردن پروسه طولانی و هزینه بر سمپاشی مورچه می توانید از ورود و تکثیر آنها در محل زندگی خود جلوگیری کنید.

· تمام درز و شکاف های درب و پنجره را ببندید

این حشرات به محض اینکه در پیدا کردن آب و مواد غذایی به مشکل برخورد کنند به خانه هجوم می آورند. از این رو بستن تمام درز و شکاف های پایین درب ها و پنجره ها و همچنین بند کشی کاشی موجب می شود که راه ورودی این موجودات به خانه را ببندید.

· هیچ غذایی را بدون پوشش رها نکنید.

همه مواد غذایی را در داخل ظروف درب دار نگهداری کنید. بهتر است که مواد غذایی شیرین را در داخل یخچال نگه دارید و هیچ منبع غذایی را بدون درب رها نکنید.

· جارو کردن مداوم کف

خرده غذاها روی زمین بهترین وعده غذایی برای مورچه ها هستند. به این ترتیب با جارو کردن مداوم و از بین بردن این مواد غذایی این شرایط خوب را از بین خواهید برد و از تجمع این حشرات جلوگیری می کنید.

· خالی کردن متعدد سطل زباله

سطل آشغال ها باید به طور مرتب تخلیه شوند. زیرا ماندن مواد غذایی و سایر محتویات موجب پخش آلودگی می شود. زیرا این حشرات با تجمع در آنها و سپس انتقال به کلونی های خود انواع باکتری را در فضا پخش می کنند. از این رو حتما باید از سطل های آشغال درب دار استفاده شود و تا در فواصل زمانی کوتاه تمام محتویات آن به طور کامل تخلیه و آبکشی شود.

از بین بردن منابع آبی برای مبارزه با مورچه

از بین بردن منابع تامین آب اقدامی مهم و موثر برای مبارزه با مورچه است. به ترتیب که باید رفع نشتی لوله آب انجام شود و اگر شیرآلات چکه می کنند اقدام به نصب یا تعمیر شیرآلات نمود. همچنین اگر حیوان خانگی دارید. ظرف غذا و آب حیوان باید در شب ها جمع شده و خشک شوند. مورد دیگر اینکه تمام سینک تمیز شود و بهتر است دور سینک به خوبی خشک شود.

پس از سمپاشی مورچه چه اقداماتی باید انجام شود؟

 • پس از ورود به محل سمپاشی شده باید برای چند ساعت درب و پنجره ها باز شود تا گازهای سمی از محل خارج شود. بهتر است اگر امکان استفاده از کولر وجود دارد. کولر را روشن نموده تا تمام آلودگی از محیط بروند.
 • عموما برای سمپاشی مورچه و از بین بردن ملکه و کلونی ها از سم مورچه مایع استفاده می کنند. به همین علت تاکید می کنند تا خشک شدن کامل سم از تردد در محیط خودداری شود.
 • پیشنهاد می شود تمام ظروف و مواد غذایی که در هنگام سمپاشی مورچه در محل روباز بوده اند، دورریخته شوند و ظروف کاملا شسته و سپس مورد استفاده قرار بگیرند.
 • برای جلوگیری از شیوع دوباره از ریختن هر نوع مواد غذایی و عدم رعایت بهداشت دوری کنید و دسترسی به هر نوع مواد غذایی را تا ریشه کنی مورچه ها محدود کنید.

هزینه سمپاشی مورچه چقدر است؟

هزینه سمپاشی مورچه بر اساس نوع مورچه و مساحت مورد نظر تغییر می کند. به طور معمول برای سم پاشی و ریشه کنی مورچه از سم مایع استفاده می شود و تمام درز و شکاف ها سم ریخته می شود. به این ترتیب هر چه فضا بزرگتر باشد به سم بیشتر و نیروهای بیشتری نیاز است که قیمت سمپاشی مورچه را بالا می برد. البته اگر تردید هایی برای هزینه سمپاشی مورچه دارید. این نکته را متذکر می شویم که استفاده از سموم غیر بهداشتی و با دوز غیر استاندارد موجب آسیب رسیدن به افراد و حیوانات خانگی می شود. پس بهتر است به جای ریسک کردن و به خطر انداختن سلامت اعضای خانواده با متخصصین هوم سرویز در زمینه سمپاشی انواع مورچه مشورت کنید.

طریقه ثبت درخواست سمپاشی مورچه در هوم سرویز چگونه است؟

جهت مشاوره با برترین متخصصین در زمینه ریشه کنی انواع حشرات و جانوران موذی از قبیل، موش ، سوسک، ساس، کنه و غیره می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با پاسخ به چند سوال و درج آدرس و شماره تماس نزدیک ترین ارائه دهندگان خدمات تخصصی سمپاشی مورچه با شما تماس گرفته و با معرفی روش ریشه کنی و مبارزه با مورچه و هزینه سمپاشی مورچه اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد. پس از صحبت و موافقت طرفین در روز و ساعت در نظر گرفته شده در محل حضور پیدا می کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سمپاشی مورچه و همچنین ارایه خدمات سمپاشی خانه برای مورچه نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سمپاشی و ضدعفونی ارائه می دهد که شامل سمپاشی منزل، سمپاشی آپارتمان و مغازه, سمپاشی رستوران , ضدعفونی محیط و گندزدایی منزل , سمپاشی بیمارستان , سمپاشی سوسک ریز کابینت, سمپاشی موش خانگی, سمپاشی خانه برای ساس, سمپاشی شپش خانه, سمپاشی کنه کبوتری می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های خانگی و ساختمانی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سمپاشی مورچه

سمپاشی خانه برای مورچه

ریشه کنی مورچه با سم قوی مورچه

سمپاشی مورچه بالدار

سمپاشی مورچه نجار

سمپاشی مورچه ریز

سمپاشی مورچه قرمز (مورچه فرعون)

نظرات کاربران

profile picture
حسن شفیعی

بسیار مودب و متخصصص در امر سمپاشی و آشنایی با عمموم سمها

شرایط سمپاشی مورچه بالدار و سمپاشی مورچه قرمز

بازدید و مشاوره اولیه رایگان از محل برای شناسایی و تعیین الودگی بنا به درخواست مشتری انجام می شود.

درصورت نیاز مشتری تست حساسیت برای تشخیص سم مورچه مناسب و کارا انجام خواهد شد.

جهت سم پاشی مورچه از سموم بهداشتی بی خطر و کم خطر مورد تایید وزارت بهداشت استفاده می شود.

قیمت های این سرویس بر حسب متراژ محاسبه می گردد.

در صورت امکان تا 24 ساعت بعد از انجام سم پاشی مورچه کودکان و افراد سالخورده را از محل دور نگه دارید.

در صورت عدم رضایت شما از سرویس ارایه شده، سرویس به صورت رایگان مجدد انجام خواهد شد.

چهار ساعت پس از سم پاشی محل سمپاشی باید تخلیه از سکنه باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

spraying-trees
سمپاشی درختان و فضای سبز
قیمت از 1,000,000 الی 1,500,000 تومان
house-cleaning
نظافت منزل
قیمت از 1,080,000 الی 1,360,000 تومان
carpentry
تعمیر کمد، کابینت و نجاری
قیمت از 700,000 الی 1,700,000 تومان
building-cleaning
نظافت راه پله و مشاعات
قیمت از 800,000 الی 935,000 تومان