پزشکی و پرستاری

رایج ترین دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان

چرا قفسه سینه درد می گیرد؟

برای خیلی از ما پیش می آید که گاهی اوقات درد قفسه سینه را تجربه می کنیم و این موضوع ما را نگران می کند که کدام قسمت از بدن ما مشکل دارد که باعث شده چنین دردی در قفسه سینه ما ایجاد شود. درد قفسه سینه در بزرگسالان به دلایل مختلفی ایجاد می شود و بیماری ها و مشکلات داخلی مختلفی می توانند باعث ایجاد چنین دردی شوند؛ اگر بدانید که چه مشکلاتی باعث ایجاد این درد می شوند، می توانید به راحتی آنها را تشخیص داده و به پزشک مراجعه کنید تا این درد را سریعا برطرف کنید.

در این مقاله می خواهیم درباره دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان صحبت کنیم و بگوییم که این درد چه دلایلی دارد و هر کدام از این دردها از کجا سرچشمه می گیرند. همچنین به شما توضیح می دهیم که چطور می توانید این دردها را تشخیص دهید تا بتوانید از آنها پیشگیری کنید و از گسترش آنها در بدن خودتان جلوگیری کنید.

فهرست مطالب

اگر می خواهید بدانید که درد قفسه سینه نشانه چیست و برای درمان آن باید چه کار کرد، تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چرا جدی گرفتن دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان اهمیت دارد؟

بسیاری از افراد هنگامی که درد قفسه سینه را تجربه می کنند، با خود می گویند این موضوع چیزی نیست و احتمالا یک مشکل موقتی است و به آن اهمیتی نمی دهند. اما باید بدانید که خیلی از اوقات مشکلات داخلی بدن از طریق دردهای این چنینی به ما نشان داده می شوند و باید آنها را جدی بگیریم. چون جدی نگرفتن دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان، باعث می شود که مشکلات داخلی ما گسترش پیدا کنند و بدن ما را شدیدا تحت تاثیر قرار دهند و این موضوع می تواند سلامتی ما را به خطر بیندازد.

مثلا ممکن است درد قفسه سینه شما به خاطر مشکلات قلبی باشد و اگر این موضوع را پیگیری نکنید و از روش هایی مانند نوار قلب و… برای چک کردن سلامتی قلب خودتان استفاده نکنید، ممکن است که این موضوع خدای نکرده منجر به سکته یا ایست قلبی شود و برایتان مشکلات زیادی ایجاد کند.

به همین خاطر توصیه می کنیم که حتما نکات گفته شده در این مقاله را جدی بگیرید و با یادگیری دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان، این مشکلات را پیگیری کنید تا سلامتی خودتان را حفظ کنید و تا سالهای سال مشکلی برایتان ایجاد نشود.

درد قفسه سینه در بزرگسالان
درد قفسه سینه

دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان چیست؟

در ادامه می خواهیم چند مورد از مهمترین دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان را به شما بگوییم که بتوانید آنها را بشناسید و با بررسی آنها سلامتی خودتان را حفظ کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نوار قلب و اکو قلب در محل هم ارائه میده؟

1- تنگ شدن عروق کرونری قلب:

به تنگ شدن عروق کرونری قلب که وظیفه رساندن خون به عضله قلب را دارد، آنژین گفته می شود و یکی از دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان همین بیماری است. این درد ممکن است که به صورت درد یا سفتی قفسه سینه مشخص شود و باید سریعا آن را پیگیری کنید تا مشکلات بیشتری برایتان ایجاد نشود.

همچنین باید بدانید که ممکن است در حالت عادی چنین مشکلی نداشته باشید و در کارهای معمولی روزمره خون رسانی به خوبی انجام شود، اما در فعالیت های شدید مانند ورزش قلب به خون و اکسیژن بیشتری نیاز دارد و اگر خون به خاطر آنژین به خوبی به قلب نرسد، ممکن است دچار درد در قفسه سینه شوید و قلب به شما بگویید که چنین مشکلی وجود دارد.

برای حل این مشکل توصیه می کنیم که سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بررسی های لازم را انجام دهید و از گسترش این مشکل و بیشتر شدن آن جلوگیری کنید.

2- حمله قلبی:

گاهی اوقات ممکن است یکی از شریان های کرونر که وظیفه خون رسانی به قلب را بر عهده دارد، به صورت ناگهانی بسته شود و دیگر خون از آن قسمت منتقل نشود. به این موضوع حمله قلبی گفته می شود. از علائم حمله قلبی می توان به درد شدید در قسمت قلب و قفسه سینه اشاره کرد و ممکن است این درد کمی طولانی تر از حالت عادی باشد. در این حالت حتی زمانی که کار شدیدی انجام نمی دهید نیز ممکن است این درد شدید را تجربه کنید.

این مشکل باید سریعا پیگیری شود و باید با مراجعه به پزشک متخصص آن را رفع کنید، چون اگر شریان موردنظر همچنان مسدود باشد و خون از آن به قلب نرسد، ممکن است بخشی از قلب شما از کار بیفتد و این موضوع می تواند خطر مرگ را به همراه داشته باشد.

3- ریفلاکس معده:

گاهی اوقات ممکن است که دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان ریفلاکس معده باشد. در این حالت معمولا قسمت پایین قفسه سینه دچار درد شدید می شود و این موضوع به خاطر مشکلات گوارشی و احتمالا مشکل در معده است که سریعا باید بررسی شود.

جالب است بدانید که خیلی از افراد این موضوع را با حمله قلبی اشتباه می گیرند؛ اما این موضوع هیچ ربطی به قلب ندارد و مربوط به مشکلات گوارشی است که می توانید آن را با مراجعه به پزشک متخصص معده برطرف کنید و از گسترش آن جلوگیری کنید.

درد مفاصل و اندامهای داخلی بدن
درد مفاصل و اندامهای داخلی بدن

4- درد در مفاصل قفسه سینه:

یکی دیگر از دلایل درد قفسه سینه، وجود ناراحتی و درد در یک یا چند مفصل قفسه سینه است. این موضوع می تواند باعث ایجاد دردهای شدیدی در قفسه سینه شود و حتی گاهی اوقات ممکن است در این حالت هنگام کارهای عادی و تنفس نیز درد شدیدی را حس کنید که اصلا خوشایند نیست.

برای این درد نیز نیاز است که حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بتوانید مشکل خودتان را حل کرده و سریعا به این بیماری رسیدگی کنید تا مشکلات جدی تری برایتان ایجاد نکند و شما را در آینده دچار مشکل نکند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نوار قلب و اکو قلب در محل هم ارائه میده؟

5- کشیدگی عضلات قفسه سینه:

گاهی اوقات ممکن است مخصوصا برای ورزشکاران، این مشکل ایجاد شود که عضلات قفسه سینه آنها بیش از حد کشیده شود و این موضوع باعث ایجاد درد قفسه سینه شود. قفسه سینه عضلات مختلفی دارد که هنگام تنفس به حرکت این قسمت کمک زیادی می کنند و کشیدگی بیش از حد این عضلات مخصوصا در هنگام تمرینات ورزشی، می تواند درد زیادی را برایتان ایجاد کند.

این درد ممکن است به خاطر کشیدگی بیش از حد و حتی گاهی اوقات پاره شدن بافت های عضلات ایجاد شود. در هنگام این درد حتی نفس کشیدن کاری بسیار دردناک است و می تواند آزار دهنده باشد، برای درمان این مشکل بهتر است که به پزشک یا مربی خودتان مراجعه کنید و سریعا این مشکل را برطرف کنید تا تاثیرات مخربی روی بدن شما نگذارد.

6- اضطراب:

یکی از دلایل مهم و رایج برای درد قفسه سینه در بزرگسالان، اضطراب بیش از حد است. اگر آدم مضطربی باشید احتمالا زیاد برایتان پیش آمده که درد قفسه سینه را تجربه کنید و برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید و این درد را متوقف کنید، بهتر است که اضطراب خود را کنترل کنید و استرس کمتری برای خودتان ایجاد کنید.

نوار قلب
نوار قلب

چگونه دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان را متوجه شویم؟

روش های مختلفی برای تشخیص دلیل درد قفسه سینه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. در ادامه چندین مورد از معتبرترین روش ها برای این کار را به شما خواهیم گفت تا بتوانید با انجام آنها، نگرانی خودتان را از بابت این موضوع برطرف کنید.

1- نوار قلب:

اولین روش برای تشخیص مشکلات قلبی و علت اصلی درد قفسه سینه، نوار قلب است. با استفاده از نوار قلب شما می توانید متوجه نارسایی ها و مشکلات قلبی خودتان شوید و این موضوع می تواند مشکلات احتمالی را به شما نشان دهد.

همچنین این روش می تواند به شما در مورد سکته و مشکلات دیگر قلبی اطلاعات زیادی بدهد و به شما در پیگیری بیماری ها کمک کند. شما می توانید از کمک تیم پزشکان هوم سرویز در این زمینه استفاده کنید و نوار قلب و اکوی قلب را در منزل انجام دهید. پس همین حالا وارد اپلیکیشن هوم سرویز شوید و درخواست خود را برای تهیه نوار قلب در محل ثبت بفرمایید.

2- آزمایش خون:

با استفاده از آزمایش خون می توان متوجه حمله قلبی شد و این موضوع می تواند به شما نشان دهد که دچار حمله قلبی شده اید یا خیر و اگر این مشکل وجود داشته باشد، می توانید با استفاده از روش های مختلف از آن پیشگیری کنید.

3- عکس قفسه سینه:

مشکلات قفسه سینه که یکی از دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان هستند را می توانید با استفاده از عکس قفسه سینه با استفاده از اشعه ایکس به راحتی تشخیص دهید و این موضوع می تواند کمک کند از مشکلات موجود باخبر شده و آنها را درمان کنید.

درمان درد قفسه سینه
راهکارهای درمان درد قفسه سینه

جمع بندی

در این مقاله در مورد دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان صحبت کردیم و گفتیم که چرا مهم است این درد را پیگیری کنید و منشا آن را پیدا کرده و درمانش کنید. همچنین باهم بررسی کردیم که دلایل درد قفسه سینه در بزرگسالان چه هستند و هرکدام مربوط به کدام بخش از بدن می شوند و چطور می توانید آنها را درمان کنید تا این مشکل دیگر برایتان پیش نیاید.

در آخر نیز با هم در مورد این صحبت کردیم که از چه روش هایی می توانید دلیل درد قفسه سینه را متوجه شوید و سه روش معتبر و مناسب را با هم بررسی کردیم. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید با دلیل درد قفسه سینه آشنا شوید و این مشکل را تشخیص داده و در جهت درمان آن اقدام کنید.

اگر یکی از عزیزانتان به درد قفسه سینه مبتلا است و می خواهید از او مراقبت بیشتری کنید، می توانید کار پرستاری از بیمار را به تیم پزشکی و پرستاری هوم سرویز بسپارید تا به خوبی از بیمار مراقبت کنند و به بهبودی حالش کمک کنند. برای انجام نوار قلب و آزمایش های پزشکی در منزل، ابتدا اپلیکیشن هوم سرویز را نصب کرده و سپس درخواست خود را ثبت بفرمایید.

قیمت نوار قلب و اکو قلب در محل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا