خانگی و ساختمانی

نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری

روش تعمیر آبگرمکن دیواری

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است در استفاده از آبگرمکن دیواری با آن مواجه شوید، نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری است. این مشکل به این صورت است که آب مدام سرد و گرم می شود و روی درجه ای که تنظیم کرده اید نمی ماند و در این حالت باید مدام آب را تنظیم مجدد کنید که واقعا خسته کننده است. این مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد، از خراب بودن سنسور تشخیص حرارت آبگرمکن دیواری گرفته تا کم و زیاد شدن فشار آب خانه؛ اما این مشکلات را می توانید خیلی سریع حل کنید تا مشکل نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری حل شود.

در این مقاله می خواهیم در مورد نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری صحبت کنیم و بگوییم که مهمترین دلایل این مشکل چه چیزهایی هستند و چطور می توانید هرکدام از دلایل این مشکل را حل کنید تا دیگر درگیر نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری نباشید.

اگر از آبگرمکن استفاده می کنید و درجه حرارت آب مدام کم و زیاد می شود و نمی دانید که مشکل دقیقا از کجاست، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و موارد گفته شده را در آبگرمکن دیواری خودتان بررسی کنید.

فهرست مطالب

برای اطلاع از روش رفع مشکلات آبگرمکن با ما همراه باشید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چرا نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری را باید سریعا برطرف کنید؟

مشکل نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری به این صورت است که آب در یک درجه خاص باقی نمی ماند و مدام گرم و سرد می شود که این موضوع واقعا اذیت کننده است. مثلا فرض کنید می خواهید به حمام بروید و مجبور هستید که هر چند لحظه یک بار آب را مجددا تنظیم کنید و این موضوع می تواند حسابی اذیت کننده و حوصله سر بر باشد.

در کنار این موضوع، مشکل نوسان درجه حرارت آبگرمکن می تواند باعث اختلال در کارکرد آبگرمکن نیز شود و به قطعات حساس آبگرمکن آسیب وارد کند، به همین خاطر نیاز است که سریعا در جهت رفع این مشکل اقدام کنید و آن را حل کنید.

نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری
نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری

علت نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری چیست؟

در ادامه می خواهیم با هم دلایل نوسان درجه حرارت آبگرمکن را بررسی کنیم و ببینیم که چه عواملی می توانند باعث ایجاد این مشکل شوند و چطور می توانید هر کدام از آنها را رفع کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 1- فشار آب ورودی:

اولین عاملی که می تواند باعث ایجاد نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری شود، فشار آب ورودی به داخل ساختمان است. اگر در طبقات بالای ساختمان زندگی می کنید و فشار آب مدام بالا و پایین می شود، این موضوع می تواند در کارکرد آبگرمکن نیز تاثیرگذار باشد و باعث نوسان درجه حرارت آب شود.

برای حل این مشکل باید فکری برای فشار آب کنید و سعی کنید آن را افزایش دهید و به صورتی ثابت نگه دارید. مثلا اگر از پمپ استفاده می کنید و پمپ به صورت نرمال کار نمی کند، بهتر است که مشکل آن را برطرف کنید تا مشکل آبگرمکن نیز برطرف شود. اگر فشار آب پایین است و از پمپ استفاده نمی کنید، خیلی بهتر است که کار نصب پمپ آب خانگی را انجام دهید تا بتوانید فشار آب خانه خودتان را افزایش دهید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن هم ارائه میده؟

همچنین اگر در حال حاضر پمپ دارید اما مشکل فشار آب دارید، ممکن است که پمپ شما با میزان مصرف یا طبقه ساختمان همخوانی نداشته باشد و بهتر است آن را عوض کنید و یک پمپ قوی تر خریداری کنید تا بتوانید این مشکل را سریعا حل کنید.

2- رسوب زدگی مبدل آبگرمکن:

گاهی اوقات ممکن است که مشکل نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری به خاطر رسوب زدگی مبدل باشد. اگر آب محل زندگی شما املاح زیادی دارد و احتمال رسوب زدگی مبدل آبگرمکن بالا است، بهتر است که هرچند وقت یک بار، کار رسوب گیری آبگرمکن دیواری خودتان را انجام دهید.

رسوب داشتن آبگرمکن می تواند باعث ایجاد نوسان در آب شود و حتی خیلی اوقات باعث کاهش فشار آب گرم می شود که این موضوع خود بسیار اذیت کننده است و باعث می شود که آب گرم کافی دریافت نکنید.

شما می توانید با استفاده از اسید و مواد موردنیاز این کار، کار رسوب گیری را انجام دهید؛ اما اگر خودتان با این کار آشنایی ندارید، حتما از یک فرد متخصص درخواست کنید که این کار را برایتان انجام دهد و مشکل آبگرمکن شما را حل کند. شما می توانید سرویس و راه اندازی آبگرمکن خود را به متخصصان حرفه ای هوم سرویز بسپارید تا خیلی سریع و با هزینه مناسب مشکلات آبگرمکن شما را حل کنند.

همچنین می توانید برای آبگرمکن خودتان از رسوب گیر استفاده کنید تا رسوب آب ورودی به آبگرمکن را جذب کند و از شر رسوب زدگی آبگرمکن خودتان خلاص شوید.

فاصله آبگرمکن تا حمام
استاندارد فاصله آبگرمکن تا حمام

3- فاصله زیاد آبگرمکن تا حمام:

گاهی اوقات ممکن است که نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری به خاطر فاصله زیاد آبگرمکن تا حمام باشد و این مشکل باعث می شود که درجه حرارت آب تا رسیدن به شما تغییر کند. اگر لوله کشی ساختمان و نصب آبگرمکن به صورت اصولی و توسط افراد حرفه ای انجام نشده باشد، ممکن است با این مشکل مواجه شوید. بهترین راه برای حل این مشکل این است که مکان آبگرمکن را تغییر دهید و در جای دیگری آن را نصب کنید تا بتوانید آب گرم را از فاصله کمتری دریافت کنید.

همچنین وجود انشعابات زیاد در طی مسیر لوله کشی هم می تواند باعث این مشکل شود. به همین دلیل نیاز است از یک لوله کش ماهر بخواهید تا این موضوع را برایتان بررسی کند و در صورت نیاز مکان آبگرمکن را تغییر دهد و با لوله کشی اصولی آب، مشکل آبگرمکن را نیز حل کند.

4- خراب بودن سنسور تشخیص دمای آبگرمکن:

آبگرمکن دیواری دارای یک سنسور برای تشخیص دما است و این سنسور وظیفه دارد که دمای آب را اندازه گیری کرده و آن را در دمایی که انتخاب می کنید به صورت ثابت نگه دارد.

حالا اگر این سنسور خراب شده باشد، نمی تواند به خوبی دمای آب را تشخیص دهد و این مشکل باعث می شود که آب مدام سرد و گرم شود و حسابی کلافه شوید. در این حالت نیاز است که سنسور تشخیص دمای آبگرمکن را بررسی کنید و اگر نیاز به تعویض دارد، آن را تعویض کنید تا مشکل حل شود.

برای این کار توصیه می کنیم که حتما از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا بتواند به بهترین شکل این کار را برایتان انجام دهد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن هم ارائه میده؟
نوسان درجه حرارت آبگرمکن
نوسان درجه حرارت آبگرمکن

5- نوسان فشار گاز ورودی:

گاهی اوقات ممکن است که نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری به خاطر نوسان فشار گاز ورودی باشد و این نوسان باعث می شود که قدرت مشعل آبگرمکن کم و زیاد شده و درجه حرارت آب نیز نوسان داشته باشد. توصیه می کنیم که در هنگام این مشکل حتما گاز ورودی را بررسی کنید تا خیالتان راحت شود که مشکلی در فشار گاز ورودی وجود ندارد.

همچنین ممکن است که شیلنگ گاز دچار نشتی شده باشد و این نشتی باعث شود که فشار گاز نوسان داشته باشد که در این حالت بهتر است سریعا این مشکل را رفع کنید تا بتوانید مشکل آبگرمکن خودتان را حل کنید.

6- مشکل در لوله کشی:

گاهی اوقات ممکن است که نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری به خاطر مشکلات در لوله کشی ساختمان باشد و این مشکلات باعث ایجاد ایراد در کارکرد آبگرمکن شود. باید بدانید که تمامی اتصالات و لوله کشی های ساختمان باید در چارچوب استانداردهای ساختمان سازی انجام شود و همچنین نصب آبگرمکن و لوله کشی آن باید توسط افراد ماهر انجام شود تا مشکلی در کارکرد آن وجود نداشته باشد و بتوانید به خوبی از آبگرمکن خودتان استفاده کنید.

اگر در هر کدام از این مراحل مشکلی وجود داشته باشد و لوله کشی اتصالات و انشعابات به درستی انجام نشده باشد، می تواند در کارکرد آبگرمکن اختلال ایجاد کند و در نهایت منجر به این شود که نتوانید به خوبی از آب گرم استفاده کنید.

برای اینکه این موضوع را بررسی کنید توصیه ما این است که به یک شخص متخصص مراجعه کنید و بخواهید که لوله کشی و نحوه نصب آبگرمکن شما را بررسی کند و مطمئن شوید که مشکلی در این زمینه وجود ندارد و تمامی کارها، با دقت و با توجه به استانداردهای مناسب انجام شده است.

تعمیر آبگرمکن دیواری
تعمیر آبگرمکن دیواری با هوم سرویز

جمع بندی

در این مقاله در مورد نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری صحبت کردیم و گفتیم که چرا باید سریعا به این مشکل رسیدگی کنید و اگر این مشکل را حل نکنید، چه مشکلاتی برایتان ایجاد خواهد شد.

همچنین در ادامه با هم بررسی کردیم که چه عواملی می توانند در ایجاد نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری موثر باشند و گفتیم که هر کدام از موارد گفته شده به چه دلیلی اتفاق می افتند و چگونه می توانید آنها را برطرف کنید تا مشکل آبگرمکن نیز برطرف شود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که در مورد نوسان درجه حرارت آبگرمکن دیواری اطلاعات بیشتری کسب کنید و بتوانید در زمان مواجه شدن با این مشکل، آن را عیب یابی کرده و تعمیر کنید.

توصیه می کنیم که برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، حتما کار نصب و لوله کشی آبگرمکن خودتان را به یک شخص متخصص بسپارید؛ شخصی که با استانداردها و اصول این کار آشنا باشد و بتواند به خوبی آن را برایتان انجام دهد. شما می توانید نصب و لوله کشی آبگرمکن را به تیم باتجربه هوم سرویز بسپارید؛ به یاد داشته باشید که سرویس مرتب آبگرمکن می تواند از ایجاد چنین مشکلات و ایراداتی در آبگرمکن جلوگیری کند و کمک می کند که هر مشکلی را سریعا برطرف کنید.

قیمت سرویس و تعمیر آبگرمکن

‫2 دیدگاه ها

 1. سپاس فراوان از بابت تهیه این مطالب آموزشی 💚💚💚💙💙 , از بین تمام موارد نامبرده شده تنها رسوب زدایی و سرویس خود آبگرمکن رو میشه انجام داد ,
  , قریب به یقین , نود درصد مردم در آپارتمان و مجتمع ساختمانی چند طبقه زندگی میکنند و به هیچ عنوان امکان تغییر لوله کشی آب و نیز امکاناتی در جهت حفظ ثبات فشار ,, آب و گاز ورودی منطقه ,, به مجتمع رو ندارند ,,
  فاصله طولانی حمام تا آبگرمکن رو ابدا نمیشه تغییر داد ,, آبگرمکن اضافه هم هرگز اجازه نصب نداری که بخوای نزدیکتر کنی .
  یگانه راه حل اساسی اینه که آبگرمکن مخزن دار بزرگ باشه , که آب داغ رو ذخیره کنه ,, که به لحاظ ابعاد و بزرگی , امکان تعویض وجود نداره ,,
  پس مشکل نوسان دمای آب حل نشدنیه و بخش بزرگی از آب شرب منطقه,, در این شرایط سخت کم آبی براحتی و بدون کمترین استفاده ,, یک راست وارد مجرای فاضلاب حمام و اینا شده و هدر میره

  با سپاس 💙💙💙💙💚💚💚💚💚

 2. تا به حال از روشن نشدن و شعله کم آبگرمکن رنج می‌بردیم ولی الان چند روزی است که شعله گازش خیلی زیاد شده تا جاییکه خودم شعله رو کم کردم کا خدایی نکرده آتش سوزی نشه، مشکل کجاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا