بنایی و دکوراسیون

با این ایده ها فضای خانه خود را بزرگتر نشان دهید

ایده های عالی برای بزرگتر نشان دادن خانه را در هوم سرویز بخوانید

با بالا رفتن هزینه اجاره و خرید خانه، اکثر افراد ترجیح می دهند به جای اینکه خانه هایی بزرگتر در نقاط پایین تر شهر خریداری کنند، سراغ خرید خانه هایی کوچک تر در نقاط بالای شهر بروند تا از کیفیت زندگی بیشتری برخوردار باشند. در همینجا است که نیاز به ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه بسیار زیاد می شود و طراحی دکوراسیون داخلی خانه اهمیت زیادی پیدا می کند. در این مقاله ما می خواهیم با استفاده از تکنیک های موجود در طراحی دکوراسیون داخلی خانه به شما بگوییم که چطور فضای خانه را بزرگتر جلوه دهید و کاری کنید که چشم با خطای دید مواجه شود و نتواند فضای خانه شما را کوچک ببیند.

اگر به دنبال روش هایی هستید که فضای خانه تان را بزرگتر جلوه دهید و کاری کنید که افراد نتوانند تشخیص دهند خانه شما کوچک است، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا ترفندهای خیلی جالبی را به شما بگوییم که در این مسیر به شما کمک خواهند کرد.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی خانه در بزرگتر نشان داده شدن خانه

خیلی از افراد فکر می کنند که ترفندهای بزرگتر نشان دادن خانه، فقط مخصوص خانه هایی است که کوچک هستند. اما گاهی اوقات با طراحی دکوراسیون داخلی ضعیف، ممکن است یک خانه بزرگ هم، تنگ و کوچک به نظر برسد که این موضوع به طراحی دکوراسیون داخلی خانه بستگی دارد و با تغییر آن می توان این مشکل را حل کرد.

کارهایی مانند نحوه چیدمان وسایل، رنگ دیوارها و سقف، رنگ های وسایل خانه و… چیزهایی هستند که در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی خانه هستند و اگر به درستی انجام نشوند، می توانند برای شما خانه ای تنگ و تاریک بسازند و هرکسی به راحتی متوجه می شود که فضای خانه شما کوچک است.

اما استفاده درست از این المان ها، می تواند کمک کند که خانه شما فضایی بزرگتر داشته باشد و بتوانید به راحتی محیط داخلی خانه را دلبازتر نشان دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا ترفندهایی را از طراحی دکوراسیون داخلی خانه به شما بگوییم که کمک می کنند محیط خانه تان دلبازتر و بزرگتر به نظر برسد.

دکوراسیون داخلی
ایده های عالی برای بزرگتر نشان دادن خانه

چگونه فضای خانه را بزرگتر جلوه دهیم؟

اگر می خواهید روشهای بزرگتر نشان دادن خانه را بدانید، به این نکات توجه داشته باشید:

1- رنگ مناسب برای بزرگتر نشان دادن خانه:

رنگ یکی از المان های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی خانه است که می تواند خانه را بزرگ و دلباز یا تنگ و تاریک جلوه دهد. در طراحی دکوراسیون خانه خودتان، سعی کنید حتما از رنگ های روشن استفاده کنید، چون این رنگ ها باعث می شوند که فضای خانه دلبازتر به نظر برسد و در نتیجه کوچک بودن محیط خانه پوشیده خواهد شد.

خانه نورگیر
نورگیر بودن خانه

2- نورگیر بودن:

یکی از عوامل مهمی که در بزرگ نشان دادن محیط خانه تاثیر بسیار زیادی دارد، نورگیر بودن است. اگر خانه شما پنجره های کمی دارد، توصیه می کنیم حتما سعی کنید در بخش هایی که امکان این کار وجود دارد، پنجره های جدیدی را اضافه کنید تا نور بیشتری به خانه وارد شود. این کار کمک می کند که محیط خانه دلبازتر به نظر برسد و در نتیجه بزرگتر دیده شود.

3- مرتب بودن فضای خانه:

یکی دیگر از نکات مهم در بزرگ به نظر رسیدن محیط داخلی خانه، این است که فضای داخلی مرتب باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی خانه سعی می شود برای هرکدام از وسایل جای خاصی تعیین شود و این نوع چیدمان به بهترین شکل در نظر گرفته می شود تا خانه شلخته و شلوغ به نظر نرسد.

باید بدانید که هرچند خانه شما پر تر باشد و وسایل بیشتری در آن وجود داشته باشد، کوچک تر به نظر می رسد و هرچقدر که سبک خانه تان مینیمالیستی تر باشد و وسایل کمتری در آن قرار دهید، بزرگتر به نظر خواهد رسید. پس سعی کنید که خانه تان را طوری بچینید که وسایل کمتری در آن باشد و همیشه خانه تان را منظم نگه دارید تا از کوچک به نظر رسیدن آن جلوگیری کنید.

آینه در دکوراسیون
کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی خانه

4- استفاده از آینه:

آینه های می توانند با ایجاد بازتاب در محیط های مختلف، فضای خانه را بزرگتر نشان دهند و اگر از آنها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خودتان درست و به جا استفاده کنید، قطعا می توانند تاثیر زیادی در بزرگتر به نظر رسیدن خانه داشته باشند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات طراحی دکوراسیون داخلی هم ارائه میده؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که به فروشگاه های زنجیره ای رفته باشید و با مشاهده آینه های کار شده در یخچال فکر کنید فروشگاه بازهم ادامه دارد و بسیار بزرگتر از حالت عادی است، این استفاده درست از آینه ها در چنین مکانی است که باعث خطای دید می شود و فضا را از حالت عادی بزرگتر نشان می دهد.

دقیقا شما هم می توانید با استفاده درست و به جا از آینه ها، چنین حالتی را برای خانه خودتان ایجاد کنید و بتوانید به بهترین شکل ممکن، محیط خانه را بزرگتر نشان دهید.

5- اندازه مبلمان:

مبلمان یکی از وسایلی است که جای زیادی را در خانه اشغال می کند و توصیه می کنیم که در انتخاب آن دقت کافی داشته باشید.

اگر فضای خانه شما کوچک است و نمی خواهید کوچکتر به نظر برسد، حتما باید سعی کنید که از مبلمانی استفاده کنید که کوچکتر و جمع و جورتر باشد و فضای زیادی را در خانه اشغال نکند.

اگر از مبلمان های بزرگ و جاگیر استفاده کنید، به راحتی روی کوچکتر دیده شدن خانه شما تاثیر می گذارند و نتیجه برایتان راضی کننده نخواهد بود.

6- استفاده از پرده های بلند:

پرده های کوتاه باعث می شوند که خانه شما کوچک تر به نظر برسد و به همین خاطر بهتر است برای بزرگتر نشان دادن خانه، از پرده هایی استفاده کنید که نزدیک کف زمین باشند و بلندی آنها باعث شود خانه شما بزرگتر دیده شود.

این نکته هم یکی دیگر از ترفندهای طلایی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه است که کمک زیادی به بزرگی خانه شما خواهد کرد.

کاغذ دیواری
مدل کاغذ دیواری برای بزرگ نشان دادن خانه

مدل کاغذ دیواری برای بزرگ نشان دادن خانه

کاغذ دیواری یکی از المان هایی است که می تواند در طراحی دکوراسیون خانه نقش مهمی داشته باشد و خانه را بزرگتر و یا کوچکتر نمایش دهد. در انتخاب کاغذ دیواری باید بدانید که علاوه بر رعایت نکاتی که در بالا گفتیم، از رنگ های روشن در کاغذ دیواری استفاده کنید و همچنین سعی کنید برای دیوارهای مهم خانه خودتان، از کاغذ دیواری های طرحدار استفاده کنید. این کار باعث می شود که خانه شما عمق بیشتری پیدا کند و در نتیجه خانه دلبازتر و بزرگتر به نظر برسد.

اگر هم می خواهید از کاغذ دیواری های خطی استفاده کنید، سعی کنید خطوط کاغذ دیواری به صورت عمودی باشد، چون این موضوع باعث می شود که خانه عمق پیدا کند و بزرگتر به نظر برسد. کاغذ دیواری های سه بعدی هم می توانند تاثیر زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه و بزرگتر به نظر رسیدن خانه داشته باشند که استفاده از آنها هم توصیه می شود.

چه فرشی خانه را بزرگتر نشان می دهد؟

در انتخاب فرش برای خانه های کوچک، نکاتی است که باید آنها را در نظر بگیرید تا فرشی را انتخاب کنید که خانه شما را بزرگتر نشان می دهد و کمک می کند که فضایی دلبازتر داشته باشید.

فرش شما هرچه رنگ روشن تری داشته باشد، می تواند فضای خانه را دلبازتر نشان دهد و این موضوع کمک می کند که خانه بزرگتر به نظر برسد. همچنین نکته دیگری که در طراحی دکوراسیون داخلی خانه باید بدانید، این است که فرش های پر نقش و نگار و شلوغ خانه را کوچک نشان می دهند؛ اما فرش هایی که نقش و نگار کمی دارند و خلوت تر هستند، باعث می شود که فضای خانه بزرگتر دیده شود. در نتیجه سعی کنید برای بزرگ نشان داده خانه خودتان، از فرش های رنگ روشن و با نقش و نگار کم استفاده کنید.

دکوراسیون پذیرایی
ایده های جالب برای دکوراسیون پذیرایی

چگونه پذیرایی کوچک را بزرگ نشان دهیم؟

پذیرایی یکی از مکان هایی است که در آنجا معمولا مبلمان را قرار می دهیم و از مهمانان خودمان پذیرایی می کنیم و بزرگ نشان دادن این مکان، اهمیت بسیار زیادی دارد. توصیه می کنیم برای اینکه پذیرایی خانه خودتان را بزرگتر نشان دهید، حتما از مبلمان های کوچک تر و جمع و جورتر استفاده کنید و همچنین سعی کنید از دکوراسیونی استفاده کنید که دلباز و جذاب باشد.

استفاده از رنگ های روشن و آِینه ها هم باعث می شود که این دلباز بودن بیشتر به چشم بیاید و خانه تان عمق بیشتری پیدا کند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک
ایده های عالی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

چگونه آشپزخانه کوچک را بزرگ جلوه دهیم؟

آشپزخانه کوچک هم یکی دیگر از فضاهای موجود در خانه است که بزرگ نشان دادن آن اهمیت بسیار زیادی دارد. برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه معمولا سعی می شود نکاتی در آشپزخانه رعایت شود که این قسمت هم بزرگتر به نظر برسد.

برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه، می توانید از تکنیک هایی که قبلا گفتیم استفاده کنید. تکنیک هایی مانند استفاده از رنگ سفید در تمام بخش های آشپزخانه، استفاده از سطوح براق که باعث بازتاب نور می شوند، استفاده از کابینت های جادار و مناسب، استفاده از میز ناهارخوری تاشو که جایی را اشغال نمی کند و… نکاتی هستند که می توانید با استفاده درست و به جا از آنها، کاری کنید که آشپزخانه شما بزرگتر دیده شود و محیط دلبازتری داشته باشد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات طراحی دکوراسیون داخلی هم ارائه میده؟

چکیده مطلب

در این مقاله در مورد اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی خانه در بزرگتر نشان داده شدن خانه گفتیم و بررسی کردیم که چه ترفندها و تکنیک هایی را می توانید استفاده کنید تا خانه شما بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد.

همچنین این موارد را بررسی کردیم که چطور پذیرایی و آشپزخانه را بزرگتر نشان دهید و چه نکاتی را در آنها رعایت کنید تا دلبازتر شوند. امیدواریم این نکات به شما کمک کرده باشند که بتوانید با رعایت آنها، محیطی دلباز و بزرگ در خانه خودتان ایجاد کنید و زیبایی آن را چند برابر کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما با هوم سرویز

اگر قصد بنایی ساختمان خود را دارید یا می خواهید دکوراسیون داخلی خانه خود را تغییر دهید، این کار را به تیم هوم سرویز بسپارید تا خانه شما شیک تر و زیباتر شود و از زندگی در آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا