header

کانال کشی، کانال سازی و نصب دریچه کولر

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت انواع کانال کشی کولر و نصب دریچه کولر

شرایط سرویس کانال کشی و نصب دریچه

• همیار می بایست ابتدا محل مورد نظر را و بررسی نماید و سپس شروع به انجام کار نماید.

• تهیه اقلام درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

• استفاده از ورق بی‌کیفت و یا نازک‌تر از حدود ۰.۴ علاوه بر اینکه ماندگاری لازم را ندارد می‌تواند باعث ایجاد سر و صدا هم بشود. مشتریان عزیز لطفا در انتخاب ورق دقت بفرمایید.

• کانالهای توکار، با عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ با روکش کاغذ، عایق شده بر روی آنها مفتول گالوانیزه پیچیده میشود.کانالهای روکار داخل و یا خارج از ساختمان با عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ با روکش کاغذ، عایق شده بر روی آنها مفتول گالوانیزه پیچیده میشود و مانند کانالهای موتورخانه تکمیل و رنگ آمیزی میشوند.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی کانال کشی و نصب دریچه

انواع کانال کولر

برای استفاده از تجهیزاتی مانند اسپیلت و کولر گازی ، داکت اسپیلت ها، چیلر و مینی چیلرها و هواساز و غیره کانال سازی لازمه فراهم شدن تهویه مطبوع میباشد. زیرا جهت برودت و حرارت هوا به محیط باید کانال سازی و نصب دریچه انجام شود.  انواع کانال هوا از نظر شکل سطح مقطع به دو دسته کانال گرد و کانال چهارگوش تقسیم بندی می شوند.

جنس کانال کولر چیست؟
کانال کولر محفظه ای برای عبور هوا به داخل ساختمان است. معمولا کانال ها به صورت دایره ای یا چهارگوش کار می شوند. برای ساخت و کانال کشی کولر از مواد اولیه متفاوتی استفاده می شود. رایج ترین متریال برای نصب کانال کولر آبی، ورق گالوانیزه و یا آلومینیومی است. اندازه و ابعاد کانال کولر در هر موقعیتی متفاوت است و بستگی به فضای مورد نظر دارد. مسیر کانال کشی کولر همیشه به صورت صاف و مستقیم نیست. بنابراین در هر جایی که لازم باشد در مسیر کانال از زانویی استفاده می شود. جنس و ابعاد زانویی متناسب با متریال اصلی در نظر گرفته خواهد شد.  از نطر جنس بدنه، کانال کولر در 7 گروه زیر تقسیم بندی می شوند.

کانال کولر فلکسی ( کانال فلکسیبل)

در مکانهایی که امکان نصب کانال چهارگوشه نیست به نصب لوله خرطومی یا کانال فلکسی میردازند. این نوع لوله ها در انواع عایق حرارتی، عایق پشم شیشه، برزنتی، آلومینیومی تولید و عرضه می شوند.

کانال کولر گالوانیزه

از قدیمی ترین انواع کانال ها، کانال گالوانیزه هستند. با توجه به جنس این نوع کانالها و رسانا بودن این کانالها در صور ااستفاده چه به صورت روکار و چه به صورت توکار باید به خوبی عایق کاری شوند.

کانال کولر پیش عایق
این کانال ها از عایق فوم پلی اورتال به ضخامت یک تا سه سانتی متری و ورقه آلومنیومی تشکیل شده است و به شکل چهارگوش هستند. بدین ترتیب این کانالها علاوه بر عایق بودن از استحکام بالایی برخوردارند.
کانال کولر پارچه ای با برزنتی
کانال کولر پارچه ای برزنت یا پارچه ای از انواع جدید کانال ها هستند که با تکنولوژی روز دنیا تولید و عرضه شده اند. از مزایای بیشمار کانال برزنتی ضد حریق بودن و وزن بسیار سبک آنها می توان اشاره نمود.

کانال کولر پلاستیکی
کانال کولر پلاستیکی از خیلی جهات با کانال کولر پارچه ای شباهت دارند. فقط تنها تفاوت آنها در جنس آنها است. قیمت کانال کولر پلاستیکی نسبت به سایر کانالها پایین تر است. همچنین این نوع کانالها ضد باکتری و قارچ هستند و از بروز بیماریهای تنفسی جلوگیری میکنند.

کانال کولر جوشی

برای تخلیه هوای گرم موتورخانه ها یا در هود های صنعتی از کانال جوشی استفاده می شود. جنس این کانال ها از ورقه های آهنی میباشد. هزینه نصب کانال جوشی بسیار بالاست و چون وزن بالایی دارند هزینه های جانبی بالایی نیز دارند. همچنین پروسه کانال سازی جوشی بسیار به عایق کاری حرفه ای نیاز دارد. زیرا عدم عایق کاری صحیح عمر مفید این کانالها را کاهش میدهد.

کانال پیش ساخته پلیمری

کانال پلیمری جایگزین بسیار مناسبی برای کانال های گالوانیزه محسوب می شوند. از مزایای کانال پیش ساخته پلیمری سرعت نصب بالا، عایق بودن ، قابلیت ضدعفونی ، قابل شستشو بودن و سبک بودن آنها است.

اجرای کانال کولر جدید

کانال کشی کولر در زمان ساخت بنا انجام می شود. کانال ها به صورت توکار در ساختمان نصب می شوند و در ظاهر تنها دریچه های کولر آبی دیده می شود. هر کدام از این دریچه های کوچک توسط انشعابات کانال به کولر ساختمان متصل هستند. نقش کانال کولر در کیفیت باد کولر، سرعت و فشار باد بسیار موثر است. لذا لازم است ساخت کانال کولر به صورت صحیح اجرا شود. حال تصور کنید اگر این کانال در معماری ساختمان پیش بینی نشده باشد، چاره چیست؟ اگر به تازگی به خانه ای را خریداری کرده اید که فاقد کانال کشی برای کولر است، ما کمکتان می کنیم که به اجرای کانال کشی و نصب دریچه بپردازید. ابتدا با اجزا، لوازم و قطعات کانال کشی آشنا شوید.

ساخت کانال کولر در منزل

اگر مایل به ساخت کانال کولر در منزل هستید. باید نکات مربوط به نصب کانال و دریچه را رعایت کنیم. ساخت کانال کولر در منزل از پر اهمیت ترین قسمت های تاسیساتی یک ساختمان محسوب می شود. جالب است بدانید حتی اگر بهترین مدل کولر و هواساز هم بخرید اما کانال سازی درست و حرفه ای انجام نداده باشید. بازده خوبی نخواهید داشت. مهم نیست کولر آبی چه برندی باشد یا چقدر برای خرید آن هزینه کرده اید. تا زمانی که یک سیستم کارآمد برای انتقال هوا از کولر به داخل ساختمان وجود نداشته باشد، نمی توانید از کولر استفاده کنید. اگر در معماری ساختمان کانال کولر طراحی نشده باشد باید سقف را خراب کرده و سیستم کانال کولر را نصب کنید. در این صورت هزینه کانال کشی و  نصب دریچه با در نظر گرفتن هزینه تعمیرات و گچ کاری و رنگ و نقاشی، بیشتر هم می شود. شیوه کانال کشی کولر روی دکوراسیون داخلی ساختمان و کیفیت هوای ورودی به اتاق ها و خنکی هوا هم تاثیرگذار است .

راهنمای کانال کشی کولر

اهمیت کانال کشی و نصب دریچه اصولی بر کسی پوشیده نیست. با یکبار هزینه کانال کشی کولر میتوان به مدت طولانی، راحتی خیال خود و دیگر ساکنان ساختمان را ایجاد کرد. زمانی که به راه اندازی کولر آبی میپردازید باید اصول کانال کشی را با دقت انجام دهید. برای انجام این کار باید با یک فرد با تجربه مشورت کنید تا به درستی کار را شروع کنید.

مراحل کانال کشی کولر

·       طراحی کانال کولر بر اساس معماری ساختمان

برای تعیین موقعیت صحیح نصب انواع دریچه ، باید به معماری ساختمان توجه شود. بنابراین کانال کش کولر ابتدا نقشه معماری را بررسی می کند و سپس بهترین نقاط را برای طراحی کانال کشی و نصب دریچه انتخاب کند. هر جایی که لازم است تا دریچه کولر نصب شود می بایست انشعاب کانال کولر هم وجود داشته باشد. تعیین محل نصب دریچه کولر نیاز به بررسی و دقت زیادی دارد در صورت عدم هماهنگی و نامتناسب بودن دریچه و نصب کانال ، دریچه مذکور نمی تواند باد کافی را به فضای داخل وارد کند و حتی گاهی برخی از دریچه ها در جای نامناسبی از سقف کاذب قرار گرفته اند و مانع ورود باد شده و یا جلوی سرعت جریان باد را مسدود می کنند و موجب افت فشار هوا می شوند.

·       عایق کاری کانال کشی کولر

برای اینکه باد خنک به داخل ساختمان منتقل شود لازم است تا عایق کاری کانال کولر به درستی انجام شود. در صورت عدم عایق کاری در اتصال کانال ها به یکدیگر، زانویی ها، محل نصب دریچه ها و ... میزان خنکی باد کولر، کم خواهد شد. در این موارد اغلب تصور می شود که مشکل از موتور کولر است. در حالی که ایراد اصلی در نحوه عایق کاری کانال کشی کولر است.

·       اجرای کانال کشی کولر بر اساس میزان جریان باد

کانال کولر باید متناسب با سرعت باد تنظیم شود. سرعت و فشار باد کولر در برندهای مختلف کولر آبی یکسان نیست. حتی در یک برند نیز اندازه های کولر در میزان وزیدن باد تاثیر می گذارد. بهتر است از قبل مشخص شود کانال برای چه اندازه ای از کولر، طراحی شده است. هر چه فشار و سرعت باد بیشتر باشد، عایق کاری کانال کشی، حساس تر می شود.

تعمیر کانال کولر

اکر کانال کشی کولر استاندارد نباشد تنها با تخریب  بنا یا سقف کاذب می توانید مشکل را برطرف کنید. بنابراین بهتر است از متریال مرغوب برای ورق کانال ها استفاده شود. ورق گالوانیزه  بسیار نازک و نامرغوب به مرور سوراخ شده و هوای گرم وارد کانال می شود و باید به جایگزین کانال کولر و تعمیر کانال کولر پرداخت. در این صورت همچنین مصرف انرژی نیز بیشتر میشود و بازده خوبی نخواهد داشت.

هزینه کانال سازی و دریچه کولر

هزینه کانال سازی و دریچه کولر بر اساس نوع معماری ساختمان اعلام می شود. در واقع برای نصب کانال کولر جدید باید پارامترهای زیادی را بررسی کرد. به طور مثال میزان تعمیرات کانال کولر فعلی و یا تغییرات بر روی کانال کولر همه عوامل موثری هستند که باید بعد از بازدید اعلام شود. به طور کلی قیمت کانال کشی کولر بر اساس متراژ کانال اعلام میشود. گاهی متراژ مستقیم و تعداد زانویی هایی که باید زده شود همه عواملی هستند که در قیمت کانال سازی کولر تاثیرگزارند. هزینه کانال سازی کولر اگر شامل کندن سقف نباشد و صرفا ساخت کانال مد نظرباشد ، بدین ترتیب مبلغ ثابتی را در متراژ ضرب میکنند و هزینه کانال کشی کولر به دست می آید . البته نوع کانال جنس کانال و میزان سختی کار هم بر قیمت کانال کشی کولر و اجرت نصب کانال کشی موثرند.

همچنین دستمزد نصاب کانال هم از مهمترین نکات در برآورد هزینه کانال کشی کولر و نصب دریچه میباشد.

کانال سازی کولر در تهران

با توجه به تمام تفاسیری که بیان شد کانال کشی کولر جزو مواردی است که شما یکبار برای همیشه انجام میدهید. با توجه به هزینه های بالا در شهرهای بزرگی مثل تهران، کانال سازی در شمال تهران باید به دست افراد متخصص و حرفه ای سپرده شود تا دوباره کاری انجام نشود. تیم متخصص هوم سرویز با همکاری متخصصین در سراسر تهران آماده ارائه خدمات کانال سازی غرب تهران و کانال سازی شرق تهران و محدوده تهرانسر میباشد. هزینه کانال سازی شمال تهران تفاوتی با قیمت کانال سازی مرکز تهران نخواهد داشت.

کانال ساز حرفه ای را به از تیم مجرب هوم سرویز بخواهید

کیفیت نهایی کانال سازی، به مهارت و میزان تجربه کانال ساز و البته کیفیت متریال استفاده شده در ساخت کانال بستگی دارد. شرکت هوم سرویز با همکاری نیروهای مجرب و آموزش دیده در زمینه طراحی و ساخت کانال های هوایی آماده ارائه پروزه های خرده کاری و پروژه های عظیم در سراسر تهران میباشد. در هوم سرویز استفاده از ابزارآلات و تجهیزات به روز دنیا با استاندارد های جهانی موجب شده تا ما نسبت به سایر افراد شاغل در این زمینه برتری داشته باشیم.  قیمت نصب کانال کولر یکبار پرداخته می شود ولی تا زمانی که ساختمان پا بر جاست این کانال ها هم قابل استفاده هستند. بنابراین برای اینکه کانال هایی اصولی و طبق استاندارد در ساحتمان نصب شود باید از کانال کش حرفه ای کمک گرفت. یک فرد با تجربه که قبلا در این زمینه کار کرده باشد، می داند چگونه بهترین کانال را طراحی و اجرا کند.  

.

خدمات کانال کشی کولر و نصب دریچه هوم سرویز

نصب کانال کولر ، عایق کاری نصب دریچه و دمپر از سرویس های خدماتی هوم سرویز در تهران است. انواع کانالهای توکار به همراه عایق پشم شیشه یا پشم سنگ و مفتول گالوانیزه شده انجام می شود. در صورتی که ساختمان فاقد کانال در معماری است می توان از کانالهاری روکار و خارج از ساختمان با عایق بندی مناسب استفاده کرد. این کانال ها قابلیت رنگ آمیزی را دارند. قیمت نصب کانال هوم سرویز به ازای هر متر مربع و با احتساب تعداد دریچه ها از قبل اعلام می شود. پس از ثبت سفارش هماهنگی برای بازدید و مشاوره رایگان و انجام اندازه گیری ها انجام می شود. همچنین در صورت خرید قطعات توسط همیار، فاکتور خرید ارائه می شود. و در نهایت قیمت کانال سازی کولر اعلام میشود.
همیار شماییم تا پایان سرویس...


ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi