لوازم خانگی

سرویس پکیج در مناطق ۲۲ گانه تهران بزرگ

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سرویس پکیج یکی از مهمترین کارهایی است که نیاز است به صورت سالانه برای پکیج انجام شود و با توجه به میزان استفاده خودتان از پکیج، باید حداقل یکبار در سال از این خدمات استفاده کنید.

سرویس پکیج می تواند باعث شود که مشکلات جدی برای پکیج شما ایجاد نشود و از آن به خوبی نگهداری کنید، اما اگر به صورت منظم این کار را انجام ندهید، ممکن است مشکلاتی برای پکیج شما ایجاد شود و از آنها آگاه نباشید و این موضوع باعث شود که مشکلات بزرگتری برای پکیج به وجود بیاید.

در این مقاله می خواهیم در مورد سرویس پکیج صحبت کنیم و بگوییم که هزینه سرویس پکیج چقدر است، چه زمان هایی برای این کار مناسب است و سرویس پکیج شامل چه خدماتی می شود.

اگر پکیج شما دارای مشکل است و می خواهید مشکلات آن را حل کنید و یا می خواهید در مورد نحوه نگهداری از پکیج خود بیشتر بدانید، حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا نکات فوق العاده ای را یاد بگیرید.

چرا سرویس پکیج مهم است؟

شاید بگویید که چرا سرویس پکیج اهمیت دارد و اصلا چرا باید این کار را به صورت مرتب و منظم انجام دهید. همانطور که می دانید، پکیج سیستم گرمایشی است که هم وظیفه آبگرمکن را انجام می دهد و هم وظیفه بخاری را انجام می دهد و این وسیله در تمام فصول سال مورد استفاده قرار می گیرد.

در فصل های سرد سال ما از پکیج به عنوان آبگرمکن و گرم کننده محیط به کمک رادیاتور استفاده می کنیم و در فصل های گرم هم فقط از امکان آبگرمکن آن استفاده می کنیم و به همین خاطر پکیج در تمام فصول استفاده می شود.

حالا یک لحظه تصور کنید که پکیج خانه شما مشکل داشته باشد و نتواند آب را به خوبی گرم کند، چه اتفاقی می افتد؟ اگر فصل زمستان باشد، احتمالا رادیاتورها به خوبی کار نمی کنند و محیط خانه سرد می شود و این موضوع می تواند باعث شود که دچار سرماخوردگی و مشکلات این چنینی شویم.

اگر هم فصل های دیگر باشد، ممکن است هنگام رفتن به حمام یا استفاده از دستشویی و یا شستن ظروف، نتوانیم از آب گرم استفاده کنیم که این موضوع بسیار اذیت کننده است.

به همین خاطر است که باید سرویس پکیج را جدی بگیرید تا هیچ زمانی پکیج شما دچار مشکل نشود و همیشه به خوبی به فعالیت خودش ادامه دهد. در غیر اینصورت ممکن است زندگی برایتان کمی سخت شود و نتوانید امکاناتی مانند آب گرم و محیط گرم خانه را داشته باشید.

سرویس پکیج شامل چیست؟

اگر بخواهید از خدمات سرویس پکیج استفاده کنید و با این خدمات به خوبی آشنا نباشید، ممکن است برخی از سرویس کاران خدماتی را که باید انجام ندهند و شما هم چون آشنایی با این کار ندارید، نمی توانید اعتراضی به این موضوع داشته باشید.

به همین خاطر در ادامه می خواهیم به شما بگوییم که سرویس پکیج شامل چه خدماتی است تا بتوانید از سرویس کار خودتان این خدمات را درخواست کنید و آنها به صورت کامل برای پکیج شما انجام شوند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر پکیج هم ارائه میده؟

البته برخی از خدماتی که می گوییم ممکن است هزینه جداگانه ای داشته باشند، مثلا کار رسوب گیری لوله های پکیج کاری سخت و تخصصی است و جزو خدمات سرویس کامل پکیج محاسبه نمی شود.

۱- رسوب گیری لوله های پکیج:

پکیج لوله هایی دارد که آب را به آن وارد می کنند و سپس آب را از آن خارج کرده و به لوله های آب یا رادیاتورها منتقل می کنند. این لوله ها اگر دارای رسوب باشند، ممکن است باعث شوند که فشار آب کمتر شود یا گرم کردن آب به خوبی انجام نشود، به همین خاطر در اولین مرحله از سرویس، نیاز است که بدنه پکیج باز شود و لوله های آن بررسی شوند و اگر نیاز به رسوب گیری داشته باشند، این کار برای آنها انجام شود.

رسوب گیری با استفاده از یک آب اسیدی انجام می شود که در لوله ها ریخته شده و باعث می شود که تمامی رسوب موجود در آنها به صورت کامل تخلیه شود و از این طریق گرفتگی لوله ها حل خواهد شد.

۲- تمیز گردن گرد و خاک:

گاهی اوقات ممکن است وجود گرد و خاک یا رسوب روی قطعاتی مانند برد پکیج باعث شود که در کارکرد پکیج اختلال ایجاد شود و به خوبی نتوانید از پکیج خودتان استفاده کنید.

در زمان سرویس پکیج، یکی از کارهای دیگری که باید انجام شود، این است که گرد و خاک موجود روی برد و قطعات دیگر پاک شود و این قسمت ها تمیز شوند تا مشکلی در کارکرد پکیج ایجاد نشود.

اگر خودتان این کار را انجام می دهید، می توانید از سشوار استفاده کنید، البته توصیه می کنیم که حتما از باد خنک سشوار استفاده کنید، چون باد گرم ممکن است باعث شود که لحیم قطعات روی برد آب شود و این موضوع برایتان مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد.

۳- تمیز کردن دودکش:

یکی از بخش های مهمی که در کارکرد پکیج تاثیر فراوانی دارد، دودکش است. در هنگام سرویس پکیج باید به دودکش هم توجه شود تا در صورت نیاز، گرفتگی دودکش برطرف شود و به صورت کامل مسیر دودکش پاکسازی شود تا به خوبی گازهای تولید شده توسط پکیج خارج شوند.

اگر این کار انجام نشود، ممکن است در مسیر دودکش چیزهایی وجود داشته باشد و باعث گرفتگی این مسیر شود و در این زمان شما در روی پکیج ارورهایی را مرتبط با این موضوع مشاهده خواهید کرد.

پس حواستان به دودکش هم باشد که مشکلی نداشته باشد و گرفتگی های آن را کامل حل کنید.

۴- تمیز کردن مشعل پکیج:

مشعل پکیج، یکی از قطعات مهمی است که می تواند شعله پکیج را روشن کرده و آب را گرم کند، اگر این بخش به خوبی کار نکند، ممکن است پکیج نتواند آب را گرم کند یا مشکلات دیگری مانند انفجاری روشن شدن پکیج را تجربه کنیم.

ممکن است سوراخ های مشعل پکیج دارای گرفتگی باشند و این موضوع باعث شود که مشعل نتواند به خوبی کار کند، یکی از بخش های مهم در سرویس پکیج این است که مشعل آن به صورت کامل تمیز شود و مشکلات آن برطرف شود تا این بخش به خوبی کار خود را انجام دهد.

۵- بررسی پمپ پکیج:

پمپ پکیج یکی از بخش های مهم آن است که می تواند در فشار آب گرم تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. به همین خاطر در زمان سرویس پکیج باید پمپ آن را هم بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد و در صورت نیاز، مشکلات آن را حل کنید.

برای این کار پمپ باید باز شود و پره های آن به صورت کامل تمیز شود و گرد و خاک روی آن گرفته شود، سپس پمپ مجددا سر جای خود قرار می گیرد و تست می شود که به درستی کار کند.

۶- تمیز کردن جرقه زن:

جرقه زن قطعه ای است که هنگام نیاز به آب گرم، با ایجاد جرقه مشعل پکیج را روشن می کند و باعث می شود این قطعه به کار بیفتد. گاهی اوقات ممکن است جرقه زن دارای مشکل باشد و یا سر آن اکسید شده باشد و نتواند به خوبی وظیفه خودش را انجام دهد.

در زمان سرویس پکیج نیاز است که جرقه زن بررسی شود و تمیز شود تا از ایجاد مشکل برای آن پیشگیری شود. همچنین اگر سر جرقه زن دارای اکسید است، حتما آن را تمیز کنید و خشک کنید تا بتواند به خوبی وظیفه خودش را انجام دهد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر پکیج هم ارائه میده؟

فاصله جرقه زن از مشعل را هم اگر بهم خورده است، تنظیم کنید تا در سریعترین حالت ممکن این قطعه بتواند مشعل را روشن کند. فاصله مناسب برای جرقه زن از مشعل، حدودا ۳ تا ۵ میلیمتر است.

۷- بررسی ترموستات:

ترموستات پکیج قطعه ای است که کمک می کند تنظیم دمای آب به خوبی انجام شود و شما بتوانید آبی یکنواخت را از پکیج دریافت کنید. اگر آب مدام سرد و گرم شود یا بیش از حد سرد یا گرم باشد، احتمالا مشکل از ترموستات است.

در زمان سرویس پکیج می توانید از سرویس کار خودتان بخواهید که این قطعه را هم بررسی کند و در صورت نیاز، تعویض ترموستات پکیج دیواری را برایتان انجام دهد.

سرویس پکیجسرویس پکیج دوره ای

۸- بررسی سنسورهای پکیج:

مرحله بعدی در سرویس پکیج، این است که سنسورهای آن بررسی شود و در صورت وجود مشکل، مشکلات آنها برطرف شود. سنسور تشخیص دمای آب، سنسور دود و… سنسورهایی هستند که در پکیج وجود دارند و خراب بودن یا کارکرد نادرست هرکدام از آنها، می تواند مشکلاتی را در کارکرد پکیج ایجاد کند.

به همین خاطر باید تک تک این بخش ها بررسی شوند و در صورت نیاز آنها را تعمیر یا تعویض کنید که پکیج بتواند به خوبی به فعالیت خودش ادامه دهد.

۹- بستن پکیج:

پس از انجام مراحل قبلی، حالا نوبت به این رسیده است که پکیج را ببندید و آن را آماده کار کنید تا تست های دیگری را انجام دهید و سرویس پکیج را به پایان برسانید.

۱۰- بررسی آب و گاز و برق:

در این مرحله باید پکیج را روشن کنید و کار آن را بررسی کنید و لوله های آب، گاز و سیم برق را بررسی کنید که هیچگونه نشتی یا اتصالی نداشته باشند و به خوبی کار خود را انجام دهند.

خیلی از اوقات ممکن است پکیج مشکل برق دزدی داشته باشد و این موضوع در روند کاری آن اختلال ایجاد کند، با بررسی درست و اصولی در این مرحله، تمامی مشکلات این چنینی پیدا شده و حل خواهند شد.

۱۱- تنظیم فشار آب و گاز:

اگر فشار آب و گاز پکیج به خوبی تنظیم نشده باشد، ممکن است که در انجام وظیفه خود نتواند درست عمل کند و این موضوع باعث می شود شما آب گرم مناسبی را از آن دریافت نکنید.

به همین خاطر در این مرحله از سرویس پکیج، نیاز است که فشار آب و گاز پکیج تنظیم شود تا مشکلات احتمالی آن برطرف شده و به خوبی بتواند کار کند. برای این کار باید به خوبی بلد باشید که چطور این کار را انجام دهید.

۱۲- هواگیری پکیج:

آخرین مرحله در سرویس پکیج دیواری، هواگیری آن است که یکی از مهمترین بخش های این کار هم محسوب می شود. چون اگر هواگیری پکیج به خوبی انجام نشود، ممکن است که شما در کارکرد پکیج به مشکل بخورید و نتوانید به خوبی از آن استفاده کنید.

در این مرحله باید شیر آب ورودی پکیج به رادیاتورها باز شود و شیر خروجی آخرین رادیاتور هم باز شود و کمی آب از آن خارج شود تا هوای موجود در لوله ها تخلیه شده و مشکلی وجود نداشته باشد. این کار کمک می کند که گرم کردن محیط خانه با اختلال مواجه نشود.

سرویس پکیج و تعمیر پکیجسرویس پکیج

انواع روش های سرویس پکیج چیست؟

سرویس پکیج به صورت کلی به دو روش انجام می شود که در ادامه آنها را بررسی می کنیم:

۱- سرویس کامل پکیج:

سرویس کامل پکیج به این صورت است که شما می توانید از یک سرویس کار بخواهید تا پکیج شما را به صورت کامل سرویس کند و بعد از اتمام این کار دیگر کاری به شما نخواهد داشت تا مجددا از او درخواست کنید این کار را انجام دهد.

این روش مناسب زمانی است که خودتان حس می کنید پکیج مشکل دارد یا می خواهید آن را سرویس کنید. اما خیلی از اوقات ممکن است شما یادتان برود که خدمات سرویس پکیج را انجام دهید و این موضوع باعث شود به پکیج شما آسیب برسد. به همین خاطر روش بعدی برایتان مناسب تر خواهد بود.

۲- سرویس دوره ای پکیج:

سرویس پکیج دوره ای به این صورت است که شما با یک سرویس کار قرار می گذارید که به صورت دوره ای و در زمان های مناسب، پکیج شما را بررسی و آن را سرویس کند و خود سرویس کار براساس میزان فعالیت شما و فصل ها و…، برای بررسی پکیج به منزل شما مراجعه می کند و نیازی نیست که هربار خودتان به او بگویید برای این کار بیاید.

این روش سرویس برای کسانی مناسب است که مشغله زیادی دارند و ممکن است یادشان برود که به پکیج خانه خودشان رسیدگی کنند.

زمان مناسب برای سرویس پکیج را چگونه تشخیص دهیم؟

این سوال ممکن است برایتان پیش بیاید که چه زمانی متوجه شویم پکیج به سرویس نیاز دارد و باید آن را سرویس کنیم. به صورت کلی توصیه می کنیم که حتما در شروع فصل سرما، پکیج خودتان را سرویس کنید تا برای استفاده از رادیاتورها مشکلی نداشته باشید، همچنین می توانید در پایان فصل سرما هم سرویس دیگری انجام دهید تا اقدامات لازم برای کارکرد مناسب پکیج برای استفاده از آب گرم انجام شود.

به این صورت هر ۶ ماه به سرویس پکیج نیاز خواهید داشت. اما زمان های دیگری هم هستند که ممکن است حس کنید پکیج به سرویس نیاز دارد.

مثلا شاید پکیج شما افت کیفیت داشته باشد و کارکردش مانند سابق نباشد یا آب زیاد سرد و گرم شود و مشکلات این چنینی. در این زمان هم بهتر است از خدمات سرویس پکیج استفاده کنید.

آموزش سرویس پکیجسرویس پکیج هوم سرویز

هزینه سرویس پکیج چقدر است؟

هزینه سرویس پکیج معمولا چیزی است که باید بعد از بررسی پکیج و شناسایی مشکل آن برآورد شود و معمولا هزینه این کار دقیق نیست و در بازه های مختلفی قرار دارد. اما در ادامه شما می توانید بازه های هزینه سرویس پکیج را ببینید و بهتر متوجه شوید که این کار چقدر هزینه دارد و در صورت نیاز می توانید این خدمات را از هوم سرویز دریافت کنید.

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
نصب پکیج دیواری115000185000
نصب پکیج زمینی (بدون لوله کشی)110000170000
سرویس دوره ای (با اسیدشویی)200000395000
نصب شیرآلات(هر عدد)3500055000
اسیدشویی کامل و رسوب زدایی
250000420000
هواگیری هر رادیاتور پکیج25000040000
تعویض پمپ پکیج85000165000
عیب یابی و رفع عیب950001750000
تعویض شير برقي یا دستي يا شير اتوماتيك5000080000

خدمات نصب و تعمیر پکیج هوم سرویز

هوم سرویز سالهاست که در زمینه خدمات نصب و تعمیر پکیج دیواری فعالیت می کند و با استفاده از افرادی متخصص و حرفه ای، توانسته بهترین خدمات را در این زمینه ارائه کند.

شما هم می توانید کار سرویس پکیج خودتان را به هوم سرویز بسپارید و از همیاران حرفه ای و آموزش دیده هوم سرویز کمک بگیرید تا پکیج تان به هیچ مشکلی برنخورد و در صورت وجود مشکل هم، در سریعترین زمان و با بهترین کیفیت این مشکل برطرف شود.

برای استفاده از خدمات هوم سرویز، کافیست همین حالا گوشی موبایل خودتان را بردارید و اپلیکیشن هوم سرویز را نصب کنید، سپس خدمات موردنظر خودتان را جستجو کنید و درخواست خودتان را برای آن خدمات ثبت کنید.

پس از این کار کارشناسان ما درخواست شما را بررسی کرده و در سریعترین زمان ممکن، همیار مناسب را برای شما ارسال می کنند تا خدمات موردنظرتان را دریافت کنید.

همچنین تمامی خدمات هوم سرویز دارای گارانتی کیفیت خدمات هستند و شما می توانید بدون هیچ ریسکی، بهترین خدمات را دریافت کنید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر پکیج تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا