درمان زردی نوزاد در منزل
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
پزشکی و پرستاری
/
درمان زردی نوزاد در منزل

درمان زردی نوزاد در منزل

از 1201 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت درمان زردی نوزاد در منزل در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت درمان زردی نوزاد در منزل

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

آزمایش زردی نوزاد در منزل

درمان زردی نوزاد در منزل یکی از بزرگترین دغدغه والدین در کودک تازه متولد شده است. با انجام تست زردی نوزاد در منزل می توان این عارضه را سریع‌تر تشخیص داد. امروزه روش‌های زیادی برای انجام آزمایش زردی نوزاد در منزل وجود دارد که استفاده از دستگاه بیلی چک بهترین راه است زیرا که دیگر نیازی به خون‌گیری از نوزاد نیست. در ادامه به معرفی بهتر این بیماری، راهکارهای آزمایش زردی نوزاد و عوامل موثر بر قیمت آزمایش زردی نوزاد در منزل می پردازیم.

زردی نوزاد چیست و چگونه ایجاد می شود؟

علت زرد شدن نوزاد عدم دفع بیلی روبین توسط کبد است. کبد نوزاد چون در اوایل تولد کامل نشده است، توانایی دفع کامل بیلی روبین را ندارد. نوزاد در بدو تولد گلبول های قرمز اضافی خون ارا تخریب و تبدیل به بیلی روبین می کند. بیلی روبین تولید شده چون در اکثر نوزاد ها توسط مدفوع به طور کامل دفع نمی شود منجر به زردی می شود. نشانه زردی در نوزاد در ابتدا در سفیدی چشم نوزاد مشخص می شود. به تدریج با بالا رفتن بیلی روبین در بدن زردی به ناحیه شکم و پاهای نوزاد می رسد. معمولا ۶۰ درصد نوزادان سالم پس از تولد دچار زردی هر چند خفیف می شوند. در مواردی که نوزاد نارس باشد و زود متولد شده باشد احتمال ابتلا به زردی 80 درصد افزایش پیدا می کنند. هر نوزادی که زرد می شود باید توسط پزشک معاینه شود و سطح بیلی روبین خون نوزاد اندازه گیری شود.

تشخیص زردی نوزاد در منزل

زرد شدن سفیدی چشم، اندام های بدن و مخاط‌ها از علائم شروع زردی در نوزاد است. .میزان زردی نوزاد به طور مداوم در حال تغییر است. از این رو آزمایش زردی نوزاد در منزل باید به صورت مداوم انجام شود. معمولا پیشنهاد می شود پس از تولد و انجام تست زردی در بیمارستان سطح بیلی روبین به طور مداوم اندازه گیری شود تا میزان زردی از حد مجاز بالا نرود.

گاهی والدین و حتی پزشکان و پرستاران نیز در ارزیابی میزان زردی دچار اشتباه می شوند. البته راهکارهایی برای تشخیص و تخمین حدودی زردی در نوزاد وجود دارد. به طور مثال اگر تنها ناحیه سر و صورت نوزاد زرد باشد و سینه و شکم و اندام‌های دیگر نشانه زردی نداشته باشند یعنی میزان زردی بالا نیست. اما هرچه زردی به اندام های پایین تر برسد حاکی از آن است که زردی در حال افزایش است. در نهایت با رسیدن زردی به پاها نشان دهنده ی این است که عدد زردی نگران کننده است. البته این راه تشخیص کاملا قطعی و کامل نیست. ترجیحا پزشکان والدین را ملزم به انجام آزمایش زردی نوزاد می کنند. تا مقدار دقیق زردی و نوع یرقان کاملا مشخص شود. معمولا نوزادان یک روز پس از تولد دچار زردی می شوند. زردی در کودک نارس دیرتر شروع می شود ولی شدت زردی بیشتر است. از این رو توجه به زردی و درمان زردی نوزاد در منزل در کودک نارس بیشتر مورد نیاز است.

آزمایش زردی نوزاد در منزل چگونه انجام می‌شود؟

آزمایش زردی نوزاد در منزل از خدماتی است که در راستای رفاه خانواده ها ارائه می شود. آزمایش زردی نوزاد در منزل به دو صورت انجام می شود که در ادامه توضیح می دهیم.

تست زردی نوزاد در منزل با بیلی چک

امروزه می توان با استفاده از دستگاه بیلی چک بدون نیاز به خونگیری و آزمایش میزان بیلی روبین در یرقان را از روی پوست تشخیص داد. آزمایش زردی نوزاد با دستگاه در منزل روش نوینی است. این دستگاه برای سهولت تشخیص و درمان زردی استفاده می شود. دستگاه بیلی روبین متر بسیار کوچک و سبک است و دقت اندازه گیری بالایی دارد. جواب آزمایش زردی نوزاد با دستگاه در منزل در کمتر از 10 دقیقه مشخص و اعلام می شود.

تست زردی نوزاد در منزل با آزمایش خون

روش دیگر جهت اندازه گیری زردی، آزمایش خون است. اگر بنا به تشخیص پزشک نیاز باشد که درجه زردی با آزمایش خون اعلام شود. آزمایش زردی نوزاد با خونگیری از کف پای نوزاد انجام می شود. در این روش دقت اندازه گیری بسیار بالاست و کمترین درصد خطا در این روش وجود ندارد.

آزمایش زردی نوزاد باید چه عددی باشد؟

زردی نوزاد رسیده در روز اول یا در روز بعد از تولد باید بین 13 تا 15 باشد. یا در کودک نارس و زود متولد شده بیشتر از 10 باشد، این نوزاد نیاز به مراقبت زردی دارد. همچنین در صورتی که زردی کودک کامل متولد شده پس از 10 روز و کودک نارس قبل از 21 روز از بین نرود. حتما بایستی نوزاد توسط پزشک متخصص معاینه شود.

بیلی روبین عامل زردی، در حد کم نه تنها برای بدن مضر نیست بلکه مفید هم هست. ولی بالا رفتن میزان آن در بدن موجب می شود که بیلی روبین وارد سیستم عصبی نوزاد از جمله مغز او شود. این اتفاق عوارض جبران ناپذیری از جمله اختلالات بینایی، شنوایی، حرکتی و دندانی در نوزاد ایجاد می کند. بنابراین توصیه می شود که میزان زردی در نوزادان تا روز پنجم به صورت مداوم انجام شود. البته همیشه زردی تنها علامت بالا رفتن بیلی روبین در نوزاد نیست. اگر در کنار زردی علایم دیگری مانند بی‌حالی، نخوردن شیر مادر و بالا و پایین رفتن درجه حرارت در بدن مشاهده شود. احتمال خطر بالا می رود و باید اقدامات لازم را در زمینه درمان زردی کودک در منزل یا در مراکز درمانی انجام داد.

نحوه مراقبت از نوزادانی که زردی دارند چگونه است؟

در صورتی که پس از انجام آزمایش زردی نوزاد، درجه زردی عددی بالاتر یا مساوی 10 باشد. این عدد نشان دهنده ی این است که باید پروسه مراقبت از نوزادی که زردی دارد را آغاز کنید. به خاطر داشته باشید از بین بردن زردی کودک اگر به موقع آغاز شود کاملا بی خطر است. در مواردی نوزاد مبتلا به زردی، بدون طی کردن درمان خاصی مداوا می شوند. در سایر موارد که زردی قابل کنترل نیست حتما کودک باید زیر نظر پزشک متخصص اطفال قرار بگیرید.

با توجه به شرایط مادر که به تازگی کودک را به دنیا آورده است و شرایط و آلودگی محیط بیمارستان بهترین راهکار استفاده از خدمات آزمایش زردی نوزاد در منزل است.

تست زردی نوزاد در منزل

انجام آزمایش زردی نوزاد در خانه موجب می شود که در کنار روزهای پر مشغله و استرس بتوانند به بهترین شکل ممکن از فرزند دلبند خود پرستاری و مراقبت کنند. در نتیجه به جای خستگی ناشی از رفت و آمد کودک و مادر می توانند از خدمات تست و درمان زردی نوزاد در منزل بهره مند شوند. با استفاده از خدمات آزمایش زردی نوزاد در منزل هوم سرویز، بدون نیاز مراجعه والدین به آزمایشگاه می‌توانید از وضعیت بهیود نوزاد خود مطلع شوند. بنابراین استفاده از خدمت آزمایش زردی نوزاد در منزل برای والدین و نوزاد موجب رفاه و آسایش و اطمینان خاطر می شود.

درمان زردی نوزاد در منزل

پس از انجام تست زردی نوزاد در منزل امکان درمان زردی نوزاد در منزل نیز در هوم سرویز فراهم شده است. البته موارد درمانی بر اساس میزان زردی نوزاد متفاوت هستند. اولین اقدام و مرسوم ترین راهکار درمان زردی کودک در منزل استفاده از دستگاه فتوتراپی است.

اجاره دستگاه زردی نوزاد (فتوتراپی)

دستگاه زردی نوزاد یا دستگاه فتوتراپی نوزاد وسیله ای می باشد که لامپ های خاصی در آن تعبیه شده است. با قرار دادن کودک در این دستگاه و تابش مستقیم نور، موجب شکسته شدن بیلی روبین زیر پوست می شود.

پس از ویزیت نوزاد در منزل بر اساس میزان زردی و دستور پزشک برای از بین بردن زردی نوزاد در منزل می توان به جای بستری نوزاد بیمار در بیمارستان ها اقدام به اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل نمود. در حدود نیم قرن است که از دستگاه فتوتراپی برای درمان یرقان نوزادان استفاده می شود. قیمت اجاره دستگاه زردی نوزاد در مقابل آسایش و ایمنی که به همراه خود دارد بسیار ناچیر است. در صورت نیاز به درمان با دستگاه زردی نوزاد در منزل دارید می توانید از سرویس تست زردی و درمان زردی هوم سرویز بهره مند شوید.

تعویض خون

در مواردی که درمان زردی با دستگاه فتوتراپی مقدور نباشد. بنا به تشخیص پزشک باید به تعویض خون نوزاد یا مادر پرداخت. که البته این اقدامات همه جزو خدمات درمانی تخصصی هستند و باید پزشک متخصص انجام آن را تجویز کند.

قیمت آزمایش زردی نوزاد در منزل به چه مواردی وابسته است؟

قیمت تست زردی نوزاد در منزل به نوع آزمایش متفاوت است. قطعا هزینه آزمایش زردی نوزاد با دستگاه در منزل با قیمت تست زردی نوزاد در منزل با آزمایش خون تفاوت دارد. به طور کل برای اطلاع از قیمت این خدمات تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.

تست زردی نوزاد در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

جهت انجام آزمایش زردی نوزاد در منزل و اجاره دستگاه زردی می توانید از خدمات درمان زردی نوزاد هوم سرویز استفاده کنید. به این صورت بدون نیاز به انتقال کودک تازه متولد شده به بیمارستان ها و مراکز تست زردی نوزاد می توانید در خانه از تمامی این خدمات بهره مند شوید.

با ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز، متخصصین ما در کمترین زمان ممکن جهت مشاوره و اعلام، قیمت انجام تست، قیمت اجاره دستگاه زردی نوزاد و سایر هزینه ها ها با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس درمان زردی نوزاد در منزل و همچنین ارایه خدمات آزمایش زردی نوزاد در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات پزشکی ارائه می دهد که شامل ویزیت پزشک در منزل و خدمات پزشکی در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس درمان زردی نوزاد در منزل

آزمایش زردی نوزاد در منزل

تست زردی نوزاد با بیلی چک

تست زردی نوزاد در منزل با آزمایش خون

درمان زردی نوزاد در منزل

اجاره دستگاه زردی نوزاد

ارائه مشاوره لازم جهت نگهداری از نوزاد و ارائه خدمات پرستاری از نوزاد در منزل

نظرات کاربران

profile picture
خانم مهمان نواز

ممنون از پیگیری تیم هوم سرویز که نیروهای خیلی خوب ارسال میکنن ممنونم

profile picture
زهرا افشاری

خیلی عالی بودند هردفعه درخواستن دارم ایشون درخواستمو قبول کنن واقعا از هر لحاظی فوق العاده بودند ممنونم

profile picture
شاهرخ پور باستانی
1 هفته پیش |همیار علی حقیقت

واقعا کارشون فوق العاده بود رضایت کامل دارم ممنونم ازشون

profile picture
اسماعیل تدین
1 هفته پیش |همیار Jafar Foroughi

خیلی عالی بودند دفعات بعدی هم با ایشون سرویس میخواهم ممنونم

شرایط آزمایش زردی نوزاد و اجاره دستگاه زردی

خدمات درمان زردی نوزاد در محل میتواند شامل حضور پزشک یا متخصص مربوطه جهت تست میزان زردی نوزاد در منزل، ارسال دستگاه گرفتن زردی کودک(فتوتراپی) در منزل (به صورت استیجاری) و درمان زردی نوزاد شود.

در طول زمان درمان و پس از ویزیت نوزاد دستگاه های مجهز و پیشرفته(فتوتراپی) درب منزل، توسط متخصصین و کارشناسان مجرب و کارآزموده به شما تحویل و نحوه درمان و کار با دستگاه را به صورت عملی به والدین نوزاد آموزش خواهد داد. در طول این مدت تیم پزشکی آماده پاسخگویی به سوالات و رفع نگرانی های شما هستند.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، پزشک متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس خدمات معاینه پزشکی در منزل به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

پرستاری و مراقبت کودک
پرستاری و مراقبت کودک
قیمت از 300,000 الی 2,500,000 تومان
معاینه پزشکی در محل
معاینه پزشکی در محل
قیمت از 900,000 الی 900,000 تومان
ارسال دارو در محل
ارسال دارو در محل
قیمت از 62,600 الی 269,800 تومان
آزمایش و نمونه گیری در محل
آزمایش و نمونه گیری در محل
قیمت از 300,000 الی 2,500,000 تومان

خدمات درمان زردی نوزاد در منزل در این شهرها ارائه می شود: