روش های درمان برق زدگی چشم جوشکاری

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 ثبت سفارش با نرم افزار

برای جلوگیری از برق زدگی چشم جوشکاری از عینک محافظ استفاده می شوند. جوشکاران حرفه ای با عینک های محافظ چشم خود را در برابر شدت نور و جرقه های ناشی از جوشکاری حفظ می کنند. نور ماورا بنفش قوی می تواند صدمات جبران ناپذیری به چشم بزند بنابراین هرگز نباید بدون عینک محافظ اقدام به جوشکاری کرد. در برخی موارد به دلیل حجم کار و یا فراموشی و … جوشکاران تازه کار عینک به چشم نمی زنند که تبعات ناخوشایندی دارد. درد شدید چشم، سوزش چشمی و گاهی کوری موقت چیزی نیست که ارزش امتحان کردن را داشته باشد. خوشبختانه این مشکل قابل پیشگیری و درمان است. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

برق زدگی چشم جوشکاری

برق زدگی در اثر جوشکاری یکی از دردناک ترین عارضه های چشمی است. این مشکل تنها یک علت دارد و آن سهل انگاری است. این عارضه به طور صد در صد قابل پیشگیری است اما به نظر می رسد اغلب جوشکاران در طول کار خود حداقل یکبار این مشکل را تجربه کرده اند. حتی خیره شدن به نور جوشکاری برای افراد عادی هم مشکل ساز است. اگر چشم ها بیش از حد در معرض نور ماورا بنفش جوشکاری قرار بگیرد، قرنیه آسیب می بیند. خیره شدن به نور مستقیم خورشید حتی در هنگام خورشید گرفتگی نیز همین مشکل را ایجاد می کند. علاوه بر مشعل جوشکاری و آفتاب همه نورهای شدید نیز می توانند به قرنیه آسیب بزنند. لامپ های هالوژن و حتی بازتاب نور آفتاب روی برف هم عارضه یا مشابه را به وجود می آورد. برخی از علائم برق زدگی چشم جوشکاری اینها هستند:

جوشکاری سیار در تهران

برق زدگی چشم جوشکاران و راه های درمان

راه های درمان برق زدگی چشم جوشکاری

اقدامات درمانی پزشکی در مواجهه با مشکل برق زدگی چشم ضروری است. تجویز قطره های چشمی گشاد کننده چشمی می تواند درد را تا حدود زیادی کم کند. استفاده از مسکن های خوراکی روتین نیز بلامانع است. به طور کلی نباید سر خود و بدون مشورت با پزشک از داروهای شیمیایی و به خصوص مسکن ها استفاده کنید. هرگز از قطره های بی حس کننده چشمی برای کاهش درد برق زدگی جوشکاری استفاده نکنید. این کار تبعات خطرناکی در پی دارد. برخی درمان های خانگی در این مورد توصیه شده که نیازی به تجویز پزشک ندارد و برای کاهش درد می توان از آن کمک گرفت.

درمان های خانگی برای کاهش درد برق زدگی چشم جوشکاری

منظور از درمان های خانگی استفاده از شکل غیر داردویی مواد است. توصیه شده که یکی دو روز از تماشای تلویزیون خودداری کرده و در مواجه با نور از عینک آفتابی استفاده کنید. این عارضه قابل درمان است ولی نادیده گرفتن برخی نکات می تواند شدت جراحت قرنیه را افزایش دهد که در این صورت درد هم بیشتر خواهد شد. با این مواد می توانید تا حدودی درد برق زدگی جوشکاری را کم کنید. در صورت ساکت نشدن درد، حتما به پزشک مراجعه کنید. 

مزایا و معایب جوشکاری آرگون چیست؟

امکان لغو سفارش
تماس پس از ثبت جزئیات
ثبت سفارش رایگان
اعزام همیار پس از تایید
پرداخت هزینه پس از اتمام خدمت
میتوانید از روش های زیر سفارش جوشکاری و آهنگری ثبت کنید
خدمات جوشکاری و آهنگری در تهران

مدت زمان بهبود علائم برق زدگی چشم جوشکاری

تا زمانی که چشم ها کاملا درمان نشده از تماشای تلویزیونف خواندن کتاب و قدم زدن در بیرون از منزل خودداری کنید. به طور معمول یکی دو روز طول می کشد تا همه علائم برق زدگی به طور کامل از بین برود. استراحت و بستن چشم ها با چشم بندهای خواب در بهبود بیماری بسیار موثر است. از دست زدن به چشم ها با دستان آلوده خودداری کنید زیرا خطر عفونت چشمی وجود دارد. در برخی از موارد به علت استنشاق بخارات حاصل از جوشکاری آرگون، سرگیجه به همراه برق زدگی بروز می کند. در صورت مراجعه به درمانگاه امکان دارد از پانسمان برای محافظت چشم ها از نور استفاده شود. پدهای چشمی خواب هم همین کار را می کنند. اگر مراقب بهداشت چشم ها باشید و عفونت اتفاق نیفتد ۱ یا ۲ روز بعد برق زدگی چشم جوشکاری برطرف می شود.

(این مطلب اختصاصی هوم سرویز از treat-welders-flash ترجمه شده است)

دلایل استفاده از جوشکاری co2 چیست؟

برق زدگی چشم جوشکاری چیست؟

خدمات جوشکاری و آهنگری در تهران

سرویس جوشکاری از خدمات فنی و تخصصی هوم سرویز است. برای ساخت نرده و حفاظ برای بالکن، پشت بام و تراس و راه پله و یا ساخت درب و پنجره فلزی از سرویس جوشکاری و آهنگری استفاده می شود. در هر کجای تهران که زندگی می کنید برای اسفاده از خدمات جوشکاری هوم سرویز با ما تماس بگیرید. ثبت سفارش از طریق اپ این سامانه کاملا رایگان است. بهترین کیفیت خدمات جوشکاری و اهنگری را با کمترین قیمت تجربه کنید. هوم سرویز آماده قبول سفارش در همه مناطق تهران است.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس جوشکاری هوم سرویز از طریق اپلیکیشن اقدام کنید 

امکان لغو سفارش
تماس پس از ثبت جزئیات
ثبت سفارش رایگان
اعزام همیار پس از تایید
پرداخت هزینه پس از اتمام خدمت
میتوانید از روش های زیر سفارش جوشکاری و آهنگری ثبت کنید
خروج از نسخه موبایل