تعمیرات و خدمات فنی

چرا پیچ و رولپلاک نما ضروری است؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

ساختمان های رنگ و رورفته با نمایی که دیگر زیبایی قبل را ندارد، در بافت فرسوده بیشتر دیده می شود. سنگ های ریخته شده نما، جلوه خوبی ندارند و چهره ساختمان را قدیمی و مستهلک نشان می دهند. اما مشکل اصلی وقتی شروع می شود که بخشی از سنگ نما به پایین سقوط می کند. اگر نمای ساختمان به خوبی با پیچ و رولپلاک نما مقاوم نشده باشد، همیشه خطر ریزش نما، ساختمان را تهدید می کند. کنده شدن یکی از سنگ های قدیمی و سقوط سنگ نما روی عابرین، خطرات جبران ناپذیری به همراه دارد. برای پیشگیری از خطرات احتمالی می بایست همه سنگ ها توسط پیچ و رولپلاک به روی بنا ثابت شود.

پیچ و رولپلاک نما چیست؟

پیچ و رولپلاک را حتما دیده اید همین وسیله کوچک که بارها از آن استفاده کرده اید می تواند راه نجات تخریب نمای ساختمان باشد. معمولا به همراه سرویس نماشویی ساختمان هوم سرویز، می توانید ترمیم نمای ساختمان را هم انجام دهیم. پیچ و رولپلاک نما ساده ترین و کم هزینه ترین راه برای ترمیم آسیب به نمای ساختمان است. به طور معمول با گذشت زمان بتن زیرسازی نمای ساختمان دچار فرسودگی شده و سنگ نما از بتن و ملات زیرسازی جدا می شود. تغییرات جوی و دمای هوا هم می تواند موجب جدا شدن سنگ از نما شود. با استفاده از پیچ و رولپلاک نما می توان سنگ ها را محکم روی بنا نصب کرد. بهتر است شستشوی نمای ساختمان بعد از ترمیم سنگ نما انجام شود تا ظاهر ساختمان تمیز و مرتب شود.

پیشنهاد مطالعه: شستشوی نمای ساختمان در تهران

پیچ و رولپلاک نما

پیچ رولپلاک نما در ساختمان های مسکونی

رولپلاک(Rawlplug ) یکی از پر کاربردترین لوازم در کارهای ساختمانی و ساختمان سازی است که بیشتر از فیبر و پلاستیک ساخته می شود. بهتر است هنگام ساخت بنا و نماسازی از پیچ و رولپلاک نما استفاده شود تا نما روی ملات فیکس شود. اما در برخی از ساختمان ها برای کاهش قیمت ساخت و ساز، این کار انجام نمی شود. در این صورت حتی موقع شستشوی نمای ساختمان و موقعی که داربست نصب است نیز امکان اجرای پیچ رولپلاک نما وجود دارد. لازم است تا هر سنگ نما به صورت مجزا درل کاری شده و رولپلاک در محل درل کار شود. به این ترتیب به سادگی می توان با پیچ های مخصوص سنگ ها را از خطر افتادن و سقوط، حفظ کرد.

چگونه نمای ساختمان تعمیر می شود؟

برای تعمیر نما لازم است تا ابتدا میزان خرابی براورد شود. با توجه به نوع سنگ نما باید از سنگ های مشابه و همانند نمونه های اصلی برای بازسازی نما استفاده شود. در برخی موارد برای تغییر دکوراسیون نما از سنگ هایی با رنگ متضاد به صورت هماهنگی در نما استفاده می شود که ترفند خوبی برای پوشش محل های خالی نمای سنگی است. شیوه رایج تعمیر نمای ساختمان استفاده از پیچ و رولپلاک نما است. به دلیل اینکه نمای ساختمان در ارتفاع قرار دارد نمی توان به سادگی عملیات درل کاری روی سنگ ها را انجام داد. کار با درل در ارتفاع بالا و شرایط خاص بسیار دشوار است و توسط تیم حرفه ای انجام می شود. دو شیوه برای عملیات پیچ و رولپلاک نما مرسوم تر است.

پیشنهاد مطالعه:نماشویی ساختمان با طناب برای برج های مسکونی

خدمات پیچ و رولپلاک نما

  • پیچ رولپلاک نما با داربست

در ساختمان هایی که فضای کافی برای نصب داربست وجود داشته باشد با استفاده از داربست شستشوی نما و همچنین مرمت سنگ ها انجام می شود. البته همیشه نمی توان از داربست برای کار در ارتفاع استفاده کرد. کمبود فضای شهری موجب شده تا امکان نصب داربست در مجاور بسیاری از ساختمان ها وجود نداشته باشد. فراموش نکنید کار در ارتفاع حتی با وجود داربست های محکم تفاوت زیادی با کار روی زمین دارد. بنابر همیشه از افراد حرفه ای برای تعمیرات نمای ساختمان استفاده می شود.

  • راپل پیچ و رولپلاک نما

پایین آمدن از ارتفاع با طناب برای ترمیم سنگ های نما این روزها جایگزین داربست شده است. در ساختمان هایی که به دلیل کمبود فضا امکان نصب داربست نباشد تیم راپل وارد کار می شود. این تیم آمادگی انجام کار در ارتفاع بالا را دارند و آموزش های لازم را در این زمینه دیده اند. بدون تجربه کافی نمی توان از راپل استفاده کرد. راپل بهترین وسیله برای بالا رفتن از سطوح در ارتفاع است که اغلب برای شستشوی نمای ساختمان و رنگ آمیزی نما نیز از آن استفاده می شود. راپل پیچ و رولپلاک نما برای تثبیت سنگ کاری دشوار است ولی نتیجه کار بسیار بهتر از چیزی می شود که تصورش را می کنید. در واقع پس از اتمام عملیات راپل هم سنگ های نما ثابت شده و هم ظاهر ساختمان شیک و مردن تر می شود.

راپل پیچ و رولپلاک نما تهران

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نماشویی هم ارائه میده؟

آیا پیچ و روپلاک مخصوص ساختمان های قدیمی است؟

اگر چه افتادن سنگ های نما در بافت فرسوده بیشتر است ولی حتی ساختمان های نوساز با نمای سنگ هم نیاز به ثابت کردن سنگ های نما دارند. اگر نمای ساختمان از سنگ باشد، حتما باید از خدمات پیچ و رولپلاک استفاده شود به خصوص اگر ساختمان دارای بیش از ۴ طبقه باشد، این ضرورت بیشتر است. فراموش نکنید که پیچ و رولپلاک ناشیانه نما موجب زشت شدن ظاهر ساختمان شده و حتی خسارت زیادی به سازه وارد می کند بنابر این لازم است تا با حرفه ای های پیچ و رولپلاک نما تماس بگیرید تا کار طبق استاندارد انجام شود.

قیمت پیچ رولپلاک نما هوم سرویز

در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی همه هزینه های تعمیرات نمای ساختمان بین واحدها تقسیم می شود. در واقع این هزینه بخشی از خرج های ساختمان است که مربوط به واحد خاصی نمی شود. براورد قیمت نهایی پس از دیدن وضعیت ساختمان محاسبه می شود. برخی از ساکنین به همراه سرویس پیچ و رولپلاک نما از خدمات شستشوی نمای هوم سرویز هم استفاده می کنند که این هزینه به صورت جداگانه محاسبه می شود. قیمت پیچ رولپلاک نما در مقایسه با سایر هزینه های تعمیرات بنا بسیار کمتر است و موجب استحکام و ایمنی بیشتر ساختمان می شود. همه سفارش های ثبت شده در اپ هوم سرویز شامل تضمین کیفیت و گارانتی هستند پس با خیال راحت سفارش خود را در سامانه ثبت کنید تا بلافاصله هماهنگی های لازم انجام شود

جهت قیمت گیری و ثبت سفارش رایگان از طریق اپ هوم سرویز اقدام کنید.
۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲ 

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نماشویی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا