تعمیرات و خدمات فنی

سیم‌کشی برق ساختمان

به "هوم سرویز"

خدمات فنی، نظافتی و تعمیراتی

منازل و شرکت ها

خوش آمدید!

021-91001332

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

یک نصب درست در سیم‌کشی برق ساختمان می‌تواند ایمنی جانی و مالی را تضمین کند و در کنار آن یک اشتباه کوچک می‌تواند به فاجعه‌ای بزرگ ختم شود. گاهی نیز یک اتصالی ساده در سیم‌کشی برق ساختمان مشکل ساز می شود. سیم‌کشی برق ساختمان یک کار تخصصی است که در هنگام ساخت ساختمان انجام می شود. برقکار ماهر و تکنیسن برق این امر مهم را بر عهده می گیرد.

با بالا رفتن عمر ساختمان، سیم‌کشی برق ساختمان می تواند دچار مشکل و یا فرسودگی شود. هرگز بدون تجربه کافی، اقدام به دستکاری سیم کشی برق و اتصالات برقی نکنید این کار تبعات جبران ناپذیری دارد.

برق ساختمان

با این مقدمه باید گفت یکی از مهم‌ترین زمینه‌هایی که نیاز است تا افراد نسبت به آن شناخت داشته و تا حدی بتوانند در این زمینه خودکفا باشند، سیستم سیم‌کشی و برق ساختمان‌هاست. چرا که حادثه خبر نمی‌کند و خطر همه‌جا در کمین است. اما با آموزش و رعایت نکات ایمنی می‌توان جلوی بسیاری از اتفاقات ناگوار را گرفت.

سیم‌کشی‌های برق بسیار پیچیده هستند، درست به اندازه خطر برق‌گرفتگی. اما رعایت یک سری نکات ایمنی در هنگام  سیم‌کشی برق یا پیداکردن اتصالی سیم‌های برق، ایمنی شما و محل زندگی و محل کارتان را تضمین کرده و خاطر شما را از خطر برق‌گرفتگی، اتصالی و یا حتی آتش‌سوزی ناشی از برق آسوده می‌کند. بنابراین به این نکات توجه کرده و آن‌ها را رعایت کنید.

بررسی سیم‌کشی برق ساختمان

  •  انجام تست برق: خاموش کردن پریز برق یا منبع کافی نیست، چون این امکان وجود دارد که اتصالات و سیم‌کشی‌ها به یک مدار دیگر هم متصل باشد که شما از وجود آن بی‌خبر باشید. بنابراین اولین و شاید اصلی‌ترین نکته، بررسی وجود جریان برق در سیم‌ها و یا اتصالات است. بررسی این که آیا سیم‌ها و اتصالات دارای جریان برق باشند، را می‌توانید با فازمتر انجام دهید و از خطرات ناشی از شوک الکتریکی جلوگیری کنید.
  •  بررسی شدت جریان برق در خروجی‌ها: در ایران معمولا دو نوع شدت جریان وجود دارد که با آگاهی از آن‌ها می‌توانید از خرابی وسایل برقی، اتصالی، آتش‌سوزی و خطرات این چنینی جلوگیری کنید. یک نوع برق شهری و دیگری شدت جریان برق کمتری است که در سیم‌های تلفن جریان دارد و دارای آمپر پایین‌تر است. بنابراین در مداربندی و سیم‌کشی خانه به این نکته هم توجه کنید.
  • بین سیم و سیم و یا سیم و پریز و یا سری‌های برق، اتصالات قوی ایجاد کنید: از آنجا که برق در امتداد سیم‌ها و اتصالات حرکت می‌کند، بنابراین با ایجاد اتصالات قوی، از اتصالی و حتی آتش‌سوزی جلوگیری می‌کنید. زیرا اتصالات شل، جریان را محدود کرده و با گذشت زمان باعث اتصالی و آتش‌سوزی می‌شوند. نکته دیگر این که زمانی که دو سیم را به هم متصل کردید، حتما بعد از اتمام کارتان، روی محل اتصال دو سیم را با چسب‌های نواری مخصوص برق بپوشانید. در مورد وسایل برقی که به سیم اتصال به زمین نیاز دارند، حتما ایمنی را رعایت کنید و از سیم اتصال به زمین استفاده کنید. چرا که رعایت این نکته به ظاهر ساده، از خطرهای زیادی پیشگیری می‌کند.
  • استفاده از جعبه اتصال برای بالا بردن ضریب ایمنی و محافظت از اتصالات ایجاد شده: به هنگام برخورد با تعداد زیادی از اتصالات سیم‌کشی، بهتر است حتما از جعبه اتصال استفاده کنید.

 

تشخیص اتصالی سیم‌کشی برق ساختمان

اتصالی برق که یکی از ایرادات عمده برق خانگی است، زمانی رخ می‌دهد که فیوز به صورت ناگهانی قطع شده و هنگامی که فیوز را دوباره بالا بزنید، باز هم قطع می‌شود. به غیر از قطع شدن برق در شبکه سراسری، در بعضی از موارد مشاهده شده که آسیب دیدن کابل برق ورودی کنتور ساختمان باعث قطع شدن برق کنتور شده است. هنگام بارش برف و باران یا طوفان های شدید، احتمال قطع شدن برق کنتور وجود دارد.

دلایل اتصالی سیم‌کشی برق ساختمان

می‌توان گفت مهم‌ترین دلایل رخ دادن اتصالی برق به موارد زیر برمی‌گردد:
• خرابی فیوز
• اتصالی سیم‌ها
• ضعف خطوط سیم‌کشی و فرسودگی آن‌ها
• خرابی یک منبع مصرف کننده متصل به جریان
• سوختن سیم‌کشی

روش‌های پیدا کردن اتصالی سیم‌کشی برق ساختمان

  •  اتصالی ناشی از خرابی فیوز: کار فیوزها، قطع و وصل مسیر عبور جریان است. با خرابی فیوز جریان قطع شده، در نتیجه برق قطع می‌شود. برای تشخیص خرابی فیوز، فیوز مربوطه را از مدار خارج کرده، آن را تست کنید و از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید. در صورت خرابی فیوز، باید آن را با یک فیوز هم آمپر تعویض
  •  اتصال ناشی از ایراد داخلی دستگاه برقی یا ایراد دوشاخه دستگاه: اگر هنگام کار با یک دستگاه با اتصالی مواجه شدید، شاید دوشاخه دستگاه یا خود دستگاهی که به پریزها وصل است، دچار ایراد داخلی باشد و باعث بروز اتصالی در مدار شده باشد. بنابراین آن وسیله را از برق خارج کرده و فیوز را چک کنید. گاهی نیز استفاده از وسیله پر مصرف مانند دستگاه جوش، بخاری برقی و ... در پریز نامناسب باعث این اتفاق می‌شود. پس به این نکته هم توجه داشته باشید
  • اتصالی کلیدهای روشنایی: کلید روشنایی‌ها را خاموش کرده و فیوز را بزنید. اما اگر باز هم فیوز پرید، ایراد از روشنایی‌هاست. سرپیچ‌ها و لامپ‌ها را به دقت چک کنید تا ببینید ایراد از کدام سرپیچ یا لامپ است.
  • اتصالی ناشی از سیم های داخل پریز: گاهی با گذشت زمان، سیم‌های داخل پریزها از پیچ‌های خود جدا شده و به یکدیگر برخورد می‌کنند و باعث اتصالی می‌شوند. بنابراین پریزها را یک به یک چک کرده تا از سیم‌بندی صحیح آن‌ها مطمئن شوید. همه پریزهای خط مربوطه را تا جعبه فیوز چک نمائید.
  • اتصالی ناشی از لوازم غیر استانداد: گاهی اوقات نیز علت اتصالی برقکاری غیر استاندارد و لوازم بدون کیفیت است که باعث این اتفاق می‌افتد. بنابراین حتما باید لوازم با کیفیت و دارای استاندارد را به کار ببرید تا دچار مشکل نشوید.

نکته مهم:  دقت داشته باشید که سیم‌کشی ساختمان و پیدا کردن اتصالی کاری تخصصی است. شرکت خدمات فنی هوم سرویز با کادری مجرب آماده خدمت رسانی به هم میهنان در  همه مناطق تهران است. خدمات برقکاری در منزل، برقکاری و سیم کشی ساختمان، برق کاری برج و ... بخشی از فعالیت های شرکت هوم سرویز است که قیمت های آن را می توانید در زیر مشاهده کنید:

عناوین (به روز رسانی سال 99)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
سیم کشی برق تا 20 متر80000100000
سیم کشی برق 20 متر تا 100 متر(متری)5000
سیم کشی برق 100 متر به بالا توافقی
کابل کشی تا سایز 6*3 تا 20 متر 100000120000
کابل کشی تا سایز 6*3 بین 20 تا 100 متر (متری)6000
کابل کشی با سایز 10*4 به بالا و ارتفاع 3 متر به بالا توافقی
داکت کشی تا 20 متر80000100000
داکت کشی 20 تا 100 متر (متری)4000
داکت کشی 100 متر به بالاتوافقی
کابل کشی آنتن مرکزی تا 20 متر80000100000
کابل کشی انتن مرکزی 20متر به بالا (متری)5000
لوله گذاری(خرطونی یا پولیکا) بدون کنده کاری (متری)5000
لوله گذاری(خرطومی یا پولیکا) با کنده کاریتوافقی
نصب سینی کابل بدون جوشکاری(متری)1800023000
نصب سینی کابل با جوشکاری و پایه نگهدار2800035000
نصب جعبه کلید مینیاتوری به همراه سربندی و برق رسانی(هر واحد)6000075000
عیب یابی و رفع اتصال برق سه فاز100000140000
عیب یابی و رفع اتصال برق تک فاز 80000100000
بیشتر بخوانید
انواع لوله های مورد استفاده در لوله کشی برق ساختمان

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

دکمه بازگشت به بالا