نظافت و پذیرایی

روش از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن ✔️ رفع بوی بد لباس نوزاد

شستشوی لباس ها یکی از خسته کننده ترین کارها در نظافت منزل است. خیلی زود انبوهی از لباس های چرک جمع می شوند که آماده شستن هستند. البته ماشین لباسشویی کارها را ساده کرده است. از طرفی سرویس های خشکشویی و اتوی لباس هم در اغلب مناطق وجود دارد که کلی کار راه انداز هستند. اگر وقت شستشوی لباس ها را ندارید از خدمات نظافتی و سرویس های خشکشویی کمک بگیرید. ماندن لباس های چرک و کثیف به مدت زیاد، تولید بوی ناخوشایندی می کند که به راحتی نمی توانید از شرش راحت شوید. گاهی حتی بعد از شستن لباس در ماشین لباسشویی نیز این بوی بد از بین نمی رود. برای رفع بوی بد لباس ترفندهای ساده ای وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

دلایل ایجاد بوی بد لباس چیست؟

عمده ترین دلیل بوی ناخوشایند لباس وجود رطوبت در الیاف پارچه است. در واقع هنگامی که رطوبت اضافی در الیاف نتواند تبخیر شود، لباس بوی ناخوشایند کهنگی و رطوبت به خود می گیرد. شاید تصور کنید که این موردی طبیعی است و بوی بد لباس خود به خود از بین خواهد رفت. چنین تصوری هرگز صحیح نیست نه تنها بوی ناخوشایند ماندگی و رطوبت لباس خود به خود از بین نمی رود بلکه در ترکیب با سایر بوهای محیط، آزار دهنده تر هم خواهد شد.

 لباس هایی که در زیر باران خیس شده باشند و یا لباس های ورزشی که عرق و رطوبت در بافت لباس وجود دارد، بیشترین بوی ناخوشایندی تولید می کنند. حال اگر این لباس ها را بلافاصله شسته نشوند و به همان حالت خیس در ماشین لباسشویی رها شوند، رطوبت باقی مانده در لباس نمی تواند تبخیر شود و حتی بعد از شستشو نیز بوی نامطبوعی دارند.

بوی بد لباس اصلا خوشایند نیست. گاهی شستشوی غیر اصولی و یا خشک نشدن کامل لباس می تواند موجب بوی نامطبوع در الیاف پارچه شود. این روزها روند سرد شدن تدریجی هوا در بسیاری از مناطق دیده شده است. بیرون آوردن لباس های زمستانی از چمدان ها امری طبیعی است .گاهی لباس های زمستانی که مدت ها استفاده نشده اند بوی نامطبوع و رطوبت را به خود می گیرند که اصلا خوشایند نیست. 

کارگر نظافت منزل پاره وقت در تهران

از بین بردن بوی بد لباس

برای رفع بوی بد لباس چکار کنیم؟

با رسیدگی به موقع به لباس ها می توان مشکل بوی بد لباس را حل کرد. لباس ها نباید به مدت طولانی مرطوب و خیس باقی بمانند. لباس های ورزشی بلافاصله شسته شوند تا بوی عرق و نم در لباس نفوذ نکند. خشک کردن لباس ها هم موضوع مهمی است که باید در نظر گرفته شود. چنانچه لباس های شسته شده را بلافاصله از ماشین لباسشویی خارج کرده و در هوای آزاد و آفتاب خشک کنید هرگز بوی ناخوشایند نمی گیرند. رها کردن لباس های خیس و شسته شده در محفظه لباسشویی موجب ایجاد بوی نم و رطوبت در لباس می شود که بسیار آزار دهنده است. برای شستشوی لباس ها و جلوگیری از ایجاد بوی بد این راه ها را امتحان کنید:

سرکه سفید برای رفع بوی بد لباس

لباس ها را با آب ولرم و پودر لباسشویی مناسب با قدرت پاک کنندگی کافی در ماشین لباسشویی شستشو دهید. افزودن یک پیمانه سرکه سفید در حین شستشو به از بین بردن بوی بد لباس و ماشین لباسشویی کمک می کند. سرکه سفید یک ضد عفونی کننده طبیعی است که آسیبی به الیاف پارچه و لباس نمی رساند و خطری برای کودکان و بزرگسالان ندارد. اضافه کردن محلول های نرم کننده بازاری نیز می تواند در برطرف کردن بوی بد لباس موثر باشد و اتوکشی را نیز آسان تر کند.

شماره تلفن شرکت خدماتی نظافتی خوب چند است؟

قارچ و کپک

لباس ها را قبل از شستشو به خوبی بررسی کنید. چنانچه قارچ و یا کپک زدگی بر روی لباس قابل مشاهده بود هر چه سری تر اقدام به از بین بردن کپک زدگی نمایید. این لباس ها را هرگز با بقیه لباس ها در ماشین لباسشویی شستشو ندهید. برای از بین بردن کپک زدگی و قارچ روی لباس، درجه آب شستشوی لباسشویی را داغ تر از حد معمول تنظیم کنید. البته دمای زیاد آب به مرور به الیاف پارچه لباس آسیب می رساند ولی در صورت وجود قارچ و کپک چاره دیگری ندارید. توصیه می شود لباس ها را در فواصل مشخص شستشو دهید رطوبت عامل اصلی کپک و قارچ لباس است. حداقل هفته ای یکبار لیاس های چرک را در لباسشویی قرار داده و بشویید این کار چندان زمانی نمی گیرد ولی حداقل از بوی بد لباس جلوگیری می شود.

نور خورشید از بین برنده بوی بد لباس

در صورتی که می توانید لباس ها را در معرض هوای آزاد خشک کنید. نور خورشید یک ضد عفونی کننده قوی است و علاوه بر از بین بردن رطوبت لباس، قارچ و کپک لباس را نیز به طور کامل از بین می برد. در فصول سرد و روزهای غیر آفتابی امکان استفاده از نور خورشید نیست البته بسیاری از خانواده های آپارتمان نشین نیز امکان خشک کردن لباس در فضای باز را ندارند چاره چیست؟

رفع بوی بد لباس با تهویه مناسب

هنگامی که امکان استفاده از فضای باز و نور خورشید را برای خشک کردن لباس ندارید بهترین راه این است که لباس های شسته شده را در مکانی که امکان گردش هوا و تهویه وجود داشته باشد خشک کنید. دقت کنید که تا خشک شدن کامل لباس ها از جمع آوری و قراردادن در فضای بسته و کمد خودداری کنید. حتی کوچکترین رطوبت باقی مانده در الیاف پارچه منجر به ایجاد بوی بد لباس خواهد شد. در مناطق مرطوب می توانید بین لباس های تا شده در کمد، حوله کاغذی! قرار دهید تا بو و رطوبت را به خود جذب کند و لباس تا هنگام مصرف خشک باقی بماند. 

قرار دادن لباس های نم دار یا نیمه مرطوب در داحل کمد لباس، ایده خوبی نیست. لباس های نم دار در هوای بسته کمد دیواری بوی زننده ای ایجاد می کنند. لباس های کامل خشک شده را در کمد قرار دهید و برای جلوگیری از بوی ناخوشایند لا به لای لباس ها، چند دانه قهوه بگذارید. دانه های قهوه بوی خوبی به لباس ها می دهند و از ایجاد بوی بد پیشگیری می کنند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نظافت داخل منزل یا محل کار هم ارائه میده؟
علت بوی بد لباس چیست؟

چگونه بوی بد ماشین لباسشویی را رفع کنیم؟

ماشین لباسشویی عامل ایجاد بوی بد لباس

گاهی بوی بد لباس های شسته شده به علت کثیفی خود ماشین لباسشویی است و یا اشکال در سیستم دفع آب خروجی است. در مواجه با چنین مشکلی می توانید یک بار لباسشویی را بدون لباس، روی درجه داغ تنظیم کرده و دستگاه را روشن کنید تا جرم و کثیفی ماشین لباسشویی برطرف شود. در صورتی که مشکل هم چنان باقی مانده باشد می توانید از سرویسکاران با تجربه هوم سرویز برای حل این مشکل کمک بگیرید. مشکل در سیستم لوله کشی فاضلاب نیز توسط تیم متخصص همیاران هوم سرویز به سادگی برطرف می شود.

تعرفه خدمات نظافت هوم سرویز

قیمت سرویس نظافت منزل
قیمت نظافت شرکت و محل کار

خدمات نظافت منزل در تهران

مشغله زیاد مجالی برای تمیز کاری منزل و شستشوی لباس ها و گردگیری و … نمی دهد. از طرفی به خصوص در این روزها اهمیت نظافت و شستشو بیشتر هم شده است. با وجود اپیدمی شدن کرونا بسیاری لزوم کارهای نظافتی داخل منزل را نمی توان نادیده گرفت. اگر از کارهای بشو رو بساب خسته شده اید با ما تماس بگیرید. ما بهترین کارگر نظافتچی محل را درب منزل اعزام می کنیم. صفر تا صد کارهای نظافت داخل منزل توسط خدمتکار خانم انجام می شود. حیطه کاری کارگر نظافتچی شامل شستن لباس ها و پرده ها، گردگیری و جارو کردن، شستشوی سرویس بهداشتی و حمام، نظافت آشپزخانه، جمع و جور کردن وسایل و …. می باشد. کارهای نظافتی را به هوم سرویز بسپارید و از زندگی لذت ببرید. 

برای ثبت سفارش سرویس نظافت داخل منزل یا محل کار از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

90002021

‫3 دیدگاه ها

  1. ترکیب سرکه سفید و آب به نسبت یک به چهار معجره میکنه. من قبلا از تمام انواع شوینده ها استفاده کردم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم ولی سرکه عالی بود. ممنون از راهنمایی تون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا