تعمیرات و خدمات فنی

چرا سر و صدای کولر آبی زیاد شده است؟

رفع صدای زیاد کولر آبی

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

صدای کولر آبی در حالت معمول به قدری نیست که آزار دهنده باشد. وقتی قطعات داخلی دچار اشکال و ایراد بشود، صدای ناهنجاری از کولر به گوش می رسد. سر و صدای زیاد کولر یک زنگ خطر است که نشان می دهند مدت ها نسبت به سرویس کولر آبی به توجهی کرده اید. اصلا یادتان هست اخرین بار چه موقع سرویسکار، دستگاه را بررسی کرده است؟ آیا از آن دست افرادی هستید که فقط دکمه روشن و خاموش کولر را می زنند؟ همه دستگاه های برقی نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند تا طول عمر بیشتری داشته باشند. اگر کولر صدای زیادی تولید می کند برای رفع آن سریع دست به کار شوید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

علت صدای کولر آبی چیست؟

در اغلب موارد کولرهای آبی را در پشت بام نصب می کنند معمولا هم سال تا سال کسی به این کولرها سر نمی زند. اما وقتی سر و صدای کولر بلند می شود تازه به یاد این دستگاه بیچاره می افتیم. کارکرد مداوم کولر آبی در تابستان می تواند استهلاک قطعات را به همراه داشته باشد. قبل از اینکه صدای اعتراض کولر به آسمان برود به وضعیت این وسیله پر کاربرد رسیدگی کنید. در ادامه اصلی ترین دلایل صدای زیاد کولر را بررسی کرده و راه حل رفع صدای کولر را نیز معرفی می کنیم.

نحوه سرویس کولر های آبی گام به گام

رفع صدای کولر آبیسر و صدای زیاد کولر از چه چیزی است؟

صدای کولر آبی به علت خرابی یاتاقان

خشک شدن یاتاقان ها اصلی ترین علت صدای ناگهانی کولر است. موتور کولرهای ابی دارای قطعاتی است که متحرک هستند. این قطعات نیاز به روغن کاری دارند در غیر این صورت امکان سایش قطعات داخلی موتور به یکدیگر وجود دارد. یاتاقان ها و بلبرینگ های داخل آن باید به طور مرتب روغن کاری شوند. اگر یاتاقان خشک شود، صدای کولر هم به وضوح شنیده می شود. قبل از اینکه به کلی یاتاقان از کار بیفتد و خراب شود به داد کولر برسید. در مراحل ابتدایی صدای جیر جیر مانندی از کولر شنیده می شود که ناشی از خشک بودن یاتاقان و بلبرینگ هاست. برای تعویض یاتاقان آسیب دیده و فرسوده با ما تماس بگیرید. 

به محض شنیدن هر گونه صدای عجیب از کولر، بلافاصله دستگاه را خاموش کنید

رفع صدای کولر آبی با تعویض تسمه پروانه

پیش از این مطلبی در مورد تنظیم تسمه پروانه کولر در مقالات نوشته شده که خواندنش را توصیه می کنم. تسمه از قطعات مصرفی کولر آبی است و معمولا در هنگام سرویس سالانه کولر، تعویض می شود. امکان پارگی و یا فرسودگی تسمه کولر خیلی زیاد است. هزینه تعویض تسمه و خرید آن چندان زیاد نیست پس در این مورد اصلا صرفه جویی نکنید. خرابی و بی کیفیت شدن تسمه کولر علت اصلی صداهای ناهنجار دستگاه است. در این صورت به طور ناکهانی از کولر صداهای بلندی شنیده می شود. قبل از اینکه آسیب دیگری به قطعات داخلی و موتوری برسد فورا کولر را خاموش کنید و تسمه را عوض کنید. سفت یا شل بودن تسمه نیز می تواند صدای ناهنجاری تولید کند در این مورد دقت کنید که تسمه درست نصب شده باشد.

چه موقع پمپ کولر آبی نیاز به تعمیر دارد؟

سر و صدای کولر آبیعلت صدای ناهنجار کولر آبی چیست؟

خوردگی بوش و سر و صدای کولر آبی

ضعیف شدن موتور در کولرهای قدیمی، سفت بودن تسمه کولر،رطوبت بالا و بسیاری دلایل دیگر می تواند موجب خوردگی بوش کولر بشود. امکان تعویض بوش وجود دارد ولی قبل از آن لازم است تا علت اصلی خرابی بوش تشخیص داده شود. در غیر این صورت حتی با تعویض بوش نیز، خیلی زود دوباره بوش دچار خوردگی و آسیب می شود. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید هرگز اقدام به باز کردن و تعویض بوش نکنید. برای پیدا کردن دلیل صدای کولر آبی و علت خوردگی بوش باید دستگاه به طور کامل بررسی شود. هر گونه سهل انگاری در آینده هزینه تعمیرات بیشتری را به همراه خواهد داشت. نصب و تعمیر کولر را به حرفه ای ها بسپارید.

۳ راه ساده برای رفع شوره کولر آبی

رفع صدای کولر آبی ناشی از شلی پولی ها

 

بیشتر بخوانید  کولر آبی پرتابل خوب چه ویژگی هایی دارد؟

پولی های پروانه و موتور کولر آبی نیز می توانند علت ایجاد صدای زیاد کولر باشند. پولی پس از مدتی کارکرد شل و گشاد می شود در این صورت تنها راه حل رفع صدای کولر، تعویض پولی آسیب دیده و معیوب است. در واقع پولی ها تسمه را موقع چرخیدن، در مسیر نگه می دارند و خرابی پولی می تواند موجب پاره شدن تسمه نیز بشود. با تعمیرکار کولر تماس بگیرید تا وضعیت پولی و تسمه را بررسی کند و در صورت لزوم از جایگزین استفاده شود. برای خارج کردن پولی ابتدا تسمه باید بیرون بیاید. گاهی با سفت کردن پیچ ها و تنظیم مجدد تسمه، مشکل برطرف می شود و دیگر صدای ناهنجاری از کولر شنیده نمی شود. اما اگر پولی گشاد شده باشد تنها راه حل خارج کردن پولی مشکل دار است. 

توجه : برای باز کردن پولی موتور کافی است پیچ متصل به شافت باز شود ولی باز کردن پولی پروانه کمی دشوارتر است. در این مورد ابتدا باید یاتاقان ها باز شود تا بتوان پولی را از جایگاه خارج کرد.

چگونه از سوختن پمپ آب کولر آبی جلوگیری کنیم؟

برطرف کردن صدای زیاد کولررفع صدای کولر آبی

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

لیست قیمت نصب و سرویس کولر آبی هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
سرویس و راه اندازی کولر آبی150000
هزینه پوشال(هزینه جنس)5000060000
تعویض موتور70000100000
تعویض یاتاقان7000090000
تعویض برزنت5000070000
تعویض کف کولر80000100000
شسستشو کف کولر(در صورت وجود جرم زیاد)
50000-
نصب سایه بان100000130000
تعویض تسمه کولر3000045000
تعمیر پوسیدگی کف کولر5500070000
نصب و راه اندازی کولر آبی150000200000

خدمات سرویس کولر آبی در تهران

سرویس کولر آبی هزینه اندکی دارد ولی از خرابی قطعات اصلی کولر پیشگیری می کند. قبل از اینکه یکی از قطعات داخلی آسیب ببیند آن را سرویس کنید. ثبت سفارش سرویس و راه اندازی کولر از طریق اپ هوم سرویز به رایگان انجام می شود. در صورتی که بخواهید امکان تهیه لوازم یدکی و قطعات آسیب دیده توسط همیار وجود دارد. در این صورت حتما فاکتور خرید را از همیار دریافت کنید. خدمات نصب و راه اندازی کولر، سرویس کولر آبی، تعمیرات و تعویض قطعات را می توانید با چند کلیک سفارش دهید. در هر کجای تهران که زندگی می کنید با ما تماس بگیرید تا نزدیکترین سرویسکار درب منزل یا محل کار، اعزام شود. این سرویس در همه ایام سال حتی روزهای تعطیل با هماهنگی قبلی سفارش می پذیرد.

 سفارش رایگان سرویس کولر آبی را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز  ثبت کنید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر آبی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا