خانگی و ساختمانی

با این ترفندها گل های مصنوعی را تمیز و براق کنید

نگهداری از گل و گیاه در برخی مواقع کار دشواری است. گیاه زنده نیاز به مراقبت دارد ولی می توانید با نگهداری از گل مصنوعی تا حد زیادی خانه را با صفاتر کنید. گیاهان مصنوعی نیاز به آبیاری و کود و هرس و سمپاشی ندارند و در هر مکانی  هم، قابل نگهداری هستند. مشکل اینجاست که بعد از مدتی گرد و خاک، روی برگ ها می نشیند و دیگر گلدان های زیبا و خوش رنگ و لعاب، جذابیت قبل را ندارند. تمیز کردن گل مصنوعی از کارهای به ظاهر ساده است ولی در عمل مدت زیادی از وقت تان را می گیرد. گاهی هم ناخواسته موقع شستشو و نظافت، به گلها آسیب وارد می شوند. البته اگر فوت و فن کار را بلد باشید خیلی ساده و سریع می توانید گرد و خاک برگ های گیاه مصنوعی را بگیرید. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

گل های مصنوعی به جای گیاهان طبیعی

نمی توان از طراوت و تازگی گیاهان طبیعی گذشت. بدون تردید هیچ چیز جای گیاه زنده و جاندار را نمی گیرد. رسیدگی و نگهداری از گل ها و گیاهان آپارتمانی، روح و روان را جلا می دهد. با همه اینها نگهداری از گیاهان طبیعی برای همه افراد، امکان پذیر نیست. برای مثال افرادی که زیاد سفر می کنند نمی توانند یک گیاه زنده را در خانه نگهدارند. گاهی هم که مشغله کاری، مجال رسیدگی به گیاه و تعویض گلدان و … را نمی دهد. البته از همه مهم تر وقتی است که یکی از افراد خانواده دچار آلرژی تنفسی باشد. اغلب گل ها و گیاهان آپارتمانی می توانند در افراد مستعد، آلرژی و حساسیت شدید ایجاد کنند.

در این موارد می توان گیاه مصنوعی را جایگزین گلدان های طبیعی کرد. گل های مصنوعی از جنس پلی استر، پارچه ای، پلاستیک و …. هستند. نکته مهم اینجاست که حتی گیاه مصنوعی هم می تواند موجب آلرژی شود به خصوص وقتی روی گیاه پر از گرد و خاک باشد. کثیفی و آلودگی های روی برگ ها و گلدان ها یکی از مهم ترین موارد تشدید کننده آلرژی است. با تمیز نگهداشتن گل مصنوعی می توانید این مشکل را برای همیشه حل کنید.

نگهداری از گیاهان آپارتمانی

آموزش برق انداختن گلهای پلاستیکی

5 روش آسان برای تمیز کردن گل مصنوعی

گل آرایی بخش مهمی از دکوراسیون مجالس و مراسم رسمی و خانوادگی است. برای گل آرایی از گیاهان شاخه بریده و یا شاخه گل های مصنوعی استفاده می شود. گیاهان طبیعی عمر کوتاه تری دارند و باید تازه به تازه استفاده شوند قیمت گل آرایی با گل و گیاه طبیعی اندکی بیشتر است روی همین اصل در برخی موارد از گل مصنوعی استفاده می شود. به خصوص در سالن های چند منظوره استفاده از گیاه مصنوعی، ساده تر و کم هزینه تر است.

در بسیاری از منازل مسکونی هم، شرایط برای نگهداری از گیاه طبیعی فراهم نیست اما همیشه می توان چند گلدان مصنوعی و زیبا را در گوشه و کنار خانه جای داد. برای اینکه گلدان های گیاه مصنوعی همیشه سر سبز و براق باشند لازم است تا تمیز و پاکیزه باشند. تمیز کردن گیاهان و گل های مصنوعی لزوما وقت گیر و خسته کننده نیست. با گردگیری منظم، این گلدان های مصنوعی همیشه تازه به نظر می رسند. لازم است تا در نظافت هفتگی، گلدان های گیاه مصنوعی را نیز گردگیری کنید.

چمن مصنوعی، بهترین کفپوش تراس و بالکن

تمیز کردن گل مصنوعی

1-گرفتن گرد و غبار گیاهان مصنوعی

گرد و خاک روی همه وسایل می نشیند. در نظافت هفتگی همیشه تخت و کمد و میز و …. گردگیری می شود ولی شاید فراموش کنید غبار روی گل های مصنوعی را هم پاک کنید. ساده ترین راه برای تمیز نگه داشتن گل ها و گیاهان مصنوعی، گردگیری منظم آنها است. 

مواد لازم:

 • سشوار
 • برس کوچک یا مسواک با موی نرم

از باد سرد سشوار استفاده کنید تا به گیاه آسیبی نرسد. سشوار را در فاصله 15 تا 20 سانتیمتری گیاه مصنوعی نگهدارید. دستگاه را روشن کنید تا باد ملایم، گرد و غبار برگ ها را پاک کند. 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات مراقبت گل و گیاه هم ارائه میده؟

با استفاده از برس، گیاه را به آرامی گردگیری کنید و گرد و غبار باقیمانده روی برگ ها و ساقه گیاه را از بین ببرید. این کار را هفتگی انجام دهید تا گیاه، به این زودی ها کثیف نشود.

البته گردگیری به تنهایی برای حفظ طراوت گیاه مصنوعی، کافی نیست. لازم است تا هر از گاهی گیاه را به طور کامل شستشو دهید.

لامپ کم مصرف برای رشد گیاه (آشنایی با لامپ های فتوسنتز)

گردگیری گل مصنوعی در منزل

2-تمیز کردن گل مصنوعی با مواد شوینده

بهترین راه برای نظافت گل ها و گیاهان پلاستیکی و وینیل استفاده از شوینده هایی است که در آشپزخانه دارید. مواد شوینده را نباید برای تمیز کردن گل های ابریشمی استفاده کنید زیرا موجب، از بین رفتن رنگ گیاه می شوند اما در مورد گلهای پلاستیکی هیچ مشکلی وجود ندارد.

مواد لازم:

 • آب گرم به مقدار زیاد
 • شوینده ملایم
 • پارچه میکروفیبر
 • بند رخت و گیره لباس
 • کیسه زباله

سینک ظرفشویی را از آب گرم، پر کنید.

یک قاشق غذاخوری مواد شوینده را در آب مخلوط کنید.

گیاهانی که گلدانی نیستند باید در آب غوطه ور شوند.

گلدان ها را با کیسه زباله بپوشانید تا چیزی از آن خارج نشود. گیاه گلدانی را وارونه در آب و شوینده وارد کنید. سپس با استفاده از دستمال نرم، کثیفی های روی گیاه را تمیز کنید. سپس گیاه را با آب بشویید. گلدان ها را روی زمین قرار دهید تا آب اضافی از آن خارج شود.

شاخه های گیاه را بعد از 4-5 دقیقه از آب خارج کنید و با دستمال باقیمانده کثیفی را تمیز کنید. بعد از آبکشی، گیاه را از ساقه روی طناب آویزان کنید. با گیره لباس، فیکس کردن ساقه ها روی طناب ساده تر می شود.

مراحل تمیز کردن گیاه مصنوعی

3-تمیز کردن گل مصنوعی ابریشمی با نمک

اگر گیاه مصنوعی از ساتن و ابریشم باشد نمی توانید از شیونده های قوی استفاده کنید. نمک ساینده است بدون اینکه آسیب برساند. از نمک برای پاک کردن آلودگی و کثیفی گلهای ابریشم مصنوعی خود استفاده کنید.

مواد لازم:

 • 1/2 فنجان نمک
 • کیسه زباله پلاستیکی

نمک را داخل کیسه زباله بریزید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات مراقبت گل و گیاه هم ارائه میده؟

گلهای ابریشم را در کیسه زباله قرار دهید.

کیسه را محکم ببندید.

گلها و نمک را تا پنج دقیقه به آرامی تکان دهید.

کیسه را باز کنید و گلها را بردارید.

به همین سادگی همه کثیفی ها و آلودگی های روی گل های ابریشمی از بین می رود. به خصوص اگر گل و برگ ها خیلی ریز و کوچک باشند این روش توصیه می شود.

ترفندهای مراقبت از گل و گیاه در زمستان

گرفتن گرد و خاک برگ ها

4-تمیز کردن گل مصنوعی با الکل

مالیدن الکل یک راه حل آسان برای تمیز کردن گیاهان مصنوعی با برگ های بزرگ و درختچه های آپارتمانی است. الکل ایزوپروپیل برای این کار مناسب است. این همان الکلی است که برای ضد عفونی نیز از آن استفاده می کنید.

اگر از گلهای پارچه ای استفاده می کنید، یک ناحیه کوچک و نامحسوس را امتحان کنید تا مطمئن شوید رنگ پارچه با الکل، پاک نمی شود.

مواد لازم:

 • 1 فنجان آب
 • 1/2 فنجان الکل ایزوپروپیل
 • 2 تکه پارچه نرم
 • قوطی اسپری

آب و مالیدن الکل را با هم در یک بطری اسپری مخلوط کنید.

ترکیب آب و الکل را ساقه و برگ های درختچه اسپری کنید.

با استفاده از پارچه نرم برگها و ساقه های گیاه مصنوعی را پاك كنيد.

اگر برگ ها خیلی کثیف است می توانید با پارچه دوم، کثیفی های باقیمانده را نیز تمیز کنید.

نظافت گیاهان پلاستیکی

5-تمیز کردن گل مصنوعی با سرکه سفید و آبلیمو

ترکیب آب لیمو و سرکه به عنوان پاک کننده خانگی، راهی آسان و سریع برای مراقبت از گیاهان مصنوعی شماست. این ترکیب را روی قسمتی از گیاه امتحان کنید تا مشکلی پیش نیاد. 

مواد لازم:

 • 1 فنجان سرکه
 • 2 فنجان آب
 • 2 قاشق غذاخوری آب لیمو
 • قوطی اسپری
 • 2 عدد پارچه نرم میکروفیبر

سرکه، آب و آبلیمو را با هم در یک بطری اسپری مخلوط کنید.

روی برگ ها و همه قسمت های گیاه را با این ترکیب، اسپری کنید.

به آرامی با دستمال میکروفایبر روی برگ ها بکشید. 

 از پارچه دوم برای تمیز کردن و خشک شدن برگ ها استفاده کنید.

منبع

راه های مراقبت از گل و گیاه در خانه

سریع ترین راه برای شستشوی گیاه

اگر به دنبال یک راه سریع و فوق العاده برای تمیز کردن گل مصنوعی هستید از روش دوش گرفتن استفاده کنید. خیلی ساده، گیاه را برداشته و به سمت حمام بروید. برگ ها و گلدان را با دوش دستی بشویید. ابتدا دوش را از پایه جدا کنید و با شلنگ شروع به شستن گل مصنوعی بکنید.

در مورد گل های شاخه ای پلی استر این کار خیلی جواب می دهد ولی گل های مخمل و ابریشمی را با فشار آب کمتری شستشو دهید. این کار هفتگی توصیه نمی شود ولی هر سه ماه یکبار، قابل تکرار است.

نگهداری از گیاهان و گلهای آپارتمانی

روش های شستن گلهای مصنوعی

تعرفه مراقبت از گیاهان زینتی هوم سرویز

قیمت مراقبت گل و گیاه

خدمات باغبانی و نگهداری از گل و گیاه در تهران

اگر به گل ها آلرژی ندارید و وقت کافی برای نگهداری از گیاهان طبیعی را دارید، درنگ نکنید. گل های طبیعی رنگ و بوی خود را دارند و قابل مقایسه با گل مصنوعی نیستند. نگهداری از گیاهان اصلا کار سختی نیست مثل همیشه ما در کنارتان هستیم. اگر باغچه نیاز به سم پاشی، کوددهی، هزس و … دارد با ما تماس بگیرید. باغبان حرفه ای و با تجربه درب منزل اعزام می شود و گیاهان باغچه را سر و سامان می دهد. این سرویس برای همه مناطق تهران، سفارش می پذیرد.

سرویس مراقبت گل و گیاه را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز به رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا