تعمیرات و خدمات فنی

علت باد گرم کولر چیست؟ چرا کولر آبی خنک نمی کند؟

به "هوم سرویز"

خدمات فنی، نظافتی و تعمیراتی

منازل و شرکت ها

خوش آمدید!

021-91001332

باد خنک کولر در روزهای گرم تابستان یک نعمت است. با روشن کردن کولر، هوای اتاق خنک و مطبوع می شود ولی امان از روزی که کولر باد گرم بزند. وزیدن باد گرم از دریچه کولر نشان می دهد که یک مشکل جدی در سیستم خنک کننده و یا اتصالات کولر وجود دارد. برای پیدا کردن علت باد گرم کولر با یک متخصص و تعمیرکار تماس بگیرید. نادیده گرفتن این موضوع می تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند. یک سوال ساده: آیا قبل از شروع فصل گرما، سرویس کولر آبی را انجام داده اید؟ موقع سرویس همه ایرادات کولر، تشخیص داده می شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

علت باد گرم کولر آبی چیست؟

برخی دستگاه ها دو نوع باد گرم و سرد تولید می کنند مثل اسپلیت ولی کولر آبی از دستگاه های خنک کننده به حساب می آید و تحت هیچ شرایطی برای گرم کردن هوا در زمستان، استفاده نمی شود. سیستم وزش باد خنک کولر هم چیز پیچیده ای نیست. آب وارد سینی کولر شده توسط پمپ روی پوشال ها می ریزد و هوای خنک از طریق کانال وارد ساختمان می شود. در هر قسمت از این سیستم مشکلی ایجاد شود، جریان باد خنک کولر قطع می شود. البته از نظر فنی پیچیدگی های زیادی در کارکرد کولر وجود دارد. انواع کولر آبی از دستگاه های برقی با قطعات زیادی است. اگر کولر باد خنک ندارد به دنبال پیدا کردن مشکل باشید در ادامه برخی از مهم ترین موارد را بررسی می کنیم.

نحوه سرویس کولر های آبی گام به گام

علت خنک نکردن کولر

چرا کولر آبی باد خنک نمی زند؟ علت باد گرم کولر

دستگاه های کولر آبی در اندازه و قدرت متنوعی تولید شده است. موقع خرید دقیت کنید تا فضای مورد نظر با قدرت کولر، متناسب باشد. برای مثال کولر آبی با قدرت ۳۵۰۰ توانایی خنک کردن فضایی با متراژ بالاتر از ۱۰۰ متر را ندارد. تعداد دریچه های کولر بیشتر هم مزید بر علت می شود و وزش باد کولر برای خنک کردن چنین فضایی کافی نیست. اگر قبلا کولر توان خنک کردن را داشت و به تازگی این مشکل پیش آمده باشد، علت باد گرم کولر مربوط به گرم بودن بیش از حد هوای بیرون است. در روزهای خیلی گرم تیر و مرداد گاهی حتی کولر هم قادر به خنک کردن خانه نیست. برای رفع این مشکل یکی از پنجره ها را کمی باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد. نصب سایبان کولر هم تا حدود زیادی کولر را خنک نگه می دارد.

اگر با این کار هنوز کولر باد گرم می زند یک مشکل جدی وجود دارد از جمله این موارد:

چه موقع پمپ کولر آبی نیاز به تعمیر دارد؟

  • خرابی پمپ اصلی ترین علت باد گرم کولر

اگر آب ورودی به کولر قطع باشد، باد گرم از کولر به ساختمان وارد می شود. پاره شدن شلنگ آب یا بسته بودن شیر آب و ... علت باد گرم کولر است. قبل از هر اقدامی از اتصال آب و وجود آب در سینی کف کولر مطمئن شوید. قطع شدن آب موجب سوختن پمپ هم می شود پس این مورد را جدی بگیرید. پمپ آب اصلی ترین قطعه در سیستم خنک کننده کولر است. اگر به هر علتی پمپ دچار مشکل شود، آبی برای خیس کردن پوشال ها وجود ندارد. پمپ آب نیاز به سرویس و روغن کاری دارد تا قطعات داخلی روان حرکت کند. در صورت سوختن پمپ نیز می توان آن را تعویض کرد. هزینه تعمیر پمپ خیلی بیشتر از خرید یک پمپ نو است پمپ خراب اصلا ارزش تعمیر را ندارد. 

۳ راه ساده برای رفع شوره کولر آبی

دلایل خنک نبودن باد کولر آبی

  • علت باد گرم کولر : پوشال های خراب

پوشال کولر از مواد مصرفی است و معمولا به طور سالانه تعویض می شود. به طور کلی در کولرهای آبی پوشالی، کیفیت پوشال ها روی باد کولر تاثیر دارد. ریزش آب روی پوشال ها موجب خیس شدن آن می شود هر چه پوشال ها سالم تر و با کیفیت تر باشند، جذب آب بهتری دارند. جنس پوشال ها از براده های چوب است که به شکل نواردهای باریک بریده شده است. چوب قدرت جذب آب بالایی دارد ولی تابش نور خورشید و تغییرات هوا موجب شکستن و خرد شدن این پوشال ها می شود. به مرور پوشال ها دیگر به تراکم قبل نیستند و قدرت جذب آب را هم ندارند. از طرفی تعویض پوشال کولر برای افرادی که دچار آلرژی به باد کولر هستند، فوق العاده موثر است.

وجود رطوبت و آب در کولر موجب رشد قارچ و کپک در آن می شود! قارچ و کپک از عوامل موثر در افزایش بیماری های تنفسی و آلرژی هستند

چگونه از سوختن پمپ آب کولر آبی جلوگیری کنیم؟

  • شوره علت باد گرم کولر

آب توسط پمپ و از طریق آب پخش کن ها روی پوشال می ریزد. همین سیستم ساده اساس عملکرد کولر آبی برای خنک کردن خانه را تشکیل می دهد. هر گونه گرفتگی در آب پخش کن ها و مسیر ریزش آب موجب نرسیدن آب به پوشال کولر می شود. آب شهری دارای املاج زیادی است پس از مدتی کارکرد، امکان گرفتگی لوله ها در اثر شوره و جرم وجود دارد. در کولرهای قدیمی که سالانه سرویس نمی شوند این مشکل بیشتر دیده می شود. جرم آب و شوره مسیر ریزش آب و حتی لا به لای پوشال ها را مسدود می کند. به این ترتیب حتی روی دور تند هم هوای خانه خنک نمی شود و کولر باد گرم می زند.

چرا سر و صدای کولر آبی زیاد شده است؟

رفع ایراد کولر آبی

لیست قیمت نصب و سرویس کولر آبی هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 99)از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
سرویس و راه اندازی کولر آبی100000
هزینه پوشال(هزینه جنس)3000040000
تعویض موتور6000080000
تعویض یاتاقان5000070000
تعویض برزنت3000040000
تعویض کف کولر8000090000
شسستشو کف کولر(در صورت وجود جرم زیاد)
30000-
نصب سایه بان6000070000
تعویض تسمه کولر25000
تعمیر پوسیدگی کف کولر4000050000
نصب و راه اندازی کولر آبی100000

خدمات سرویس کولر آبی در تهران

با سرویس به موقع کولر آبی، هر گونه ایراد و اشکال جزئی شناسایی شده و با هزینه کمتری می توان مشکل را رفع کرد. هزینه سرویس و تعمیر کولر در جدول بالا به تفکیک ذکر شده است. اگر با کارکرد کولر مشکل دارید با ما تماس بگیرید. ثبت سفارش از طریق اپ هوم سرویز کاملا رایگان است. پس از ثبت سفارش از طرف پشتیبانی با شما تماس گرفته می شود و هماهنگی ها برای اعزام همیار متخصص به محل انجام می شود. ابتدا عیب یابی دستگاه انجام شده و مبلغ نهایی تعمیرات، اطلاع رسانی می شود. در صورت تهیه قطعات تعمیری توسط همیار، هزینه خرید قطعات جداگانه روی فاکتور اعمال می شود. این سرویس شامل گارانتی بوده و طبق نرخ مصوب اتحادیه قیمت گذاری می شود. 

 سفارش رایگان سرویس کولر آبی را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز  ثبت کنید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا