نظافت و پذیرایی

چک لیست موارد مهم در نظافت حمام و دستشویی

نکات مهم برای تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام

به عنوان یک فرد خانه دار، آیا پیش آمده که از خودتان بپرسید دقیقا چه زمانی باید برای نظافت حمام و دستشویی اقدام کنید و چگونه باید این کار را انجام دهید؟
از آن جایی که هوم سرویز، سالها سابقه ارائه خدمات نظافت منزل را دارد، در این نوشته می خواهیم شما را برای نظافت حمام و دستشویی راهنمایی کنیم تا این قسمت های منزلتان را به خوبی تمیز کنید. در این مقاله، چهار چک لیست عالی برای شما قرار داده ایم که می توانید دانلودشان کنید و در گوشی یا کامپیوترتان آنها را ذخیره کنید. این چک لیست برای نظافت منزل واقعا به دردتان می خورد.

 

فهرست مطالب

چک لیست نظافت حمام و دستشویی
چک لیست نظافت حمام و دستشویی

نکات مهم برای نظافت روزانه حمام و دستشویی

در نظافت روزانه حمام و دستشویی این کارها را انجام دهید:

حوله ها یا دستمال های کثیف را بردارید.

اگر پشت در دستشویی یا حمام حوله هایی را آویزان کرده اید، به تمیزی یا کثیفی آنها دقت کنید. حوله های چرک را بردارید و آنها را بشویید.

روشویی و وان حمام را تمیز کنید.

در روشویی، افراد مسواک می زنند و دست و صورتشان را می شویند. در نتیجه، احتمال جمع شدن قطرات آب، آلودگی و چرک روی روشویی زیاد است. به همین دلیل، شما باید هرگونه قطره یا رطوبت روی روشویی یا وان حمام را با پارچه مرطوب پاک کنید.

شیر روشویی و دستشویی و حمام را تمیز کنید.

شیرهای حمام و دستشویی را پاک کرده و ضدعفونی کنید تا از انتشار میکروب ها جلوگیری شود.

دستشویی را بشویید.

مخصوصا اگر بچه کوچک دارید، تمیز کردن روزانه دستشویی اهمیت بیشتری در خانه شما دارد. برای شستن کاسه دستشویی از جرم گیر و مواد تمیز کننده استفاده کنید و با استفاده از برس، دستشویی را برق بیندازید.

قطرات روی آینه را تمیز کنید.

استفاده از مسواک برقی، نخ دندان کشیدن و حتی شستن صورت باعث پاشیده شدن آب به آینه می شود. در تمیز کردن روزانه حمام و دستشویی، یک شیشه پاک کن بردارید و آینه ها و شیشه های حمام و دستشویی را حسابی تمیز کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نظافت داخل منزل یا محل کار هم ارائه میده؟

نظافت روزانه حمام و دستشویی
نظافت روزانه حمام و دستشویی

کارهای مهم در نظافت هفتگی حمام و دستشویی

در زمان نظافت هفتگی حمام و دستشویی، این کارها را انجام دهید:

حوله های قدیمی را با حوله های تازه جایگزین کنید.

هر هفته، بررسی کلی انجام دهید و حوله های بوگرفته را بردارید و حوله های جدید و تمیز را در حمام قرار دهید. این کار برای سلامتی پوست و موی خانواده هم بسیار مهم است.

دیوار و در حمام و دستشویی را تمیز کنید.

از اسپری پاک کننده چند منظوره یا اسپری مخصوص سطوح برای ضدعفونی و تمیز کردن در و دیوار حمام و دستشویی استفاده کنید. در هنگام اسپری مواد پاک کننده حواستان باشد که قطرات آن روی مسواک یا شانه شما پاشیده نشود. بهترین دستمال ها برای پاک کردن دیوار، دستمال های جادویی و دستمال های میکروفایبر هستند.

اسپری بدن، شامپو، انواع کرم و لوسیون های خود را سازمان دهی کنید.

وقتی وارد حمام و دستشویی می شویم، معمولا اولین چیزی که مشاهده می کنیم، قفسه شامپوها، شوینده ها، لوسیون ها، مسواک، شانه و برس است. در نتیجه در هنگام نظافت هفتگی حمام و دستشویی، وقت بگذارید و این قسمت ها را مرتب کنید. برای تمیز کردن کف قفسه شوینده ها هم از محلول چند منظوره استفاده کنید. این شامپوها را طوری بچینید که در نگاه اول، عالی به نظر برسند.

دوش حمام را بررسی و تمیز کنید.

اگر از فشار آب دوش حمام راضی نیستید، می توانید برای نظافت حمام و دستشویی وقت بگذارید و این مشکل را حل کنید.
مایع تمیزکننده یا اسپری چند منظوره را روی دوش حمام اسپری کنید و چند دقیقه صبر کنید. حالا از یک برس یا فرچه برای پاک کردن رسوب های موجود در دوش حمام استفاده کنید. بعد از کندن این رسوب ها، دوش را با آب داغ تمیز کنید و در صورتی که این رسوب ها سفت شده اند، از محلول های قوی تر مانند گندزداها یا جرمگیرهای قوی استفاده کنید.

توالت فرنگی را بشویید.

شاید هر روز نیاز به شستن توالت فرنگی نداشته باشید، اما حداقل یک بار در هفته باید این کار را انجام دهید. داخل کاسه توالت فرنگی و قسمت بیرونی آن را با پاک کننده ها و سفید کننده ها بشویید و تمیز کنید. شستشوی زیر صندلی توالت و پایه توالت را هم فراموش نکنید!

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نظافت داخل منزل یا محل کار هم ارائه میده؟

کف حمام و کف دستشویی را بشویید.

حالا نوبت به شستشوی کف حمام و کف دستشویی می رسد. برای مشاهده بهترین نتیجه، محلول پاک کننده را در کف حمام و کف دستشویی بریزید و با فرچه، شروع به شستن کنید. در این زمان، قسمتهای پشت دستشویی و گوشه های دیوارها را هم تمیز کنید. دسترسی به این قسمتها سخت است و به همین دلیل در نظافت معمولا نادیده گرفته می شوند.

نظافت سرویس بهداشتی و حمام
نظافت سرویس بهداشتی و حمام

کارهای مهم در نظافت ماهانه حمام و دستشویی

در ماه یک بار به سراغ سرویس بهداشتی و حمام بروید. برای این کار، موارد زیر را انجام دهید:

سقف حمام و دستشویی را تمیز کنید.

وقتی مشاهده کنید که چقدر آلودگی و جرم در کف حمام و دستشویی جمع می شوند، قطعا متعجب خواهید شد! در نظافت ماهانه حمام و دستشویی، باید زمانی را به تمیز کردن سقف این قسمتها اختصاص دهید. برای تمیز کردن سقف از یک جاروی دسته بلند یا فرچه دسته بلند استفاده کنید. یادتان باشد که قبل از تمیز کردن کف باید این کارها را انجام دهید.

وسایل روشنایی و چراغ ها را تمیز کنید.

کار بعدی شما در نظافت حمام و دستشویی، پاک کردن چراغ ها و وسایل روشنایی است. برای این کار تنها از پارچه مرطوب استفاده کنید. مطمئن شوید که چراغ ها خاموش هستند و وقتی لمسشان می کنید، دستتان نمی سوزد؛ زیرا در غیر این صورت، خطر سوختن یا منفجر شدن لامپ وجود دارد. زیرا لامپ داغ است و پارچه خنک و این اختلاف دما چراغ را می شکند.

تزئینات موجود در حمام و دستشویی را تمیز کنید.

بسیاری از افراد در حمام و دستشویی خود از گلدان های مصنوعی، مجسمه و وسایل دکوری استفاده می کنند تا فضا را زیباتر کنند. در هنگام نظافت حمام و دستشویی، مشاهده حجم گرد و غباری که روی این وسایل تزئینی می نشیند، بسیار شوکه کننده خواهد بود! پس هر ماه به سراغ این وسایل دکوری بروید و آنها را با پارچه های میکروفایبر تمیز کنید. برای تمیز کردن گوشه های وسایل دکوری، می توانید از برس یا مسواک خشک قدیمی استفاده کنید.

پنجره و هواکش را تمیز کنید.

داخل پنجره ها را تمیز کنید. لبه پنجره و هواکش و قسمتهای داخلی را با پاک کننده و پارچه تمیز کنید. طاقچه پنجره و شیارهای هواکش را هم نظافت کنید.

شلنگ دوش و شلنگ دستشویی را شستشو دهید.

اگر در حمام دوش ایستاده وجود دارد، در نظافت ماهانه حمام باید به سراغ شلنگ دوش بروید و با استفاده از محلول پاک کننده و برس، آن را به خوبی تمیز کنید. یادتان باشد که در صورت تمیز نکردن این قسمتها، کپک روی آنها رشد می کند و ظاهر بدی می گیرند. با برس و مسواک می توانید شلنگ دوش و شلنگ دستشویی را تمیز کنید.

تمیز کردن حمام و دستشویی
تمیز کردن حمام و دستشویی

کارهای مهم در نظافت سالانه حمام و دستشویی

هر سال یک بار، فرد باید تمام قسمتهای منزل را تمیز کند و نظافت منزل را به طور کامل انجام دهد. در نظافت سالانه، این کارها را انجام دهید:

کشوها و قفسه ها را خوب بررسی کنید.

در نظافت سالانه حمام و دستشویی، خوب است به سراغ کشوها و قفسه ها بروید و شوینده ها، لوسیون ها و مواد آرایشی تاریخ مصرف گذشته را جدا کنید. همچنین تاریخ انقضای داروها را نیز بررسی کنید و گزینه های منقضی شده و بدون کاربرد را از قفسه ها بردارید تا جا برای دیگر وسایل باز شود.

فهرستی از نیازهای خود تهیه کنید!

حالا زمان خوبی برای چک کردن وسایل لازم در حمام و دستشویی از قبیل حوله ها، مواد شوینده و… است. پارچه ها و حوله های قدیمی یا پاره را در هنگام نظافت دور بریزید و حوله های نو و تازه بخرید.

نظافت منزل
نظافت منزل

جمع بندی مطالب

ضرب المثلی قدیمی است که می گوید: طولانی ترین مسیرها با یک گام شروع می شوند. برای تمیز نگه داشتن حمام و دستشویی، می توانید هر روز تنها یک دقیقه وقت بگذارید و مطمئن شوید که همه چیز مرتب و تمیز است. شاید روزهای اول این کار سخت به نظر برسد؛ اما به مرور عادت می کنید. با نظافت حمام و دستشویی به صورت روزانه، کار شما در نظافت هفتگی و ماهانه کمتر می شود و در خانه تکانی سالانه هم وقت کمتری از شما می گیرد. با نظافت منظم و دوره ای منزل شما می توانید از بابت تمیزی منزلتان خیال خود را راحت کنید.
شما می توانید چک لیست مربوط به نظافت حمام و دستشویی را دانلود کنید و در سیستم خود داشته باشید و از به عنوان یادآوری کوچک کمک بگیرید.

چک لیست نظافت منزل
چک لیست نظافت منزل

نظافت منزل شما با تیم هوم سرویز

فکر می کنید که نظافت منزل برای شما سخت است؟ وقتی برای تمیز کردن منزل ندارید؟ اصلا نگران نباشید. تیم نظافتی هوم سرویز به خانه شما می آیند و تمام قسمتهای منزلتان را کاملا تمیز می کنند و خانه شما را حسابی برق می اندازند. برای نظافت سریع منزل، روی دکمه های زیر کلیک کنید و درخواست خود را ثبت بفرمائید تا همیاران ما خیلی سریع به منزل شما بیایند و کارشان را شروع کنند.

نظافت کامل منزل با هوم‌سرویز

خدمات عالی با قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

همیاران ما در هوم سرویز به بهترین شکل ممکن و با قیمت مناسب، منزل شما را تمیز می کنند تا خانه شما تمیز و ضدعفونی شود و از محیط زندگیتان بیشتر لذت ببرید. برای نظافت منزل با قیمت عالی و کیفیت بالای خدمات، کار را به تیم نظافتی هوم سرویز بسپارید. جدول زیر، نرخ نظافت منزل همیاران هوم سرویز است:

 

قیمت سرویس نظافت منزل
قیمت نظافت شرکت و محل کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا