تعمیرات و خدمات فنی

بزرگ‌ترین مشکلات برقی داخل ساختمان و راه‌حل‌های آن

به "هوم سرویز"

خدمات فنی، نظافتی و تعمیراتی

منازل و شرکت ها

خوش آمدید!

021-91001332

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت


خدمات برق‌کشی ساختمان شامل سیم‌کشی برق، کابل‌کشی و نصب برق، و دستگاه‌های مرتبط چون سوئیچ، تابلوهای توزیع برق، سوکت و اتصالات سبک در ساختار برق ساختمان، می‌باشد. موارد ایمنی در زمان طراحی و نصب برق در ساختمان، باید در نظر گرفته شده و رعایت شود. نوع و اندازه سیم، بر اساس ولتاژ مدار و جریان الکتریکی در ساختمان، مشخص می‌شود. همچنین محدودیت‌های شرایط محیطی ساختمان مثل دمای محیط، رطوبت، قرارگیری در برابر نور خورشید یا سایر مواد شیمیایی، باید بررسی شود. نکات ایمنی برای خدمات برق‌کشی ساختمان بر اساس شرایط محیطی و آب و هوایی یک منطقه و حتی کشور متفاوت خواهد بود.

زمانی که صحبت از خدمات برق‌کاری در ساختمان می‌شود اولین مسئله‌ای که موردتوجه می‌باشد، ایمنی است. چراغ‌های نیم‌سوز و وسایل برقی آسیب‌دیده موجود در منزل، نشان‌دهنده وجود مشکل برقی در مدار الکتریکی ساختمان می‌باشد. رعایت اصول ایمنی در سیم‌کشی ساختمان می‌تواند ایمنی جانی و مالی را تضمین کرده و عدم رعایت نکات ایمنی و وجود اشتباه در سیم‌کشی، می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

خدمات برق‌کاری زمان ساخت ساختمان و توسط متخصص برق صورت می‌گیرد. با افزایش عمر ساختمان، به دلیل وجود مواردی چون رطوبت، ممکن است سیم‌کشی‌ها فرسوده شده و با مشکل مواجه شوند لذا بهتر است هر از چند گاهی جهت تعمیرات برق ساختمان، با یک برق‌کار تماس گرفته شود.

در ادامه چگونگی شناسایی مشکلات برق‌کشی و راه‌حل‌های آن بیان می‌شود. سرفصل‌های بیان‌شده در این مقاله عبارت‌اند از:

 • بزرگ‌ترین مشکلات برقی در ساختمان
 • علائم وجود مشکل در سیم‌کشی ساختمان
 • راه‌حل‌های رفع مشکلات برقی ساختمان
 • چه نکاتی زمان خدمات برق‌کشی ساختمان باید رعایت شود؟

 

بزرگ‌ترین مشکلات برقی در ساختمان

فرسوده بودن سیم برق یا اتصالی می تواند موجب کم سو شدن نور لامپ ها شود.

وجود مشکلات برقی در ساختمان می‌تواند بسیار خطرناک باشد لذا بهتر است در مورد خدمات و تعمیرات برق ساختمان مطالبی را بیاموزید چراکه حادثه خبر نمی‌کند. در ادامه به‌مرور برخی از مشکلاتی که در سیم‌کشی ساختمان می‌تواند به وجود آید، می‌پردازیم.

۱٫ جرقه الکتریکی(اتصالی برق):

این مشکل می‌تواند به دلیل وجود خرابی در سیم‌کشی داخلی خانه و یا به دلیل برخورد رعدوبرق به سیم‌کشی بیرونی ساختمان، رخ دهد، که موجب معیوب شدن دستگاه‌های برقی و آسیب‌دیدگی خطوط برق می‌شود. انفجارهایی که در اثر این مشکل رخ می‌دهد زیر یک‌صدم ثانیه اتفاق میافتد. اگر در مورد آسیب‌های تجهیزات برقی، آگاهی و تجربه داشته باشید، می‌دانید که جرقه الکتریکی منجر به کاهش عمر مفید دستگاه خواهد شد.

۲٫ بار الکتریکی مازاد:

گاهی اوقات میزان توان مصرفی لامپ‌ها بالاتر از میزان وات قابل‌تحمل اتصالات مربوط به لامپ می‌باشد که این امر به دلیل عدم رعایت نکات نصب، اتفاق می‌افتد و ریسک بسیار بالایی دارد. گرمای زیاد می‌تواند سوکت و عایق سیم‌های مربوط به لامپ را ذوب کند. این مشکل موجب جرقه در سیم شده و این جرقه به سیم‌های دیگر در ساختمان منتقل‌شده و موجب آتش‌سوزی می‌شود. حتی بعد از برداشتن لامپ نیز، سوکت و سیم‌ها در معرض آسیب می‌باشند. اگر برق ساختمان مرتباً خاموش می‌شود به این دلیل است که بار الکتریکی مازاد وارد مدار می‌شود.

۳٫ قطع جریان مدار:

زمانی که از وسایل برقی پرمصرف مثل سشوار یا ماکروویو استفاده می‌کنید مصرف انرژی بسیار بالا می‌رود و این موضوع می‌تواند به مدار، فشار وارد کرده و منجر به قطع برق شود.

۴٫ خروجی کم‌ظرفیت:

امروزه در اکثر خانه‌ها جهت دریافت شدت برق بیشتر، از کابل‌ها و سیم‌های برق پرقدرت استفاده می‌شود. بنابراین بهتر است از محافظ‌هایی استفاده کنید که ضخامت کابل آن‌ها بیشتر از ۱۴ نباشد. در کل برای انتخاب پریزها و خروجی‌های مناسب بهتر است که با متخصص تعمیرات برق ساختمان، مشورت کنید.

۵٫ شوک الکتریکی:

زمانی که از برق به‌درستی استفاده نکنید، ممکن است شوک الکتریکی را تجربه کنید. وجود این مشکلات الکتریکی در خانه‌های قدیمی بیشتر است زیرا که مدت‌زمان زیادی از نصب سیم‌کشی ساختمان، گذشته است. شوک الکتریکی معمولاً، زمان روشن یا خاموش کردن وسیله برقی اتفاق می‌افتد. این مسئله می‌تواند به‌وسیله برقی یا به سیم‌کشی ساختمان مربوط باشد.

۶٫ عدم وجود RCCB(قطع کننده جریان باقی‌مانده در مدار ):

RCCB، به‌عنوان کلید قطع نشتی زمین شناخته می‌شود. زمانی که جریان در مدار باقی‌مانده باشد، از RCCB برای جدا کردن بار از منبع اصلی استفاده می‌شود. با استفاده از RCCB می‌توان ایمنی در برابر تماس مستقیم یا غیرمستقیم، آتش‌سوزی براثر برق‌گرفتگی و خوردگی کابل‌ها را تضمین کرد.

۷٫ سیم‌کشی آلومینیومی:

استفاده از سیم‌های آلومینیومی به‌جای سیم‌های مسی ،اگرچه ارزان‌تر است اما خطر آن بسیار بیشتر می‌باشد. به این دلیل که اگر آلومینیوم با مس در تماس باشد، خوردگی در آن‌ها رخ می‌دهد که در اثر آن شل شدن اتصالات و درنتیجه آتش‌سوزی رخ می‌دهد.

۸٫ سیم‌های فرسوده شده:

اگر سیم‌های برق فرسوده شده باشند حتی اگر به سوئیچ‌های جدید هم وصل شوند، دچار پیچ‌خوردگی شده و شل می‌شوند. خطر تنها زمانی است که این سیم‌ها شل باشند، در غیر این صورت سوئیچ را از کار متوقف می‌کنند. درصورتی‌که پیچ‌خوردگی سیم‌ها را برطرف کرده‌اید بررسی کنید که آزادشده باشند و سپس آن‌ها را در ترمینال‌های اتصال قرار دهید.

علائم وجود مشکل در سیم‌کشی ساختمان

برای جلوگیری از اتصال سیم‌ها به یکدیگر باید سیم‌ها در جعبه‌ای مخصوص قرار گیرند تا از خوردگی آن‌ها جلوگیری شود.

۱٫ ضعیف شدن و افت فشار برق:

زمانی که فشار برق ضعیف شود، دستگاه‌های برقی که به برق وصل هستند ممکن است بسوزند. این مشکل نیز زمانی اتفاق میافتد که شبکه برق شهری از کابل‌های بی‌کیفیت ساخته‌شده باشد. وقتی‌که کابل برق شهری بی‌کیفیت باشد، زمان روشن شدن دستگاه برقی در منزل، ممکن است فشار برق بیش‌ازاندازه به آن وارد شود که موجب سوختگی و ازکارافتادن آن می‌شود.

۲٫ عدم کار کردن کلید برق:

محصولاتی که غیراستاندارد باشند کلید اتصال برق آن‌ها به‌درستی کار نمی‌کند. همچنین این مشکل می‌تواند از مشکل در سیم‌کشی یا مدار و یا پریز باشد.

۳٫ سوسو زدن نور:

حتماً تجربه کرده‌اید که در روزهای طوفانی زمانی که کابل‌ها توسط باد حرکت داده می‌شوند، نور چراغ‌ها کمتر می‌شود و سوسو می‌زند. این مشکل به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در نصب نیست بلکه می‌تواند به دلایلی همچون اتصالی برق رخ دهد و موجب آتش‌سوزی شود.

۴٫ سوختن لامپ های روشن:

اگر لامپ‌های منزل شما بیش‌ازاندازه می‌سوزد باید مواردی چون، ولتاژ بالا، سیم‌کشی ضعیف در مدار و برق و همچنین وجود توان بیشتر در سوئیچ دیمر، بررسی شود تا بتوان نقطه مشکل را یافت. همچنین زمان نصب لامپ‌هایی که به سقف می‌چسبند مثل هالوژن‌ها، نباید عایق آن‌ها به اتصالات چسبیده باشد زیرا گرمای اتصالات به‌مرور موجب خراب شدن محافظ‌های حرارتی شده و ممکن است آتش‌سوزی رخ دهد.

۵٫ هزینه ی بالای قبض برق:

اگر زمان دریافت قبض برق از مبلغی که روی آن درج‌شده شوکه می‌شوید باید بدانید که این هزینه زیاد، نشان از وجود مشکل در اتصالات برق ساختمان می‌باشد. صورت‌حساب برق را با تعمیر مدارهای آسیب‌دیده و یا تعویض سیم‌کشی اصلاح کنید. همچنین زمانی که در حال استفاده از وسایل برقی نیستید آن‌ها را از پریز جدا کنید. از وسایل برقی کم‌مصرف استفاده کنید. دستگاه‌هایی که موجب افزایش قدرت برق می‌شوند را شناسایی کنید.

راه‌حل‌های رفع مشکلات برقی ساختمان

در بخش‌های قبلی بیان‌شده که مشکلاتی نظیر اتصالی برق، شوک الکتریکی، قطع جریان مدار، بار الکتریکی اضافه و موارد دیگر ممکن است در سیم‌کشی برق ساختمان اتفاق بیافتد. برای جلوگیری از این مشکلات و کاهش خطرات احتمالی باید راه‌حل‌هایی پیداکرده تا بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.

 1. جهت جلوگیری از اتصالی برق باید همواره دستگاه‌هایی که به برق وصل می‌شوند را بررسی کرده و آن‌ها را از پریز برق یا خروجی‌های ضعیف، جدا کنیم. اگر اتصالی دیگر اتفاق نیافتد یعنی مشکل حل‌شده است در غیر این صورت باید با برق‌کار تماس بگیرید.
 2. جهت رفع مشکل ناشی از بار الکتریکی اضافه، همیشه باید ظرفیت لامپ متناسب با میزان ظرفیت قابل‌تحمل توسط کابل‌ها، باشد. اگر مقدار نیروی برق مجاز در کابل‌ها، برحسب وات، مشخص نشده بود بهتر است از لامپ‌های ۶۰ وات یا کوچک‌تر استفاده شود. جهت رفع این مشکل، هرگز از تابلوهای برق زنجیره‌ای استفاده نشود. دستگاه‌هایی که در حال استفاده نیستند از پریز برق جدا شوند زیرا این دستگاه‌ها زمان خاموشی نیز قدرت دارند. زمان تعمیرات برق ساختمان از چندین مدار استفاده‌شده و از آن‌ها بیش‌ازاندازه بارگیری نشود. به اینکه نکته توجه داشته باشید که چه دستگاه‌هایی به برق وصل و در حال استفاده می‌باشند. اگر چندین دستگاه برقی به پریز وصل هستند، بهتر است از استفاده وسایل غیرضروری صرفه نظر کنید.
 3. زمانی که جریان در مدار به‌طور مداوم قطع می‌شود باید مدار بررسی‌شده تا دلیل وارد شدن فشار زیاد به مدار پیدا شود. جهت رفع این مشکل بهتر است وسایل برقی پرمصرف را طوری تنظیم کنید که جریان برق تحت‌فشار قرار نگیرد. در این صورت از هرگونه حادثه ناگوار جلوگیری خواهد شد.
 4.  بروز شوک الکتریکی زمان استفاده از وسیله برقی به دو دلیل ممکن است رخ دهد. این مشکل می‌تواند از وسیله برقی و یا از سیم‌کشی ساختمان باشد لذا برای یافتن مشکل ابتدا باید وسیله برقی دیگری به برق وصل شده و آزمایش شود. اما در هر ساعت شبانه‌روز که هستید، بهتر است جهت ایمنی و دوری از بروز مشکل، با یک برق‌کار شبانه‌روزی تماس بگیرید.
 5.  رفع مشکل سیم آلومینیومی: اگر برای کاهش هزینه‌های تعمیرات برق ساختمان از سیم آلومینیومی در سیم‌کشی ساختمان استفاده کرده‌اید بهتر است برای اتصال سیم مسی و آلومینیومی از بسط عایق دار، و در مورد وسایل برقی نیز از محافظ استفاده کنید. این راه‌حل می‌تواند جلوی خوردگی سیم‌ها را بگیرد و مانع آتش‌سوزی شود.

بروز شوک الکتریکی زمان استفاده از وسیله برقی به دو دلیل ممکن است رخ دهد. این مشکل می‌تواند از وسیله برقی و یا از سیم‌کشی ساختمان باشد لذا برای یافتن مشکل ابتدا باید وسیله برقی دیگری به برق وصل شده و آزمایش شود.

 

بیشتر بخوانید  خدمات سیم کشی اعلام حریق در تهران

چه نکاتی زمان خدمات برق‌کشی ساختمان باید رعایت شود

برای جلوگیری از اتصال سیم‌ها به یکدیگر باید سیم‌ها در جعبه‌ای مخصوص قرار گیرند تا از خوردگی آن‌ها جلوگیری شود.

جهت مقابله با برق‌گرفتگی و خطرات ناشی از خدمات برق‌کاری بهتر است سیم‌کشی برق ساختمان به‌درستی بررسی‌شده تا از مشکلاتی چون اتصالی برق، آگاهی یافته و درصدد حل آن برآیید. آموزش نکات ایمنی در خصوص برق و لوازم برقی می‌تواند مانع از بروز حوادث ناگوار شود. نکاتی که زمان خدمات برق‌کشی ساختمان باید رعایت شوند عبارت‌اند از:

 1.  تست برق ساختمان: اصلی‌ترین نکته در این مرحله بررسی وجود جریان برق در سیم‌ها و اتصالات است. برای تست برق حتماً از فازمتر استفاده کنید تا از شوک الکتریکی در امان بمانید. دقت کنید که خاموش کردن پریز برق یا منبع اصلی برق کافی نیست زیرا که ممکن است اتصالات به مدار دیگری وصل شده باشد.
 2.  شدت‌جریان برق خروجی‌ها بررسی شود: دو نوع شدت‌جریان استاندارد در خدمات برق‌کاری، تعریف‌شده است، یکی برق شهری و دیگری برقی که آمپر کمتری داشته و در سیم‌های تلفن جریان دارد. با آگاهی از استانداردها می‌توان از خرابی وسایل، اتصالی یا آتش‌سوزی در اثر برق، جلوگیری کرد.
 3.  ایجاد اتصال قوی بین سیم‌ها، سیم و پریز و یا سری‌های برق: اگر اتصالات در سیم‌کشی ساختمان شل باشد، عبور جریان با محدودیت مواجه شده و باگذشت زمان مشکلاتی نظیر اتصالی و آتش‌سوزی رخ می‌دهد. همچنین محل اتصال دو سیم باید با چسب مخصوص برق پوشانده شود.
 4. استفاده از سیم‌کشی مناسب: برخی از وسایل برقی به سیم‌های مخصوص اتصال به زمین نیاز دارند، لذا بهتر است به این سیم‌ها متصل شوند تا جلوی خطرات احتمالی گرفته شود.
 5.  استفاده از جعبه اتصال: برای جلوگیری از اتصال سیم‌ها به یکدیگر باید سیم‌ها در جعبه‌ای مخصوص قرار گیرند تا از خوردگی آن‌ها جلوگیری شود. در جعبه اتصال سیم‌های زیادی به یکدیگر متصل می‌باشند. اگر سیم‌ها روکش نداشته باشند آسیب‌دیدگی آن‌ها شوکه کننده خواهد بود.

برق‌کشی ساختمان ازجمله کارهایی است که زمان ساخت یک ساختمان انجام می‌شود. یک برق‌کار باید نسبت به تمام نکات مربوط به نصب و خدمات برق آگاهی داشته باشد تا بتواند به‌درستی به خدمات برق‌کشی ساختمان بپردازد و یا در صورت وجود مشکل باید قادر به تعمیرات برق ساختمان باشد. مشکلاتی نظیر اتصالی سیم برق، ایجاد جرقه زمان استفاده از وسایل برقی، قطع مداوم برق و مشکلات دیگر، ممکن است برای برق ساختمان اتفاق بیافتد. کم سو شدن چراغ‌ها، سوختن مداوم لامپ‌ها و افت فشار برق، از جمله عوامل نشان‌دهنده بروز مشکل در اتصالات برقی ساختمان می‌باشند که جهت رفع مشکل بهتر است با یک شرکت خدمات برق‌کاری تماس گرفته و از آن‌ها درخواست کنید تا یک تکنسین برق به منزلتان بفرستد.

در این فیلم آموزشی می توانید راههای پیدا کردن اتصالی برق ساختمان را ببینید.

 

 

قیمت حدمات برقی در هوم سرویز را در جدول زیر مشاهده کنید:

عناوین (به روز رسانی سال 99)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
سیم کشی برق تا 20 متر80000100000
سیم کشی برق 20 متر تا 100 متر(متری)5000
سیم کشی برق 100 متر به بالا توافقی
کابل کشی تا سایز 6*3 تا 20 متر 100000120000
کابل کشی تا سایز 6*3 بین 20 تا 100 متر (متری)6000
کابل کشی با سایز 10*4 به بالا و ارتفاع 3 متر به بالا توافقی
داکت کشی تا 20 متر80000100000
داکت کشی 20 تا 100 متر (متری)4000
داکت کشی 100 متر به بالاتوافقی
کابل کشی آنتن مرکزی تا 20 متر80000100000
کابل کشی انتن مرکزی 20متر به بالا (متری)5000
لوله گذاری(خرطونی یا پولیکا) بدون کنده کاری (متری)5000
لوله گذاری(خرطومی یا پولیکا) با کنده کاریتوافقی
نصب سینی کابل بدون جوشکاری(متری)1800023000
نصب سینی کابل با جوشکاری و پایه نگهدار2800035000
نصب جعبه کلید مینیاتوری به همراه سربندی و برق رسانی(هر واحد)6000075000
عیب یابی و رفع اتصال برق سه فاز100000140000
عیب یابی و رفع اتصال برق تک فاز 80000100000

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

‫۱۹ نظرها

 1. وقتی کو لر روشن میکنیم تلویزیون خاموش میشه ویا مهتابی رو روشمیکنیم دوباره تلویزیون خاموش میشه ی برق کار متخصص اومد ی کابل اچ تی ما داد درست شود حالا یکی دیگه از اون کابل میخوام به خدمات کامپیتر کابل تهیه کردم ولی جواب نداد از او کابل نمیتونم پیدا کنم چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  1. سلام با توجه به اینکه هوم سرویز مرکز خدمات هست بهتره از سایت های فروش اینترنتی کمک بگیرید. برای نصبش نیاز به کمک داشتید در خدمتیم

  2. سلام دوست عزیز
   اشکال در نوع سیم کشی ساختمان شماست و ربطی به تعویض کابل اچ تی ندارد
   توصیه میکنم برق ورودی ساختمان را تعویض کنید
   وقتی ذکر می کنید با روشن کردن کولر تلویزیون خاموش میشود یعنی برق ورودی شما بسیار ضعیف و فرسوده است
   با روشن کردن لامپ مهتابی دو حالت رخ میدهد
   یا اینکه فاز برق شما از مهتابی انشعاب گرفته و یا اینکه برای روشن شدن مهتابی از فاز و نول پریز انشعاب گرفته شده است که در هر دو مورد باعث خاموشی وسایل تصویری میگردد.‌

  3. سلام من وقتی برق دستشویی روشن میکنم تلوزیون ۲ثانیه تصویرش میره ومن در ساختمان زندگی میکنم مشکل چی میتونه باشه

   1. من تمام روش های گفته شده اینجا و جاهای دیگه رو امتحان کردم. منتهی حل نشد. بالاخره بعد از کلی تحقیق یه مدل نویز فیلتر تو بازار پیدا کردم و اون رو سر راه محافظ تلویزیون و ریسیور گذاشتم مشکل حل شد. این شماره منه واسه راهنمایی بیشتر تماس بگیرید
    ۰۹۱۳****۸۷۹

 2. سلام و خسته نباشید ، اگه هنگام روشن کردن کولر یا مثلا یک لامپ (کلیه لامپهای منزل led استفاده شده) ، نور لامپها لحظه ایی کم و زیاد میشه یا تلویزیون یا ریسیور قطع وصلی کوچک پیدا میکنه (یعنی چون محافظ داره کاملا خاموش نمیشه تلویزیون ، ولی مثل خاموش و روشن شدن لحظه ایی مشاهده میشه ، چون اگر کاملا قطع وصل میکرد محافظ باید چند دقیقه ایی ولتاژو امپر رو تنظیم کنه ولی محافظ خاموش نمیشه ) و البته خیلی کم مشاهده میشه ، مثلا در روز اگر ده بار کولر روشن کنی شاید دو الی سه بار این مشکل پیش میاد ، و گاهی بدون روشن و خاموش کردن هیچ وسیله ایی ، مشاهده میشه نور لامپ ها کم و زیاد میشه ، یعنی فکر میکنم افت ولتاژ یا امپر پیش میاد ، البته منزل اپارتمان هفت واحده هست ! به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه ؟؟
  این اواخر کولر رو روشن میکنی فقط تو نور لامپ و مهتابی ها بیشتر همان لحظه استارت موتور کولر ، نور لامپ ها کم و زیاد میشن ? ودر اخر ممنون بابت مطالب واقعا مفید و جامعتون ، لطفا در صورت امکان میتونید بگید مشکل از چی میتونه باشه ؟؟؟

 3. سلام دوستان
  وقتی کولر رو روشن میکنم به صورت خیلی غیر عادی برق کل خونه میپره و باید برم از پایین که کلید های برق اصلی هست برق واحد رو وصل کنم.
  تا همین الان ۵۰۰ هزار تومان هزینه کردم و هیچکس سر در نمیاره که مشکل از کجاست!
  کار هایی که انجام دادم:
  ۱ – کلید کولر در داخل خانه تعویض شده.
  ۲ – موتور کولر تست شده و سالم است.
  ۳ – جان ی که برق اصلی رو به برق واحد راه می دهد را هم عوض کردم (۳۲ آمپر وصل کردم)
  ۴ – سیم های کولر هم که در پشت بام هست و با روکش عایق کردم.
  ممنون میشم اگر کسی کمک کنه.

 4. سلام با تشکر از سایت خوبتون
  سوالی که از خدمت اساتید داشتم اینه که زنگ واحد اپارتمان بنده سوخته بود و الان که تصمیم به تعویض گرفتم و با فاز متر فاز و نول چک کردم متوجه شدم که کلید زنگ بدون فشار دادن آن هم برق را از خود عبور داده به سمت زنگ میفرسته و فقط زمانی این اتفاق میافته که سیم خروجی از کلید روی کلید بسته باشه و بدون فشار دادن شاسی سمت وصل کردن نیز برق عبور داده میشه سمت زنک در ضمن یک کلید جدید بتز امتحان کردم به همین صورت هستش
  میشه لطف کنید مشکل از کجاس ولی زنگ سوخته بود و از جاش خارج کردم و چیزی وصل نبوده و سیمها ازاد بودن
  ممنونم

 5. سلام به سایت خوبتون
  ببخشید یه شب برق کل خونمون رفت
  خونمون ویلایه پریز ها هم برق ندارند ایراد خونه رو میگید کلید های مینیاتوری چک کردم ایرادش میگید به من

 6. چون انشعاب برق ندارم، همسایه قبول گرده موقت بهم برق بده تا انشعاب درست بشه کارهاش
  فقط شرط کرده خسارتی به وسایلش بشه با من هست .منم قبول کردم..باید چه کار کنم که افت ولتاژ براشون نداشته باشم ..۷۰متر فاصله من تا خونه مورد نظر هست

 7. با سلام
  مدت زمان ۴ ماه است که واحد آپارتمانی را خریداری کرده ام.برق واحد سه فاز می باشد.
  متاسفانه در ماه اول خیلی از وسایل برقی مثل کولر،تلویزیون،کامپیوتر،تبلت، سوختند ویا دچار سوختگی در قسمتهای برقی آنها گردید.
  بعد متوجه شدم که ولتاژ یکی از فازهای برق کنتور دارای ولتاژ ۳۶۰ ولت می باشد.
  از طرفی در قسمت کنتور وقتی فیوز یکی از فازها را در می آورم می بینم باز هم در سیم خروجی به فیوز برق دارد و فازمتر روشن می شود در حالی که من فیوز را درآورده ام و قاعدتا باید سیم خروجی برق نداشته باشد. وقتی فیوز فاز دوم را قطع می کنم ، فاز قبلی ذکر شده هم بی برق می شود. در حقیقت برقدار شدن یا بی برقی فاز اولی وابسته به فاز دومی شده است.
  لطفا به من بگویید چرا یکی از فازها در حالی که فیوز آن قطع است بازهم برق دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا