تعمیرات و خدمات فنی

چگونه از سوختن پمپ آب کولر آبی جلوگیری کنیم؟

علت سوختن پمپ آب کولر آبی

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

پمپ آب کولر آبی یکی از مهم ترین قطعات  است که سوختن آن به معنی از کار افتادن کامل دستگاه می باشد. چند دلیل ساده برای سوختن پمپ آب وجود دارد که با کمی دقت می توان از آن جلوگیری کرد. تعمیرکار بعد از پیدا کردن علت سوختن پمپ آب کولر آبی می تواند نسبت به تعمیر کولر اقدام کند. با انجام سرویس کولر آبی و تنظیم آب ورودی و شناور کولر، هزینه های تعمیرات کولر را کاهش دهید. هزینه تعمیر و سیم پیچی پمپ آب اصلا مقرون به صرفه نیست و اغلب از پمپ جایگزین استفاده می شود.  خدمات فنی درب منزل هوم سرویز سرویس های ویژه فصل تابستان و نصب و راه اندازی کولر را نیز شامل می شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

علت سوختن پمپ آب کولر آبی چیست؟

سیستم کارکرد کولرهای آبی به این صورت است که آب ورودی در تشتک ذخیره شده و توسط پمپ آب به سمت پوشال هدایت می شود. به این ترتیب از بلای پوشال ها آب وارد آن شده و پوشال کامل خیس می شود. پوشال کولر هوای گرم را خنک کرده و این ها توسط چرخش پروانه از طریق کانال کولر به داخل ساختمان منتقل می شود. این پروسه به ظاهر ساده وابسته به چرخش آب داخل کفی کولر است. پمپ آب اصلی ترین قطعه در تولید هوای خنک در کولر آبی است. این قطعه حساس بدون آب قادر به کارکرد مناسب نیست و گرما در قسمت موتوری کولر افزایش پیدا می کند. در واقع به علت عدم وجود آب و هوای خنک، گرمای موتور به شدت بالا می رود و منجر به سوختن پمپ آب کولر می شود. بعد از سوختن پمپ دیگر توقع باد خنک از کولر نداشته باشید.

در ادامه دلایل نرسیدن آب به پمپ را بررسی می کنیم.

راهنمای تعمیر پمپ آب خانگی

تعمیرات پمپ آب سوخته

 کمبود آب در کفی  اصلی ترین علت سوختن پمپ آب کولر آبی

 یکی از رایج ترین دلایل خرابب پمپ اینست که به مدت زیادی پمپ خشک کار کند. اگر به هر دلیلی ورودی آب و شلنگ اصلی آب کولر مسدود یا معیوب باشد، آب وارد تشتک نمی شود. برای جلوگیری از سوختن پمپ هر از گاهی ورودی آب را بررسی کنید. چنانچه شلنگ آب سالم باشد و آب به خوبی وارد کفی شود باز هم امکان سوختن پمپ وجود دارد که اغلب ناشی از این موارد است:

  • شلنگ آب نشتی دارد
  • توزیع کننده های آب خراب است
  • در بدنه کولر نشتی وجود دارد
  • شناور کولر آبی تنظیم نیست

نحوه سرویس کولر های آبی گام به گام

علت سوختن پمپ آب کولر آبی : ورود آب به  الکتروموتور

آب پمپاژ شده از پمپ آب کولر آبی به سه راهی های توزیع کننده های وارد می شود. چنانچه آب از این مسیر منحرف شود و روی بخش موتوری دستگاه بریزد احتمال سوختن پمپ وجود دارد. این مشکل وقتی اتفاق می افتد که توزیع کننده ها یا لوله خروجی آب به دلیلی مسدود شده باشد. یک دلیل دیگر نیز عدم نصب صحیح کولر و اتصالات مشکل دار در خروجی سه راهی و توزیع کننده های اب روی پوشال است. به هر حال نفوذ آب به داخل قسمت برقی پمپ اتفاقی است که بدون تردید موجب سوختن آن خواهد شد. 

برای تعمیر کولر آبی و تعویض پمپ کولر با خدمات نصب و سرویس کولر آبی هوم سرویز تماس بگیرید. در هر کجای ترهان که باشید بلافاصله نزدیکترین تکنیسین به محل اعزام می شود.

چه موقع پمپ کولر آبی نیاز به تعمیر دارد؟

دلیل سوختن پمپ آب کولرسوختن پمپ آب کولر آبی

 عدم روغن کاری دلیل سوختن پمپ آب کولر

موتور لوازم الکتریکی و برقی با روغن کاری بهتر کار می کند. روغن کاری موتور واتر پمپ نیز موجب می شود که چرخش موتور به طور منظم و روان انجام شود. لازم است تا هر سال و هم زمان با روشن کردن دستگاه در تابستان حتما پمپ آب و دیگر قسمت های موتوری کولر، روغن کاری شود. کار کردن موتور پمپ در حالت خشک و بدون روغن یکی از اصلی ترین دلایل سوختن پمپ است. در واقع به علت خشک بودن قطعات داخلی به یکدیگر اصطکاک پیدا کرده و آسیب می بینند. اورلود شدن پمپ در اثر اصطکاک منجر به سوختن پمپ آب شده و در این وضع دستگاه قادر به تولید باد خنک نیست.

هزینه سرویس کولر آبی چقدر است؟

علت سوختن پمپ آب کولر آبی : ورود اجسام خارجی به داخل پروانه

برای خارج شدن آب از خروجی پمپ لازم است تا پروانه پمپ به درستی قادر به چرخش باشد. هر گونه شی خارجی می تواند کارکرد پروانه را تحت تاثیر قرار دهد. چنانچه آب کفی کولر کثیف و پر از جرم و رسوبات است احتمال سوختن پمپ آب بسیار بیشتر است. با نصب یک توری در قسمت پایین پمپ آب می توان از ورود رسوبات و کثیفی به داخل پمپ جلوگیری کرد. اما توصیه می شود در سرویس سالانه کولر حتما لجن های باقی مانده کفی کامل تمیز شده و رسوبات کفی پاک شود. هزینه تعمیر کولر آبی به مراتب بیشتر از مبلغی است که برای سرویس کولر می پردازید. در صورت سوختن پمپ آب کولر مجبورید یک پمپ دیگر خریداری کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

از بین بردن رسوبات کولر آبی در سه سوت!

علت سوختن پمپ آب کولر آبیعلت سوختن پمپ آب کولر آبی چیست؟

لیست قیمت سرویس و راه اندازی کولر آبی هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
سرویس و راه اندازی کولر آبی150000
هزینه پوشال(هزینه جنس)5000060000
تعویض موتور70000100000
تعویض یاتاقان7000090000
تعویض برزنت5000070000
تعویض کف کولر80000100000
شسستشو کف کولر(در صورت وجود جرم زیاد)
50000-
نصب سایه بان100000130000
تعویض تسمه کولر3000045000
تعمیر پوسیدگی کف کولر5500070000
نصب و راه اندازی کولر آبی150000200000

خدمات سرویس کولر آبی در تهران

خدمات تعمیر کولر آبی در تابستان درخواست کننده بیشتری دارد. روشن ماندن مداوم کولرها موجب خرابی قطعات موتوری می شود. چیزی به روزهای گرم تابستان نمانده است قبل از روشن کردن دوباره کولرها حتما یکبار کولر را سرویس کنید. ما بهترین تکنیسین ها را برای سرویس و تعمیر کولر درب منزل اعزام می کنیم. ثبت سفارش از طریق اپ هوم سرویز کاملا رایگان است. هزینه خدمات تعمیر و سرویس کولر در جدول بالا نوشته شده. در نظر داشته باشید که هزینه تعویض قطعات مورد استفاده کولر مانند(پمپ,شناور,فولی و…) بر عهده مشتری می باشد و در صورت تهیه توسط سرویس دهنده می بایست فاکتور خرید به مشتری ارایه گردد. این سرویس شامل گارانتی هوم سرویز است و هم اکنون تنها در سطح تهران ارائه می شود.

 سفارش رایگان سرویس کولر آبی را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز  ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر آبی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا