تعمیرات و خدمات فنی

رفع نم پشت بام بدون تخریب در تهران ✔️ رفع نم سرویس بهداشتی

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

خدمات نگهداری از ساختمان شامل تعمیر عیوب و رفع خرابی ها در بنا است. ترمیم آسیب های ساختمان اغلب با کنده کاری و تخریب همراه است به خصوص وقتی صحبت از نم ساختمان باشد. نم و رطوبت یک مشکل جدی است که تنها مخصوص سقف و بام خانه ها نیست. سرویس های بهداشتی، آشپزخانه ها، دیوار و سقف همیشه در معرض نم هستند. رفع نم ساختمان جهت ماندگاری و طول عمر سازه بسیار ضروری است. 

رفع نم ساختمان

در حالت عادی نباید در هیچ قسمت از بنا نم و رطوبت دیده شود. در اغلب موارد با بالا رفتن سن بنا و وجود خرابی در سیستم لوله کشی، نم و رطوبت در ساختمان دیده می شود ولی بسیاری از ساختمان های نوساز هم با این مشکل روبرو هستند. عمده ترین دلایل وجود نم در ساختمان عبارت است از:

 • ترک یا شکستگی لوله ها

لوله های فرسوده و اسیب دیده آب بیشترین سهم را در تولید نم دارند. رفع نم و رطوبت دیوار پس از تعویض لوله های آسیب دیده انجام می شود. پس از تماس با شرکت خدماتی و درخواست خدمات رفع نم فوری می توانید از خدمات رفع نم دیوار بدون تخریب استفاده کنید. در این صورت با استفاده از دستگاه های نشت یاب محل ترک لوله مشخص می شود و تکنیسین لوله کش می تواند همان قسمت را اصلاح کند. به این ترتیب با کمترین میزان خرابی مشکل نم و رطوبت به طور کامل حل می شود. در ساختمان های قدیمی عوض کردن یک لوله چاره ساز نیست و نیاز به نوسازی لوله کشی ساختمان است.

رفع نم دیوار و رطوبت سقف ساختمان

رفع نم دیوار بدون تخریب
 • نشتی لوله های فاضلاب

سرویس حمام و توالت پر از لوله های فاضلاب است. این لوله ها به مرور دچار مشکل می شوند و نم حمام و توالت را به وجود می آورند. نم سرویس های بهداشتی برای طبقات زیر مشکل ایجاد می کند و این در حالی است که شاید اصلا داخل ساختمان هیچ ردی از نم دیده نشود. لوله های فاضلاب تنها در حمام و توالت نصب نشده اند، آشپزخانه منازل هم دارای لوله های فاضلاب سینک ظرفشویی، ماشین لباسشویی و فاضلاب ماشین ظرفشویی است. برای رفع نم حمام و توالت و تعویض لوله های فاضلاب، لازم است تا لوله فاضلاب به طور کلی تعویض و یا ترمیم شود.

 • آسیب به ایزوگام پشت بام

پشت بام سطحی است که در معرض تغییرات دمایی و هوایی بیرون از ساختمان قرار دارد. لازم است تا قبل از شروع بارندگی سقف و پشت بام بررسی شود و در صورت نیاز نسبت به ترمیم آن اقدام شود. رفع نم پشت بام جهت جلوگیری از نم سقف واحد زیرین الزامی است. چنانچه از قبل پوشش پشت بام ترمیم نشود خسارات زیادی به سقف منازل و طبقات آخر آپارتمان وارد می شود. در این صورت هزینه تعمیر سقف هم به مبلغ رفع نم پشت بام افزوده می شود. علت اصلی نم پشت بام یکی از این ۳ مورد است:

۱-شیب بندی و اجرای پشت بام

با توجه به تنوع آب و هوایی در کشور از متریال متفاوتی برای ساخت پشت بام استفاده می شود. سقف بام های تهران اغلب موزائیک، سنگ فرش یا ایزوگام است. این لایه بر روی یک لایه ملات سیمان با قطر حداقل ۵ سانتیمتر کار می شود. به مرور زمان این لایه نشست می کند و درزها و شکاف هایی در بام به وجود می آید. باز بودن بندکشی موزاییک و نشست ملات سقف علت اصلی نفوذ آب باران به طبقات زیرین است. در صورت عدم ترمیم این بخش، نم و رطوبت در سقف یا حتی دیوارها دیده می شود.

۲-عایق کاری کف پشت بام

عایق کاری با قیر یا دیگر مواد روی ملات کف کار می شود. اجرای عایق کاری با در نظر گرفتن شیب بام و ضریب نفوذ انجام می شود. آسیب به لایه عایق یکی از اصلی ترین مواردی است که موجب نفوذ آب باران به داخل ساختمان می شود. جدا شدن لایه عایق کاری پشت بام راه ورود آب به سقف را باز می کند. در این صورت امکان تبله کردن، باز شدن و حتی ریزش سقف وجود دارد. قبل از اینکه مشکل جدی شود نسبت به تعویض ایزوگام، قیرگونی و یا آسفالت پشت بام اقدام کنید.

قیمت نصب ایزوگام در هوم سرویز

۳-سیستم لوله کشی فاضلاب و لوله های پشت بام

در همه پشت بام ها خروجی هایی برای آب باران و نزولات جوی نصب شده است. برای رفع نم پشت بام لازم است تا تجهیزات کولر آبی و داکت ها، هواکش های آشپزخانه و سرویس ها، لوله های چاه ساختمان و خروجی های فاضلاب بررسی شود. لوله های کار شده در پشت بام از جنس چدن یا لوله پلیکا هستند و در معرض آسیب قرار دارند. گاهی با یک چسب کاری ساده در محل اصالات لوله ها می توان جلوی نشت آب را گرفت.

رفع نم بدون خرابی

رفع نم بدون خرابی

نم ساختمان پدیده ای آزار دهنده است که هم برای ساکنین یک واحد و هم برای واحدهای هم جوار و زیرین دشواری ایجاد می کند. این روزها ساختمان های بلند مرتبه و آپارتمان های کوچک و بزرگ در سطح تهران بیشتر شده اند. دیگر خبری از منازل شخصی و خانه های مستقل نیست. به این ترتیب رسیدگی به ساختمان و نگهداری از آن هم یک وظیفه جمعی است که بر دوش ساکنین ساختمان است. برای جلوگیری از آزار و اذیت همسایه ها به محض مشاهده نم و رطوبت در ساختمان برای رفع آن با بهترین شرکت خدماتی تهران تماس بگیرید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات رفع نم ساختمان هم ارائه میده؟

رفع نم حمام و توالت

شکی نیست که سرویس ها بیشترین لوله ها و اتصالات تاسیساتی را دارا هستند. انواع لوله کشی های سنتی و زیرکار یا لوله کشی های روکار با نیوپایپ و حتی سیستم لوله کشی زیر سقفی در سرویس ها کار می شود. بنابر این دور از ذهن نیست که بیشترین لکه های نم و رطوبت در این قسمت از ساختمان وجود داشته باشد. نشتی لوله های آب و فاضلاب از سرویس ها بدترین مشکل تاسیساتی در یک ساختمان است که آسایش خانواده ها را سلب می کند. اگر نم، کپک و یا نشتی در سرویس ها مشاهده شد این موارد را بررسی کنید:

 • نبود تهویه مناسب

همیشه هم علت کپک زدن سقف و دیوارهای حمام، نشتی لوله ها نیست. در بسیاری از موارد وجود رطوبت زیاد در حمام و عدم تهویه مناسب موجب رشد کپک در درز کاشی ها و روی سرامیک ها می شود. بخارات سرویس ها روی کاشی ها سرد شده و کم کم به درون لایه ها راه پیدا می کند. نفوذ رطوبت به داخل کاشی ها موجب سست شدن کاشی ها شده و دیوار نمور می شود. برای رفع نم در این موراد کافی است تهویه مناسب نصب کنید یا پس از حمام کمی لای درب را باز بگذارید تا بخار خارج شود. دقت داشته باشید که این مشکل ناشی از نشتی لوله های آب و فاضلاب نیست.

 • فرسودگی لوله های قدیمی

لوله های گالوانیزه زمانی بهترین متریال برای سیستم لوه کشی ساختمان محسوب می شدند ولی امروزه با تولید لوله های ۵ لایه پروپیلن، عمر لوله های گالوانیزه هم به پایان رسیده است. لوله های گالوانیزه با همه خوبی هایی که دارند خیلی زود فرسوده می شوند. رسودگی لوله ها با نشتی کم شروع شده و به مرور رطوبت بیشتری ایجاد می شود. اگر سرویس های بهداشتی دچار نم ناشی از نشتی لوله ها شده چه می کنید؟ خراب کردن دیوار برای تعویض لوله ها اقدامی هزینه بر و وقت گیر است. رفع نم دیوار بدون تخریب هوم سرویز راهی ساده و بدون دردسر است که در این مورد پیشنهاد می شود. بهتر است سیستم لوله کشی قدیمی را فراموش کنید و از لوله کشی روکار استفاده کنید.

رفع نم لوله فاضلاب
 • رفع نم لوله فاضلاب

ترکیدگی لوله فاضلاب یا نشتی لوله ها یکی از اصلی ترین دلایل نم و ریزش آب از سقف سرویس های بهداشتی است. به طور متوسط لوله کشی فاضلاب ۱۰ سال عمر مفید دارد و پس از آن دچار فرسودگی و آسیب می شود. اگر سیستم لوله کشی فاضلاب قدیمی باشد برای تعویض لوله ها زمان بیشتری صرف می شود. البته در ساختمان هایی که از سیستم های سقفی برای لوله کشی فاضلاب استفاده کرده اند، امکان رفع نم بدون خرابی وجود دارد. تجهیزات جدید با تکنولوژی روز می توانند رفع نم با مواد و بدون تخریب را در سیستم لوله کشی سقفی به خوبی انجام دهند.

رفع گرفتگی لوله و چاه و فاضلاب با قیمت مناسب

 • مشکل در سیفون دستشویی

شیب بندی نامناسب لوله کشی فاضلاب و گرفتگی سیفون می تواند علت نشتی آب به طبقات زیرین باشد. در این صورت با تعویض سیستم لوله کشی سیفون می توان مشکل رابرطرف کرد. با تغییر کاربری توالت و تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی نیز به طور کلی سیفون قبلی حذف می شود. اگر عمر ساختمان بالا باشد بهتر است لوله کشی های قدیمی اصلاح شوند به این ترتیب تا سال های زیادی خیالتان از بابت نشتی و نم سرویس ها راحت می شود.

رفع نم دیوار بدون تخریب

با توسعه نانو تکنولوژی در صنعت ساختمان سازی هم تحول زیادی رخ داده است. فناوری های جدید در ساخت و ساز بنا هم ورود پیدا کرده اند و موجب سهولت ساخت و تعمیرات شده اند. رفع نم با نانو و رنگ های نانو عایق رطوبتی از پر کاربردترین استفاده های فناوری های پیشرفته در ساختمان سازی هستند.

عایق های رطوبتی نانو می توانند در زیر سطح های مولکولی نفذ کرده و با مواد دیگر ترکیب شوند. عایق رطوبتی نانو هیچ لایه ای روی سطوح ایجاد نمی کند و خود جزئی از سازه می شود. قیمت های مقرون به صرفه، ماندگاری بالا، وزن سبک، مقاومت در برابر حریق از مزایای استفاده از عایق نانو رطوبتی در رفع نم دیوار بدون تخریب است.

رنگ های نانو برای پوشش نم دیوار، عایق های رطوبتی نانو در سرویس های بهداشتی و سقف هیچگونه آسیبی به محیط زیست نمی رسانند.

ویژگی های عایق رطوبتی نانو رنگ ها

 • عدم نیاز به تخریب عایق کاری قبلی
 • غیر قابل اشتعال و غیر سمی
 • سازگار با محیط زیست
 • سهولت اجرا با غلتک، قلمو و پیستوله
 • قدرت چسبندگی بالا بر روی سطوح زیرین
 • ضد باکتری و مقاوم در برابر رطوبت
 • مقاومت در برابر ضربه
 • مقاوم در برابر مواد شوینده شیمیایی
 • مقاوم در برابر تغییرات دما
 • سرعت در اجرا

رفع نم از سقف

رفع نم از سقف

با شروع بارش های فصلی، نم سقف هم خودنمایی می کند. برای خلاصی از نم سقف باید پشت بام را بررسی کنید. علت می تواند مربوط به خرابی عایق پشت بام و یا نشتی از طریق تجهیزات روی پشت بام و سیستم لوله کشی باشد. اگر در طبقات پایین تر زندگی می کنید و یک لکه نم بزرگ در سقف دیده می شود، حتما با همسایه طبقه بالا تماس بگیرید. در بسیاری از مواقع وجود نم تنها به سقف طبقات زیرین آسیب می زند و مشکلی در واحد اصلی ایجاد نمی کند.

رفع نم داخل کمد دیواری

اگر بوی نم و رطوبت از داخل کمد دیواری به مشام می رسد یک هشدار جدی از وجود نم یا نشتی در دیوار است. در صورتی که کمد دیواری در پشت دیواری حمام یا دستشویی نصب شده است، لوله کشی آب گرم و سرد داخل دیوار کار شده است. در این صورت ترکیدگی لوله آب سرد یا گرم علت اصلی نم دیوار است. برای رفع نم کمد دیواری ابتدا منبع اصلی رطوبت را از بین ببرید. آیا کاشی های حمام دارای درزهای ریز است؟ آیا دیوار حمام کپک زده؟ آیا شب ها صدای چکه آب از داخل کمد دیواری شنیده می شود؟ این موارد نشانه های هشدار دهنده ای است که گوشزد می کند وقت تماس با شرکت خدماتی برای تعمیر لوله ها رسیده است.

 • رفع بوی نم کمد دیواری

پس از ترمیم خرابی و عایق بندی دیوار پشت کمد دیواری هنوز بوی نم زیادی در داخل کمد دیواری حس می شود. از ترفندهای خانگی برای از بین بردن این بوی آزار دهنده کمک بگیرید. همه لباس ها را از کمد بیرون آورده و با اسپری سرکه سفید را داخل کمد دیواری بپاشید. درب کمد را باز بگذارید تا پس از چند ساعت بوی رطوبت کاملا از بین برود. سپس درون یک کیسه کوچک پارچه ای مقداری جوش شیرین ریخته و کیسه را داخل کمد لباس قرار دهید. به این ترتیب بوی نامطبوع کاملا از بین می رود.

رفع نم فوری هوم سرویز

جهت تشخیص علت و محل نم زدگی با دستگاه ،ر فع نم ناشی از نشتی از لوله کشی ساختمان، رفع نم دیوار بدون تخریب، رفع نم حمام و توالت، رفع نم پشت بام در سریع ترین زمان با ما تماس بگیرید. ثبت سفارش در اپلیکیشن هوم سرویز به صورت شبانه روزی امکان پذیر است. سرعت عمل و قیمت های مقرون به صرفه از ویژگی های بارز خدمات هوم سرویز است.

قیمت رفع نم ساختمان

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)
قیمت از(تومان)
تشخیص علت و محل نم زدگی
100000145000
تشخیص علت و محل نم زدگی (با دستگاه)
200000275000
رفع نم ناشی از نشتی زیر کاسه توالت(دستشویی استاندارد 1*2)
14500001950000
رفع نم ناشی از نشتی ناشی از فلاش تانک
4500001000000
رفع نم ناشی از نشتی حمام(حمام استاندارد 1*2)
14500001700000
رفع نم ناشی از نشتی از لوله کشی ساختمان

برای اطلاع از قیمت سرویس رفع نم ساختمان و ثبت سفارش رایگان با هوم سرویز تماس بگیرید
۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی رفع نم ساختمان تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا