لوازم خانگی

درباره مزایا و معایب پکیج چه می دانید؟

پکیج یکی از وسایل گرمایشی است که در ساختمان های بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به صورت همزمان جایگزین بخاری و آبگرمکن باشد. استفاده از پکیج در ساختمان های جدید بسیار کاربرد دارد و به همین خاطر، خوب است که با مزایا و معایب پکیج آشنا شوید تا بتوانید انتخاب بهتری را براساس نیاز خودتان داشته باشید. در این مقاله می خواهیم در مورد مزایا و معایب پکیج و همچنین سرویس و تعمیر پکیج صحبت کنیم تا اطلاعات مناسبی در این زمینه به دست بیاورید.

اگر می خواهید ساختمان خودتان را تجهیز کنید و بین انتخاب پکیج و آبگرمکن مانده اید یا اگر پکیج دارید و می خواهید در مورد تعمیر پکیج و نگهداری آن اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

پکیج چیست؟

پکیج نوعی وسیله گرمایشی است که وظیفه گرم کردن آب را بر عهده دارد. از آب گرم شده توسط پکیج، هم می تواند جهت شستشو و حمام و… استفاده کرد و هم می توان با اتصال آن به شوفاژ، در جهت تامین گرمای خانه از پکیج استفاده کرد. خیلی از افراد بین انتخاب پکیج و آبگرمکن دیواری سردرگم هستند چون فکر می کنند نگهداری و تعمیر پکیج هزینه های زیادی دارد، اما می خواهیم در ادامه شما را با معایب و مزایای پکیج آشنا کنیم تا بتوانید تصمیم بهتری در این زمینه بگیرید.

مزایای پکیج
مزایای پکیج

مزایای پکیج چیست؟

از جمله مزایای پکیج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- هزینه پایین:

اگر بخواهید برای یک ساختمان سیستم موتورخانه پیاده سازی کنید، باید هزینه های بسیار زیادی را برای آن بپردازید و این موضوع می تواند هزینه ساخت و ساز ساختمان و در نتیجه هزینه نهایی را افزایش دهد؛ اما با استفاده از پکیج برای هر واحد، هم هزینه پایین تری نسبت به سیستم موتورخانه باید پرداخت شود و هم هر واحد به صورت جداگانه می تواند روی سیستم گرمایش خود کنترل داشته باشد.

2- مصرف سوخت کم:

پکیج مصرف سوخت بسیار کمی دارد و این موضوع باعث می شود که استفاده از آن بسیار به صرفه تر باشد، در صورتی که آبگرمکن دیواری و سیستم موتورخانه، مصرف سوخت بسیار بالاتری دارند و می توانند هزینه های بسیار زیادی را برای شما ایجاد کنند. همچنین پکیج نسبت به سوخت مصرفی کارآیی بسیار بالایی دارد اما سیستم موتورخانه و آبگرمکن اینطور نیستند. شما می توانید تعمیر آبگرمکن خود را به تیم حرفه ای هوم سرویز بسپارید

3- اشغال فضای کم:

استفاده از پکیج در ساختمان، فضای بسیار کمتری نسبت به وسایل گرمایشی مشابه اشغال می کند. مثلا اگر شما نخواهید از پکیج استفاده کنید، باید از آبگرمکن دیواری یا ایستاده استفاده کنید که جایی را در آشپزخانه شما اشغال خواهد کرد، همچنین در هر اتاق باید به صورت جداگانه یک بخاری قرار دهید که این موضوع هم فضای زیادی را اشغال می کند؛ اما پکیج تنها یک فضای کم را در بالکن اشغال می کند و برای گرمایش هم می توانید از رادیاتورهای تزئینی استفاده کنید تا ظاهری زیباتر و کم جاتر داشته باشند.

4- هزینه نگهداری مناسب:

خیلی از افراد فکر می کنند تعمیر پکیج هزینه های بسیار زیادی دارد؛ اما باید بدانید که مثلا اگر شما یک خانه با 3 اتاق داشته باشید و نخواهید از پکیج استفاده کنید. مجبور هستید از آبگرمکن برای داشتن آب گرم و از حداقل 2 بخاری برای تامین گرمایش استفاده کنید.

اگر بخواهید هزینه نگهداری و سرویس آبگرمکن و بخاری ها را به صورت سالانه در نظر بگیرید و دردسر جابجا کردن آنها را هم حساب کنید، متوجه می شوید که تعمیر پکیج هزینه زیادی ندارد و با یک سرویس کوچک کی توانید پکیج خودتان را همیشه سالم نگه دارید و از آن به راحتی استفاده کنید.

5- امنیت بسیار بالا:

پکیج به دلیل وجود سنسورهای امنیتی مانند سنسور دود، سنسور آب گرم و… امنیت بسیار بالایی دارد و خیلی کم دچار مشکل نشتی و… می شود. به همین خاطر امنیت بسیار بیشتری نسبت به سایر وسایل گرمایشی دارد و می تواند ایمنی موردنیاز را برایتان فراهم کند. همچنین تعمیر پکیج و عیب یابی آن به خاطر وجود این امکانات، بسیار راحت تر از سایر لوازم گرمایشی است.

6- صدای کم:

پکیج نسبت به سایر لوازم گرمایشی مانند آبگرمکن، صدای بسیار کمی دارد و در این زمینه اصلا اذیت کننده نیست. اما آبگرمکن ها وقتی می خواهند شروع به گرم کردن آب کنند، صدای بسیار زیادی تولید می کنند و این موضوع کمی آزاردهنده است. اگر صدای کم برایتان مهم است و میخواهید محیطی آرام و آرامش بخش داشته باشید، پکیج برایتان بسیار مناسب تر است.

معایب پکیج
معایب پکیج

معایب پکیج چیست؟

از جمله معایب پکیج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- عمر کمتر نسبت به سیستم موتورخانه:

سیستم موتورخانه مرکزی در ساختمان، عمر بسیار طولانی دارد و چندین سال می تواند کار کند و نیازی به تعویض نداشته باشد. اما اگر در سرویس و تعمیر پکیج به خوبی عمل نکنید، ممکن است پکیج شما با مشکلات جدی مواجه شود و نیاز به تعویض آن داشته باشید. پس خیلی مهم است که نگهداری و تعمیر پکیج را جدی بگیرید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر پکیج هم ارائه میده؟

2- کارآیی کم در محیط های با متراژ بالا:

پکیج توانایی محدودی در فعالیت خود دارد و اگر خانه هایی با متراژ بالای 300 متر باشند، استفاده از پکیج ممکن است برایشان مناسب نباشد و نتوانند گرمایش لازم را داشته باشند. به همین خاطر بهتر است در چنین فضاهایی از سیستم موتورخانه یا سیستم های گرمایشی جایگزین استفاده شود تا عملکرد بهتری را دریافت کنند.

3- نیاز به دودکش:

برای نصب پکیج، نیاز است که در ساختمان محلی برای دودکش تعبیه شود تا بتوانید پکیج را در آن مکان نصب کنید و از آن استفاده کنید. در صورتی که مکانی برای این موضوع وجود نداشته باشد، ممکن است نصب پکیج کمی سخت باشد. همچنین باید مکانی را در نظر بگیرید که برای سرویس و تعمیر پکیج هم محدودیت نداشته باشد و تعمیرکار بتواند به آنجا وارد شود.

4- نیاز به اکسیژن برای احتراق:

پکیج برای اینکه بتواند بهتر کار کند، نیاز به اکسیژن کافی برای احتراق دارد و این موضوع باعث می شود که اکثر اوقات پکیج در بالکن یا فضای باز نصب شود. به همین خاطر است که معمولا پکیج را در فضای داخل خانه قرار نمی دهند و از آن در بیرون یا فضای نزدیک به پنجره استفاده می کنند.

نکات مهم در نگهداری از پکیج
نکات مهم در نگهداری از پکیج

نکات مهم در نگهداری و تعمیر پکیج

تا به اینجا با مزایا و معایب پکیج آشنا شدید، حالا می خواهیم در ادامه شما را با نکات مهم در نگهداری و تعمیر پکیج آشنا کنیم تا با رعایت آنها، کمتر دچار مشکل شوید.

1- سرویس و تعمیر پکیج را جدی بگیرید:

هر وسیله ای برای اینکه به درستی کار کند، نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. به همین خاطر خیلی مهم است که هر 6 ماه یا 1 سال از یک شخص متخصص در تعمیر پکیج، بخواهید کار سرویس پکیج شما را انجام دهد تا مشکلی برای آن پیش نیاید. مخصوصا اگر در جایی زندگی می کنید که املاح آب زیاد است، این کار باید در فواصل نزدیک تری انجام شود تا مشکلات جدی برای پکیجتان به وجود نیاید. خیلی افراد این کار را انجام نمی دهند و همین موضوع باعث میشود که نیاز به تعمیر پکیج پیدا کنند و پکیجشان دچار مشکل شود.

2- به ارورهای پکیج توجه کنید:

پکیج معمولا صفحه نمایش کوچکی دارد که در آن ارورهایی را به شما نمایش می دهد، خیلی مهم است که شما با ارورهای پکیج خود آشنایی داشته باشید تا بتوانید مشکلات احتمالی را برطرف کنید. مثلا ممکن است پکیج شما ارور بسته بودن دودکش را بدهد و نیاز به تمیزکردن دودکش داشته باشد، اگر خودتان نتوانید این موضوع را تشخیص دهید ممکن است در کارکرد پکیج اختلال ایجاد شود. اگر خودتان با ارورها آشنایی ندارید، حتما از یک فرد متخصص در تعمیر پکیج بخواهید این موضوع را برایتان بررسی کند.

3- هواگیری پکیج را فراموش نکنید:

گاهی اوقات ممکن است به خاطر تنظیم نبودن فشار آب، پکیج نیاز به هواگیری داشته باشد و در صورت هواگیری نشدن، به درستی کار نکند. خیلی مهم است که بدانید چطور آن را هواگیری کنید تا مشکل گرم نشدن آب برطرف شود و بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. این کار بسیار راحت است و نیازی به خدمات تعمیر پکیج برای انجام آن ندارید.

4- از پکیج در فصل تابستان به خوبی نگهداری کنید:

در فصل تابستان معمولا از پکیج برای گرم کردن رادیاتورها استفاده نمی شود و فقط وظیفه گرم کردن آب موردنیاز است. به همین خاطر بهتر است در این فصل پکیج را روی حالت تابستان قرار دهید تا مصرف انرژی در آن بهینه تر شود و بتواند به خوبی وظیفه خود را انجام دهد. همچنین می توانید در این فصل از خدمات سرویس و تعمیر پکیج استفاده کنید تا خود تعمیرکار این کار را برایتان انجام دهد.

5- شیرهای ورودی و خروجی را کنترل کنید:

در فصل هایی که نیاز به استفاده از گرمایش پکیج ندارید، بهتر است شیرهای ورودی و خروجی رادیاتورها را ببندید تا پکیج انرژی خود را برای ارسال آب به این قسمت ها هدر ندهد و بتواند به بهترین شکل ممکن وظیفه تامین آب گرم را انجام دهد.

 در این مقاله در مورد مزایا و معایب پکیج صحبت کردیم و هرکدام از این موضوعات را به صورت کامل بررسی کردیم تا بتوانید تصمیم بگیرید که برای خانه شما پکیج مناسب است یا خیر. در ادامه درباره این صحبت کردیم که نکات مهم برای نگهداری پکیج چیست و چه کارهایی انجام دهید که کمتر نیاز به تعمیر پکیج داشته باشید. امیدواریم نکات گفته شده در این مقاله کمک کند که بتوانید بهتر از پکیج خودتان نگهداری کنید و کمتر نیاز به خدمات تعمیر پکیج داشته باشید.

تعمیر و سرویس پکیج
تعمیر و سرویس پکیج شما با هوم سرویز

تعمیر و سرویس پکیج شما با هوم سرویز

اگر در خانه خود پکیج دارید و باید پکیجتان را سرویس کنید، برای سرویس و تعمیر پکیج خود می توانید به تیم هوم سرویز اعتماد کنید و این کار را به متخصصان حرفه ای و باتجربه هوم سرویز بسپارید تا در سریعترین زمان ممکن و با هزینه مناسب پکیج شما سرویس شود و از هوای مطبوع و آب گرم در خانه خود لذت ببرید.

قیمت نصب پکیج
قیمت سرویس و تعمیر پکیج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا