خانگی و ساختمانی

چرا موتورخانه سر و صدای زیاد ایجاد می کند؟

علت صدای زیاد موتورخانه

تاسیسات موتورخانه، بارها و بارها نیاز به تعمیر پیدا می کنند. کارکرد مداوم تاسیسات شوفاژخانه موجب فرسودگی زودهنگام  و گاهی تولید صداهای بلند می شود. سر و صدای زیاد موتورخانه نشان دهنده یک مشکل جدی است که نباید نادیده گرفته شود. گاهی شدت این صدا به قدری زیاد می شود که آرامش ساکنین را به هم می زند. برای پیدا کردن علت صدای زیاد موتورخانه با تعمیرکار تماس بگیرید تا همه قطعات را بررسی کند. هر گونه ایراد و اشکال جزئی در موتورخانه به مرور زمان، موجب صدمات جدی تر شود. با سرویس دوره ای موتورخانه می توان جلوی بسیاری از ایرادات را گرفت. تعمیرکار شوفاژخانه موقع سرویس همه قسمت های موتورخانه و قطعات دستگاه ها را بررسی می کند. اگر از سر و صدای زیاد موتورخانه خسته شده اید، همین حالا با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

علت صدای زیاد موتورخانه چیست؟

در آپارتمان های نقلی با نصب پکیج دیواری در آشپزخانه، آب گرم حمام و شوفاژها تامین می شود اما در برج های مسکونی و ساختمان های بزرگتر لازم است تا یک موتورخانه مرکزی، نصب شود. موتورخانه ها دارای انشعابات مجزا برای هر واحد هستند و از قطعات خیلی زیادتری تشکیل شده اند. بر خلاف پکیج دیواری، موتورخانه ها جمع و جور نیستند و دارای لوله کشی ها و بخش های پیچیده تری هستند. گاهی سر و صدای موتورخانه به قدری آزار دهنده می شود که دیگر جای تحملی ندارد. برای پیدا کردن علت این صدای سرسام آور لازم است تا از یک متخصص کمک بگیرید. در ادامه برخی از مهم ترین مواردی که موجب صدای زیاد موتورخانه می شوند را بررسی می کنیم.

خدمات نصب و تعمیرات موتورخانه شوفاژ فوری

تعمیر موتورخانه

ایراد در مشعل گازی،علت صدای زیاد موتورخانه

معمولا متهم ردیف اول در تولید صدای ناهنجار از موتورخانه، مشعل های گازی هستند. به خصوص در تاسیسات قدیمی همیشه مشعل ها مقصر صدای زیاد هستند. به دو علت صدای ایجاد شده از مشعل ها بیشتر است. اول اینکه فن مشعل گازی دچار ایراد می شود. پس از مدتی بلبرینگ های فن، حالت خوردگی پیدا می کند که در این صورت صدای کشیده شدن آهن از مشعل شنیده می شود. با تعویض بلبرینگ ها و در مواقعی فن، مشکل به کلی برطرف خواهد شد. علت بعدی مربوط به انفجاری روشن شدن مشعل است که صدای بلندی تولید می کند. تنظیم نبودن ترکیب هوا و گاز،موچب انفجاری روشن شدن مشعل است.

صدای زیاد از پمپ آب موتورخانه

در همه موتورخانه ها، پمپ آب نیز وجود دارد. خراب شدن پمپ آب یکی از دلایل اصلی سر و صدای زیاد از موتورخانه های قدیمی است. برای تعمیرات پمپ آب موتورخانه لازم است ابتدا به طور دقیق و مشخص، مشکل شناسایی شود. موتورخانه و تاسیسات آن شامل قطعات حساس و ظریفی است. برای مثال همین پمپ آب را در نظر بگیرید. بدون داشتن تجربه و تخصص نمی توانید قسمت های مختلف پمپ را باز کنید یا تاسیسات موتورخانه را تعمیر کنید. به هر دلیلی که صدای زیادی از موتورخانه به گوش می رسد، سیستم را خاموش کنید و بلافاصله با تعمیرکار مجاز، تماس بگیرید. افراد غیر متخصص و ناوارد تنها به دستگاه ها آسیب بیشتری وارد می کنند و گاهی هزینه تعمیرات بسیار بیشتر می شود. نصب و راه اندازی موتورخانه هزینه زیادی دارد و لازم است به طور منظم این سیستم، سرویس و بازبینی شود. 

آیا موتورخانه نیاز به نگهداری دارد؟ تعمیر و نگهداری موتورخانه

رفع علت صدای زیاد موتورخانه

صدای هوا گرفتگی لوله ها

علت صدای زیاد موتورخانه ممکن است هوا گرفتگی لوله ها باشد. لوله کشی های غیر اصولی تاسیسات موتورخانه و یا وجود هوا در لوله ها در برخی مواد صدای بسیار ناهنجار و آزار دهنده ای را ایجاد می کند.  همه لوله های آب گرم و لوله های تاسیسات گرمایشی می توانند دچار هوا گرفتگی شوند. این صدا شبیه به ضربه بوده و به مرور بیشتر می شود. از سرویس کار موورخانه بخواهید تاسیسات و لوله ها را هواگیری کند تا مشکل به کلی برطرف شود. بد نیست نگاهی هم به دودکش بیندازید. دودکش های غیر استاندارد هم در موقع روشن بودن موتورخانه، لرزش و صدای بالایی دارند. برای بررسی دودکش ها وقتی تاسیسات روشن است، به صداهای لرزش مانند و پالسی توجه کنید. این صداها حالت قطع و وصل دارند و یکنواخت نیستند. صدای لرزش دودکش و هواگرفتگی لوله ها کاملا تفاوت دارد.

سرویس موتورخانه در زمستان

قیمت تعمیر موتورخانه

هزینه تعمیر موتورخانه وقتی صدا زیاد است با توجه به علت ایجاد صدا، تغییر می کند. اگر میزان آسیب به قطعات زیاد باشد و ناچار باشید برخی قطعات فرسوده را تعویض کنید، احتمالا هزینه بیشتری می پردازید. قبل از اینکه این صداهای موتورخانه کار دست تان بدهد با تعمیرکار تماس بگیرد. همیشه اشکالات جزئی را می توان با هزینه خیلی کمتری برطرف کرد. گاهی حتی با یک سرویس موتورخانه و روغن کاری دستگاه ها، مشکل سر و صدای زیاد برطرف می شود. در این صورت مبلغ پرداختی بسیار کمتر است اما با همین عمل ساده، طول عمر تاسیسات موتورخانه به مراتب بیشتر خواهد شد. برای اطلاع از هزینه تعمیرات موتورخانه به جدول منتشر شده در همین صفحه مراجعه کنید.

هزینه تعمیرات موتورخانه چقدر است؟

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعمیر و سرویس موتورخانه هم ارائه میده؟

تعمیر و نگهداری موتورخانهعلت صدای زیاد موتورخانه چیست؟

تعرفه های تعمیر و سرویس موتورخانه هوم سرویز

قیمت تعمیر و سرویس موتورخانه

خدمات نصب و تعمیر موتورخانه در تهران

نصب، تعمیر و سرویس موتورخانه از خدماتی است که هوم سرویز در سطح تهران بزرگ ارائه می دهد. خدمات تخصصی موتورخانه شوفاژ با کمترین هزینه و کیفیت بالا در همه مناطق انجام می شود. جهت ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اقدام کنید. در این مرحله، هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. پس از هماهنگی های اولیه، تکنیسین متخصص به محل اعزام می شود.  تعمیرکار پس از بررسی و عیب یابی تاسیسات موتورخانه، قیمت تعمیرات و نحوه کار را توضیح می دهد. در صورت توافق با مشتری، کارهای تعمیرات و تعویض قطعات فرسوده انجام خواهد شد. هزینه خرید قطعات در جدول قیمت ها محاسبه نشده است. در صورت خرید قطعات توسط همیار، قیمت خرید طبق فاکتور به دستمزد افزوده خواهد شد. مبنای قیمت گذاری در کلیه سفارش های ثبت شده از طریق اپ هوم سرویز، نرخ اتحادیه است. 

ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر موتورخانه از طریق اپلیکیشن هوم سرویز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا