کاربردی

چرا ماشین لباسشویی روشن می شود ولی کار نمی کند؟

لباس های چرک را درون ماشین لباسشویی گذاشته و دکمه روشن را می زنید به همین سادگی کلی رخت و لباس کثیف، شسته می شود. اما گاهی با زدن دکمه استارت، هیچ اتفاقی نمی افتد. در واقع ماشین لباسشویی روشن می شود ولی کار نمی کند! کار نکردن ماشین لباسشویی نشان دهنده یک مشکل جدی است که باید توسط تعمیرکار بررسی شود. شرکت های ارائه کننده خدمات نصب و تعمیر ماشین لباسشویی به طور تخصصی تعمیرات دستگاه لباسشویی را انجام می دهند. هر گاه با کارکرد دستگاه دچار مشکل شدید حتما با یک متخصص تماس بگیرید. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چرا ماشین لباسشویی روشن نمی شود؟

قطعی برق دستگاه، مهم ترین علت روشن نشدن لباسشویی است. ابتدا برق ساختمان را بررسی کنید. اگر برق شهری قطع نشده، احتمالا برق دستگاه قطع شده است. اشکالات کلید و پریز یا دو شاخه خود ماشین لباسشویی می تواند این مشکل را ایجاد کند. دوشاخه لباسشویی را به پریز دیگری وصل کنید و یکبار دیگر دکمه استارت را بزنید. البته گاهی دستگاه روشن می شود ولی چرخش ندارد و قادر به انجام برنامه شستشو نیست که در این صورت قضیه کلا فرق می کند.

نکات نگهداری از ماشین لباسشویی در منزل

کار نکردن ماشین لباسشویی

علت کار نکردن ماشین لباسشویی

اگر مشکل در برق رسانی وجود نداشت به دنبال ایرادات احتمالی باشید. بدترین اتفاق این است که موتور ماشین لباسشویی سوخته باشد. در این صورت حتی با وجود اتصال برق و زدن دکمه استارت، ماشین لباسشویی کار نمی کند. در این مورد تنها کاری که می توانید انجام دهید تماس با یک شرکت فنی-خدماتی است. قبل از تماس اتصالات برق رسانی را چک کنید. البته وقتی یکی از سیستم های لباسشویی دچار مشکل بشود نیز به طور کلی دستگاه قادر به چرخش نیست. در ادامه برخی از شایع ترین دلایلی که موجب کار نکردن دستگاه لباسشویی می شود را بررسی می کنیم:

خرابی تایمر ماشین لباسشویی

خراب شدن تایمر موجب از کار افتادن کامل دستگاه نمی شود. در این مورد ماشین لباسشویی روشن می شود ولی کار نمی کند. در واقع لباسشویی قادر به حرکت طبق تنظیمات انجام شده، نیست. تایمر یک قطعه پلاستیکی است که به یک شفت اتصال دارد و فرمان حرکت و ارتباط مستقیم بین شفت و موتور را صادر می کند. وقتی این قطعه حساس از کار بیفتد، موتور لباسشویی قادر به حرکت نیست. تکنیسین لباسشویی پس از بررسی تایمر و اطمینان از خراب بودن آن می تواند این قطعه را تعویض کند.

خرابی پنل دیسپلی و دکمه ها

کار نکردن ماشین لباسشویی به دلیل خراب شدن دکمه های پنل، اتفاقی است که زیاد دیده می شود. حتی گاهی با وجود روشن بود نمایشگر ( صفحه دیسپلی) دکمه های پنل کار نمی کنند. علت قفل کردن دکمه ها معمولا فشردن بیش از یک دکمه است. برد دیسپلی لباسشویی تنها فرامین صادر شده از یک دکمه را قبول می کند. در صورت فشردن چندین دکمه با هم، احتمال گیر کردن دکمه های پنل وجود دارد. در اغلب موارد از دستگاه یک پیغام خطا دریافت می کنید که روی نمایشگر دیده می شود. برای برطرف شدن مشکل و شروع به کار دستگاه لازم است تا یک به یک همه دکمه ها را بررسی کنید( یکبار فشار دهید) تا دکمه درگیر آزاد شود.

چگونه بوی بد ماشین لباسشویی را رفع کنیم؟

خرابی ماشین لباسشویی

خرابی برد الکترونیکی اصلی ترین علت کار نکردن ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی مغز متفکر ماشین لباسشویی است.  اگر ماژول مرتبط با تنظیمات و حرکت دستگاه از کار بیفتد، با زدن دکمه استارت لباسشویی هیچ حرکتی نمی کند. در مواجه با چنین مشکلی با ما تماس بگیرید. همیاران هوم سرویز در سریع ترین زمان به محل اعزام شده و مشکل را بررسی می کنند. لازم است تا برد الکترونیکی از بدنه دستگاه جدا شود تا تکنیسین بتواند بررسی های بیشتر را انجام دهد. امکان تعمیر برد الکترونیکی تا حد زیادی وجود دارد ولی در صورت خراب شدن کامل برد، قطعه قابل تعمیر نیست و تعمیرکار برد را با یک قطعه سالم، جایگزین می کند.

عیب یابی و ​تعمیر ماشین لباسشویی

کار نکردن ماشین لباسشویی به دلیل ایراد در فیوز حرارتی

فیوز حرارتی قطعه ای است که وظیفه تنظیم حرارت دمای آب را بر عهده دارد. هر گونه ایراد در این قطعه منجر به به عدم کارایی مناسب دستگاه می شود. برای بررسی سالم بودن فیوز حرارتی از وسیله ای به نام مولتی متر استفاده می شود. این قطعه قابل تعمیر نیست و در صورت معیوب بودن، حتما فیوز تعویض می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر ماشین لباسشویی هم ارائه میده؟

خرابی سوئیچ درب از علل کار نکردن ماشین لباسشویی

گاهی به دلیل عجله، لباس ها را داخل لباسشویی قرار داده و درب را می بندید. غافل از اینکه درب کامل بسته نشده است. در چنین مواردی با زدن دکمه استارت، لباسشویی شروع به کار نمی کند و آلارم دستگاه نیز روشن می شود. اگر درب را به خوبی بسته اید ولی باز هم دستگاه شروع به چرخش نکرد، احتمال خرابی سوئیچ درب ماشین لباسشویی وجود دارد. این سوئیچ کنترل بسته بودن درب را بر عهده دارد. فرمان بسته بودن درب توسط این قطعه به برد اصلی صادر می شود.

روش راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی فوری

تعرفه تعمیرات ماشین لباسشویی در هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
نصب کامل ماشین لباسشویی100000
150000
نصب شیر ماشین لباسشویی4000060000
تعویض فیلتربه همراه جرمگیری و شستشو
85000115000
تعمیر تایمر مکانیکی300000800000
تعمیر تایمر الکترونیکی3500001500000
تعویض لاستیک درب ماشین95000250000
تعویض کمک فنر135000250000
تعمیر یا تعویض هیدرو استارت
125000300000
تعویض شیر برقی115000150000
تعویض میکرو سوییچ150000400000
تعویض کاسه نمد، بلبرینگ350000650000
تعویض موتور130000220000
تعویض دیگ ماشین400000650000
تعویض خرطومی90000170000
تعویض پمپ تخلیه150000250000
تعمیر صفحه دیجیتالی100000140000
تعویض المنت90000170000
تعویض سنسور80000130000

خدمات نصب و تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

با ماشین لباسشویی به مشکل برخوردید؟ دستگاه به درستی کار نمی کند؟ هرگونه ایراد و اشکال ماشین لباسشویی حتما دلیل دارد. هوم سرویز بهترین تعمیرکاران با تجربه ماشین لباسشویی را درب منزل اعزام می کند. تعمیرات لباسشویی در منزل و در کوتاه ترین زمان انجام می شود. نگران هزینه های سرسام آور تعمیرات نباشید. همیاران هوم سرویز تابع قیمت گذاری اتحادیه هستند و خدمات با کیفیت و ارزان قیمت را ارائه می دهند. در همه سفارش ها ابتدا تکنیسین اعزامی، دستگاه را با دقت بررسی می کند. پس از پیدا کردن اشکال و ایراد، هزینه های تعمیرات را به مشتری اطلاع می دهد. تنها در صورت توافق با مشتری، تعمیرات در محل انجام می شود. ثبت درخواست از طریق اپ هوم سرویز کاملا رایگان است.

هزینه خرید قطعات تعویضی بر عهده مشتری است. در صورت تهیه این اقلام توسط همیار، هزینه خرید طبق فاکتور به دستمزد افزوده خواهد شد.

جهت ثبت سفارش رایگان  سرویس نصب و تعمیر ماشین لباسشویی از اپ هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر ماشین لباسشویی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا