زیبایی

چگونه در خانه ناخن های ژلیش شده خود را ترمیم کنیم؟

ترمیم ژلیش ناخن

وقتی یک روش را برای زیبا کردن ناخن‌های خود انتخاب می‌کنیم، باید مراقبت‌های پس از آن را هم انجام دهیم. خواه این تکنیک، مانیکور باشد یا ژلیش ناخن؛ قرار نیست برای همیشه ماندگار باشد. چه بسا تنها یک یا دو هفته پس از ژلیش، رنگ‌ها شروع به کنده شدن کرده و ظاهری ناخوشایند پیدا کنند. در آن‌ صورت چه کاری از دست ما بر می‌آید؟ آیا خودمان می‌توانیم دست به ترمیم ژلیش ناخن آن هم در خانه بزنیم؟ خوشبختانه، پاسخ مثبت است. به همین دلیل نیز ما این مطلب را به آموزش ترمیم لاک ژل اختصاص داده‌ایم.

فهرست مطالب

در قدم اول یک ارزیابی کلی را از میزان آسیب انجام دهید

سعی کنید دستپاچه نشوید و آرامش خود را حفظ کنید. پیش از آنکه هر اقدامی را انجام بدهید، اطمینان حاصل کنید که بقیه ژل از روی ناخن بلند یا کنده نشده است. چون اگر یک تکه از ژلیش شکسته شده باشد، داستان فرق می‌کند. حالا سراغ یک قیچی مخصوص کوتیکول بروید.

به خاطر داشته باشید که در این مرحله، باید دقت و ظرافت زیادی را به خرج دهید. در غیر این ‌صورت، ممکن است قیچی، به کوتیکول‌های حساس شما آسیب بزند. پس خیلی آرام، تکه‌های شل اطراف شکستگی را جدا کنید. تا آنجایی که می‌توانید، تلاش کنید تا تکه‌های خیلی کوچکی را از روی ناخن خود بردارید. اما اجازه ندهید تا هیچ پوسته کنده شده‌ای باقی بماند.

بافِر‌کشی ناخن ها را آغاز کنید

وقتی سخن از ترمیم ژلیش ناخن به میان می‌آید، نمی‌توان از زیر بافر کردن ناخن‌ها در رفت. در حقیقت این کار یکی از نکات مهم در ژلیش ناخن به شمار می‌رود. با این توضیح؛ به آرامی پوشش بالایی یا همان topcoat براق روی ناخن را بافر بکشید. با این عمل، پوشش سفت و سختی را که هنگام ژلیش ایجاد کرده‌اید، می‌شکنید.

در نتیجه ژل پولیش جدید، خیلی خوب به قبلی می‌چسبد. البته این نکته را هم بهتر است بدانید که ژل پولیش به هر چیز درخشان و براقی هم نمی‌چسبد. بنابراین با جدا کردن آن پوشش سفت، کاری می‌کنید که ژل جدید هم خوب روی ناخن شما و هم روی ژل قدیمی، چفت شود.

بافر ناخن؛ قدم اول در ترمیم ژلیش ناخن طبیعی
بافر ناخن؛ قدم اول در ترمیم ژلیش ناخن طبیعی

ترمیم ژلیش ناخن بدون صاف کردن لبه‌های آن غیر ممکن است

وارد مرحله سوم شده‌اید و نیاز به یک سوهان ناخن نه چندان خشن دارید. توجه داشته باشید که یک سوهان مناسب باید مخصوص ناخن‌های طبیعی باشد. حالا با استفاده از این وسیله، آرام و بدون خشونت، اطراف لبه‌های قسمت شکسته ژل را سوهان ‌کشی کنید. در حقیقت، این مرحله یک هدف مهم دارد: تکه شکسته ژل ناخن باید با برآمدگی کوچک بین ناخن طبیعی و ژل هم‌ سطح شود. اما نیازی نیست تا ناخن‌های طبیعی خود را سوهان بکشید.

برای این منظور باید سوهان را موازی با ناخن نگاه داشته و حواستان باشد که روی ژل بمانید. یعنی به‌ هیج وجه ناخن‌های طبیعی‌تان را در این پروسه درگیر نکنید. در هنگام سوهان کردن هم حتماً نباید لبه‌ها کاملاً با ناخن‌های شما تراز باشند. با این حال، نهایت تلاش خود را انجام دهید تا صاف و یکدست از آب در آیند. برای این کار می‌توانید از انگشت‌تان کمک بگیرید تا با استفاده از حس لامسه، ببینید که آیا لبه‌ها به ‌قدر کافی، یکسان هستند یا خیر؟

رطوبت ناخنی را که دچار مشکل شده است، کاملاً برطرف کنید

یکی از موارد مهمی که همواره در مراقبت های بعد از ژلیش ناخن بر آن تأکید می‌شود، مرطوب نگاه داشتن دست‌ها و ناخن‌ها است. اما اکنون و در مرحله ترمیم ژلیش ناخن، باید بر عکس آن را انجام دهید. بنابراین اطمینان پیدا کنید که سطح ناخن شما از هر گونه چربی و آلودگی، عاری است.

پس، از پنبه آغشته به الکل یا محلول پاک‌ کننده استفاده کنید. کمی بعد نیز اندکی محلول خشک ‌کن ناخن را روی ناحیه مورد نظر به کار ببرید. البته در صورت عدم دسترسی به این محلول هم، همان الکل کفایت می‌کند. فقط باید مطمئن شوید که ناخن شما، خشک و فاقد هرگونه رطوبت است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات ژلیش ناخن بانوان هم ارائه میده؟

برای زیرسازی ناخن دست به کار شوید

همانطور که می‌دانید ترمیم ناخن ژلیش شده در خانه هم نیازمند همان وسایلی است که برای انجام ژلیش به کار می‌روند. بنابراین از قبل تمام آنها را مهیا کنید. مثلاً در این مرحله، قبل از اینکه به سراغ لاک بروید؛ باید از وجود پوشش پایه (base coat) روی ناخن اطمینان داشته باشید. از این رو، یک پرایمر ناخن یا باندر ژل که به آن لاک پایه ژل نیز می‌گویند، را روی ناخن‌ها استفاده کنید.

بدون شک با این کار، لاک جدید یک پایه بسیار ماندگارتر و با دوام‌تر نیز خواهد داشت. به ناخن‌ها ۳۰ ثانیه فرصت دهید تا خشک شوند و سپس وارد مرحله دیگر شوید. یک نکته مهم در زیرسازی این است که لبه‌های ناخن را فراموش نکنید. تکه شکسته شده را خوب و کامل زیرسازی کنید و هیچ نقطه ای ‌را، خشک رها نکنید.

اهمیت زیرسازی در آموزش ترمیم ژلیش ناخن طبیعی
اهمیت زیرسازی در آموزش ترمیم ژلیش ناخن طبیعی

مهم‌ترین بخش ترمیم ژلیش ناخن: زدن لاک ژل

پرایمر کامل خشک شده است؟ خوب؛ به مرحله جذاب کار رسیده‌اید! لاک ژل رنگ دلخواه خود را بردارید و لایه‌های نازکی را روی ناخن بزنید تا ظاهر طبیعی‌تری را خلق کنید. به خاطر داشته باشید که با اولین لایه قرار نیست پوشانندگی کاملی را شکل دهید. بنابراین، اگر در نگاه اول همه‌ چیز خیلی پرفکت به نظر نمی‌رسد؛ نگران نباشید. صبور باشید و اجازه دهید تا لاک خشک شود. در غیر این ‌صورت باید شاهد حباب‌های کوچک روی ناخن‌ها باشید.

نکته: بسیاری از آرایشگرها در آموزش ترمیم ژلیش ناخن طبیعی یا حتی ژلیش بر نازک بودن لایه لاک تأکید می‌کنند. چرا؟ در واقع، لایه‌های نازک و صاف رمز یک ژلیش حرفه‌ای هستند. بر خلاف تصور بسیاری، لایه‌های ضخیم در بلند مدت هیچ کمکی به شما نمی‌کنند. چون سریع‌تر کنده می‌شوند و به محض بلند شدن از روی ناخن، شما را تحریک می‌کنند که آنها را بکَنید.

لاک ژل؛ یک وسیله ضروری در ترمیم ژلیش ناخن
لاک ژل؛ یک وسیله ضروری در ترمیم ژلیش ناخن

با اضافه کردن یک لایه اضافی لاک، محکم‌ کاری کنید

همانگونه که گفتیم، شما نمی‌توانید با یک لایه لاک؛ انتظار رنگ‌ دهی عالی را داشته باشید. بنابراین یک لایه نازک دیگر را هم روی ناخن‌ها، بزنید. کار را تمیز انجام دهید و از یکسان بودن همه انگشت‌ها، مطمئن شوید. در این مرحله از ترمیم ژلیش ناخن باید بتوانید ناحیه کَنده شده قبلی را کاملاً بپوشانید تا دیده نشود. دلیل اضافه کردن لایه دیگر لاک هم همین است.

نوبت استفاده از تاپ کوت یا پوشش بالایی است

پیش از آنکه به سراغ توضیح این مرحله برویم، یک نکته را تأکید می‌کنیم: به هیچ‌ وجه این بخش از کار را دست ‌کم نگیرید! حالا ژل topcoat را روی سرتاسر ناخن از ابتدا تا لبه‌ها بزنید. در صورت نیاز، این کار را تکرار کنید تا لایه‌های زیرین خوب به هم بچسبند. لازم به گفتن است که این پوشش، یک لایه محافظتی را برای پولیش ایجاد می‌کند و درخشندگی را هم به ناخن‌ها باز می‌گرداند. پس اگر می‌خواهید که ژلیش ناخن شما ماندگاری بیشتری داشته باشد و زود نشکند، این قدم مهم را بردارید.

لایه چسبناک اضافه را پاک کنید

معمولاً پس از ژلیش یک لایه چسبناک و اضافی روی ناخن‌ها باقی می‌ماند. پس زمانی که پوشش بالایی کاملاً خشک شد، این لایه را بردارید. برای این کار پنبه را به الکل یا محلول پاک‌کننده آغشته کرده و فقط یک بار روی ناخن بکشید تا از شر آن خلاص شوید.

پایان ترمیم ژلیش ناخن با روغن کوتیکول

همه مراحل را طی کرده‌اید و اکنون وقت محافظت است. برای این کار، کمی روغن کوتیکول را اطراف ناخن‌ها بمالید تا هم از ژل خود محافظت کرده و هم درخشش آن را برای مدت طولانی حفظ کنید.  البته روغن‌های دیگری مانند زیتون و نارگیل هم می‌توانند در این کار  به شما کمک کنند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات ژلیش ناخن بانوان هم ارائه میده؟

محافظت از ناخن ژلیش شده با روغن کوتیکول
محافظت از ناخن ژلیش شده با روغن کوتیکول

ترمیم ژلیش ناخن در خانه با آرایشگران هوم سرویز

اگر می خواهید ژلیش ناخن های شما خیلی سریع و با هزینه مناسب ترمیم شود، این کار را به آرایشگران حرفه ای هوم سرویز بسپارید. آرایشگران هوم سرویز، تجربه و تخصص بالایی در کار ترمیم ناخنهای شما دارند و می توانند ناخن های شما را به بهترین شکل ممکن ترمیم کنند تا ناخنهایی زیبا و سالم داشته باشید. برای ثبت درخواست خدمات ترمیم ژلیش ناخن به آرایشگران هوم سرویز، روی دکمه های زیر کلیک کنید:

ترمیم ژلیش ناخن با هوم‌سرویز

کیفیت عالی خدمات و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سخن پایانی

در این مقاله، مراحل ترمیم ژلیش ناخن را با شما در میان گذاشتیم. بنابراین با در اختیار داشتن ابزارهای لازم، می‌توانید عمل ترمیم را خودتان در خانه انجام دهید. به ‌علاوه، این یک تمرین ساده است تا ژلیش ناخن در منزل را هم یاد بگیرید. از این ‌رو، در بسیاری از هزینه‌های خود صرفه‌ جویی خواهید کرد.

در پایان اگر علاقه‌مند هستید تا اطلاعات مفید و کاربردی را درباره شیوه‌های مراقبت از پوست و مو کسب کنید، به مقالات سایت و اپلیکیشن هوم سرویز سر بزنید. در این مطالب، ما به بسیاری از سؤالات رایج در دنیای مد، آرایش و زیبایی پاسخ داده‌ایم؛ از چگونگی نگهداری از موهای رنگ شده گرفته تا جلوگیری از ریزش مو. با خواندن این مقالات، می‌توانید در خانه و با صرف کمی وقت و البته هزینه کمتر؛ زیبایی و سلامتی خود را حفظ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا