نظافت و پذیرایی

چگونه شته گیاهان را از بین ببریم؟

سمپاشی شته

گل ها و گیاهان باغ و باغچه در معرض انواع آفات هستند. در فاصله بسیار کوتاهی گیاه شاداب و سرحال، پر از صدها شته می شود. اگر بلافاصله جلوی رشد و پیشرفت شته ها را نگیرید، همه گیاهان باغچه را درگیر می کنند. در بسیاری اوقات تنها راه برای نجات گیاه، سمپاشی شته است. شرکت سمپاشی با استفاده از سموم شیمیایی استاندارد، بدون آسیب به گیاه همه شته ها را از بین می برد. مرتب زیر برگ ها و شاخه های گیاهان را بررسی کنید. قبل از اینکه حشرات مزاحم و آفات، گیاه را خشک کنند نسبت به از بین بردن حشرات اقدام کنید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

شته چگونه به گیاه آسیب می زند؟

این حشره موچک در حدود 1 تا 3 میلیمتر است ولی بر خلاف ظاهر کوچکش، خیلی زود گیاه را از بین می برد. آفت شته تحرک زیادی دارد و به سرعت از یک گیاه به گیاه دیگری می رود. این حشره از خود نوعی مواد شیرین ترشح می کند که مورچه ها به آن علاقه زیادی دارند. به زودی علاوه بر شته ها، مورچه ها هم گیاه را اشغال می کنند. شته ها از مواد مغذی گیاهان تغذیه می کنند. صدها و هزاران شته کوچک که روی گیاه نشسته اند و با اندام های مکنده خود شهد گیاه را می مکند، به زودی گیاه را خشک خواهند کرد. حمله کلونی شته ها به گیاه موجب خشک شدن و افتادن برگ ها شده و گل های باغچه ای را در معرض انواع قارچ و کپک قرار می دهد. 

هزینه سمپاشی منزل چقدر است؟

سمپاشی شتهسمپاشی شته

راه های از بین بردن شته گیاهان

تخم شته در فضای باز، حتی زمستان ها هم زنده می ماند ولی رشد ندارد.  در داخل منازل، هوا معتدل است و شته ها در همه ایام سال به گلدان ها حمله می کنند. شته ها خسارات زیادی به باغات و باغچه ها وارد می کنند. هر جا که شته باشد خیلی زود سر و کله مورچه ها هم پیدا می شود. مورچه ها از ترشح عسل مانند شته ها تغذیه می کنند و کاری به خود حشره ندارند. با توجه به تعداد گیاهان و بزرگی فضا از شیوه های متفاوت برای از بین بردن شته ها استفاده می شود:

الف- روش های دفع آفات و شته از طریق ارگانیک

ب- استفاده از سموم شیمیایی برای سمپاشی شته

روش ارگانیک و بدون نیاز به سمپاشی شته

در این شیوه بدون استفاده از سموم شیمیایی می توان شته ها را تا حدود زیادی کنترل کرد. قبل از اقدام به سمپاشی بهتر است این کارها را امتحان کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، از یک سمپاش با تجربه برای از بین بردن شته ها کمک بگیرید. در ادامه چند راه ساده برای کنترل شته ها معرفی می شود: 

  • استفاده از فشار آب برای از بین بردن شته ها

با فشار آب سرد می توان این حشرات ریز و مزاحم را از بین برد. با شلنگ آب روی گیاهان را آبپاشی کنید. البته در مورد گیاهان کوچک تر و گل های باغچه ای امکان شکسته شدن شاخه ها وجود دارد ولی در مورد درختان می توان این روش را به کار برد.

  • پرندگان به جای سمپاشی شته

انواع پرندگان حشره خوار، دشمن شته گیاهان هستند. کفشدوزک ها هم دشمن طبیعی شته ها هستند! به طور طبیعی در منطقه ای که پرندگان زیادی زندگی می کنند، شته ها کمتر دیده می شوند. 

بهترین شرکت سمپاشی در تهران برای مبارزه با حشرات موذی

کنترل شته گیاهانساده ترین راه برای از بین بردن شته گیاهان و سمپاشی شته

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سمپاشی هم ارائه میده؟
  • سم شته خانگی

-با روغن های طبیعی سم شته کش خانگی درست کنید. روغن های نعنا، رزماری، میخک و آویش را به مقدار مساوی مخلوط کرده در یک شیشه نگهداری کنید. دو برابر اندازه روغن به آن آب اضافه کنید و محلول را با اسپری به گیاه شته زده، بپاشید! برای افزایش کارایی چند حبه سیر به روغن اضافه کنید و یکی دو روز بعد سیر را خارج کنید.

-محلول آب و صابون هم برای از بین بردن شته ها عالی است. صابون های مخصوص ضد شته در بازار به فروش می رسد. در صورت در دسترس نبودن می توانید از نسبت 2 به 1 آب و الکل نیز استفاده کنید. نتیجه مشابه است. کاشت برخی گیاهان در باغچه نیز تا حدودی از ازدحام شته ها( aphids) جلوگیری می کند گیاهانی نظیر: گوجه فرنگی، ریحان، نعناع و ….

سمپاشی شته با سموم شیمیایی

گاهی راه های ارگانیک و طبیعی جوابگو نیست و  ناچارید از سموم شیمیایی برای از بین بردن شته ها استفاده کنید. انواع اسپری حشره کش، مخصوص شته در بازار به فروش می رسد. این اسپری ها برای گلدان هان خانگی ساخته شده اند. در مورد باغچه و باغات از نوع دیگری سم استفاده می شود.

هزینه سمپاشی شته توسط سمپاش

مقدار سم استفاده شده و نوع آن در قیمت سمپاشی تاثیر دارد. هر چه فضا بزرگتر و تعداد درختان و گیاهان باشد، به سم بیشتری نیاز است. در این مورد شرکت های سمپاشی تعرفه مشخصی دارند و از سموم مخصوص استفاده می کنند. برای سمپاشی سوسک، ساس ، مورچه، موریانه و … از سم های مختلف استفاده می شود.

چگونه سوسک ریز کابینت را از بین ببریم؟

سموم شیمایی دفع شتهسمپاشی شته

تعرفه خدمات سمپاشی هوم سرویز

قیمت سمپاشی
قیمت سمپاشی رستوران

سرویس سمپاشی منزل در تهران

خدمات سمپاشی هوم سرویز شامل 2 بخش سمپاشی منزل و محوطه است. اگر با سوسک درشت فاضلاب، سروسک ریز کابینت، ساس، کک، موریانه و … مشکل دارید با ما تماس بگیرید. سمپاشی محوطه برای گل ها و گیاهان باغ و باغچه و دفع شته گیاهان انجام می شود. زمان مناسب برای از بین بردن تخم ها و لارو حشرات اهمیت دارد. در مورد فضای داخلی با 2 بار سمپاشی برای همیشه از شر حشره مزاحم خلاص خواهید شد. ثبت سفارش خدمات سمپاشی از طریق اپلیکیشن هوم سرویز کاملا رایگان است. تیم متخصص و با تجربه از سم شناسان زبده کشور با ما همکاری دارند. جهت ریشه کنی کامل و سمپاشی تضمینی لازم است تا از محل بازدید انجام شود. نوع و میزان سم به کار رفته در هر سفارش متفاوت است. این سرویس شامل گارانتی است و در صورت عدم رضایت از آن، یکبار دیگر سمپاشی به رایگان انجام می شود.

برای ثبت سفارش سمپاشی منزل از پلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا