هوم سرویز

رفع نم پشت بام بدون تخریب در تهران ✔️ رفع نم سرویس بهداشتی

یکی از وحشتناک ترین اتفاقاتی که ممکن است برای خانه شما بیفتد، این است که قسمتی از خانه شما مانند سقف یا دیوارها دچار نم گرفتگی شود و در این زمان است که سریعا باید جهت رفع نم خانه خودتان استفاده کنید.

نم گرفتگی ممکن است به خاطر دلایل مختلفی ایجاد شود و علل زیادی داشته باشد، به همین خاطر برای رفع نم ابتدا باید دلیل آن را پیدا کرده و برطرف کنید تا بتوانید به صورت کامل این مشکل را رفع کنید. خیلی از افراد به اشتباه قسمت های نم گرفته را تعمیر می کنند و منشا آنها را برطرف نمی کنند و این موضوع باعث می شود که مجددا آن قسمت نیاز به رفع نم داشته باشد.

در این مقاله می خواهم در مورد رفع نم صحبت کنیم و بگوییم که اصلا دلیل ایجاد نم چیست و رفع نم چطور می تواند انجام شود. همچنین می گوییم که برای این کار چطور می توانید از دیگران کمک بگیرید. اگر ساختمان شما دچار نم گرفتگی شده است و دوست دارید سریعا این مشکل را برطرف کنید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

دلایل و روش رفع نم ساختمان

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، برای اینکه رفع نم به صورت دائمی باشد، شما باید این موضوع را از ریشه حل کنید و ابتدا باید ببینید که چه چیزی باعث نم ساختمان شما شده است و چطور باید آن را برطرف کنید. به همین خاطر در ادامه می خواهیم چند مورد از مهمترین علل ایجاد نم در ساختمان را بگوییم و سپس به رفع نم ساختمان می پردازیم که هرکدام از این مشکلات را بتوانید حل کنید.

۱- ترک یا شکستگی لوله ها

یکی از مهمترین دلایلی که می تواند باعث ایجاد نم در ساختمان شود، ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب است. اگر لوله های آب قدیمی باشند یا زیاد تحت فشار قرار بگیرند، احتمالا به راحتی دچار شکستگی و ترکیدگی می شوند و این موضوع باعث نم گرفتگی دیوار یا سقف خانه خواهد شد.

در ساختمان هایی که این اتصالات قدیمی است بهترین روش برای رفع نم، این است که محل ترکیدگی را با استفاده از دستگاه های مخصوص پیدا کرده و آن را برطرف کنید و اگر ترکیدگی خیلی زیاد است و نمی توان به راحتی آن را رفع کرد، بهترین کار لوله کشی روکار ساختمان است تا بتوانید با یک لوله کشی جدید مشکل را به صورت کامل برطرف کنید.

رفع نم دیوار بدون تخریب
رفع نم ساختمان

۲- نشتی لوله های فاضلاب

قسمت هایی مانند حمام، آشپزخانه، دستشویی، کفشورهای خانه و… دارای لوله فاضلاب هستند و آبی که در این قسمت ها تولید می شود مستقیم به فاضلاب وارد می شود. لوله های فاضلاب معمولا به صورت پلاستیکی هستند و در داخل دیوار نیز قرار می گیرند.

اگر در قسمت دستشویی یا حمام یا آشپزخانه نم گرفتگی وجود دارد، شاید باید این قسمت ها را به صورت مناسب بررسی کنید. چون ممکن است لوله فاضلاب دچار ترکیدگی شده باشد و برای رفع نم نیاز است که این لوله را ترمیم کرده و مشکل آن را به صورت کامل حل کنید.

۳- آسیب به ایزوگام پشت بام

اگر نم گرفتگی در سقف ساختمان اتفاق افتاده است و شما در طبقه آخر زندگی می کنید، احتمالا این موضوع به خاطر وجود مشکل در ایزوگام به وجود آمده است.

ایزوگام ها به صورت مستقیم در زیر نور آفتاب قرار می گیرند و این موضوع باعث می شود که پس از چند سال نیاز به نوسازی داشته باشند و قیر آنها از بین برود. به همین خاطر توصیه ما این است که در این حالت حتما ایزوگام ها را بررسی کنید و اگر خراب شده اند و اتصالات آنها باز شده است، حتما فکری برای نوسازی کنید تا بتوانید از مشکل نشتی آب به داخل خانه جلوگیری کنید.

رفع نم بدون خرابی

یکی از سوالاتی که ممکن است برایتان ایجاد شود، این است که آیا رفع نم بدون خرابی هم امکان پذیر است یا باید قسمت موردنظر به صورت کامل تخریب شده و سپس رفع نم انجام شود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر سریع برای رفع نم اقدام کنید، این کار بدون تخریب امکان پذیر است و می توان به راحتی با از بین بردن منشا نم زدگی، مشکل را حل کرد. اما اگر مدت زمان زیادی از این موضوع گذشته باشد و اقدامی برای آن انجام نداده باشید و قسمت موردنظر خیلی خراب شده باشد، احتمالا نیاز به تخریب وجود دارد و باید این کار را با تخریب محل موردنظر انجام دهید.

تخریب به این خاطر است که گاهی اوقات محل موردنظر به قدری رطوبت دارد که در حال ریزش است و باید خراب شده و مجددا ترمیم شود تا در آینده برایتان خطرساز نباشد.

رفع نم بدون خرابی

رفع نم حمام و توالت

حمام و توالت جاهایی در خانه هستند که مدام با نم سروکار دارند و به همین خاطر اکثر اوقات نم گرفتگی در همین قسمت های خانه به وجود می آید. در ادامه می خواهیم چند مورد از علت های نم زدگی در حمام و توالت را بگوییم و در ادامه بگوییم که چطور می توانید رفع نم این قسمت ها را انجام دهید. پس با ما همچنان همراه باشید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات رفع نم ساختمان هم ارائه میده؟

۱- نبود تهویه مناسب

تهویه مناسب یکی از مهمترین پارامترها در سرویس های بهداشتی و مخصوصا حمام است. وقتی شما به حمام می روید و دوش می گیرید، بخار آب تولید شده باید راهی برای بیرون رفتن داشته باشد تا به خوبی تخلیه شود و مشکلی برای حمام ایجاد نشود. اگر این موضوع وجود نداشته باشد و حمام شما دارای سیستم تهویه مناسب نباشد، بخار آب به سقف رفته و در آنجا رطوبت و نم ایجاد می کند و این موضوع باعث خرابی سقف حمام و دیوارها خواهد شد.

به همین خاطر توصیه می کنیم که تا حد امکان برای رفع نم حمام خودتان، یک تهویه مناسب برای این مکان در نظر بگیرید و اگر امکان قرار دادن تهویه وجود ندارد، پس از استحمام حتما تا چند ساعت درب حمام را باز بگذارید تا بخار آب تولید شده خارج شود و در حمام نم زدگی ایجاد نکند.

۲- فرسودگی لوله های قدیمی

معمولا در خانه های جدید از لوله های پلی اتیلن استفاده می شود که مشکلی ندارند و مدت ها عمر می کنند و نشتی پیدا نمی کنند. اما در خانه هایی که کمی قدیمی تر هستند، از لوله های فلزی گالوانیزه استفاده می شود که این لوله ها خیلی زود فرسوده می شوند.

استفاده از لوله فلزی در مکانی مانند حمام و دستشویی که محیطی مرطوب هستند، باعث می شود که این لوله ها خیلی سریعتر از بخش های دیگر خانه فرسوده شده و خراب شوند و در آنها نشتی ایجاد شود. در نهایت این نشتی موجود می تواند باعث نم گرفتگی سقف یا دیوار سرویس بهداشتی شود و شما را به دردسر بیندازد.

اگر خانه شما چنین حالتی دارد، بهترین راه برای رفع نم این است که با استفاده از لوله کشی روکار از لوله های جدید استفاده کنید تا خیال خودتان را برای همیشه راحت کنید.

رفع نم لوله فاضلاب

لوله فاضلاب معمولا به صورت لوله های پلاستیکی است و این لوله در خاک و دیوار دفن شده و تحت فشار قرار می گیرد. به همین خاطر احتمال ترکیدن آن پس از مدتی بسیار زیاد است و می تواند نم زدگی در دیوار یا سقف خانه شما ایجاد کند.

برای رفع نم در چنین حالتی، باید سریعا با استفاده از دستگاه های مخصوص محل نشتی را پیدا کرده و آن را ترمیم کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن جلوی این مشکل را بگیرید.

رفع نم لوله فاضلاب

رفع نم دیوار بدون تخریب

گاهی اوقات ممکن است دیوار خانه شما دارای نم گرفتگی باشد و این مشکل به خاطر وجود سوراخ و از بین رفتن بندکشی نمای دیوار ایجاد شود. در این حالت نیازی به تخریب دیوار نیست، بلکه می توان با استفاده از ملات مناسب و ترکیب آن با مواد عایق نانو، بندکشی را مجددا انجام داده و مشکل را به راحتی برطرف کرد.

البته گاهی اوقات ممکن است این موضوع به خاطر وجود لوله آب و ترکیدگی آن در دیوار باشد که در این حالت باید مشکل لوله موردنظر را برطرف کنید تا بتوانید رفع نم را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

رفع نم از سقف

در فصل های پاییز و زمستان که بارش باران و برف اتفاق می افتد، احتمال اینکه از سقف ساختمان آب به داخل نفوذ کند بسیار زیاد است. در این حالت بهترین راه حل این است که رفع نم سقف را انجام دهید.

برای این کار کافیست که سقف خانه را بررسی کنید و منشا نم زدگی را پیدا کرده و آن را برطرف کنید. معمولا این مشکل به خاطر خرابی و کهنه بودن ایزوگام ها به وجود می آید و با نوسازی ایزوگام ها می توانید این مشکل را برطرف کرده و از خرابی سقف خانه خودتان پیشگیری کنید.

رفع نم داخل کمد دیواری

گاهی اوقات ممکن است از داخل کمد دیواری خودتان بوی نم حس کنید. این موضوع هشداری است برای شما و می تواند نشان دهنده وجود نم در دیوار باشد.

اگر کمد دیواری شما در روی دیواری نصب شده است که به حمام یا دستشویی مرتبط است و از داخل این دیوار لوله آب رد شده است، ممکن است که مشکل از ترکیدگی لوله ها باشد و این موضوع باعث ایجاد بوی نم شده باشد.

همچین ممکن است که کاشی های دیوار لق شده باشند و بندکشی آنها خراب شده باشد و همین موضوع باعث نفوذ رطوبت به داخل دیوار شده باشد که در این حالت نیز می توانید به راحتی با استفاده از مواد مناسب عایق مشکل را برطرف کنید و رفع نم دیوار را انجام دهید.

رفع نم از سقف

قیمت رفع نم ساختمان

در ادامه برایتان جدول قیمت های مربوط به خدمات رفع نم ساختمان را قرار داده ایم که با مشاهده این قیمت ها می توانید هزینه خدمات موردنظر خودتان را تخمین بزنید. این قیمت ها براساس نرخ اعلامی اتحادیه تدوین شده اند و کاملا منصفانه هستند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات رفع نم ساختمان هم ارائه میده؟
عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)
قیمت از(تومان)
تشخیص علت و محل نم زدگی
100000145000
تشخیص علت و محل نم زدگی (با دستگاه)
200000275000
رفع نم ناشی از نشتی زیر کاسه توالت(دستشویی استاندارد 1*2)
14500001950000
رفع نم ناشی از نشتی ناشی از فلاش تانک
4500001000000
رفع نم ناشی از نشتی حمام(حمام استاندارد 1*2)
14500001700000
رفع نم ناشی از نشتی از لوله کشی ساختمان

رفع نم فوری هوم سرویز

رفع نم معمولا باید به صورت فوری انجام شود تا باعث ایجاد مشکلات خطرساز در خانه شما نشود. به همین خاطر هوم سرویز خدمات رفع نم منزل را توسط همیاران آموزش دیده و حرفه ای خود ارائه می دهد تا شما بتوانید به صورت فوری و در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات موردنظرتان را دریافت کنید.

برای دریافت این خدمات کافیست از طریق سایت یا اپلیکیشن هوم سرویز درخواست خودتان را ارسال کنید و سپس منتظر بمانید تا کارشناسان ما درخواست شما را بررسی کرده و با شما تماس بگیرند.

پس از هماهنگی های لازم همیاران هوم سرویز به محل شما اعزام شده و در سریعترین زمان مشکل را برطرف می کنند تا خیالتان از این بابت راحت شود.

همچنین تمامی خدمات هوم سرویز دارای گارانتی تضمین کیفیت هستند و می توانید با خیال راحت خدمات موردنظر خودتان را سفارش داده و با بهترین کیفیت آن را دریافت کنید.

برای اطلاع از قیمت سرویس رفع نم ساختمان و ثبت سفارش رایگان با هوم سرویز تماس بگیرید
۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی رفع نم ساختمان تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا