هوم سرویز

اجرای گچبری و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی ✔️ خدمات گچبری تهران

استفاده از گچ برای دکوراسیون به دلیل قیمت مناسب، کاربرد ساده و رنگ پذیری از دیرباز مرسوم بوده است. هنرمندان گچ کار با خلاقیت فوق العاده می توانند از ارزان ترین مصالح، ارزشمندترین آثار هنری را خلق کنند. هنرمندان گچکار، نقش برجسته هایی را با ایجاد حجم و کنده کاری روی گچ به وجود می آورند که به گچبری معروف است. گچبری از هنرهایی شناخته شده در تمام جهان است که هنرمندان گچکار ایرانی در شکوفایی آن نقش زیادی داشته اند. با ایجاد کنده کاری ساده روی گچ می توان زیبایی دکوراسیون داخلی را چند برابر کرد. گچ کاری و گچبری یکی از کارهایی است که در هنگام بازسازی منزل و تغییر دکوراسیون انجام می شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

گچ کاری چیست ؟

گچ بری و گچ کاری هنر بریدن، کندن و کاوییدن روی گچ است که در معماری ایران جایگاه ارزشمندی دارد. انواع گچ کاری ساختمان را می توان در نقاط مختلف فضای داخلی به کار گرفت. گچ کاری سقف و گچ بری دور لوستر، گچ بری نور مخفی سقف کاذب، گچ کاری تزئینی دور شومینه ،گچ بری ستونها ،گچ بری گلویی، گچ بری های نما رومی، گچ بری آرک اپن برخی از رایج ترین گچ کاری ها در دکوراسیون منازل است. ویژگی اصلی گچ برای دکوراسیون داخلی، شکل پذیری، قدرت چسبندگی و رنگ پذیری آن است.

آمیختگی هنر با فن در این صنعت گچ بری به خوبی نمایان است. ایجاد نقوش ظریف گل و برگ و طرح های هنری تنها از عهده یک متخصص در زمینه گچبری ساخته است. کنده کاری ساده روی گچ و گچبری نقش برجسته از فضایی تکراری و کسل کننده، فضایی با نشاط و صمیمی به وجود می آورد. گچکاری و گچ بری یکی از سرویس های پر تقاضا در هوم سرویز است. هنرمند گچ کار و گچ بر از خلاق ترین استادکاران در معماری ساختمان است که سال ها تجربه و مهارت دارد. انواع گچ بری و گچ کاری در دوران مختلف تاریخی رایج شده که برجسته ترین آنها عبارتند از:

 • نقش برجسته با گچ
 • گچبری زبره
 • گچ بری برهشته
 • کلوخی یا لکه ای
 • مشبک
 • لایه ای
 • گچبری پته
 • کشته بری
 • تخمه بری
 • شیر و شکری

قیمت گچبری و گچکاری در هوم سرویز

گچبری، کنده کاری ساده روی گچ ، گچ کاری و گچ بری تزئینی بخشی از فعالیت هایی است که در بازسازی ساختمان انجام می شود. قیمت گچبری با توجه به سطح کار سنجیده می شود. انجام گچ کاری یا گچبری تزئینی روی سطوح صاف و سطوح ناصاف امکان پذیر است و هزینه متفاوت می باشد. اجرت گچکار و قیمت مصالح و ابزار روی قیمت گچبری تاثیر دارد. قیمت گچبری از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اطلاع رسانی شده و با توجه به متراژ می توانند برآورد قیمت واقعی را داشته باشید. جهت ثبت سفارش گچ کاری، کنده کاری ساده روی گچ و یا گچبری های نقش برحسته و حجمی با ما تماس بگیرید. استادکاران گچ کار از هنرمندترین همیاران هوم سرویز هستند.

تعرفه خدمات گچبری هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
گچ کاری روی سطوح صاف(متر مربع)
1700025000
گچ کاری روی سطوح ناصاف(متر مربع)
2500035000
ابزار ساده(متر طول)2000029000
ابزار قاشقی(متر طول)1500020000
هلال اپن با ابزار(متر طول)1030000
هلال اپن بدون ابزار(متر طول)
6500095000
ابزار گلوئی بزرگ(متر طول)2800040000
ابزار گلوئی کوچک(متر طول)2300030000
گچکاری و گچبری متراژ کمتر از 10 متر180000400000

شرایط سرویس

 • چنانچه نیاز به تهیه جنس توسط همیار باشد، پس از تهیه مواد اولیه فاکتور نهایی خرید از سوی همکار ارائه خواهد شد.
 • نمونه کارها توسط همیار قابل ارایه می باشد.
 • همیار موظف است پس از اتمام کار، محیط را به صورت کامل تمیز نموده و به مشتری تحویل دهد.
 • هزینه گچکاری برای متراژهای بالای ۳ متر، متری ۱۵۰۰۰ تومان محاسبه می شود.
 • درتعیین قیمت گچبری نوع ابزار مورد استفاده و متراژ و نوع طرح تعیین کننده است.
 • هزینه پایه گچکاری ۵۰۰۰۰ تومان می باشد.

گچ بری های پیش ساخته

ابزار اولیه گچبری چیست ؟

برای گچکاری نیاز به ابزار پیچیده و گرانقیمتی نیست. دست های هنرمند گچکار با استفاده از ابزار ابتدایی و ساده می تواند زیباترین نقش ها را ایجاد کند. ماله اولین و ضروری ترین ابزار برای یک گچکار است. گچکار به منظور پوشاندن دیوار و سقف، سفیدکاری و حتی گچبری، همگی نیاز به ماله دارند. ماله برای پخش کردن و پرداخت گچ بهترین وسیله است.

دَمبُر وسیله ای است که در قسمت نوک آن تیزی و برندگی وجود دارد. این ابزار چاقو مانند، یکی از وسایل گچبری است که با استفاده از آن، می توان گچ را برید. استفاده از دَمبُر ، کاری تخصصی است و نیاز به تبحر دارد. زیبایی نهایی طرح گچبری شده، ارتباط به نحوه استفاده از دَمبُر دارد.

بومخوار یکی دیگر از ابزارهای ضروری برای گچبری است که به منظور تمیز کردن زمینه کار و بوم به کار گرفته می شود. استفاده از ابزار مخصوص گچبرها کار ساده ای نیست و نیاز به تبحر دارد. حتی اگر بهترین تجهیزات روز دنیا را هم در اختیار داشته باشید نمی توانید کارهای هنری زیبایی را با گچ اجرا کنید. این کار نیاز به آموزش و سال ها کسب تجربه عملی دارد.

از دیگر ابزار مورد استفاده در طراحی گچ می توان به وردنگی اشاره کرد که نوعی قلم گچبری محسوب می شود. از وردنگی برای خط انداختن روی گچ استفاده می شود. پس از خط انداختن، می توان عمل برش را به سادگی انجام داد.

قلم بومگِرد نیز یک وسیله طراحی روی گچ است که با آن می توان لبه های گرد و قاشقی را روی سقف و دیوار ایجاد کرد. لبه های گرد کوچک در طراحی برگ ها و دیگر اشکال کاربرد فراوانی دارند که با کمک این وسیله کاربردی انجام می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات درب و پنجره یو پی وی سی هم ارائه میده؟

پیشنهاد مطالعه”انواع گچکاری و گچ بری در  معماری داخلی

انواع گچبری در فضای داخلی ساختمان

گچبری را می توان از تکنیک های قدیمی دانست در بسیاری از ساختمان های باستانی نیز بقایای گچ بری های سنتی دیده می شود. سبک و سیاق گچبری های قدیمی از نظر تکنیکی شباهت زیادی به کار گچکاران امروزی دارد. البته از نظر تجهیزات و ابزار، تحولاتی در این زمینه روی داده که کار گچکارها را ساده تر کرده است. با همه اینها تنها چیزی که موجب برتری یک گچکار با دیگری می شود، توانایی کار با گچ بر روی دیوار و سقف است. بدون هیچ توضیحی، زیبایی هنر همه حرف ها را گفته است. با توجه به کیفیت متریال گچ، تکنیک های به کار رفته در آن برای فضای داخلی مناسب است. کار با گچ مناسب فضای بیرونی و مناطقی که تحت شرایط آب و هوایی متغیر هستند، نیست. در ادامه با برخی از معروف ترین طرح های گچکاری آشنا می شویم.

 •  طرح های زمینه ای و سطح

این نوع طراحی بر روی سقف  و دیوار قابل اجرا است و یک سطح کلی را با نظمی خاص در بر می گیرد. با استفاده از این شیوه می توان قاب های گچی را نیز بر روی دیوارهای گچی ایجاد کرد که زیبایی خاصی دارند. طرح های تذهیب، مقرنس و اقسام گل های ریز و درشت به همراه طرح های درخواستی مشتری، قابل اجرا در طرح های زمینه ای می باشد.

 •  طرح های حاشیه ای

این شیوه گچبری اغلب در کناره و حاشیه سقف ها، گوشه های راه پله، کناره های راهرو و همه گوشه ها و زوایا اجرا می شود. گچبری حاشیه یکی از پر طرفدارترین نوع گچ بری است که در ساختمان انجام می گیرد و بر زیبایی بنا می افزاید.برای نمونه اجرای یک شاخه درخت مو با برگ ها و میوه های برجسته برای حاشیه بسیار جلوه زیبایی دارد. گِره ، تذهیب ، چَنگ و چُدن و بسیاری از نقوش سنتی و مدرن را می توان برای امتداد در یک مسیر و حاشیه در نظر گرفت. طرح های حاشیه ای را می توان مزین به جملات زیبا نیز کرد و با برجسته سازی جلوه بیشتری به آن داد.

 • طرح های خاص

این نوع از گچبری به صورت تکی و ویژه برای اماکن خاص سفارش داده می شود. اغلب کار به صورت مجزا آماده شده و بر روی سازه نصب می شود. بهترین مکان برای استفاده از این طرح ها،سر در، دیوار بالای شومینه، سر قاب و روی ستون ها می باشد. تنوع در طرح های خاص بسیار زیاد است. برای نمونه طراحی آرک آشپزخانه یک کار خاص و تک محسوب می شود که می توان با سبد میوه یا انواع گل ها برجسته سازی را انجام داد. نمونه هایی از طرح های خاص را می توان بر روی سقف ساختمان های لوکس و مدرن نیز دید. اطراف منابع روشنایی سقفی با گچبری خاص برجسته سازی می شود.

آشنایی با روش های گچبری و گچ کاری

انواع گچبری در دکوراسیون

الف- گچبری دستی

گچبری دستی از زیباترین شیوه های کار با گچ در زیباسازی ساختمان های مسکونی است که از گذشته های دور تا به امروز رواج دارد. در اماکن تاریخی ایران می توان انواع ستون های گچ کاری شده و سقف های نقش برجسته گچی را دید.در این شیوه آماده سازی گچ به صورت کامل توسط گچکار صورت می گیرد.گچ کارمخلوطی از آب و گچ رابه نسبت های دقیق ترکیب کرده و خمیری انعطاف پذیر از گچ حاصل می شود. اسکلت اصلی کار در دستان گچ کار شکل گرفته و تا زمانی که گچ به حالت جامد در آید با دست شکل داده می شود. سپس هنرمند گچ کار از ابزارهای مخصوص برای کنده کاری و گچبری استفاده می کند.

زمان محدودی برای ایجاد نقش روی گچ در نظر گرفته می شود. چناچه گچ کاملا جامد و سفت شود، امکان کنده کاری و نقش سازی روی آن وجود ندارد و تنها می توان طرح اصلی را پرداخت کرد. ایجاد پستی بلندی ها روی سقف یا دیوار توسط دم بر، بومخوار، کاردک، نقاله و ابزارهای خاص امکان پذیر است ولی بدون دستان هنرمند گچ کار، هیچ نقش زیبایی خلق نمی شود. لطافت و ظرافت در این هنر نقش مهمی دارد لی اگر گچ مرغوب نباشد همه زحمات از بین خواهد رفت. زمان اجرای گچبری های دستی بسیار بیشتر از گچبری پیش ساخته است و ارزش نهایی کار نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. قیمت نهایی کار و دستمزد گچ کار در این مورد همیشه بیشتر خواهد بود.

ب- گچبری پیش ساخته

گچ بری پیش ساخته از جنس گچ به همراه پلی یورتان، فوم های فشرده شده پلی استایرن بوده که توسط قالب های مخصوص ساخته می شود. در واقع برای گچبری های پیش ساخته از مواد شیمیایی فشرده و دارای بافت منسجم استفاده می شود. ساخت این گچ بری ها با تکنولوژی های روز انجام شده و در ساختمان های مدرن امروزی بخشی از تزئینات داخلی بنا محسوب می شود. گچبری پیش ساخته را می توان در بخش های مختلف بنا به کار برد و محدودیتی در اجرای آن نیست. همه سبک های سنتی و مدرن قابلیت اجرای طرح های پیش ساخته را دارد. به دلیل استفاده از صفحات فوم پلی استایرن، گچ های پیش ساخته سبک تر هستند و انتخاب خوبی برای سقف و دکوراسیون داخلی می باشند.

این سبک در گذشته چندان مرسوم نبود ولی این روزها در اغلب پروژه های گچ بری از طرح های آماده و ساخته شده، استفاده می شود. به دلیل سرعت اجرای کار، استقبال زیادی از این تکنیک شده است. در ساختمان هایی که تخلیه نیست این روش بهتر جواب می دهد زیرا سرعت کار بالاتر رفته و گچکار زودتر کار را تحویل می دهد. از نظر هزینه های اجرایی کارهای بسیار ظریف با دست بودجه بیشتری را به خود اختصاص می دهد.

مزایای گچ بری های پیش ساخته

قیمت پایین، سرعت در اجرای کار، استحکام بالا، ماندگاری طولانی و سهولت نصب از دلایل اصلی انتخاب گچبری پیش ساخته در دکوراسیون داخلی است. فوم های پیش ساخته یکی از متداول ترین ابزار دکوراتیو هستند که در آب و هوای مختلف، ظاهر خود را حفظ می کنند. این مواد در محیط های اسیدی و قلیایی مقاومت خوبی دارند و در صورت آتش سوزی از خود گازهای سمی منتشر نمی کنند. این گچبری ها طول عمر بالایی دارند و به این زودی ها دچار آسیب و اشکال نمی شوند. از فاصله نزدیک نیز به ندرت بتوانید تفاوت این سازه های آماده را با گچبری های دستی تشخیص دهید. 

مزایای نصب گچ کاری پیش ساخته

 • برای نصب دکوراتیوهای پیش ساخته نیازی به جوشکاری، میلگردگشی و رابیتس کاری نیست و به این ترتیب کار در زمان کوتاه تری انجام شده و محدوده قیمت نیز بسیار مناسب تر از گچبری های سنتی و دستی است.
 • گچ بری پیش ساخته قابلیت ترمیم پذیری داشته و به هنگام نصب ترک و درزی را ایجاد نمی کند. ثبات رنگ، عایق حرارت و رطوبت بودن از دیگر مزایای این عنصر دکوراتیو در ساختمان است. در صورت بروز درز یا ترک، امکان ترمیم سازه های پیش ساخته وجود دارد.
 • این گچبری ها قابلیت طراحی نورپردازی و نصب تجهیزات نوری از قبیل کابل سیم کشی، لوله ها و سیم های برق را دارد. سبک بودن و طرح های متنوع از دیگر مزایای گچبری پیش ساخته در دکوراسیون داخلی است.
 • خاصیت رنگ پردازی بسیار بالا و امکان استفاده از انواع رنگ های ساختمان مثل رنگ اکریلیک و رنگ پلاستیک روی گچ بری موجب شده تا هماهنگی کامل با دیگر المان های طراحی را دارا باشد. معمولا رنگ میزی ز قبل نجام می شود ولی در سال های بعد و موقع رنگ و نقاشی ساختمان نیز می توانید این سازه های پیش ساخته را دوباره رنگ کنید. 

بازسازی منزل، رنگ و نقاشی ساختمان، اجرای نور مخفی به همراه گچ بری و گچ کاری الزامی است. ما همه تعمیرات منزل و دکوراسیون داخلی را بر عهده می گیریم. جهت هماهنگی با همیاران هوم سرویز همین امروز تماس بگیرید.

خدمات گچبری و گچکاری در تهران

گچبری حرفه ای توسط بهترین گچکار تهران انجام می شود. این سرویس در همه مناطق تهران با هماهنگی قبلی سرویس می پذیرد. جهت هماهنگی لازم است تا ابتدا سفارش خود را در اپ هوم سرویز ثبت کنید. ثبت سفارش گچکاری و گچبری کاملا رایگان است و شامل هزینه اضافی نیست. هنگام ثبت سفارش می توانید هر توضیحی که لازم می دانید را در قسمت مربوطه درج کنید. سپس هماهنگی برای بقیه کارها انجام می شود. چنانچه نیاز به تهیه لوازم و مصالح باشد، همیار می تواند این کار را انجام دهد. در ین صورت حتما فاکتور خرید را از همیار دریافت کنید. هزینه خرید تجهیزات و مصالح بر عهده مشتری است و در لیست ارائه شده بالا، لحاظ نشده است.

سفارش گچبری و گچکاری را به رایگان از طریق اپ هوم سرویز ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی درب و پنجره یو پی وی سی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا